Kratom sav-bázis extrakció

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Q5ZzWUGrkI

Bevezetés
E3jagdOrTy

A Kratom bármelyik felhasználója tanúsíthatja a bosszúságot, amikor több gramm durva port fojtogat le, hogy elérje a személyes boldogság állapotát. Miután nemrégiben különböző növényi forrásokból DMT-t vontam ki, azon tűnődtem, hogy miért ne lehetne ugyanezt a módszert alkalmazni az aktív alkaloidok (különösen a mitragynin és a 7-hidroximitragynin) Kratom porból történőkivonására , hogy egy könnyebben lenyelhető kristályos oldatot állítsak elő. A témában végzett kiterjedt kutatás után csak egy maroknyi kézikönyvet találtam a témában (amelyek mind különböző módszereket használtak, és esetenként elméletileg ellentmondásosak voltak), és még kevesebb információt találtam a végtermék szubjektív hatásairól a különböző beadási módok felhasználásával.

Berendezések és üvegeszközök.

  • 0,5 literes Pyrex edény;
  • 0,5 literes (x2) és 200 ml-es (x2) főzőpoharak;
  • Mágneskeverő fűtőfelülettel;
  • Szemcseppentő (vagy Pasteur-pipetta);
  • Borotvapenge.

Reagensek.

  • 30 g Kratom levél (por);
  • 200 ml 5%-os ecetsav (AcOH);
  • ~ 40 g NaOH *;
  • ~ 40 ml toluol;
  • ~ 200 ml desztillált (H2O).
* - A NaOH egy erős bázis, amelyet mindig rendkívül óvatosan kell kezelni. ANaOH és a víz kombinációja exoterm reakciót vált ki, ezért mindig nagyon lassan kell hozzáadni a H2O-t tartalmazó oldathoz; SOHA ne öntsön H2O-t egy NaOH-t tartalmazó üvegbe, helyette mindig egy stabil folyékony oldathoz adja a NaOH-t.

Eljárás

1. Felmelegítettem 30 gramm Bali Kratomot, és 200 ml Heinz desztillált ecetet (5%-os ecetsav) adtam a főzőpohárba, ami éppen elég volt ahhoz, hogy teljesen ellepje a port. Ezután megkevertem ezt a keveréket, és addig hagytam állni, amíg nem érzékeltem a Kratom további oldódását, ekkor hozzáadtam ugyanannyi (200 ml) meleg desztillált H2O-t.

2. Forró vízfürdőt futtattam (egy elektromos főzőlap még jobban működne), és ebbe helyeztem az oldatot, folyamatosan cserélve a langyos vizet forrásközeli vízzel.
HYlrW1cOIy
KCPIO2qsrE
GHTCa6lrQJ
3. Addig adagoltam a NaOH aq. oldatot, amíg a pH 11-re nem emelkedett.

4. Egy óra elteltével (miközben folyamatosan melegen tartottam a forró vízfürdőmet) hozzáadtam a toluolos oldatot. A felhasznált levél 1 g-jára kb. 1 ml toluol kerüljön. Most ezt adjuk hozzá a meleg/meleg bazifikált levéloldatunkhoz, és jól keverjük össze
.
O6mYuLRGfv
2D3TyYteom
Ha Bunsen-égőt vagy alkoholos lángot használt az oldat melegen tartásához, győződjön meg róla, hogy ezeket még a toluolos üveg kinyitása előtt eloltotta. A toluolgőzök rendkívül gyúlékonyak. Ne váljon statisztikussá. Ehelyett használja a fent említett forró vízfürdő módszert. Miután kb. 5-10 percig keverte a toluolt a meleg/forró oldatba, hagyja, hogy ezután szétváljon.
Mzv0TX95kJ
5. Két különálló réteget kaptál, a felső réteget (toluol) húzd le egy üvegcseppentővel. A szemcseppentőben (vagy Pasteur-pipettában) lévő oldatodnak sárgának kell lennie, majdnem olyan, mint a lapos Mountain Dew.
S8MZxECwPY
NjqMgPGl1D
6. Dekantáld a toluolos rétegedet egy lapos üvegtálcába (Pyrex). Ezt fogod használni a terméked összegyűjtésére, és a toluol elpárologtatására. A 4-5. lépést még 2-szer meg kell ismételnie toluol hozzáadásával, hogy növelje az extrakciós hozamot.
9v17xGcmVw
C7Y4GiZXlI
7. Párologtassa el a toluolt egy ventilátor előtt. Ezt lehetőleg a szabadban végezze, de nem minden élethelyzetben van erre lehetőség. Ha bent kell tennie, győződjön meg róla, hogy nincs konnektorok közelében. Azis FONTOS, hogy megfelelő szellőzést biztosítson az ablakok vagy ajtók kinyitásával, amelyek biztosíthatják a légcserét.
KmQaUu23xk
8. Amint a toluol elpárolog, egy narancssárga/sárga réteg marad a tálca alján, amely nagyon virágillatú. Fogjon egy borotvapengét, és kaparja fel az összes anyagot, és ez lesz a végeredmény (lásd alább). Ezen a ponton én egy acetonos mosást végeztem, és egy lapos Pyrex tálcában párologtattam el, hogy tiszta kristályokat kapjak. Ezt aztán felkapartam, hogy megkapjam a végterméket.
Z1QCfTXxUV
TjyGwHaBQS
Egy 40 g-os extrakció után nagyjából 400 mg ilyen Kratom kristályokat kaptam. Ez ~ 1% -os hozam.
 
Last edited:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Gyönyörű. Hogyan próbáltál valaha is bármilyen oxidációs folyamatot a kivonathoz a 7-HO & pszeudoindoxil (és így tovább) szintjének növelése érdekében?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Igen, ez nem olyan egyszerű, mint a kivonás. Ehhez 3 lépésre, néhány reagensre és üvegedényre van szükség. Témát csinálok a kézikönyvvel. Maradj hangolva.
 
Last edited by a moderator:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Volt némi sikerem az UV, a h2o2, valamint az aspergillus oryzae felhasználásával végzett biokonverziókkal.

Ön milyen módszereket próbált ki?
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Hé oposszum! Ki tudnád fejteni a h2o2 módszeredet?

Én magam is megpróbálkozom vele, csak h2o2-vel, de h2o2-vel és fehérítővel is.

Megosztanád, hogy mit használtál, és mennyi ideig futtattad az RX-et? Van némi 36%-os mitragynin, amivel szeretnék játszani és megtanulni jó hozammal átalakítani.

Van még rózsabengálom is, amit szerencsésen megvásároltam, így szintén dolgozom a fotoxidációval való próbálkozáson. Néhány perccel ezelőtt hagytam egy megjegyzést ebben a szálban. Még mindig dolgozom egy munkafolyamaton, hogy eltávolítsam a melléktermékeket és a nem reagált rózsa bengál az alkaloidákból.

Minden részletet nagyra értékelek. A következő hetekben minden módszert és az eredményeket leírom és közzéteszem remélhetőleg jó sikerrel!

Köszönöm!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Le tudja írni a manipulációkat? El tudja magyarázni, hogyan ellenőrizte az eredményét?
 

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
A 7-OH-t csak napfénnyel lehet növelni. Ma este megpróbálok információt találni más útvonalakról.
Azt is megnézem, hogy van-e bármi, amit tehetek, hogy a nemrég tanult új ibogainnal kapcsolatos kémiai ismereteimet alkalmazzam a kratomból származó vegyületekre.
"Azt is megállapították, hogy ugyanez az átalakulás lehet
a látható fénnyel való besugárzással előállított szingulett oxigénnel tisztán elvégezhető, látható fény jelenlétében.
rózsabengál jelenlétében, levegő vagy tiszta O2 atmoszférában, de a hozamok még mindig szerények voltak (S1A séma).
Érdekes módon azt is megállapították, hogy ez a fotooxidációs reakció szobahőmérsékleten is végbemehet.
hőmérsékleten, napfényes megvilágítás mellett, külső redukálószer hozzáadása nélkül.
anyag hozzáadása nélkül, bár alacsony hozammal (8% az NMR szerint). Ezért elképzelhető, hogy hasonló folyamat játszódik le
magában a növényben, vagy ami még valószínűbb, a száraz levélanyagban, amelyet levegőnek tettek ki a levegőn
a levegőn hosszabb időn keresztül, ahol az erősen színeződő fitokémiai anyagok (pl. porfirin) szolgálnak
a rózsabengáli helyettesítésére. Ez a jelenség magyarázhatja a 7-OH megfigyelését néhány
Mitragyna speciosa mintákban, de a jelen jelentésben elemzett mintákban nem."

https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acscentsci.9b00141
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Ezek a kristályok így is bevehetők? ha igen, hogyan? szájon át?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
bármilyen adagolási információ az evőkristályokhoz? :)
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Az 5%-os ecetsavhoz 80%-os ecetsavat H2O-val hígíthatunk ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Persze. 5%-os AcOH bármelyik élelmiszerboltban megvásárolható.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Mintha ez rendben lenne ?
UAWhjaBbiz
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Küldje el ide a sikerjelentését, kérjük, ez segít a közösségünknek!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Az volt az ötletem, hogy megosszam ezen a fórumon minden egyes tapasztalatot, amit megpróbálok... ne aggódjon...
Csak remélem, hogy nem szennyezi néhány témát

ps: a kratom nem tervezzük a napokban, de amint elkészül, postázni fogom!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Használható-e etil-acetát a toluol helyett?

Vagy Ön szerint a kereskedelmi forgalomban kapható toluol, mint ez rendben vannak ? (nincs információ... csak : toluol-3.3.b )
GybfTFQHKi
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Benzol és homológjai. Az etil-acetát nem a legjobb választás az alkaloidok kivonására.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Használható-e naftát a kivonáshoz?
 
Top