Kratom sav-bázis extrakció

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Használható-e naftát a kivonáshoz?
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Ma megpróbáltam követni a lépéseket.
Z3AVCkId1X

30 g Kratom levélport adtunk egy 1 literes Erlenmeyer-lombikba 200 ml 5%-os ecettel. A keveréket mágneses keverőn kevertük körülbelül 15 percig, amíg a Kratom por nem volt több csomó.
D68Jn3pgmh

200ml meleg dH20-t adtunk hozzá, és az elegyet forró vízfürdőbe helyeztük, a hőmérsékletet 60-80°C között tartottuk.
YqOUhdC3Sl

Nem mértem ki a nátrium-hidroxid mennyiségét, de azt hiszem, körülbelül 7-8 kanál volt. A keverék vörösre/magenta színűre változott. Próbáltam mérni a ph-t, de a kratom mindig a ph-csíkokra került, és az eredményeket nem tette egyértelművé, így csak tippeltem.
Q5VgFYEtJ8
MVXgCw3NLD

Egy óra forró vízfürdőben töltött idő után 40ml naftát adtam hozzá.
CTsV4HA5nJ

A naftát beleöntöttem a keverékbe, megforgattam és 15 percig állni hagytam. A nafta most már nagyon sötét lett és már nem volt átlátszó. Valószínűleg emulziót kaptam. Adtam hozzá egy kis NaCl-t, és megpróbáltam az emulziót a telefonomon lévő vibrátor alkalmazással megtörni. Nem tudom, hogy teljesen megtört-e. Beletettem a naftát az edénybe és nyitott ablakok és ventilátor mellett hagytam megszáradni.
Ge5EZJ2p6n

Két húzás után tudtam csak kikaparni ezt a csúnya kinézetű cuccot az edényből. Hol rontottam el?

KsXvlygR6D
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, elnézést a hosszú válaszért.
Ezek asztali kanalak vagy teáskanálak voltak? Azt hiszem, túl sok volt.
Próbáltad már használni ezt a cuccot? Valószínűleg a terméked ott van ezekben az olajos pöttyökben. Csak ki kell kristályosítani. Megismételheted az eljárást xilollal, ha nincs toluolod. Valószínűleg az oldószer játszik itt kulcsszerepet.

Adj egy evőkanálnyi xilolt ehhez a termékhez, és próbáld meg üvegpálcával vagy villával megkarcolni egy kerámia vagy pyrex tálon. Apró kristályoknak kell megjelenniük.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
A Kratom kivonat, amelyet magamnak vásároltam, pontosan így nézett ki. Nem kristályos por volt, hanem úgy nézett ki, mint egy majdnem fekete színű, sűrűsödött gyanta.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Asztali kanalak. Kipróbáltam így, és kevés, de némi aktivitás volt benne. Olvastam, hogy a naftával valójában csak a zsírokat vonják ki a kratomból, és csak elhanyagolható mennyiségű alkaloidát. De jó móka volt újra kipróbálni egy kis amatőr kémiát. :)
 

JimmyyJammzz

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ez elég ügyes. Nagyon kezdő vegyész vagyok, de ez elég egyszerűnek tűnik ahhoz, hogy ne is jelentsen kihívást. Izgatottan várom, hogy kipróbáljam.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton Régebben elég sok kratom/kavalakton extrakciót végeztem. Egy 7-OH mitragynin szublingvális gyógyszeradagoló rendszert fejlesztettem ki az opioidfüggőségre és egy dihidrokavain transzdermális tapaszt a dohányzásról való leszokásra. Ennek a posztnak a középpontjában a kratom extrakció áll, bár ugyanazok a "megállapítások" a továbbfejlesztett extrakciós módszerekről a kava-ra is alkalmazhatók. Bárcsak eléggé emlékeznék az eljárásomra ahhoz, hogy egy teljes jelentést írjak... de ennek ellenére megosztok néhány fotót, amit a folyamat során készítettem. Sikerült egy jó és robusztus kvantitatív analízist is kidolgoznunk az olyan alkaloidok meghatározására, mint a korinantheidin, 7-hidroximitragynin, izokorinantheidin, mitragynin, paynanthein, speciociliatin és speciogynin. Egy Agilent 1100-as készüléket kapcsoltunk össze egy tripla kvad tömegspektrométerrel. Az oszlop egy Waters Acquity BEH C18 oszlop volt (1,7 μm, 2,1 × 100 mm), a mobilfázisok pedig ammónium-acetát puffer (A) és ACN (B). Kifejlesztettünk egy módszert a legtöbb kavalakton, mint például a desmetoxijangonin, dihidrokavain, jangonin, kavain, dihidrometiszticin és metiszticin elválasztására és mennyiségi analízisére is; ami igazi kínszenvedés volt. Sajnos nincsenek meg a kromatográfok a kava analízishez.

Di9teSzX24

Emlékszem, hogy sikerült szétválasztanom és összegyűjtenem körülbelül 50 mg tisztított paynantheint flash-kromatográfiával, és ez megrázta a világomat. Bárcsak ne lennének ilyen bonyolultak a szintézis útjai ezeknek a vegyületeknek!!! Az alábbiakban az én make shift flash-kromatográfiás rendszeremet mutatom be lol. Egy perisztaltikus szivattyút használtam digitális vezérléssel és egy redisep flash oszlopot.

CMJ5WYPA7e



Visszatérve a kratom extrakciójára, a legjobb kezdeti extrakciós módszer, amit találtam, az volt, hogy a porított kratomot vegyük, és adjunk hozzá etil-acetátot. Egy 5 literes reakciós lombikot használtunk egy 24/40-es nyakkal. Szonikáció és hő kombinációját használtuk egy reflux kondenzátorral. Az alábbi képen balra a kratom extrakciót, jobbra pedig a kava extrakciót láthatjuk.

RuVUl65Y8M


Ezután megszűrtük, elpárologtattuk az oldószert és valamilyen A/B extrakciót végeztünk. Végül ezeket a sötétzöld kristályokat kaptuk, az alábbi képen.

BV1fU7qnvk


Végül emlékszem, hogy a kratom és a kava maradékának téliesítése / zsírtalanítása nagyon szépen működött.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tudna egy kicsit többet mondani a kromatogramokról? A kép érdekel: ezek az egyes minták kromatogramjai egy tételből származnak, különböző tételek?
 

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Ez az, amivel az OPMS KRATOM meggazdagodott, hogy mindenki más előtt a szabadpiacra bocsátotta.
 

Mr. F

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 18, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3



 

Attachments

  • lKAh8eLYGz.jpg
    lKAh8eLYGz.jpg
    6.1 MB · Views: 668

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, további bemeneti adatokra van szükségem, hogy segíthessek. Írja meg itt kérem a lépésről lépésre történő eljárást. Valójában szépnek tűnik, átkristályosítani.
 

Mr. F

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 18, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Először megpróbáltam feloldani 40g Kratom port 200mL 5%-os ecetsavban, ami nem működött a várt módon, mert még mindig szilárd és nem oldott állapotban volt, ezért hozzáadtam egy másik 200mL savat, és néhány percig mágneses keverőn kevertem a keveréket. Ezután hozzáadtam 200mL meleg/forró desztillált vizet, és további 5-10 percig kevertettem.

Ezután elkészítettem a NaOH oldatot (de desztillált víz helyett normál vízzel, mert nem gondoltam arra, hogy a NaOH oldatban lévő víznek is desztilláltnak kell lennie 😃), és hozzáadtam belőle kb. 300ml-t, mert először kevesebb NaOH-t használtam az oldatban, és a pH nem emelkedett olyan gyorsan. Az utolsó pH mérés 12-13 körül volt, ahol az oldat sötétvörös vagy barnás színű volt.

Ezután hagytam az oldatot kb. egy órán át keverni, és a mágneses keverőasztalon lévő fűtőlappal melegen tartottam.

Ezután hozzáadtam kb. 40mL toluolt jól keverve, és hagytam, hogy a két fázis néhány percig szétváljon. A toluolos fázist egy paszturpipettával kivettem (ami pokoli procedere volt, legközelebb szeparáló tölcsért fogok használni ) és egy lapos Glas pyrexbe cseppentettem. Még kétszer extraháltam 40mL toluolnal.

Az oldószert egy éjszakán át kint hagytam elpárologni, majd a visszamaradt vékony réteget egy borotvapengével lekapartam. Kaptam egy P
por, ami egy kicsit sötétebb volt, mint a képen, amit feltettem.

A Powdert feloldottam Like 20mL acetonban, leszűrtem és ismét a Glas pyrexre tettem. Miután Aceton feloldotta kaptam ezt a narancssárga por néhány kristályokkal benne, amely virágillatú, mint ahogyan a fő hozzászólásban leírtad. Még nem mértem meg, mert még egy Acetonos mosást akarok csinálni, remélve, hogy jobb kristályokat kapok.
 
Last edited:

Sir_Smokealot

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 21, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
@G.Patton Használhatok xilolt is a toloul helyett?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, mi az? Toluenre gondolsz? Igen, azt hiszem, a xilol használható.
 
Last edited:
Top