Kratom sav-bázis extrakció

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Volt némi sikerem az UV, a h2o2, valamint az aspergillus oryzae felhasználásával végzett biokonverziókkal.

Ön milyen módszereket próbált ki?
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Hé oposszum! Ki tudnád fejteni a h2o2 módszeredet?

Én magam is megpróbálkozom vele, csak h2o2-vel, de h2o2-vel és fehérítővel is.

Megosztanád, hogy mit használtál, és mennyi ideig futtattad az RX-et? Van némi 36%-os mitragynin, amivel szeretnék játszani és megtanulni jó hozammal átalakítani.

Van még rózsabengálom is, amit szerencsésen megvásároltam, így szintén dolgozom a fotoxidációval való próbálkozáson. Néhány perccel ezelőtt hagytam egy megjegyzést ebben a szálban. Még mindig dolgozom egy munkafolyamaton, hogy eltávolítsam a melléktermékeket és a nem reagált rózsa bengál az alkaloidákból.

Minden részletet nagyra értékelek. A következő hetekben minden módszert és az eredményeket leírom és közzéteszem remélhetőleg jó sikerrel!

Köszönöm!
 

Sir_Smokealot

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 21, 2023
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
@G.Patton Használhatok xilolt is a toloul helyett?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, mi az? Toluenre gondolsz? Igen, azt hiszem, a xilol használható.
 
Last edited:

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Oké srácok! Nemrég szereztem egy kis rózsabengáliát, és rengeteget kutattam, hogyan tudom az MIT-t a 7-oh-ra konvertálni.

Szándékomban áll használni

95%-os etanol
36% MIT kivonat

Itt a módszer egy szabadalomból, amit találtam.


7-hidroximitragynin: Photooxidáció levegőn. Mitragynin (319 mg, 0,800 mmol) és rózsabengál Na-só (8,0 mg) oldata a
MeOH (1,6 ml) oldatot 500 W-os halogénlámpával besugároztuk 0 °C-on, levegőn 32 órán keresztül. További MeOH-t (5,0 ml) és Na2SO3 (504 mg, 4,00 mmol) vízben (4,5 ml) oldatát adtuk hozzá, majd a rózsaszínű keveréket szobahőmérsékleten erőteljesen kevertettük, amíg a tömegspektrometria a hidroperoxid köztes vegyület eltűnését jelezte (23 óra).
A reakciót ezután vízzel (20 mL) hígítottuk, majd Et20-mal extraháltuk (3 x 20 mL). Az egyesített szerves anyagokat vízzel (2 x 20 mL) és sós lével (20 mL) mostuk, Na2SO4 felett szárítottuk, majd koncentráltuk, és habos narancssárga szilárd anyagot kaptunk (215 mg). Ezt az anyagot oszlopkromatográfiával tisztítottuk (6:4 hexán:EtOAc + 2% Et;N), így kaptuk a következő anyagot
a tiszta termék sárga, amorf szilárd anyag (114 mg, 34%), amelynek spektrális tulajdonságai megegyeznek a PIFA-oxidációból (fent) kapott anyagéval.

Van azonban néhány kérdésem.

Ti hogyan végeznétek ezt a reakciót? Metanol helyett etanolt tervezek használni.

Van valakinek ötlete arra, hogyan lehetne a rózsabengáliát az alkaloidáktól elválasztani, ami nem igényel oszlopkromatográfiát?

Valaki sikeresen átalakította már a 7-oh-t h2o2 & nátrium-hipoklorit segítségével? Szívesen meghallgatnám az eljárást, mivel én is megpróbálkozom ezzel!

Kérem, segítsen! Ezt magam fogom kipróbálni, de örülnék néhány visszajelzésnek, mivel még soha nem dolgoztam fényérzékenyítőkkel.
 

MorphinianDesign

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Megkísérelte már a fordítást? Én is ezt fogom tenni, amint a Mit extrakciót sikerül leszednem. Nagyon szeretem a 7-OH hatását.
 

Plinius

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
36
Reaction score
15
Points
8
Teljesen elbuktam a HCl-vel történő extrakciómat :(😬
(ugyanazt az eljárást használtam sok más alkaloidához sikerrel).
Vigyáztam a pH-ra, közel 2, tehát nem túlságosan savas, de semmit sem extraháltam.
10g kereskedelmi finom Kratom porból indultam. Az egyik igazi problémám az volt, hogy a toluol nem úszott a keverék felett, még egy éjszaka után sem...
Centrifugálnom kellett a keveréket... Most szedtem 19mg zöldes blokkot, aki sósavban oldhatatlan.
Olyan, mint egy gyanta csak etanolban vagy oldószerben oldódik, mint a gyanta.

Szerintetek ez az alkaloid nagyon érzékeny ? HCl elpusztíthatja ezt a molekulát és nem az ecetsav ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Propaply. A mitragynin és a 7-hidroximitragynin molekulákon telítetlen kötés- és észtercsoportok vannak.
 

MorphinianDesign

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Ez egy teljes spektrumú kivonatolás, igaz? Nem csak mitragynin extrakció? Ha ez egy teljes spektrumú extrakció, akkor vannak további lépések a csak Mitragynin izolálására?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, ez az aktív alkaloidok keverékének extrakciója. Ha szét akarja választani őket, akkor flash kromatográfiát kell használnia ehhez.
 

MorphinianDesign

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 8, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Köszönjük! Az eredményeimet a következő hónapban fogom közzétenni, amikor mindent összeszedek.
 

songbird87

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Mitragynin: a kivonás, azonosítás és tisztítás áttekintése
módszerek
Amriantoa,b, Sumail Sidik Ode Ishakb, Nanda Putrab, Syefira Salsabilab, Laode M.R. Al Muqarrabunb,*



Gyorsított
oldószer
extrakció
(ASE)
M. speciosa
Levelek
Az ASE rozsdamentes acélból készült extrakciós cellát megtöltöttük 10 g
őrölt levelekkel. Az extrakciós hőmérséklet 60oC volt 5 percig és
két ciklusban végeztük. Az alkalmazott oldószer víz, EtOH volt,
EtOAc és MeOH.

Nem találom újra az újságban, de a mitra elég gyorsan lebomlik erős savakban, majd erős bázisokban. a tiszta víz + oldószeres kivonatok a legjobb megoldás.
 

songbird87

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
IMO a közel tiszta mitra oszlop nélküli extrakciójának is lehetségesnek kell lennie. Bár eltart egy darabig, mire rájövök, hogy ez hogyan működik.
 
Top