LSD szintézis lizergsavból PyBOP segítségével

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reagensek:
Ulw59gWEFp
  • Liszergsav (cas 82-58-6)2,80 g.
  • Metilén-klorid (DCM; CH2Cl2) 190 ml.
  • N,N-Dietilmetilamin (cas cas 616-39-7) 1,81 g.
  • PyBOP (cas 128625-52-5) 5,70 g.
  • Dietilamin (cas 109-89-7) 0,84 g.
  • Ammónium-hidroxid (NH4OH) 100 ml 7,5 M.
  • Nátrium-hidrogénkarbonát (hideg telített oldat) NaHCO3 40 ml.
  • Etil-acetát (EtOAc) 60 ml.
  • Nátrium-szulfát (MgSO4) ~50 g;
  • Deionizált H2O ~200 ml;
Berendezések és üvegeszközök.
E15abbe2adb53833689a866723d688c7 50951421

A lizergsavat 2,80 g-ot állandó keverés mellett 100 ml metilén-kloridhoz (DCM; CH2Cl2) adjuk. A reakcióelegyhez N,N-dietil-metil-amint 1,81 g-ot adunk, és az oldatot 5 percig keverjük. Ezután PyBOP 5,70 g-ot adunk hozzá, és az oldatot további 5 percig keverjük. Ezután dietil-amint 0,84 g-ot adunk hozzá, és a reakciót szobahőmérsékleten 60 percig keverjük.

A reakcióelegyet tömény ammónium-hidroxiddal (NH4OH) 100 ml 7,5 M. A rétegeket elválasztjuk, a vizes fázist 3x30 ml DCM-mel extraháljuk.
Aszerves rétegeket egyesítjük, és rotovap gépben 35 °C-on nagy vákuumbanbepároljuk .

A maradékot nátrium-hidrogénkarbonátban (hideg telített aq oldat) NaHCO3 40 ml-ben feloldjuk, és 3x20 ml EtOAc-val extraháljuk.
A szerves rétegeket egyesítjük, és ionmentesített H2O-val, sós lével mossuk, majd MgSO4 felett szárítjuk. Az oldatot leszűrjük és 40 °C-on rotovap gépben, vákuumban tömegállandóságig bepároljuk. A hozam 3,13 g a kromatográfiás tisztítás előtt (opcionális), 93%-os tisztaságú.
 
Last edited by a moderator:

MrChan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 9, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Mit jelent a deionizált vízzel és sóoldattal történő mosás? Csak nátrium-klorid és víz szuperkoncentrált oldatát? Mi a célja a sóoldatnak?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Az elválasztótölcsérben desztillált vízzel moshat, majd tömény NaCl-oldattal moshat, végül pedig elválaszthatja a rétegeket, és a szerves réteget MgSO4 felett száríthatja.
Ez nagyobb sűrűségű és könnyen elválasztható a szerves rétegtől, mint a desztillált víz.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ez úgy tűnik, hogy könnyű lol..de én már túl sok projektekkel foglalkozom, ne temp me lol
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
ez fenomenálisnak tűnik, és tökéletesen érthető... nincs semmi, amit jobban tudnék várni, mint ezt az előkészítést... a nehezen beszerezhető dolog beszerzése a fő hátrány, de amint sikerül, be fogom építeni a J. K. Rowlkien "A fantasztikus molekulák ura és hogyan készítsük el őket" című könyvbe, amit én fogok írni (inkább szerkesztő, mint szerző)...
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Az LA hidratált formája ugyanúgy működik, vagy szárítani kell?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Száraznak kell lennie. Az LA szárítása azonban elég egyszerű. Csak hő és erős vákuum.
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Jelentem, vízmentes állapot nem szükséges
 

CH3Tryptamental

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ez a szintézis bármilyen mennyiségű ISO-LSD-t eredményez?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Igen, de az összes izo átalakítható KOH-val.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Igaz, de ez királis tiszta csatolás, így ha helyesen végezzük, csak kis mennyiségben lehet, így oszlopos elúció ajánlott. Az ISO racemizálható és a maradék iso újra és így tovább, de ez inkább a régebbi módszerekre igaz.
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
A lizergsavtól függ. Ha tiszta d-lizergsavat használ, nem hiszem, hogy izo-lsd képződik.
 

HerbalHerb

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 24, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Valaki tette ezeket az utat ? Működik ?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Ez működik. Ez Casey Hardison munkája, akit LSD előállításáért ítéltek el, mert ezzel a módszerrel állított elő.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Köszönöm, utána fogok kutatni a fickónak.
 

eu.lab

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 25, 2023
Messages
29
Reaction score
13
Points
3
Készített valaki videót erről a módszerről? Sokat segítene nekem.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ez mindenkinek segítene, ezért tervezem, hogy elvégzem a szintézist, és az eredménytől függően videót készítek. Még nincs semmilyen tartalom, amelyet még nem tettem közzé, így ha történetesen én leszek az első, lehet, hogy ez egy eredmény. Ha nem, akkor maga a kísérlet az eredménytől függetlenül. A negatív adatok is tudomány.
 

Molecula25

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Sziasztok, tud valaki az ergotamin nátrium-ditionittal és KOH-val történő hidrolíziséről?
Ci4CKfQpFG
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Miért használna dithionitot? Ön hidrolizálni próbálja, nem pedig redukálni. Van 2 kettős kötésed, amelyek biztosan redukálódhatnak, és hogyan akarod elérni az 5 pH-t a KOH-val?
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Néhány szabadalomban néhány mg dithionitot használnak antioxidánsként.
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Ez a téma jelentősen alulértékeltnek tűnik. Egyenesen forradalminak tűnik ahhoz képest, ahogyan én tanultam.

Olvastam egy eszmecserét, ahol valaki felvetette, hogy a metilészter racemizálódhat a hidrolízis során. Ez aggodalomra ad okot az entiopure d izomerrel kapcsolatban? Észrevettem, hogy a TLC nem szerepel a kidolgozásban.

A rotovap tényleg opcionális? Ez a módszer enélkül közelít a fürdőkádszintézishez. Nincs hő? Ez egyszerűbben hangzik, mint az mdma vagy az amfetamin.

Mit hagyok itt ki? Sárga vagy vörös fényben dolgozunk? Mik a főbb komplikációk? A végtermék egyáltalán ad izolsd-ot?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Kerülni kell a fényt vagy a vöröset. Rotavap inkább előre (van egy készlet az üvegedényeiből, de a gép elveszett). Nagyon ajánlom az oszlopkromatográfiát végső lépésként, valamint a TLC-t a reakció során.
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Kapni ésszerűen tiszta LA egy fájdalom a seggében, majdnem minden hidrolízis vezet barna / fekete termék, amelyet meg kell tisztítani.
Még jó minőségű LA-vel is a kapcsolási reakcióelegy barnásfekete lesz, és a feldolgozás nem olyan egyszerű, mint ahogyan azt állítják (talán ha 100% -ban tiszta prekurzorokkal, gázmentesített oldószerekkel és professzionális felszereléssel indul, akkor van egy kis esélye, hogy ez nem történik meg, de az otthoni vegyész számára sötét oldattal kell számolni).
A termék tisztítása nem vicc, ha nincs hozzáférésed oszlopkromatográfiához, vagy ha nem akarsz liternyi oldószert vákuumban eltávolítani.
 

PlanckB1

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 26, 2023
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Ez volt az én tapasztalatom is, a hidrolízisből származó lizergsav ismételt átkristályosítása olyan port eredményezett, amely minden alkalommal világosabb barna színűvé válik, de még mindig nem olyan világos/tiszta, mint amilyet elvárna. Az LA oszlopkromatográfiáját ajánlja, vagy csak a végső szabadbázisú LSD oszlopkromatográfiáját?
 

Nicoino

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 21, 2022
Messages
21
Reaction score
3
Points
3
Nem hiszem, hogy a LA-nál érdemes, valószínűleg egy jó kidolgozással és elegendő kísérletezéssel még a végterméknél sem szükséges.
A nagy savas kémikusok, mint pichard, havonta kilószámra szintetizáltak, és nagyon kétlem, hogy képesek lettek volna kromatografálni ezt a termékmennyiséget, szinte lehetetlen egy gyárral.
 
Top