MDMA szintézis NaBH4 segítségével az MDP2P-ből

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bevezetés
Az alábbi módszer azt mutatja, hogy a NaBH4 redukció valójában jobb, mint az összes többi, a titkos kémiában használt közös útvonal, és ez a módszer lehetővé teszi az MDMA szintézis skálázását, ellentétben az alumínium-amalgám redukcióval. A módszer meglehetősen egyszerű, nem igényel drága berendezéseket. A reakcióelegyet érintő eljárások egyszerűek és hatékonyak. Ez a módszer nagyon hasznos az MDMA nagyüzemi előállításához, és nagy hozamot (90%+) biztosít.

Az imin viszonylag gyorsan képződik, és az imin gyorsan redukálódik. A keton nem redukálódik másodlagos alkohollá. Hasonló reakciókban az imin (Schiff-bázis) képződése során keletkező vizet az imin redukciója előtt szárítósóval, vagy molekulaszűrőkkel, vagy toluol oldószerként való alkalmazásával eltávolítják a reakcióból, így a víz és a toluol azeotrópot képez.

Nehézségi fokozat: A nehézségi fokozatot a következő módon kell meghatározni: 5/10
GIt6jeAE0U


Reagensek:
  • Metil-amin gáz (MeNH2) 300 g.
  • Metanol (MeOH) 3000 g.
  • 3,4-Metiléndioxi fenilpropán-2-one (MDP2P; cas 4676-39-5) 1000 g.
  • Nátrium-borohidrid (NaBH4) 100 g.
  • Desztillált víz (H2O) 8 L.
  • Sósav 8 ml 33%-os HCl.
  • Diklórmetán (DCM) 200 ml.
  • Aceton 4 L.
  • 30%-os nátrium-hidroxid oldat (NaOH aq) 200 mL.
Berendezések és üvegeszközök:
Eljárások
KI2rNaAdLm
Reagensek előkészítése
300 g metil-amin gázt (MeNH2) oldunk fel 3000 g hűtött metanolban (MeOH; -17-20 °C) 20 literes, hőmérővel és felső keverővel felszerelt reaktorban. Az elegyet 5 °C-ra hűtjük. A keverőt bekapcsoljuk, és 1000 g MDP2P-t adunk hozzá.
Megjegyzések: Metilamin (MeNH2) gáz 300 g metilamin-hidroklorid (MeNH2*HCl) és nátrium-hidroxid (NaOH) reakciójával készül.

MDP2P redukciója MDMA-vá
Nátrium-borohidrid (NaBH4) 100 g-ot adagokban adunk hozzá, egy teáskanálnyit ~5 percenként, a H2 gáz buborékolásának el kell tűnnie a következő hozzáadás előtt (metanollal leöblítjük). A hőmérsékletet 8-10 °C között tartjuk. A nátrium-borohidrid (NaBH4) hozzáadása 2-7 óra. Az elegyet 2 napig keverjük. A keverési idő sietők számára 4 órára csökkenthető, 10-20%-os veszteséggel.
Megjegyzések: Amikor a reakcióedényt kinyitjuk, nedves törülközővel kell letakarni, hogy a metilamin-gázt a víz elnyelje. 1 L víz 1000 L NH3 gázt képes elnyelni. Egy zsilipet is lehet használni erre a célra. A lombikot ne légmentesen zárjuk le, egy vékony tömlőt engedjünk ki az ablakon (vagy egy füstelvezetőn), a végén nedves törülközővel betekerve.


A reakcióelegyhez állandó keverés mellett 8 L desztillált vizet (H2O) 8 mL 33%-os HCl-t adunk. A reakcióelegy zöldesbarna színűvé válik, pH 10,5 (a 11 jobb, mint a 10). Ha zöld szappan kezd kialakulni, az azt jelenti, hogy túl sok HCl-t adtunk hozzá. Az MDMA szabad bázis le fog ülepedni a reakcióedény aljára. A szerves réteget lecsapoljuk (elválasztjuk).

DCM 200 ml-t adunk a reakcióedénybe a vízréteggel együtt, és az elegyet 10 percig keverjük. A keverőt leállítjuk, és a reakcióelegyet 30 percig állni hagyjuk. A DCM a maradék MDMA szabad bázissal együtt leülepszik az edény aljára. A szerves réteget lecsöpögtetjük, és a kivonatokkal egyesítjük. Így ~1750 ml MDMA szabad bázis és DCM marad.

Megjegyzések: A vizes réteget újra lúgosíthatja konc. NaOH-oldattal pH 13-14-re, és ismét lecsapolhatja az MDMA-mentes bázismaradékot.


Tisztítás
Elkészül egy vákuumdesztillációs berendezés. Először 130 °C-on metanolt, DCM-et, vizet és más alacsony forráspontú anyagokat desztillálunk le. Ezután egy fűtőberendezést 165 °C-ra állítunk, az MDMA-olaj kis cseppjei 140-145 °C körül kondenzálódnak és láthatók; 160-165 °C-on (20-18 mbar) az MDMA-olajat intenzíven desztilláljuk. A tiszta MDMA-mentes bázis desztillációs hozama ~ 1,0 l.

A reakcióelegyből a víz, a metanol és más alacsony forráspontú anyagok lepárlásához elegendő egy membrános vákuumszívó.
AzMDMA-mentes bázis desztillálásához egy megfelelő vákuumszivattyú ajánlott.
8hkJvdTANX
Kristályosítás
Az MDMA-mentes bázist tiszta, hideg (-10-20 C), száraz acetonnal 1:4 arányban keverjük össze, és száraz HCl-gázt buborékosítunk ezen az oldaton keresztül, hogy elérjük a pH 7-6,5 értéket. Ezt óvatosan kell elvégezni. ~5 perc buborékolás után sűrű, fehér kristályos massza képződik. A pH-t gyakran kell ellenőrizni pH-méterrel vagy indikátorpapírral. Ha az oldat forróvá válik, tegyük egy nagy fagyasztóba, hogy lehűljön, és folytassuk a következő hideg tétellel. Legyen nagyon óvatos, és ne csökkentse a pH-t 7-6,5 alá, mert az MDMA*HCl kristályok újra feloldódnak. Ebben az esetben ismét NaOH bázisoldatot kell hozzáadni, amíg a pH fel nem emelkedik 7-re. Legalább 200 mL bázist kell készenlétben tartani, hogy hiba esetén tartalékban legyen. Az aceton/por keveréket leszűrjük és Buchner-tölcséren, vákuumszívóval megszárítjuk. Ezután az MDMA*HCl-t egy Pyrex-edényen, klímaberendezés vagy lassan fújó ventilátoráramlás mellett, száraz helyiségben ismét megszárítjuk.

 
Last edited:

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Az acetonitril jó választás a kristályok kinyeréséhez
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Elmagyarázná, hogy mire gondol?
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Hogyan helyettesíthetem a hcl-gázt?
 

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3

Használhat sósavat, majd koncentrálja és szárítsa csökkentett nyomáson, és adjon hozzá acetonitrilt vagy acetont a diszpergáláshoz és szűréshez.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
A HCL-t bármelyik oldószerben használhatja. (izopropanolban és másokban)
Használhat koncentrált vizes savat is, feloldhatja a bázist metanolban és semlegesítheti sósavval, és egyszerűen beteheti a fagyasztóba, akkor hosszabb ideig kell várnia, és nem fog az egész kristály kihullani, mert a tömeg vizet tartalmaz (Általában elfogadható).
A sósavnak van alternatívája és ez a trimetil-klórszilán és más lehetőségek.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Látott már MDMA trimetil-klórszilán-adduktot?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Az aminbázis éterben való feloldásával... és a trimetil-klórszilán éterben való feloldásával és lassú hozzáadásával semleges állapotig MDMA-kloridot kapunk. A trimetil-klórszomilan nem képez semmilyen adduktot, csak kloridot.
Ez a hidrogén-klór legális helyettesítője és nagyon kényelmes.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Köszönöm a magyarázatot, még nem hallottam erről a megközelítésről.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Milyen típusú hozamok várhatók ettől az eljárástól?
 

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
@G.Patton Szia, köszönöm a munkádat! Van valami tanácsod az MDMA szabadbázis DCM-ben való feloldásához? A miénk almaszószt képezett a dcm-ben (lila-feketére tesztel a márkareagensben). Volt a keverékben szárítószer (mag-szulfát) és használtuk @btcboss2022 invitro metilamin HCL módszerét, de a szerves rétegünk nem homogén, így kíváncsiak vagyunk, hogy vannak-e trükkök köszi!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>> Van valami tanácsod az MDMA szabadbázis DCM-ben való feloldásához?
Mi a probléma az oldással?
>>>A keverékben volt szárítószer (mag-szulfát).
Próbáltad már a szívószűrést? :unsure:
 
View previous replies…

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Úgy tűnik, hogy a szabadbázis masszív emulziós réteget képezett, amely a vízréteg alatt és a DCM felett helyezkedik el. A réteg almaszósz állagú. A marquie tesztek erősen lila/fekete színűek, és sikerült egy kicsit megtisztítanom belőle nagyon unalmas feldolgozással, és kaptam néhány gramm olajat, miután hcl-el gázosítottam, jó hozamú szép kristályokat kaptam, amelyek megfeleltek a minőségi tesztelésnek. Im gondolkodás talán valahogy a szárítószer (mag-szulfát) vagy más reakció összetevők képeztek valamilyen goop, amely nem oldódik DCM-ben, de még mindig tartalmaz tonna freebase.

Ma megpróbálom a vac assist szűrést, nagyon nehéz még a reaktorból is kijönni, mert milyen vastag. Azt vártam, hogy a DCM-ben oldódik, nem pedig elkülönül.

Nagyon köszönöm a tanácsokat köszönöm szépen!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
>>> Úgy tűnik, hogy a szabadbázis egy masszív emulziós réteget képzett, amely a vízréteg alatt és a DCM felett helyezkedik el. A réteg almaszósz állagú.
Igazából még mindig nem értem jól, hogy ez hogyan lehetséges =) Van róla képed? MgSO4 anhidr. vagy Na2SO4 segítségével kellett volna az összes vizet összegyűjteni.
 

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Köszönöm, Im sok információt találok az interneten a mgSO4 víz/olaj emulzió stabilizátorként való használatáról. Nem találtam ezt a tulajdonságot a Na2SO4 esetében. Legközelebb megpróbálom a nátriumot, és meglátom, hogy jobb eredményeket kapok-e, ha nem ill kap egy képet.
 

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3

Mind a magnézium-szulfát, mind a nátrium-szulfát használható, de a nátrium-szulfát kristály viszonylag nagy és könnyen lerakódik az alján, ami jó
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Láttam, hogy volt egy emulzió......nézett néhány tippet:
Szia, segítségre van szükségem! : )

  • Benzokinon Wacker A szafrol oxidációja metanolban MDP2P előállításához MDP2P
  • Az Erowid.org/archive/rhodium/chemistry/wacker.benzo-meoh.html oldalról.
  • By Methyl Man
Elakadt az 5%-os NaOH mosás #2. Az 1. mosás a várakozásoknak megfelelően zajlott, egy nagyon fekete felső "vizes?" réteget eredményezett, amelyet eldobtunk. A feltehetően DCM-et és a ketonokat tartalmazó alsó réteg 2. 5%-os NaOH-val történő mosásakor hatalmas mennyiségű, szerintem hidrokinon jelent meg. Az alsó réteget lecsapoltam, hogy harmadszor is mossam, a 2. 5%-os NaOH mosásból származó felső réteget a biztonság kedvéért megtartottam, és az összes hidrokinont könnyedén kimostam a szeptikus tölcsérből. A 3. 5%-os NaOH mosás hozzáadása után sáros zöld emulzióm van, nulla elválasztással.

Kérdések: Miért nem jelent meg a hidrokinon az 1. mosásban?

Az utasításaim 100%-ban pontosak, hogy az 1. 5%NaOH mosásból származó felső réteg "vizes" volt, és ezért NEM tartalmazta a ketonont, és el lehet dobni? Vagy csak kidobtam az összes kemény munkámat és pénzemet?

Miért tűnik úgy, hogy az emulzió minden NaOH mosással rosszabbodik, ahelyett, hogy javulna?

Mi a legjobb módja az emulzió felbontásának?

Köszönöm. Ez frusztráló. Eddig minden jól ment.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Nekem úgy hangzik, mintha a szárítóanyagod egyfajta iszapot képzett volna a szabadbázisával a reaktorod alján.
Azon tűnődöm, hogy egyáltalán szükség van-e szárítószerre...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Oldószerrel párosítva kell használni. Ellenkező esetben az olaj marad a szárítóanyagon.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Last edited by a moderator:
Top