Mefedron szintézis (4-MMC) NMP oldószerben. Nagy léptékben.

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Szia, az epsom só, amit csak úgy megvásárolhatok a hagyományos boltokban, szintén megteszi nekem a munkát? Továbbá, hogy becslések szerint mennyit használnak ilyen mértékű szintézishez. Néhány kg, vagy csak pár 100 grammról beszélünk.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Közös srácok küldjön néhány képet a beállításról és a kész kristályokról.

Talán még 1 kg-os tételes reakciókat és az arányokat is közzétehetnétek.
Élénkítsétek újra ezt a témát :)
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
néhány gramm és néhány kg előállítása nagy különbség. Véleményem szerint a xilol vagy a dcm a legjobb a pare kg előállításához, amikor a teljes szintézis a reaktorral való munka során 12 órát vesz igénybe. minden lépést jól kell elvégezni, a legjobb, ha kis mennyiségeket próbálsz ki 100g-tól, majd egy idő után többet és többet próbálsz meg néhány hónap alatt látni fogod magad, milyen hibákat követsz el, mert egy amatőr nem fog egyszerre néhány kg-ot csinálni. ez különböző tényezők miatt van, hogy ne hibázz, mert egy hiba sok időbe és pénzbe kerülhet.
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Sampel mit im küldeni évvel ezelőtt im találtam régi telefon formájában Energy control barcelona Pure 4mmc hcl 97%
 

Attachments

  • vYiXDqWmN0.png
    vYiXDqWmN0.png
    646.2 KB · Views: 241

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
És magasabb vagy alacsonyabb legyen, mint ezek az 55-60 fokok? Mert az egyik helyen valaki azt mondta, hogy az összes m40-et egyszerre hozzáadhatja az NMP-hez, és nem kell aggódnia a hőmérséklet miatt, egy másik helyen azt mondták, hogy figyeljen arra, hogy ne lépje túl a 60 fokot, és most azt kérdezi, hogy a hőmérséklet magasabb volt-e 55 foknál.

A következtetésem az, hogy az m40 hozzáadásakor figyelni kell a hőmérsékletet, hogy az 55-60-as tartományban vagy 55 alatt legyen, ha 55 alatt, akkor hűtsük az oldatot, amennyire csak lehet, vagy egy ilyen 50-55 közötti tartomány lenne az ideális.

Egy táblázatból kiderül, hogy a 4MMC szintézisénél NMP van 55-60 fokon, 20 perc alatt a reakció hatásfoka 98%, de már 15 perc alatt 55-60 fokon 71%.

Tehát a legjobb az lenne, ha m40-et adnánk hozzá, hogy a hőmérséklet állandóan 55-60 fok körül legyen, és amikor az összes m40-et hozzáadtuk és a hőmérséklet elkezd csökkenni, akkor külső fűtést használnánk, hogy az 55-60 fokot kerek 20 percig fenntartsuk.

Ez jól kombinálható az NMP maximális hatékonyságának elérése érdekében?
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Kolléga úr elnézést a keveredésért, de a fordító nem egészen jól fordít.

1. A metilamin hozzáadásakor ügyelnem kell arra, hogy a hőmérséklet ne haladja meg az 55 vagy 60 fokot?

2. Hacsak nem úgy érti, hogy a metilamin hozzáadásakor a hőmérsékletnek 55-60 fok között kell ingadoznia?

Az 1. vagy 2. verzió a helyes a maximális hatékonyság elérése érdekében.

A 3. kérdés. Ha a hőmérséklet a metilamin hozzáadásának befejezése után elkezd e 55 fok alá esni, és csak például 10 perc telt el a metilamin hozzáadása óta, akkor a maradék 10 percet külső hőforrással újra kell-e melegítenem, hogy a teljes reakcióidő 20 perc legyen 55-60 fokon?

Köszönöm szépen, és kérem, hogy mind a 3 kérdésre válaszoljon, hogy elkerüljük a nem anyanyelvi nyelvhasználattal történő rossz információcserét.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Legfeljebb 55-60 fok. Ez az állítás helyes. Nem kell külső fűtést alkalmazni.
nincs
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
A metilamin hozzáadásakor ügyeljen arra, hogy a hőmérséklet ne haladja meg az 55 vagy a 60 fokot? (Kémiai szempontból melyik lehetőség a megfelelőbb, amely tisztább terméket / nagyobb hozamot ad?).

Bármilyen példa arra, hogy mivel lehet helyettesíteni a benzolt? Toulénnel? DCM?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
kant letölteni a videót, meg tudja valaki magyarázni, hogy miért?
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
Nézze meg a youtube-on van ez a videó formája van sokkal több könnyű betölteni
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
A legtisztább terméket DCM-ben kapom, de a lényeg, hogy ne hagyjuk felforrni az oldatot, a hőmérsékletet ne tartsuk 36C-nál magasabbra (a 4-mmc kifogástalanul tiszta és hófehér lesz). Egy másik remek lehetőség a diklóretán. szintén jó eredményt kapunk, ha NMP-t és toluolt használunk együtt (3:2 arányban).
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Nagyon érdekel a megjegyzése. Valaki már említette ezt itt a fórumon.

Tervezem, hogy a hőmérsékletet mereven 34 fokra (a megadott 32-36 fokos tartomány felére), a reakcióidőt pedig 4 órára állítom be.

Aki ezt az információt adta, az arányokat is megadott ehhez a reakcióhoz.

Nevezetesen:
- 100g bk4
- 250 ml DCM
- 150ml m40

1. Helyesek lesznek ezek a reagensek arányai?
2. A reakció elején 1/2 m40-et kell hozzáadnom, és 1/2 m40-et a reakció egy órája után. Mi ennek a célja? Értem én, hogy a hőmérsékletet szelídítsük, de mi a különbség, hogy 1 menetben csináljuk vagy két megközelítésre elosztva?

Nekem már volt egy megközelítése ennek a próbálkozásnak. Mindent a fenti arányban adtam hozzá. Felmelegítettem a keveréket 20 fokra és elkezdtem hozzáadni az m40-et. Sajnos a hőmérséklet nem kezdett el magától emelkedni. Miután elindítottam a fűtést kintről, hirtelen 40 fokra ugrott a hőmérséklet. A folyadék forrni kezdett és a fűtés kikapcsolása sem segített.

Mit gondolok. Az m40 hozzáadása előtt 25-30 fokra melegítsem a reakciótömeget és csak fokozatosan kezdjem el adagolni az m40-et, hogy ne lépje túl az említett 36 fokot? Ez így rendben van? Vagy melegítsem fel az egészet a 34 fokos reakcióhőmérsékletre és csak utána adjam hozzá az m40-et?

Még egy kérdésem lenne. Hogyan tisztítsam meg a szabad bázist?

A szabad bázist kétszer átmosni azonos térfogatú 10%-os nátrium-triszulfát oldattal, hogy a maradék bromketont eltávolítsam, majd kétszer tiszta vízzel átmosni elegendő? Szükséges valami mást használni?


Miért van az, hogy amikor sósavval semlegesítek sósavval acetonban pH 6-ra, amikor a HCL:aceton keveréket a szabad bázishoz adom, az elkezd színesedni. Iszonyú nehéz utána hófehérre mosni a port.

A színek, amik nekem eszembe jutottak, a kék, a zöld, a sötétvörös és a rózsaszín.
 

Jaro12

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
1
Reaction score
1
Points
3

Ezt a módszert néhányszor készítettem kis léptékben (10g bróm), de problémám van a hozammal (kb. 25%) és a végtermék "erejével" (nem elég erős).

10g 2-brom-4-metilpropiofenon feloldva 40mL NMP-ben, 40 fokra melegítve, majd cseppenként (nagyon lassan a hőmérséklet szabályozására) 20mL 40% metilamint adtam hozzá (a metilamin hozzáadása közben az elegyet úgy hűtöttem, hogy ne haladja meg az 55 fokot);
Keverés (350rpm) 20 percig (keverés közben az elegyet nem melegítettük - a hőmérséklet lassan kb. 25-30 fokra csökkent);
100ml hideg vizet adtunk hozzá, majd 50ml etil-acetátot (a hozzáadás után erőteljesen kevertettük);
A szerves fázist elválasztottuk, 3-szor mostuk hideg vízzel és MgSO4-mal szárítottuk; kb. -5 fokra hűtöttük.
Hozzáadtunk 50ml lehűtött (-15 fokos) acetont;
A savasítást jéghideg HCl-lel végeztük, amelyet acetonban hígítottunk (1:5), hogy a pH=5,7 legyen.
2-3 órán át -20 fokon fagyasztva és Büchner-tölcséren szűrve/jéghideg acetonnal mosva.

Kérdéseim a következők:
1) a reakció hőmérséklete rendben van? Le kell hűtenem az elegyet, hogy ne haladja meg az 55 fokot?
2) a pH= 5,7 rendben van? Próbálkozzak alacsonyabb pH-val, hogy javítsam a teljesítményt és a végtermék hozamát?
3) mit tehetnék még a hozam és a teljesítmény javítása érdekében? Mit csináltam helytelenül?

Köszönök minden segítséget ebben az esetben.
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
1) nincs szükség külső melegítésre!!! a metilamin hozzáadásakor a keverék magától felmelegszik (nem melegszik fel azonnal, keverés közben kb. 5 percig tart, és a hőmérséklet emelkedni kezd). a fő feladat az, hogy megakadályozzuk, hogy a hőmérséklet 36C fölé emelkedjen. ehhez a metilamint adagokban adjuk hozzá. az összes metilamint egyszerre is hozzáadhatjuk, de akkor nehezebb lesz a hőmérsékletet szabályozni. 2) az arányok helyesek. 3) ne használj acetont a savasítás szakaszában - helyettesítsd etil-acetáttal (akkor nem lesznek idegen színek). az aceton savval aldonikus kondenzációs reakciót ad - ezért az eltérő színek és szennyeződések. 4) a szabad bázis nem igényel további tisztítást, ha a hőmérséklet nem emelkedett 36°C fölé. nagyon tiszta lesz. csak 2-3 alkalommal kell hideg vízzel öblíteni, hogy a metilamin-maradékot eltávolítsuk. a tioszulfát itt teljesen felesleges.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
közvetlenül megy, hogy megpróbálja ezt acidifcation etil-acetát segítségével. egyre beteg pókerezni, ahol 2 tételek geenred és 1 tökéletes fehér véletlenszerűen.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
KING! Kipróbáltam egy kis 25g-os adagot, a palackból szemmel savanyítottam, így persze túl nagy adagot csepp helyett, de valahogy varázsütésre egyenesen 5,5 lett, így 1 másodperc alatt kész volt.
(módszer az ebben a szálban tárgyaltak szerint használtam, NMP, de a benzolt DCM-re cseréltem).
 

Didi

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2022
Messages
31
Reaction score
18
Points
8
lehet egy zárt palack és keverjük meg később, amikor az oldat már nem tudja magát felmelegíteni, akkor állítsa be a vízfürdőt 35 ° c-ra és keverje meg a palackot időről időre 3 órán keresztül ??
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
nem kell lezárni a palackot (edényt). ha a hőmérséklet nem magasabb 36C-nál, akkor nem fog nagyon bűzleni. a lényeg, hogy a DCM ne forrjon fel (forráspont 38C) - akkor a szabad bázis tiszta lesz, és a 4-Mmc nagyon tiszta lesz. Egyébként a kristályosodásról: Minden választ ismerek, mivel ez az én módszerem.;)
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
ha az oldat már nem melegszik, és a hőmérséklete csökkenni kezdett, akkor a reakció befejeződött - folytassa a következő szakaszra. az átlagos reakcióidő az önmelegedés kezdetétől a hőmérséklet csökkenéséig 2,5-3,5 óra (a kiindulási reagensek mennyiségétől függően). vagyis ha maga a hőmérséklet is csökkenni kezdett, akkor a reakciónak vége. minden nagyon egyszerű.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
51
Points
28
furcsa, én már figyeltem a hőmérsékletet szorosan néhány tétel (minden 5 percben), és azt mutatja, hogy a hőmérséklet csökken ~55 perc után, miközben még mindig van amin maradék hozzáadása. amikor hozzáadjuk ezt a maradékot egyszerre, a hőmérséklet nem csinál semmit, ez folyamatosan csökken.. ez jelezné reakció befejeződött, de miért ilyen különbség 2,5/3,0 óra vs 55 perc?
 

cockysavage

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 5, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Van valami, ami helyettesítheti az acetont ?
 

Serega

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 20, 2022
Messages
12
Reaction score
8
Points
3
etil-acetát
 
Top