Metilfenidát (Ritalin) szintézis

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Vajon a ritalinsav más észtereit kapná, ha az utolsó lépést más oldószerekben végezné (IPA = izopropil-fenidát, EtOH = etil-fenidát stb.)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm, igen, így lesz.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, a NaOH az IPA-ban teljesen elrontja a ritalin*HCl-t. A ritalin szabadbázisát vizes NaOH-val kaphatja meg, majd elvégezheti az észteresítést.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Tehát a folyamat az lenne, hogy a ritalin hcl-t NaOH oldatba tesszük, megkapjuk a ritalin freebase-t, majd ezt csak ipa-ba tesszük, hogy izopropilfenidátot kapjunk? Azt hiszem, a hcl-t az észterezés után kell hozzáadni, hogy a karboxilcsoportból származó OH-t ne cseréljük ki Cl-re, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, elnézést a hosszú válaszért. Nem láttam a kérdését.
Nem, az eterefikáció nem az Ön által leírt módon működik. Ritalinsav nátriumsót kell kapnia, majd savas állapotban IPA-val észterezni.
Nem úgy fog működni, ahogy mondtad =) Mi az oka ezeknek a manipulációknak? Igazából nem vagyok benne biztos, hogy a reakció sikeres lesz. Ráadásul a ritalin egy részét elveszíted.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Soha nem néztem eterefications, de ha csinál teljes szintézis tűnik az egyetlen járható út egyébként, azt hiszem, nem is kell. Ehelyett egy kicsit többet kerestem a metil-fenilglyoxilát megszerzéséhez vezető útvonalakat. Gondoltam, hogy a benzoil-kloridból való kinyerés jó lehetőség lehet, de csak cianidokat tartalmazó szintéziseket találtam. Gringard reagensek helyett cianidok sokkal biztonságosabbá tennék, de valamiért nem találtam sehol sem a reakció szintézisét alatta?

ZLXaYEy1j0

Gondolom, a benzil-kloridot benzoil-kloriddal helyettesíthetnéd, és ugyanazt a reakciót csinálnád, mint a PAA előállításához, de nem vagyok biztos benne, hogy van valami zavaró tényező.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Helló, itt az oxigén. Nem lehet ilyen szintézist végezni.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Basszus, most már legalább tudom, hogy interferál. benzoil-klorid és CuCN az egyetlen út a benzoil-kloridból akkor?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mire? Ez nem a PAA (fenilecetsav).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ik, ha a fenti reakcióban benzil-kloridot használunk helyette, akkor PAA-t kapunk. Gondoltam benzoil-klorid helyett benzil-kloridot használva fenil-glikoxilsavat ad, de mivel az oxigén zavarja a reakciót, az egyetlen módja, amit tudok helyette az lenne, hogy cianidokat használjak helyette:

0ax1NDIqsJ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Amikor a szintézisek cianidokat foglalnak magukban, elmegyek a helyi barkácsáruház medence-kémiai részlegéhez és Na DCCA, vagy TCCA által. Ezek ugyanazt a reakciót fogják elvégezni, mint a mérgezőbb cianidformák. Már annyiszor készítettem fenil-ecetsavat a DLPA-ból, és így tovább ...
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
I no ez egy kicsit off topic van egy barátom, aki ragaszkodott halmozott ezek a lapok 10 mg
Megkérdezte, hogy van-e valami módja annak, hogy a ritalint kivonják a tabletekből, és füstölhető formába hozzák, mint a metamfetamin.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia, sav/bázis extrakció
 
View previous replies…

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Thankyou uram, mivel próbáltam normál kivonatokat először etanollal nem számít, ha szűrővel és így tovább a végén blokkolók és egyéb szemét#. Jövök át vele vásárolni véletlen láttam a téma, és bár megkérdezném, és testvér thankyou ez az egyetlen módja annak, hogy kivonat ritalin tiszta és megfelelően néztem Reddit és így tovább nem láttam senki más, mint tiszta, mint ez
 

Attachments

  • j1gZSEdOpJ.jpg
    j1gZSEdOpJ.jpg
    927.1 KB · Views: 262

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Én először dyd alkoholt kivonó bogárblokkolók stb. folyamatosan jött át vele
Aztán csináltam ab extrakciót, hogy ezt kapjam
 

toffifee

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Helló mindenhol, tudtok segíteni, hogy találjak egy piacteret, ahol 1-Phenyl-2-(piperidin-1-yl)ethanone-1,2-dione. vagy Methyl phenylglyoxylate vásárolhatok ? Melyik a legjobb weboldal reagensek és laboreszközök rendelésére? FÁK-országok
 

blackshwan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hello @G.Patton.


Erről a lépésről (refluxálás).
[A reakcióelegyet 3-12 órán keresztül óvatosan refluxáltuk reflux kondenzátorral (a TLC-vel történő nyomon követéssel meghatározottak szerint). ]


Mi a hőforrás hőmérséklete? Köszönöm.


https://bbgate.com/attachments/lwndic7fo8-png.2904/

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Üdvözlöm! Az 1-fenil-2-(piperidin-1-il)etán-1,2-dion (1) dimetoxietánban lévő keverékének (1) forralásához elegendő hőmérsékleten p-toluolszulfonhidrazidot (2) (1,1 ekvivalens) adtunk hozzá normál körülmények között (22*C, 760 mm Hg).
 

dupskoslonia

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Sziasztok! Van ritalinsavam. Mire van szükségem a metilfenidát és az etilfenidát előállításához? Teljesen kezdő vagyok, elmagyaráznátok nekem lépésről lépésre? Nagyon hálás lennék.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Meg kell győznie a karbonilcsoportot, hogy metanollal, illetve etanollal észtert hozzon létre. Ez eléggé egyszerű a szokásos kémiai eszközökkel, és próbáljon meg meglehetősen enyhe módszereket keresni, például enzimeket (lipázok) vagy könnyen dolgozni ClSiMe3 metanolban a szubsztráttal.
 

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
12
Points
3
Van-e valamilyen protokoll vagy kezdő útmutató vagy recept a ritalinsav metilfenidáttá történő átalakításához?

Értelmezésem szerint ez nem rakéta, de kicsit zavarban vagyok, hogyan lehet a ritalinsavból metilfenidátot nyerni.
 
View previous replies…

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Szia, köszönöm a szintézis way.I követni az utat, és néhány különbség appeared.when én győződjön meg róla, hogy minden sav eltűnik, és befejezte az első lépést, találtam annyi só elválasztás. Ez a metilfenidát-szulfát? A pH körülbelül 1-2.
 

Attachments

  • 1UutT2HidC.jpg
    1UutT2HidC.jpg
    1.5 MB · Views: 53
Top