P2P szintézis BMK glicidsavból (nátriumsó) - módosított változat

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Helló, a Claisen-adapterre gondol?

Milyen koncentrációjú savat használtál? Miért adtál hozzá ennyi savat? A 100-150 ml 3,5-5,2-szeres többletet jelent.

Miért nem a glicidát vizes oldatába adtad a savat és fordítva? Gondolom, ez sok időt vesz igénybe.
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Igen Claisen-adapter.

Én 100 ml-t használtam 50 gr-os tételhez, a felesleges sav a lombikban lévő rétegek kialakulásának megakadályozására és a reakció azonnali folytatására szolgál, ez minimalizálja a melléktermékek képződését. A sav mennyisége még mindig optimalizálható, hogy gazdaságos legyen. Amikor kevesebb savam volt, akkor láttam a lombikban a barna glicidát réteget. Elfelejtettem megemlíteni, hogy a p2p pH-ja a fogadó lombikban 5,5-6 volt.

A folyamat körülbelül 1 órát vesz igénybe.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
nem a reakció útját, hanem a reakció sebességét változtatja meg
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Am már hidrolizált bmk olaj,és a felszínen lebeg,i folow G.patton, extrakciós módszer, 100gr glycidade 20gramm naoh 300mil vízzel, affer reflux 1h, és hűtsük le szobahőmérsékletre, hozzáadva hcl kb. 28% 200ml, majd újra refluxáltam, 3 órán át, keveréssel, miután befejeztem az egészet, barna olajat kapok, és fehér sót a botton,Próbáltam extrakció nélkül desztillálni,mert nem szeretek az extrakcióval szórakozni,egy ideig működött,nem tudok mindent lepárolni a reakciós lombikból,mert elkezdett felrobbanni,nagy buborékokkal,és gázokkal,a termométerem megrepedt,és a cucc majdnem nem robbant az arcomba.
 
View previous replies…

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
A bich dolgozni,hozam szar is az enyém.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
használjon forrázó köveket (porózus kerámiadarabokat), és a keverék sokkal egyenletesebben fog forrni, ha nem sűrű.
a vízgőzdesztilláció nem fogja megmenteni a keton oldószeres extrakciójától...
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Am extraháltam is petroliuméterrel,de az eredmények annak nem érdemes megpróbálni egy nyereséget,legjobb eredményt akkor desztillálok éterbe.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Néhányan 65%-ot kapnak, ez igaz vagy sem, nem tudom megmondani.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
kipróbálja a technikát ebből a témából, nagyszerű lesz, ha közzéteszi az eredményét
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Minden 20 mil desztillációhoz sok vízre van szükség, majd én doint hozzáadom, hogy elkezd buborékosodni, mint a Chernobil, azt hiszem, rozsdamentes acél desztilláló, gázfűtő teljes teljesítményű, és folyóvízzel a hűtőhöz, a legjobb választás a desztilláláshoz, nagy léptékben.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
20 ml p2p = 240 ml víz
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
használhat gőzfejlesztőt, vagy túlhevített gőz még jobban működik. mindenesetre figyelnie kell a desztillátumot a hűtőszekrényben, látni fogja, amikor a zavaros víz kifolyik, és tiszta víz jön ki, ami azt jelenti, hogy a keton vége van
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Akkor várj és wach 24h majd felhők a vége,,de meg kell venni néhány jó dope,mielőtt elkezdi,mindenki más választás,mit szeretnek csinálni:)de az én választásom számolj vizet kell.,és gáz kell,és hagyd,amíg megáll pisi.,amíg minden desztillál.akkor marad a só egyébként.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Én személy szerint jobban szeretem a gőzfejlesztő 36 kg óránként =)
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Egy edényes reakciót meg lehet tenni, nem kell reaktorokat vásárolni vagy sok cuccot, üvegárut vagy keverőket vásárolni, csak rozsdamentes acél desztillátorra van szükség. és hosszabb reflux időre.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Az ebben a fenyegetésben megadott módszert (hüvelykujj @Heisenblack és @w2x3f5) 500g BMK porral (nátriumsó) CAS 5449-12-7) közepes méretekben teszteltük.
Az egyetlen különbség a leírt módszerhez képest a köpenyes üvegreaktor használata volt.

A reaktorba 1000 ml 85%-os foszforsavat (p.a. tisztaságú) adtunk, felmelegítettük és kevertettük. Eközben 500 g BMK port feloldottunk 6 liter forrásban lévő/nagyon forró H2Od-ban.

Amint a foszforsav elérte a 110 C-ot, a BMK poroldatot cseppentő tölcséren keresztül lassan, állandó nyomás mellett adagoltuk hozzá. A BMK poroldat csepegtetési sebességének beállításával a hőmérsékletet 108 C és 112 C közötti szűk tartományban tartották. Ez az adalékolási folyamat kb. 5 órát vett igénybe.

Mintegy 3200 ml desztillátum összegyűjtése után a terméket 2x500 ml DCM-mel extraháltuk. Az egyesített kivonatokat nátrium-szulfáton szárítottuk, és az oldószert rotovap segítségével eltávolítottuk.

Eddig minden rendben. De a 168 ml-es hozam eléggé kiábrándító volt. Mi volt a hiba? Egyelőre fogalmam sincs, hogy mi az, vagy mit kell változtatni az eljáráson.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Oké, ellenőrzöm
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Írja le részletesebben, hogy mit figyelt meg a hidrolízis során, hogy voltak-e rétegek, nátrium-foszfátok kicsapódtak-e, és egyebek.
A savak kevéssé használták ezt az első dolog, amit látok.
Az összegyűjtött víz nem elég, számításaim szerint 3200 ml víz csak a keton egy részét fogja fel. Az utolsó csepp víz a hűtőtökben tiszta volt?
A 110 fokos hőmérséklet a reaktor köpenyében vagy a sav hőmérséklete?
Köveket használtak a buborékképzéshez?
Nem volt ijesztő egy új technikát 500 grammra azonnal elkezdeni? előzetes ellenőrzés nélkül?
Elméletileg 500 gramm nátrium-glicidátból 335 ml P2P-t kellene készíteni, nálad 168 ml van, vagyis a hozamnak csak az 50 százaléka.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
nem voltak a hűtőszekrény bemeneténél a reaktorhoz tartozó hátterek? (a dephlegmátor típusa szerint)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
a savhiányról, hibát követtem el a válaszban, még nem ébredtem fel:)
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Hé, testvér!
A reakcióidő így túl rövid. A kapott termék p2p? Mi a helyzet a metilre való átalakítás előnyeivel?
Tervezem, hogy elkezdem ezt a kísérletet, de nem egészen értem!
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Hogyan lehetséges,akkor megpróbálja kivonni a petroléterrel, az összes olajat az oldatból,és azt gondolja, hogy az összes olajat összegyűjtötte,és felhős fehér oldatokat hagyott az alján sóval,,,de akkor még mindig azt gondolja, hogy szar a hozam,és álmodik arról, hogy több olajat kapjon, és megpróbálja desztillálni,és több olajat gyűjt,ugyanabból az oldatból!!! Ez normális?és én rengeteg étert használok,3 alkalommal csináltam extrakciót ugyanazzal az oldattal,minden alkalommal friss éterrel.,5449-12-7 lepárlással az én számomra,mindig több hozamot kapok.,.,,
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Látom, miután az összes reakció megtörtént,ha hosszabb ideig maradt, hogy maradjon, a nehéz olaj, a bmk sóoldatban, lefelé megy, és a világosabb, átlátszóbb olaj, a tetején marad.
 
Top