P2P szintézis BMK glicidsavból (nátriumsó) - módosított változat

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Helló, a Claisen-adapterre gondol?

Milyen koncentrációjú savat használtál? Miért adtál hozzá ennyi savat? A 100-150 ml 3,5-5,2-szeres többletet jelent.

Miért nem a glicidát vizes oldatába adtad a savat és fordítva? Gondolom, ez sok időt vesz igénybe.
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Igen Claisen-adapter.

Én 100 ml-t használtam 50 gr-os tételhez, a felesleges sav a lombikban lévő rétegek kialakulásának megakadályozására és a reakció azonnali folytatására szolgál, ez minimalizálja a melléktermékek képződését. A sav mennyisége még mindig optimalizálható, hogy gazdaságos legyen. Amikor kevesebb savam volt, akkor láttam a lombikban a barna glicidát réteget. Elfelejtettem megemlíteni, hogy a p2p pH-ja a fogadó lombikban 5,5-6 volt.

A folyamat körülbelül 1 órát vesz igénybe.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Azért kérdezem, mert aligha képzelhető el nagymértékben a reakcióoldat savra csepegtetése. Ez sok időt venne igénybe. Gondolom, pár csepegtető tölcsért vagy valami mást kell használni.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ha a skála nagy, akkor nem okoz gondot a perisztaltikus szivattyúval (vagy bármely más alkalmas szivattyúval) történő csepegtetés, mindez a fűtési teljesítménytől és a sav hőkapacitásától függően.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@w2x3f5 fyi az említett szintézis üzemeltetője nagy tapasztalattal rendelkezik a szerves szintézisben. Az alábbiakban a kérdésekre adott válaszok:

  • Nem, nem volt csapadék a hidrolízis során.
  • A sav mennyisége, az alacsonyabb értéket vettük a leírt módszerrel.
  • Az 1:10 arány, ahol 1 a várható termék és 10 a desztillátum (víz és termék) mennyisége, elég gyakori ökölszabályként.
  • 110 C a reaktorban természetesen
  • Nem, üvegreaktorban nem lehet forrázó köveket használni. A keverő egy PTFE 4 lapátos keverő, amely erőteljesen keveri a reakciótömeget, így nincs szükség forrázókőre. De talán ennek a módszernek szüksége van egy nyugodt, buborékos forralásra, mint a Leuckart-Wallach redukció.
  • Félelmetes 500g-mal kezdeni. Nem, először is nem lehet nagyon kis sorozatokat futtatni egy üvegreaktorban a keverő és az üveg közötti rés miatt az alján, másodszor pedig nem használnak olyan reagenseket, amelyek aggodalomra adnak okot.
  • Igen. a hozam pocsék, de őszinte. Legalább 300ml-t vártak.
Köszönöm az erőfeszítést.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
ki kell találnia, hogy mik voltak a különbségek a kísérletekben, ráadásul egy reaktorban végezte, és kezdetben a kísérletet lombikban végezték. Míg nekem úgy tűnik, hogy mechanikus keverésed van, a kezdeti tapasztalatban nem volt keverés, és ennek megfelelően porózus köveket használtunk (egyébként a szabad glicidát hidrolízise során tiszta foszforsavban szén-dioxid buborékok csak a kövek felületén képződnek, hangsúlyozom, a szintézis víz nélkül történt, csak az a víz, ami a foszforsavban jelen volt).
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Üdvözlöm!

Ezt a módszert kis léptékben teszteltem 50gr BMK CAS 5449, 100ml foszforsav 85% és 600ml víz és itt az eredményem:

A módszer megfelelően működik még nem tudom a pontos hozamot, de csak az olajréteget látva azt mondhatom, hogy jó hozam lesz.

A P2P teljesen tiszta, mint a vízgőzdesztilláció után (valójában ez az, amit gyakorlatilag csinálsz).

Az időzítésről beszélve nagyjából ugyanannyi időt vehet igénybe, mint a hagyományos hidrolízis( én csepegtetve csináltam), azzal az előnnyel, hogy közvetlenül tiszta terméket kapunk.

Egy tanács, hogy némi időt takarítson meg, hogy kezdje el a bmk oldat nagyobb adagjának hozzáadását és várja meg, hogy felmelegedjen, ahelyett, hogy csak cseppekkel kezdené az ok az, hogy a kondenzáció nem fog elkezdődni, amíg jelentős mennyiségű víz el nem párolog, az üveg felmelegszik....tudja, így a cseppekkel való kezdés több időt vesz igénybe, mint a nagyobb rész hozzáadása, ha a kondenzáció elkezdődik, akkor elkezdheti újra cseppenként adagolni az oldatot.(teljesen opcionális).

Láttam a feltöltött képeket erről a folyamatról :

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/1uj6edpzrl-jpg.12849/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/bshoqvbxqv-jpg.12850/

Azt hiszem, hogy valami nem stimmel rajtuk(nem kritikusok csak kíváncsiság):

- A P2P sűrűsége nagyobb, mint a vízé, így az alsó rétegnek kellene lennie, nem a felső rétegnek, ennek oka lehet:
1. A képek pillanatában a keveréknek magas a hőmérséklete.
2. A keverék savas (vagy lúgos, de ebben az esetben a használt reagensekkel teljesen lehetetlen), és ez az eset furcsa lenne, mert 110C-on csak vizet kellene elpárologtatni a P2P-vel, a keverék nem lenne savas.

- Az olajréteg színe inkább barna, mint sárga, inkább hasonlít a normál hidrolízis utáni színhez.

Feltöltöttem egy képet a kész keverékem egy részéről ezzel a módszerrel, hogy jobban lássátok mire gondolok
R58BnUxJHT


Az eredménnyel elégedett vagyok, úgyhogy amint lehet, kipróbálom nagy léptékben is.
Köszönöm.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
várjon a hozamra
esetleg különböző tisztaságú glicidát
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
30ml P2P még extrakció és szárítás nélkül.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Körülbelül 0,25 mol glicidátot használt fel, és körülbelül 0,23 mol p2n-t kapott, ami az elmélet 92,5-93 százalékának megfelelő hozamot jelent. Gratulálok és köszönöm, hogy tesztelted a hidrolízis verziómat, és megerősítetted az anyag jó hozamát.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Lehetséges lenne, hogy csak a szintézis elején adjuk hozzá a bmk port és a vizet, és csak lassan lassan növeljük a hőt, amíg el nem kezd forrni, ahelyett, hogy cseppenként adnánk hozzá?
Továbbá, ha ez működne, akkor egy nagy rozsdamentes acél desztilláló működne ehhez a módszerhez?
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Vagy esetleg használjon egy 100 literes üveg reakcióedényt perilasztikus szivattyúval, így 400 kilós tételek elég könnyen feldolgozhatók.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Amikor ezt a szintézist írtam, a fő ötletem az volt, hogy a képződött fenilaceton gyorsan desztilláljam ki a reakciótömegből, hogy csökkentsem a szennyeződések képződését és növeljem az anyag hozamát.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
FYI
Kaptam egy mintát a BMK por CAS 5413-05-8, és úgy döntöttem, hogy tesztelni fogom ezzel a módszerrel is csak a kíváncsiságról gondolkodás nélkül és minden kémiai tényező nélkül (általában HCL-lel hidrolizálom).
Az első "probléma" az, hogy amikor a port forró vízben oldja, a por automatikusan olajjá alakul át, hasonló színű és sűrűségű, mint a P2P.
Tehát ha adalék tölcsérrel vagy hasonlóval adagolod a keveréket az első dolog ami hozzáadódik az ez az olaj lesz nem pedig víz mivel ez az olaj a felső rétegben van.
Amikor befejeztem az egész folyamatot, ugyanúgy megy, mint a másik, kaptam egy olajat, amiről azt hittem, hogy logikusan P2P, de nem olyan szaga van, mint a P2P-nek, így gyakorlatilag biztos vagyok benne, hogy ez az összes nem reagált 5413 olaj + esetleg némi P2P (de ha van is, nagyon alacsony százalékban van).
Röviden ez a módszer legalábbis ilyen körülmények között nem működik a CAS 5413-05-8 esetében, kivonom az egészet és hidrolizálni fogom HCL-lel, és tájékoztatni foglak a különbségről.
HCL-lel fogom hidrolizálni, mert az 5413-nak ugyanolyan a megjelenése és mindenekelőtt ugyanolyan azonos szaga van, mint a régi 16648(MAPA)-nak.
Ha végül nem lesz megfelelő, akkor lúgos refluxot fogok használni, majd később savas refluxot, de szerintem a HCL hidrolízissel tökéletesen fog működni.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
az acetoacetátok hidrolizálódnak hidegen kénsavban, ha nem tévedek, találok egy módszert, ha kell
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ne aggódj, minden szükséges információval rendelkezem, csak megpróbálom a módszeredet más bmk cas egyébként köszönöm
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Tehát csak hogy tisztázzuk, azt mondja, hogy ez a módszer működik az 5449 esetében, de az 5413 esetében nem, vagy hogy egyiknél sem működik?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Megpróbálok egy gyorsabb módszert, a folyamatot a rotavapban vákuumban fogom elvégezni, és frissíteni fogom.
Az ötlet a gyorsabb desztillálás kevesebb fűtéssel, a vízkeverőt amúgy is adagokban lehetne hozzáadni dobja a vákuumcsövet ;-)
Beállítom 57-58C-ra 20 kPa vákuummal.
De gyorsabbnak kell lennie nagy léptékben biztosan.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Van egy olyan érzésem, hogy a keton vízgőzben való oldhatósága csökkenni fog
Lehetőségként szolgáltasson gőzt egy generátorból, és emellett melegítse fel (túlhevített gőz), ez a változat biztosan sokkal jobban fog működni.
 
Top