Amfetamin szintézise P2NP-ből SnCl2 és Zn segítségével

Bigballen

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 30, 2023
Messages
5
Reaction score
3
Points
3
Mennyi kívánt savat kell hozzáadni a végén?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Öntsön 10 ml acetont 1 ml koncentrált 97%-os+ kénsavra 10:1 arányban. Pipetta vagy fecskendő segítségével lassan csepegtesse az oldatot, amíg el nem éri a pH 5,5 értéket. Ha túlsavasodott, adjunk hozzá több szabadbázist, ha jóval túlsavasodott és folyékonnyá válik, akkor az a/b-hez, és újrakristályosítsuk.
 
View previous replies…

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Használhat nem poláros oldószert (éter, benzol, toluol)
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Hány órán keresztül hűtjük a nátrium-hidroxid oldatot?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
mennyi vízmentes magnézium-szulfátot kell hozzáadni az etil-acetát szárításakor és közvetlenül a jégecetsav hozzáadása előtt?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
Azt hiszem, abbahagyhatja a magnézium-szulfát hozzáadását, amikor rájön, hogy az teljesen felszívódott.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
De mi az egyszerű módja annak, hogy ez látható legyen?
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
adjunk hozzá magnézium-szulfátot, ha leülepszik az aljára, akkor tudjuk, hogy elég, majd zárjuk le a fedelet, hagyjuk 1 órán át, majd szűrjük le. :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
A DCM hozzáadása előtti szakaszban egyáltalán szétválasztja az oldatot? (Mert a DCM hozzáadása előtti ponton van a szerves réteg és a vizes réteg). Vagy a DCM-et úgy adod az oldathoz, hogy a 2 réteget nem választod szét?

Én most próbáltam szétválasztani a 2 réteget, és a DCM-et a vizes réteghez adtam először, és akkor csak úgy a semmiből jött egy csomó csapadék. Leválasztottam róla a DCM-et, megszárítottam, hozzáadtam a vízmentes acetont, majd a savat, de abszolút semmi nem csapódott ki.

A másik (szerves réteghez is hozzáadtam a DCM-et, gondolom, ami biztosan etil-acetát), és úgy tűnt, hogy a DCM feloldódott benne, és nem látszott, hogy bármilyen réteget képezne. Ez normális? (Bár itt kis mennyiségű DCM-et adtam egy jóval nagyobb mennyiségű oldathoz.)
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
A dcm előtt 3 alkalommal etil-acetáttal választja szét, azaz az 1. extrakcióban dcm helyett etil-acetátot, a 2. extrakcióban pedig dcm-t használ.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
és az etil-acetát és a dcm kivonatokat közvetlenül a szárítás előtt egyesítjük, majd savval kicsapást végzünk?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Nem értem a problémát
Szerintem nincs különbség.
A keverék pH-értékének 11-12-nek kell lennie.
A DCM réteg az alsó réteg.
Szerintem jobb, ha elpárologtatjuk a DCM-et, majd acetont adunk az amfetaminbázishoz.
Miért van még mindig etil-acetát és oxim oldatod!!!
Igen, nem lesz réteg, mert a DCM keverhető az etil-acetáttal.
Nem!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
A 10. lépésnél, amikor az elegyet szűröd, a NaOH-réteget akarod elválasztani az etil-acetát rétegtől? Ezután az oximot a NaOH-oldatból DCM-mel vonja ki?

Mert én azt hittem, hogy a 10. lépésnél a szűrés csak a cink eltávolítására szolgál, tehát maradna még az etil-acetát réteg és a NaOH réteg, majd ehhez a 2 réteghez adsz DCM-et, így összesen 3 réteg marad.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Tudna valaki tanácsot adni arra vonatkozóan is, hogy az ón(II)-klorid félhidrát formáját használhatjuk-e a dihidrát helyett?
 

August

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Helló, köszönöm szépen a kiküldetést. Van egy kérdésem, az oldat bázisosításának szakaszában vagyok, miután hozzáadtam a sósavat hideg vízben ( ezt visszafelé kaptam, és a reakcióoldatot a hideg vízhez + hcl-hez adtam ahelyett, hogy fordítva adtam volna hozzá, talán ezért van im ezzel a problémával ). Az 50%-os naoh-oldat hozzáadása és a pH > 10-re történő bázisosítás után rengeteg csapadék keletkezik, amely azonban az oldat tetején lebeg ahelyett, hogy leülepedne, így nagyon nehéz etil-acetáttal extrahálni. Ez aggodalomra ad okot, vagy talán csak meg kell várnom, amíg leülepszik az aljára?
 

Madeinkorea

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Nagyon érdekes szintézis!
Lenne egy kérdésem azzal a résszel kapcsolatban, amikor először NaOH-t adunk az elegyhez (5. lépés), miután a NaOH oldatot hozzáadtuk az elegyhez, etil-acetátot adunk az elegyhez, hogy az oximet el tudjuk választani az acetontól, vagy valamit rosszul értek.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Igen, az etil-acetátot az oxim kivonására használják a keverékből.
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
1. szakasz 200ml víz és 200gr nátrium-karbonát 2. szakasz 100ml víz 50gr nátrium-karbonát használható?
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Igen, addig adjon hozzá, amíg el nem éri a pH 11-12
 

TucoSalamanca.

Don't buy from me
Resident
Language
🇹🇷
Joined
May 7, 2023
Messages
181
Reaction score
21
Points
18
mit lehet használni a magnézium-szulfát helyett
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
A magnézium-szulfát szerintem világszerte nagyon könnyen beszerezhető. Problémái vannak a beszerzésével?

és teljesen ki kell szárítani, mielőtt használnád. Az enyémet mikrohullámú sütőbe teszem.
 
Top