A legegyszerűbb metamfetamin szintézis amfetaminból

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
@G.Patton Úgy vélem, hogy az egyik rajzolt köztitermék ezen a szintézisen (és az eredeti ródium-cikkből) hibás.

(3), az amfetamin-formaldehid imin intermedier ábrázolása ugyanazzal a szerkezettel rendelkezik, mint a máshol látható fenilaceton-metilamin iminé.

ez számomra két okból sem tűnik helyesnek: először is, a szubsztráton történő iminképződés standard mechanizmusának megrajzolása olyan imint eredményez, amelyben a kettős kötés az N és a metamfetaminon lévő leendő metilcsoport között van, és NEM az N és az alfa-szén között, mint a felsorolt szerkezetben. és gondoljunk csak bele: a kettős kötés akkor jön létre, amikor az amin magányos párja a formaldehid oxigénjén képződött vizet mint távozó csoportot lerúgja, aminek a formaldehid (a leendő metilcsoport) oldalán kell megtörténnie.

másodszor, a szintézis a kiindulási szubsztrát alapján sztereospecifikusnak van jelentve. vagyis a d-amf redukciója d-met-et ad, és ugyanez az l-izomer esetében is. az ábrán látható szerkezet (3) nem rendelkezik királis centrummal, és redukciója egyenértékű a fenilaceton standard reduktív aminálásával, amely racém terméket ad. az általam megadott köztes termék javasolt szerkezete rendelkezik királis centrummal, amely megegyezik a kiindulási anyagéval, és így megfelel a reakció megfigyelt sztereospecifikus voltának.

Ha igazam van, akkor ez tisztázza a reakció sztereospecifikusságával kapcsolatos kérdéseket a téma korábbi részében. ha valahol hibáztam, akkor elnézést kérek, de kíváncsi voltam, hogy a nem királis (3) redukciója miért vezet nem racém termékkeverékhez, ha nem racém amfetamin kiindulási anyagot használunk.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia. Először is, az a-szénnek nagyobb az elektronsűrűsége, mint a metilszénnek. Tipikus mechanizmus vezet ilyen köztes (Breaking Bad vízjel alá rejtett, sry):
MEbZ1GwD3P

Másodszor, van megbízható adatod a szintézis sztereospecifikus eredményéről?
 
View previous replies…

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
a ródium hibás, a kettős kötés nincs ott, lásd az alábbi példát a benzaldehiddel kapcsolatban
 

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
a ródium hibás, a kettős kötés nincs ott, lásd az alábbi példát a benzaldehiddel kapcsolatban
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Üdvözlöm a vegyészeket, szakácsokat, bűnüldöző tiszteket és minden más, a titkos kábítószer-szintézis iránt érdeklődőt,
Sikerült valakinek sikeresen befejezni ezt a monometilálást, és meg tudná osztani a tippjeit és a hozamokat?
Én már többször próbálkoztam, de soha nem jártam sikerrel. Legutóbb úgy próbáltam, hogy vettem nyers amfetamin freebase szintézisből, hozzáadtam egy hatalmas feleslegű paraformaldehid aq oldatot és moláris mennyiségű nabh4-et, majd több órán át kevergetve állítottam. Monometilálás keresztül nabh4 nem írják le a többféle módon Erowid, de miután tanulmányozta monometilálás a tudományos irodalomban rájöttem, hogy működnie kell, és ill csak yolo próbálja meg. Az eredmény persze kudarc volt, nem sikerült az amfetamint metamfetaminná monometilálni.
A savasítás után fehér kristályos szilárd anyagok keveréke maradt, amelyek többnyire nem oldódtak izopropil-alkoholban. Feltételezem, hogy ez vagy a felesleges paraformaldehid, a nem reagált amfetamin vagy egy intermidiát volt (tlc-t nem végeztem, így nem tudom megerősíteni). Mindazonáltal, egy kis mennyiség oldódott alkoholban, és miután átkristályosítottam és beletettem a barátom crack pipájába (lol im nem rontom el a sajátomat), íme! Ő az! Minden stimulánsok királynője!
A kísérletem következtetése a következő:
1/ 10g nyers amf-freebase és egyéb vegyszerek elvesztése.
2/ kb. egy adag racém metamfetamin a pipából
Van valakinek tippje a következő kísérletemhez vagy észrevétele a drágaságomhoz?
Az ötleteim a következők: Felesleges nabh4? Kevesebb paraformaldehid? Hő? Több idő? Először tisztítsuk meg a nyers amf-szabadbázist? Vagy talán jól ment, de a hozam szar? Továbbá, id szeretnék kipróbálni az egyik módszert pontosan az Erowid-on leírtak szerint.

Várom a meglátásaitokat!
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Miért használta a paraformaldehidet? IMO hidrolizálták és azonnal redukálták NaBH4 által. Vagy a NaBH4 hidrolizálódott vizes oldatban, mielőtt esélye lett volna a hidrogénen kívül bármi mást redukálni.
Próbáld meg formaldehid oldatból (nem paraformaldehidből) és amf. szabadbázisból alkoholos oldatban előzetesen imint képezni, legalább pár órán keresztül, csak utána redukáld? Vagy próbálja meg a helyben képződött triacetoxiborohidriddel redukálni az imint? Keressen néhány preparatív módszert az interneten, ahol Na(AcO)3BH-t használnak iminek szelektív redukciójára, hogy jobban megértse, mit kell tennie.
Az amf és a formaldehid képez-e valamilyen "fenol-formaldehid gyantához" hasonló polimereket? Ha nem, akkor ez a reakció elég egyszerűnek kell lennie - szerintem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
A NaBH4 reakcióba lép a vízzel, feltételezem, hogy ez az oka a kudarcának. Próbálja meg az Al/Hg-val.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ohh 😯 😯 😮 😮 😮 😯 😯 😮 😯 Gondolkodtam ezen, és miután gondoltam nahh ez baromság, de te írtál ide pontos receptet leírni! Wow 😳
Respect tartozik neked!
És tiszteletem a többi dologért is, amit már írtál ide.
 
Top