Gyvsidabrio(II) nitrato sintezė su vėlesniu Al/Hg gaminimu. Vaizdo vadovas.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kam kvailinti termometrus? :). Tai ką tik: 200 + gyvsidabrio jungikliai iš "Ebay", iš viso apie 12 eurų. Mano skaičiavimais, juose yra apie 80 g gyvsidabrio. Bus šiek tiek vargo jį iš ten ištraukti, bet aš esu užimta bitė :). Tiesiog sutraiškysiu juos plastikiniame inde ir išfiltruosiu gyvsidabrį per filtravimo popierių su maža skylute.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Žiūrėjau į šiuos Merkurijaus jungiklius "Alibaba" svetainėje ir neatrodo, kad jie būtų kokie nors dideli. Ar tikrai viename jų gali būti apie 3 gramus gyvsidabrio?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ne, jums reikia 60 proc. galite nusipirkti internete
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Aš tai dariau su 38 % ir prireikė beveik 3 val. viskam ištirpinti, taigi tai tikrai lėta, bet man IT veikė
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Naudojau 36 % azoto rūgštį. Gyvsidabris iš jos išnyko maždaug per 5-7 dienas. Dugne buvo šiek tiek baltų miltelių. Ar tai reiškia, kad gyvsidabrio nitratas baigėsi?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
tikriausiai taip, ar filtravote ir tikrinote reakcijos išeigą? Rezultatą galite patikrinti nustatydami lydymosi temperatūrą (žr. skyrių "Analitinis"). Hg(NO3)2 yra 79 *C m.p.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Ar galėčiau naudoti labiau praskiestą azoto rūgštį? Ten, kur gyvenu, negalima nusipirkti azoto rūgšties be licencijos, o mano mokykloje yra azoto rūgšties, bet, manau, 0,1M arba 0,01M (seniai netikrinau, todėl galiu klysti, bet manau, kad tai kažkas panašaus), todėl galėčiau paimti nedidelį kiekį. Tas pats pasakytina ir apie sieros rūgštį - mano mokykloje yra 0,1M arba 0,01M rūgšties, todėl galėčiau jos šiek tiek pasiimti, bet ar ji vis dar tiktų galutiniam tirpalui su amfetaminu neutralizuoti?
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
azoto rūgštis (dūminė) 150gr natrio bisulfato 43gr nitratų druskos, kalio, natrio. lengva distiliavimo sąranka, taikant tinkamas atsargumo priemones dėl dujų. sumaišykite druskas verdančioje kolboje ir kaitinkite, kol druskos suskystėja ir pradeda skleisti tas nemalonias rudas dujas. šaltas vanduo per kondensatorių ir apie 15-20 ml azoto rūgšties surinkimo kolboje pabaigoje.
nenaudokite geriausios verdančios kolbos, nes druskų likučiai šaltyje sukietėja, o kadangi man nepavyko rasti geriausio būdo joms pašalinti, kolbą sudaužiau.
Be to, sudaužiau antrąją kolbą ir prisiekiu, kad vos ją paliečiau... :oops::eek:
Be to, tai paprastas dūminės azoto rūgšties gamybos būdas.
 
Top