4′-metilpropiofenona bromēšana līdz 2-brom-4'-metilpropiofenonam. Liela mēroga.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Reakcijas shēma:
QmU05KGcDH

Reaģenti:
  • 4′-metilpropiofenons (CAS 5337-93-9) 1000 g.
  • 48% aq. bromskābe 1300 g.
  • Ūdeņraža peroksīds (H2O2) 35% 750 g.
  • nātrija bikarbonāts (NaHCO3).
  • Destilēts ūdens.
Iekārtas un stikla trauki:
HzO1gsfG3M

  • Kolba ar apaļu dibenu ar trīs kakliņiem, 5 l;
  • Retorta statīvs un skava aparāta nostiprināšanai;
  • Atpakaļplūsmas kondensators;
  • piltuve;
  • piltuve 1 L;
  • Augšējais maisītājs;
  • sieta filtrs (der virtuves filtrs);
  • Ūdens vanna;
  • Uzkarsēšanas plate;
  • Šļirce vai Pastēra pipete;
  • pH indikatora papīriņi;
  • mērglāzes (600 ml x2, 2 L, 1 L, 100 ml x2);
  • Vakuuma avots;
  • Laboratorijas svari (piemēroti 0,1-1000 g);
  • Mērcilindri 1000 ml un 100 ml;
  • Stikla stienis un lāpstiņa;
  • laboratorijas termometrs;
  • Bihnera kolba un piltuve;
  • filtrpapīrs;
Ievads
Bromēšanas reakciju šajos apstākļos ir viegli mērogojama. Pamatnoteikums: ūdeņraža peroksīdu pievieno lēni, lai izvairītos no reakcijas maisījuma izšļakstīšanās. Labāk izmantot augšējo maisītāju, jo magnētiskais maisītājs netiek galā ar nogulsnēm. Maisītāja lāpstiņas jāpārklāj ar ftoroplastu (teflonu), lai izvairītos no reakcijām ar bromūdeņražskābi (HBr).
Sinteze:
1. Kolbā pievieno 4'-metilpropiofenonu 1000 g.
2. Pievieno 4'-metilpropiofenonu. Kolbā ielej hidrobromskābi (HBr) 1300 g 48 % un maisa 5 min.
3 . Kolbā ielej 1,5 g sālsskābes. Ūdeņraža peroksīdu 750 g 35 % iepilda piltuvē, kuras tilpums ir 1 l.
.4. Vadoņraža pārskābi 750 g iepilda piltuvē. Ūdeņraža peroksīdu pievieno pilienveidīgi maisījumam, maisot reakcijas maisījumu.
5. Pievienojot ūdeņraža pārskābi maisījumam, izdalās broms, kas izšķīst šķīdumā un reaģē.
6. Broms tiek pievienots maisījumam. Ūdeņraža peroksīds jāpievieno ar atbilstošu ātrumu, lai reakcijas maisījums kļūtu bezkrāsains.
7. Reakcijas maisījuma temperatūrai jābūt zemākai par 65 °C. Pārkaršanas gadījumā izmanto ārēju dzesēšanu. Ja reakcijas temperatūra ir augstāka, ūdeņraža peroksīda pievienošanu pārtrauc.
8. Ja reakcijas maisījuma temperatūra ir augstā ka, ūdeņraža peroksīda pievienošanu pārtrauc. Krāsas maiņas reakcijas otro daļu var veikt ilgāku laiku. Ūdeņraža peroksīdu pievieno atbilstoši reakcijas temperatūrai.
9. Reakcijas maisījumu atstāj uz 12 h ar pastāvīgu maisīšanu istabas temperatūrā, tiklīdz ir pievienots viss ūdeņraža peroksīds.
10. Reakcijas maisījumu atstāj uz 12 h ar pastāvīgu maisīšanu istabas temperatūrā. Pēc 12 h veidojas nogulsnes.
11. Reakcijas maisījumam pievieno nātrija bikarbonāta aq šķīdumu, lai sasniegtu neitrālu pH 6-7, labi samaisa. Maisījumu ar 2-brom-4'-metilpropiofenonu filtrē caur Buknera piltuvi. Produktu mazgā ar nelielu daudzumu destilēta ūdens.
12. Produktu iz skalo ar nelielu daudzumu destilēta ūdens. Neapstrādātu 2-brom-4'-metilpropiofenonu (CAS 1451-82-7) izmanto turpmākajām reakcijām. Teorētiskais iznākums līdz 1530 g. Praktiskais iznākums ir gandrīz kvantitatīvs (video iznākums 94 %
).
 
Last edited by a moderator:

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Vēl viena Hans-Dietriha sintezētā hidrobromskābe ir 780ML, šeit 1300 hidrobromskābe. Kāda ir atšķirība starp oksidējošo šķidrumu 136ML un 750ML?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
1300 g (vai 1 l) aq. HBr 48% - 1,2 eq 4-metilpropiofenonam
 
Last edited by a moderator:

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Atvainojiet, kad ūdeņraža oksīds sasniedz 500 gramus, tas kļūst sarkans, nevis maina krāsu, bet pēc pievienošanas kļūst dziļāk sarkans. Nepieciešams pabeigt pievienošanu?
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Turpiniet maisīt līdz krāsas maiņai. Ja nenotiek krāsas maiņa, pārtrauciet reakciju. Norādītās proporcijas ir ar hidrobromskābes un peroksīda pārpalikumu, bet tās var samazināt (1,1 kg HBr48% un 0,65 kg H2O2).
 

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Tā kā angļu valoda nav mana dzimtā valoda, es varu slikti izteikties. Es gribu teikt, ka, sākot pilināt, tas maina krāsu un tad kļūst caurspīdīgs, bet pēc kritiskā punkta tas kļūst necaurspīdīgs un viss kļūst sarkans. Vai ir pienācis laiks apstāties? Vai ir slikti pievienot pārāk daudz ūdeņraža peroksīda? Es pārtraucu, kad viņš kļūst sarkans un nevar mainīt krāsu, jo nezinu, kad pārtraukt, tad, tiklīdz temperatūra pazeminās, veidojas kristāli. Es nezinu, vai tas ir 2-brom-4-metilpropiofenons. Bildes pievienošu vēlāk. paldies par palīdzību.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Ne vienmēr, varbūt jums ir nepieciešams vairāk laika, orientējoties uz iepriekš minēto proporciju.
Nav problēmu, jebkas, pārpalikums nekaitēs
Šie kristāli - 2-brom-4-metilpropiofenons
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Kā izskatās neapstrādāta bk4? Btw, lai veiktu metilaminēšanu, vai man jāgaida, līdz visa viela kļūs kristāliska, vai arī varu izlaist gaidīšanu uz nakti?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Sagaidiet vielas kristalizāciju. Neapstrādāts un mazgāts izskatās tāpat kā sauss, tikai mitrs
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Ei, cik daudz man jāpievieno piesātināta sodas ūdens šķīduma? Paldies.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Mēs skatāmies, kad reakcija ir beigusi mainīt krāsu. Pēc tam un produkta kristalizēšanās varam pievienot sauso sodu. Pievienojam, maisot pa mazām porcijām, līdz sarkanā krāsa izzūd un reakcija pārstāj burbuļot.
 

hlebsladky2

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2022
Messages
12
Reaction score
3
Points
3
Paldies! Kas attiecas uz pievienojamo destilētā ūdens daudzumu, vai tam jābūt vienādam ar reaģenta tilpumu?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Tas nav svarīgi, var pievienot ūdeni visā kolbas tilpumā, bet vismaz vienu ekvivalentu reakcijas maisījuma tilpumam.
 

ZhengJi

Don't buy from me
Member
Joined
May 15, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Kurš šķīdinātājs ir labākais 2-brom-4'-metilpropiofenona pārkristalizēšanai? Esmu izmēģinājis šo metodi, bet mans 2b4mpp ir mazliet netīrs - balts bezkrāsainā kristāla vietā.
 

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Publicējiet fotoattēlu, un es pārbaudīšu, vai tas ir pareizais produkts
 

dk77

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 27, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Vai esat kādreiz iegādājies vai ražojis caurspīdīgu un bezkrāsainu produktu?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Labi der balta krāsa, tai nevajadzētu būt caurspīdīgai (lai gan noteiktos apstākļos aug lieli kristāli).
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
7. Reakcijas maisījuma temperatūra jāuztur augstāka par 75 °C, bet zemāka par viršanas temperatūru.

Šķiet, ka pirms reakcijas temperatūra ir jābūt zemākai par 75 °C.
Tātad ir pareizi, ka tā ir augstāka par 75C?
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Vai kāds var man atbildēt, vai ir pareizi teikt, ka tas ir virs 75 grādiem C un zem viršanas punkta?
Iepriekšējie dati bija 65 grādi C
 

ADATA

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 6, 2022
Messages
21
Reaction score
7
Points
3
Mefedrona (4-MMC) sintēze no haloketoniem etilacetātā. 1-10 kg skala.

Šeit minētā temperatūra nedrīkst pārsniegt 65 grādus.
Es esmu neizpratnē
 
Top