4-MMC (mefedrona) sintēze. Pilnīga video pamācība.

Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63


Šajā videomateriālā ir attēlots vienkāršs 4-MMC (mefedrona) sintēzes veids nelielā apjomā no 4'-metilpropiofenona. Ir pilnīga sintēzes video pamācība, kurā viss izskaidrots un dota iespēja izgatavot 4-MMC ikvienam iesācējam organiskās sintēzes jomā.

Aprīkojums un stikla trauki:
YoZFrqTYJR


Reaģenti:
  • 4'-metilpropiofenons (CAS 5337-93-9) - 100 g;
  • Benzols - 600 ml;
  • Broms (Br2) - 100 g;
  • N-metilpirolidons - 300ml;
  • bezmetilamīna bāze 40% (ūdens šķīdums) - 200 ml;
  • Sālsskābe 35% - 55ml;
  • acetons - 1000ml;

4-MMC (mefedrona) sintēzes video apraksts:
No 0:00 līdz 0:48
Šī video sākumā ir teikts, ka laboratorijas un reaģentu temperatūrai (izņemot tos, kas ir jāatdzesē) jābūt mērenai, apmēram 20-25ºC.

Tālāk ir aprakstīta reaktora sagatavošana darbam
.
"2000 ml kolbu ar apaļo dibenu novieto uz magnētiskā maisītāja un piestiprina pie retortas statīva un skavas aparāta nostiprināšanai. Pārbauda magnētiskā maisītāja darbību. Atpakaļplūsmas kondensatoru uzstāda uz kolbas centrālā kakliņa un tam piestiprina gāzes izplūdes šļūteni. Šļūteni uzstāda uzmanīgi, bez ielocījumiem. Šļūtenes galu iegremdē kannā ar 15 % nātrija bikarbonāta ūdens šķīdumu (lai absorbētu smakas).".

Pēc tam notiek reaģentu ielāde:
""Kolbā ielej 100 g 4-metilpropiofenona un 300 ml benzola un sajauc. Bromu 100 g un benzolu 100 ml ielej pilināmajā piltuvē. Uzstāda termometru un reakcijas maisījumā iepilina bromu. Ieslēdz maigu sildīšanu un temperatūru kolbā paaugstina līdz 35 ºC, pēc tam sildītāju izslēdz.".


No 0:48 līdz 3:23
Bromēšanas reakcija. Bromēšanu uzsāk ķīmiķis pēc visu reaģentu iepildīšanas. Kolbā esošajam benzolam nelielās porcijās pievieno broma šķīdumu, lai reakcijas maisījumam būtu laiks mainīt krāsu. Pēc broma pievienošanas maisījumu 30 minūtes maisījumu maisa ar magnētisko maisītāju.
"Bromu pievieno maisījumam pilienu pa pilienam četrās vienādās porcijās pēc sildītāja izslēgšanas. Katru nākamo broma porciju pievieno pēc iepriekšējās porcijas krāsas maiņas."
"Pēc pilnīgas broma pievienošanas reakcijas maisījumu maisa vēl 30 minūtes".
4-metilpropiofenona bromēšana dod 2-brom-4-metilpropiofenonu benzolā.


No 3:23 līdz 6:16
Reakcijas maisījumu
izskalo dalāmajā piltuvē un lieko spiedienu izvada caur krānu. Piltuvi griež riņķveida kustībā, lai savāktu atlikušo ūdeni un notecinātu to, 2-brom-4-metilpropiofenona šķīdumu benzolā atstāj turpmākai sintēzei.
" Pēc 30 minūtēm pievieno 200 ml ūdens."
"Maisījumu ielej dalāmajā piltuvē. Slāņi ir skaidri atdalīti. Apakšējo slāni izvada, augšējo slāni vajag."
"Mazgāšanu atkārto. Ielej 200 ml ūdens un labi sakrata. Slāņi ir skaidri atdalīti. Apakšējo slāni nosusina.
Neaizmirst atbrīvot spiedienu, atverot krānu."
"Piltuvi griež apļveida kustībā, lai savāktu visu ūdeni apakšējā slānī." "Piltuvi griež apļveida kustībā.


No 6:17 līdz 9:02
Metilaminācijas reakcija. 2-brom-4-metilpropiofenona šķīdumu benzolā ielej atpakaļ kolbā, ielej metilamīnu. Reakcijas maisījumu uzkarsē līdz 40 °C. Nelielās porcijās pievieno NMP, pārliecinoties, ka temperatūra nepārsniedz 60 ºC. Ja temperatūra pārsniedz 60 ºC, tad, temperatūrai pazeminoties, jāveic turpmākā pievienošana. Pēc tam, kad ir pievienots viss NMP, reakcijas maisījumu maisa 15 minūtes. Metilaminācijas procesa laikā reakcijas maisījumam var novērot bagātīgu dzintara krāsu. Tā ir zīme, ka reakcija ir beigusies.

2-brom-4-metilpropiofenona metilaminācija dod mefedrona brīvo bāzi (4-MMC)
.
"Iegūto 2-brom-4-metilpropiofenonu benzolā pārlej atpakaļ tīrā kolbā un pievieno 40 % metilamīna 200 ml (ūdens šķīdums)."
"Uz kolbas uzstāda atgaitas dzesētāju, piltuvi un termometru. Ieslēdz maisītāju un kolbu uzkarsē līdz 40 ºC."
"Kad temperatūra ir sasniegusi 40 ºC, sildītāju izslēdz un no pilināmās piltuves pievieno N-metilpirolidonu 300 ml, pārliecinoties, ka temperatūra nepārsniedz 60 ºC.
Notiekīsa eksotermiska reakcija, un pēc N-metilpirolidona pievienošanas temperatūra var paaugstināties."
"Reakcijas maisījumu maisa 15 minūtes pēc visa N-metilpirolidona pievienošanas."


No 9:03 līdz 11:33
Mefedrona brīvās bāzes mazgāšana. Brīvo bāzi mazgā ar nātrija bikarbonāta šķīdumu 200 ml 5 % un ūdeni 3 x 200 ml . Maisījumu labi sakrata, caur krānu izlaiž lieko gāzes spiedienu. Slāņus skaidri atdala dalāmajā piltuvē. Apakšējo ūdens slāni notecina atkritumos, augšējo organisko slāni ar brīvu bāzi atstāj turpmākajam darbam. Šķīdumam pievieno šķipsniņu nātrija hlorīda, lai noņemtu ūdens atlikumu no duļķainības. To atstāj uz kādu laiku, labi samaisot, lai atdalītos slāņi, un ūdens atlikumu nosusina. Tiek iegūta tīra brīva mefedrona bāze .
"Pēc tam pievieno nātrija bikarbonāta 100 ml 5 % šķīduma un benzola 200 ml, labi samaisa, ielej dalāmajā piltuvē. Slāņi ir skaidri atdalīti."
"Apakšējo ūdens slāni likvidē."
"Uz mefedrona brīvās bāzes benzolā (augšējais slānis) ielej 200 ml ūdens, labi samaisa. Slāņi ir skaidri atdalīti. Apakšējo ūdens slāni likvidē."
"Mefedrona brīvās bāzes šķīdumu benzolā trīs reizes mazgā ar ūdeni."
"Ja mefedrona brīvās bāzes šķīdums benzolā pēc mazgāšanas izskatās duļķains, pievieno nedaudz nātrija hlorīda un maisa ar apļveida kustībām."
"Maisījumu atstāj nostāvēties pāris minūtes, atlikušo ūdeni ar nātrija hlorīdu savāc apakšējā slānī. Šo ūdens atlikumu izvada. Tīra mefedrona brīvā bāze benzolā paliek piltuvē.".


No 11:34 līdz 12:38
Paskābināšana. Šajā sintēzes daļā mefedrona brīvo bāzi pārvērš par hidrohlorīda sāli. Pastāvīgi maisot, pilienu pa pilienam 4MMC brīvai bāzei pievieno sālsskābi. Pēc paskābināšanas šķīdums kļūst karsts, un parādās nogulsnes. Šīs nogulsnes ir mefedrona hidrohlorīds. Skābināšanas procedūras laikā pastāvīgijāmēra pH. Paskābināšanu pārtrauc, kad sasniegts pH 5-5,5. Mēģeni ar maisījumu pārklāj ar plēvi un uz dažām stundām ievieto saldētavā.
"Mefedrona bāzi benzolā ielej plašā vārglāzē, uzliek to uz magnētiskās maisīšanas ierīces. Ievieto iekšā maisīšanas stieni un uzsāk maisīšanu. Virs vārglāzes novieto piltuvi un pievieno 55 ml sālsskābes ar ātrumu 1-2 pilieni sekundē."

"pH mēra ik pēc 10 sekundēm, lai sasniegtu 5-5,5 pH. Skābes paskābināšanas procedūras laikā vārglāzē veidojas mefedrona hidrohlorīds un paaugstinās temperatūra. Mefedrona hidrohlorīdu var izšķīdināt, šī situācija ir normāla. Atdzesēšanas procedūras laikā parādās kristāli."

"Kad pH ir 5-5,5, maisītāju izslēdz, mērglāzi pārklāj ar pārtikas plēvi un ieliek saldētavā uz 4 stundām. Saldētavas temperatūra nedrīkst būt zemāka par -15 ºC."


No 12:39
Filtrēšana un mazgāšana.
Sagatavofiltrēšanas aparātu: Videomateriāla pēdējā daļā uz Bihnera kolbas ir novietota Bihnera piltuve ar papīra filtru. Filtrs ir samitrināts ar acetonu, lai nodrošinātu labāku kontaktu ar piltuves virsmu. Maisījumu labi samaisa, lai nogulsnes nepieliptu pie vārglāzes, un ielej piltuvē. Mefedrona atlikumu izskalo ar papildu porciju acetona un pārnes uz Bihnera piltuvi.

Pēc tam ar Bihnera kolbu caur šļūteni savieno vakuumsūkni. Pulveris nedaudz sabiezē, un filtrēšanas procesā parādās plaisas. Bihnera piltuvē pievieno nelielu acetona daudzumu, vienlaikus izslēdzot vakuumu, lai nodrošinātu labāku mazgāšanas un tīrības pakāpi. Produktu mazgā ar acetonu, līdz no piltuves sāk pilēt caurspīdīgi pilieni.

Pulveris tiek žāvēts Bihnera piltuvē ar ieslēgtu vakuumu, līdz mefedrona hidrohlorīda pulveris pēc mazgāšanas ar acetonu kļūst drupans. Mefedronu žāvē sausā telpā un nosver
.
"Iegūtās nogulsnes filtrē vakuumā un izmazgā uz filtra ar acetonu.
Izskalo piltuves izsmidzinātāja garo malu pretējā virzienā no kolbas sānu izplūdes atveres."
"Filtrs ir jāsamitrina ar acetonu."
"Mefedrona pulvera atlikumu vārglāzē izmazgā ar acetona porciju."
"Šļūtene no vakuumsūkņa."
"Magnēts no magnētiskās maisītājā."
"Mefedronu žāvē gaisā. Teorētiskais mefedrona hidrohlorīda iznākums ir 144 g no 100 g 4-metilpropiofenona, bet, ņemot vērā zudumus, iegūst ~ 100 g (varbūt vairāk)."
 
Last edited by a moderator:

lolman172

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 27, 2022
Messages
2
Reaction score
2
Points
1
paldies mate video bija pārsteidzošs. bet man ir jājautā jums, ka tā patiešām grūti atrast 4-metilpropiofenons šis sht šeit. ko es varu darīt ? tā vietā, lai šo šiks ?
 

2FDCK-chef

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 14, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
Deals
1
4-methylpropiophenone 1451-82-7
Vai tas ir šis produkts?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Esmu sagatavojis 2-brom-4-metilpropiofenonu. Kādā daudzumā benzola man tas ir jāizšķīdina šai reakcijai? Vai es varu nomainīt nmp pret citu šķīdinātāju? Ja jā, vai varat man sniegt dažus skalas piemērus?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Reakcija ar NMP ilgst 15-20 minūtes, to var aizstāt ar dimetilsulfoksīdu, dimetilformamīdu vai sulfolānu.
Taču NMP ir labākā izvēle.
Uz 1 g 2-brom-4-metilpropiofenona vajag 3 ml benzola, ja tas nav pilnībā izšķīdis, var pievienot 1-2 ml. Reakcija benzolā notiek daudz ilgāk. Ja maisījumu nekarsē, reakcija ilgst ~ 24 stundas atkarībā no ketona daudzuma.
 
Last edited by a moderator:

ELOELO

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 21, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Tā kā šī būs mana pirmā reize, jo man trūkst pieredzes ķīmijā, vēlos par kaut ko pārliecināties. Sākot ar 2b4m, vai pietiek ar to, ka es tos izšķīdu 300 ml benzola un pēc pilnīgas šķīdināšanas pievienoju 200 ml metilamīna? Metilpirolidons manā gadījumā nav vajadzīgs?
 

dark_side_of_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2022
Messages
35
Reaction score
15
Points
8
Sveiki, man ir jautājums par aminācijas posmu. Vai bk4 labāk izšķīdināt nmp un pievienot metilamīnu, kā aprakstīts sadaļā Synthesis of mephedrone in NMP (large scale), vai izšķīdināt, piemēram, toluolā, pievienot metilamīnu un pēc tam tikai nmp, kā norādīts video?
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Es mēģinu reaģēt 100g 2-bromo4metilpropiofenona ar 200ml metiloamīna 40% un 300ml nmp. gala iznākums bija 40g mefedrona hcl, bet es pievienoju pārāk daudz skābes ph papīrs bija gaiši sarkans ph zem 5, bet tikai nedaudz. cik daudz g es varu iegūt no 100g 2bromo4propiofenona? Cik daudz skābes man vajadzētu izmantot uz 100 g bromketona? Es gribu izmēģināt 25 kg skalu, vai tas varētu izdoties, jūsuprāt?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Es pareizi saprotu, ka jūs vēlaties reaģēt ar 25 kg 2bromo4propiofenona? Tas ir diezgan liels apjoms, bet tas ir reālistisks. Aptuvenais sālsskābes patēriņš ir 300-400 ml uz 1 kg 2bromo4propiofenona.
 
Last edited by a moderator:

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Vai varat man pateikt, cik g mefedrona man vajadzētu iegūt no 100 g 2bromo4propiofenona, ja es to daru pareizi?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
C10H11BrO + CH5N → C11H15NO + HBr
Kā redzams no vienādojuma, no vienas 2-brom-4-metilpropiofenona molekulas rodas viena mefedrona molekula.
C10H11BrO : 227,0977 g/mol
C11H15NO : 177,2429 g/mol
227.0977/177.2429=1.28127953
Koeficients ir 1,28127953
Tas nozīmē, ka no 100 g 2-brom-4-propiofenona iegūsiet 78,0469818 g mefedrona bāzes.

Mefedrona hidrohlorīda masa palielināsies par 1,19 g/cm3 , un koeficients būs 1,27273446.
C11H15NO+HCl=177.2429+1.19=178.4329
227.0977/178.4329=1.27273446

100g(C10H11BrO)/1.27273446=78.5709849g(C11H15NO)
Teorētiskais iznākums 2-brom-4-metilpropiofenona reakcijā bija 78,5709849 g mefedrona hidrohlorīda. Tomēr jāņem vērā, ka teorētisko iznākumu ir grūti sasniegt, parasti zaudējumi ir 20 %.
 
Last edited by a moderator:

delkibrother

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 27, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Videoklipā galarezultāts ir pulveris, vai ir iespējams iegūt cietu "klinti"?
Pēc manas izpratnes var teikt, ka parasti gala iznākums ir aptuveni 70-80 % no izmantotā 2-brom-4-propiofenona?

Un vēl: ja man jau ir 2-brom-4-metilpropiofenons, tad kas mainīsies video procesā?
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Tas ir nākamais solis pēc pulvera saņemšanas.
Līdz 78 % ir teorētiskais iznākums, faktiskais iznākums ir ~ 60 % 2-brom-4-metilpropiofenona masas.
2-brom-4-metilpropiofenons jāizšķīdina benzolā, jāpievieno metilamīns un pakāpeniski jāpievieno NMP.
 

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 16, 2022
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Vai varat man pateikt, ko es varu izmantot benzēna vietā? To ir grūti dabūt lielos apjomos.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Labdien,

Man NMP jāaizstāj ar DMF tādā pašā daudzumā?

Paldies.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63

Ja izmantosiet to pašu daudzumu, noteikti gūsiet panākumus
Jūs varat eksperimentēt ar daudzumiem
 

karamelosanto

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2022
Messages
15
Reaction score
4
Points
3
Sveiki!
Vai es varu NMP aizstāt ar DMSO (dimetilsulfoksīdu)?
Ja jā, kāds daudzums man būtu nepieciešams?

Ko vēl varu izmantot bez benzola, toluola, ksilola, DCM, etilacetāta?
Paldies
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Sveiki, es to darīju ar DMF un toluoluolu.
 

zuidmen

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
3
Deleted

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ufff Es tagad neatceros, es to darīju vienreiz un sen atpakaļ, atvainojiet.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Ievērojiet tās pašas proporcijas, kas ir NMP.
DMSO, DMF, NMP un sulfolāns ir savstarpēji aizstājami šķīdinātāji. Tos izmanto kā šķīdinātājus, radot vidi ātrai reakcijai. Proporcijas var mainīt, bet tad jāpielāgo arī citu izmantoto šķīdinātāju tilpumi.
Labāk ir izmantot šos šķīdinātājus, tie ir pārbaudīti un darbojas ļoti labi. Bet ir iespējams izmantot arī citus šķīdinātājus, tikai jāpārbauda to īpašības, kā tie darbosies ar pieejamajiem reaģentiem.
 
Last edited by a moderator:
Top