5-MeO-tripamīna sintēze no melatonīna

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Ievads
5-MeO-tripamīna sintēze no melatonīna ir process, kas izraisa lielu interesi organiskās ķīmijas un farmakoloģijas jomā. 5-MeO-tripamīns, dabā sastopams savienojums, kas sastopams dažos augos un dzīvniekos, ir piesaistījis uzmanību tā potenciālā terapeitiskā pielietojuma dēļ, jo īpaši dažādu neiroloģisku un psiholoģisku traucējumu ārstēšanā. Melatonīns, hormons, kas galvenokārt ir pazīstams ar savu nozīmi miega un nomoda ciklu regulēšanā, kalpo kā viegli pieejams prekursors 5-MeO-ptamīna sintēzei. Šajā rakstā aplūkots melatonīna sintēzes ceļš līdz 5-MeO- triptamīnam, aplūkojot galvenās reakcijas.

Reaģenti.
  • Nātrija hidroksīds (NaOH) 40 g.
  • n-butanols 300 ml.
  • Melatonīns (CAS 73-31-4) 60 g.
  • Destilēts ūdens 100 ml.
  • Izopropanols (IPA) ~ 300 ml.
  • sālsskābe (koncentr. HCl 37 %) 50 ml.
  • acetons ~ 500 ml.
Iekārtas un stikla trauki.
CB0QWd23Y8

Sintēzes procedūras

1. Nātrija hidroksīda (NaOH) 40 g pārslas pievieno n-butanolam 300 ml 500 ml kolbā. Maisījumu uzkarsē līdz 80 °C un 15 minūtes maisa ar magnētu.
2. Maisījumu uzkarsē līdz 80 °C un 15 minūtes maisa ar magnētu. Kolbā lēnām pievieno melatonīnu, pa dažiem gramiem vienā porcijā. Melatonīna porcijas pilnībā izšķīdina pirms nākamās porcijas. Visu melatonīna 60 g pievieno pēc lēnas secīgas pievienošanas ~ 20 min.
3. Biezu, ļoti krāsainu reakcijas maisījumu refluksē ~110 °C temperatūrā 2 stundas.
4. Pēc 2 h reakcijas maisījums daļēji sacietē un kļūst ļoti biezs. Pievieno nedaudz butanola, lai atkārtoti izšķīdinātu suspensiju, un ļauj šķīdumu maisīt vēl 15 min.
5. Pēc tam reakcijas reakciju maisīt vēl 15 min. Šajā brīdī veic TLC un pārbauda, vai izejviela pilnībā pārvēršas produktā.
6 . TLC veic pēc tam. Izslēdz ārējo sildīšanu, pievieno 100 ml destilēta ūdens. Maisījumu maisa 10 min. Šķīdums kļūst mazāk viskozs, un tiek atdalīts ūdens slānis.
7. Uzkarsē šķīdumu ar ūdeni. Ūdens slāni atdala ar dalāmo piltuvi. Pēc tam reakcijas kolbā atkal pievieno butanolu un
uzsāk destilāciju. Destilē pusi butanola , līdz šķidrums kļūst ļoti biezs. Maisījumu atdzesē, veidojas bezmeksamīna bāzes kristāli.
8. Maisījumu atdzesē, un pēc tam izšķīdina. Šķīdumam pievieno 50 ml izopropanola (IPA). Kolbu uzkarsē, lai kristāli atkal izšķīdinātu.
9. Kolbuuzkarsē līdz temperatūrai. Sālsskābi (koncentrēts HCl 37 %) 50 ml atšķaida ar 100 ml IPA. Skābes šķīdumu lēnām pievieno reakcijas kolbā esošajam meksamīna maisījumam. Maisījumu labi samaisa. Skābi pievieno, līdz
pH kļūst skābs (nepieciešams 30-40 ml koncentrēta HCl) un šķīduma krāsa mainās uz tumši purpursarkanu ar redzamu meksamīna hidrohlorīda kristālu veidošanos.
10. Šķīdumu šķīdina, līdz
pH kļūst skābs (nepieciešams 30-40 ml koncentrēta HCl). Maisījumu atšķaida ar acetonu 100 ml. Kolbu uz nakti ievieto saldētavā.
11. Šķīdumu atšķaida.
Nākamajā dienā kristālus filtrē vakuumā, mazgā ar IPA 50 ml un acetonu 3x100 ml. Produktu žāvē, un iegūst sudrabaini pelēku, dzirkstošu kristālisku materiālu 38 g.
12. Pēc tam produktu izžāvē. Filtrātu (IPA un acetons) koncentrē, atšķaida ar acetonu un ievieto saldētavā. Sekundāros kristālus mazgā tāpat kā iepriekš (11. darbība) un žāvē līdz nemainīgai masai 7 g. Materiāls ir tumšāks, blāvi iedegts un mazāk kristālisks nekā pirmās filtrācijas partijas produkts. Jebkurā gadījumā šim produktam ir atbilstoša tīrība, lai to izmantotu nākamajā posmā. Atgūto meksamīna hidrohlorīdu var
pārkristalizēt izopropanolā vai etanolā, lai atdalītu krāsu un blakusproduktus. Kopējais 5-MeO-tripamīna*HCl iznākums ir 45 g (92 %).
 

Attachments

  • 0tahLwyqOD.jpg
    0tahLwyqOD.jpg
    645.8 KB · Views: 337
Last edited by a moderator:

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Sveiki, melatonīna daudzums šajā reakcijā ir daži grami.
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
700 ml butanola tika pievienoti rbf uzstādījumam refluksa režīmā ar allihn kondensatoru. Pievienoja 60 g KOH un šķīdumu uzkarsēja līdz 80C.
Pakāpeniski pievienoja 100 g melatonīna. Kad tas bija izdarīts, šķīdumu uzkarsēja līdz 110C un atstāja 3 stundas. Šķīdumu pārbaudīja ik pēc 30 minūtēm.
Vienā brīdī šķīdums kļuva ļoti biezs, un maisīšana tika pārtraukta. Pievienoja butanolu, lai suspensiju atkal izšķīdinātu. Pēc 3 stundām šķīdumu atdalīja no karstuma un
pievienoja 200 ml ūdens un šķīdumu atstāja maisīt 15 minūtes. Šķīdumu pārnesa uz dalāmo piltuvi un ūdens slāni izšķīdināja.
Atlikušo butanolu koncentrēja, un tas kļuva ļoti viskozs. Pievienoja IpOH, lai suspensiju atkal izšķīdinātu. Pēc pilieniem pievienoja koncentrētu HCl, un šķīduma krāsa mainījās uz tumši violetu.
Šo maisījumu atšķaidīja ar Et2O un uz nakti ielika saldētavā. Tika iegūti aptuveni 92 g 5-metoksitriptamīna hcl, kas ir 94 % iznākums.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Kā izskatās produkts, vai ir kāds attēls? mans produkts izskatās kā smiltis, pat pēc mazgāšanas dažas reizes, kristāliskas smiltis.
 

Attachments

  • Vzs3fQ8mgF.jpg
    Vzs3fQ8mgF.jpg
    1.4 MB · Views: 629
  • JEq1xXtMT5.jpg
    JEq1xXtMT5.jpg
    1.7 MB · Views: 625

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

atvainojos, ka aizmirsu citēt . mans produkts iznāca nevis sudrabaini pelēks pirkt dzirkstoši dzeltenīgas smiltis hcl formā , vai tas izskatās pareizi?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
tas ir priekšnoteikums ? kam ? :)
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

5 meo triptamīna sutff , 5 meo dmt , 5 meo mipt , 5 meo dipt un tamlīdzīgi , es mēģinu izgatavot 5 meo mipt ar reduktīvās aminācijas palīdzību.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
traki; tas ir forši
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
un tas ir tikai prekursors, vai mēs varam lietot šādā formā?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
Tas nav aktīvs tāds, kāds tas ir, jums tas būs jāizmanto kādam citam nolūkam.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ok; paldies
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Tas ir tas pats vai otrs ir cits prekursors? vai atpūtas variants?
nav redzams google ^^
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Sveiki, tas izskatās labi. Vai esat pārbaudījis kušanas temperatūru?
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Vai tert-butanols (C4H10O) varētu strādāt?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Es nevaru jums atbildēt droši.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
pirms pāris mēnešiem peldēt nevarēja pat aizstāt gaismas spuldzi, tā teikt... tagad es esmu apsēsts, jo daudzas vielas vai nav tik grūti izveidot, ja jūs vienkārši ieguldīt dažas pūles un enerģiju un gandrīz nāves pieredzi... ;) joko...

ok idiots ir ieradies.. runā par sevi..
1)
"par 5 meo tryptamīna sutff , 5 meo dmt , 5 meo mipt , 5 meo dipt un tamlīdzīgi , es mēģinu izgatavot 5 meo mipt caur reducējošo amināciju".
pārāk daudz variantu ēdienkartē... man vajag tikai panākt 5 meo dmt... vienkārši sekot Dampiera kunga sākotnējiem rakstiem?
2) nekādā veidā Hose jums pārvērst mimozas bāzes variantu 5MEO vai ne? tikai ar melatonīna palīdzību?
3) kas tas ir tas, ko ķīnieši piedāvā dimetilterfalāts CAS 120-61-6? Tāpat kā dmt var pieminēt miris putns kastē vai ir dažas lietas, ar?

Paldies un baudīt!

BB
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Ar ko var aizstāt n-butanolu?
Paldies
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Ziniet, es tieši šajā gadījumā brīnījos par to pašu, jo man šobrīd nav neviena tuvumā. Esmu diezgan pārliecināts, ka man bija lieli panākumi ar kādu MeOH\KOH a.q. 6h refluksa, bet diemžēl man nav piezīmju blociņa un līdz ar to man nav ne priekšstata par kvantitatīvajām attiecībām, ne sagatavošanas detaļām. Noteikti tā ir vārīšanās temperatūras lieta, izobutanols būtu saprātīgs kandidāts.
 
Top