Dzīvsudraba(II) nitrāta sintēze ar sekojošu Al/Hg iegūšanu. Video rokasgrāmata.

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Dzīvsudraba(II) nitrātu izmanto dažās sintēzēs, piemēram, alumīnija amalgamas amfetamīna sintēzē, lai reducētu fenilnitropropēnus un fenilnitrostirēnus. Dažās valstīs dzīvsudraba sāļus var iegādāties kā kontrolējamas vielas. Ja ir problēmas iegādāties dzīvsudraba(II) nitrātu, to var sintezēt pats. Tam nepieciešams tikai dzīvsudraba termometrs un koncentrēta slāpekļskābe (67-70 %). Dzīvsudraba(II) nitrāta sintēze no šīm sastāvdaļām ir parādīta nākamajā video. Pēc tam to izmanto alumīnija amalgamas ražošanai, ko izmanto 1-fenil-2-nitropropēna reducēšanai līdz amfetamīnam.
Video apraksts:
0:06-0:40 - no dzīvsudraba termometra ekstrahē dzīvsudrabu;
0:45-1:45 - pievieno koncentrētu slāpekļskābi (HNO3 67-70%);
1:45-2:00 - dzīvsudrabs reaģē ar slāpekļskābi un veidojas dzīvsudraba(II) nitrāts Hg(NO3)2. Reakcijas laikā izdalās slāpekļa(IV) oksīds (NO2) kā brūna gāze un ūdens.
2:15-4:00 - Sagrieztu Al foliju 12 g amalgamē ar sagatavoto dzīvsudraba(II) nitrāta šķīdumu.
4:10-5:55 - 1-fenil-2-nitropropēna 10 g šķīdumu IPA ar etiķskābi reducē ar
Al amalgamu līdz amfetamīnam.
 
Last edited by a moderator:

billy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Tātad galīgajā šķīdumā, kas parādīts videomateriālā, joprojām ir al , vai mēs vienkārši izņemam al un pārējo šķīduma daļu izmantojam kā nitrātu ????
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Lielisks materiāls, paldies! Tātad pēc dzīvsudraba reakcijas, kā būtu jārīkojas, lai no šķīduma izdalītu dzīvsudraba sāli, ja to gribētu saglabāt vēlāk? Vai vārot slāpekļskābi?
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Ja nepieciešams sauss dzīvsudraba nitrāts, dzīvsudraba nitrāta šķīdums jāatdzesē, līdz izkrīt kristāli, jāfiltrē un jāizžāvē.
 
Last edited:
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
295
Points
63
Dzīvsudraba nitrāta šķīduma atkārtota izmantošana ūdenī nav iespējama. Dzīvsudraba nitrāts tiek hidrolizēts .
 

uselessdragon

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Vai slāpekļskābe ir viegli iegādājama viela? Vai arī to ir vieglāk iegādāties, izmantojot tīmekļvietnes resursus?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Slāpekļskābe nav prekursors, un to ir diezgan viegli iegādāties.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Domāju, ka tas ir atkarīgs no tā, kur jūs atrodaties. ES slāpekļskābe ir sarakstā iekļauta ķīmiska viela, un to nevar iegādāties bez gala lietotāja licences. Nevar iegādāties arī sērskābi. Bet slāpekļskābi var pagatavot, ja vispirms izdodas iegūt sērskābi, un tas ir diezgan vienkārši.
 

uselessdragon

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Kādos veikalos to var atrast. Es atrodos Kanādā un, šķiet, nevaru atrast daudz informācijas tiešsaistē par tās pieejamību
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Šeit ir norādīti jūsu valstī spēkā esošie tiesību akti. Es tur nevaru atrast slāpekļskābi, bet sērskābe ir uzskaitīta kā B klases prekursors. Kopā ar tādām lietām kā acetons, MEK, toluols un ēteris.
https://laws-lois.justice.gc.ca/eng/acts/C-38.8/ (clearnet)
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
kādas citas skābes, ko es varu izmantot? slāpekļskābe ir vēl viena ierobežota ķimikālija šeit
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Jums ir nepieciešama slāpekļskābe, lai nitrētu dzīvsudrabu. Ja nevarat to dabūt, izgatavojiet to. Ja slāpekļskābe ir ierobežota, tad, iespējams, arī sērskābe ir ierobežota, bet vienmēr ir veidi. Iegūstiet sērskābi no automašīnu akumulatoriem, uzvāriet to un pēc tam destilējiet. Youtube atrodami simtiem video par to, kā to izdarīt. Kad jums ir koncentrēta sērskābe, varat pagatavot slāpekļskābi - arī par to Youtube atradīsiet tikpat daudz video.
Ja veicat pienācīgu izpēti, slāpekļskābi dažkārt var atrast zemākas koncentrācijas produktos, kas nav marķēti kā "slāpekļskābe". Es to atradu, piemēram, PH regulēšanas šķidrumos, kas paredzēti mājražošanas komplektiem (lai gan tagad tas ir nomainīts uz fosforskābi).
VAI jūs varētu mēģināt pagatavot nitrējošu maisījumu, izmantojot amonija nitrātu un sērskābi. Videoklipus par to atradīsiet... nu, es domāju, ka jums jau vajadzētu to saprast. Pretējā gadījumā vienkārši atmetiet to. Tad šis nav domāts jums. Jums būs arī pašam jāizkopj informācija, neviens nevarēs jums ar karotīti pasniegt katru sīkumu.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tomēr man ir jautājums: kas notiktu, ja dzīvsudraba nitrāts reaģētu ar alumīnija pulveri? Pārāk strauji? Man ir nedaudz smalka vācu tumšā alumīnija pulvera no piro dienām...
 

Morpheus

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Es nevaru skatīties video :(

. Vai ir kādi atjautīgi risinājumi maisīšanai? vēlams virs galvas. Augsti uzstādīts elektriskais urbis, pp lāpstiņa ar garu vārpstu un ciešu caurumu? patiešām cieši piestiprināta pie vārpstas, lai novērstu destilāta izplūšanu? protams, ar kondensatoru... vai pietiek ar skaistu, garu pp šļūteni? Runājot par mdma al/hg bez nitro. Vai augšējais maisītājs ir nerūsējošais tērauds ar augstu izturību pret koroziju? Domāju, ka nē. Lielākā daļa reakcijas tvertņu, ko es redzu, izskatās, ka tajās ir dažas nerūsējošas daļas, piemēram, maisītājs. 25-50L varētu būt labi... bet vai tie darbojas. Vienkārši veicu sintētisko attēlojumu savās smadzenēs, lai redzētu, vai tas ir kaut kas tāds, par ko man vajadzētu izlasīt vairāk. Es gribētu dažas labas idejas par diy lieliem reakcijas traukiem... vai labāk ir vienkārši nopirkt stikla traukus?
 
Last edited:

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Sintezējiet slāpekļskābi paši!

Sinteze: 80 g kālija nitrāta apaļdibena kolbā kopā ar 250 ml 98% sērskābes.
Pievieno destilācijas tiltiņu un ļauj visam vārīties.
Destilāts būs jūsu
augstas kvalitātes HNO3! (Jums tas nedaudz jāatšķaida ar destilētu ūdeni, jo tas būs
ūdens, jo destilāts ir azeotropais HNO3, kas, neraugoties uz augstāko iespējamo koncentrāciju
kas, neraugoties uz augstāko iespējamo koncentrāciju, acīmredzot reaģē lēnāk nekā nedaudz atšķaidīts
HNO3.)
 

billy

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Atvainojiet, kāpēc tas būtu nepieciešams , ja mums jau ir sērskābe, vai nebūtu vienkāršāk vienkārši izmantot šo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dzīvsudraba sulfāts (HgSO4) ir ārkārtīgi bīstama un grūti apstrādājama viela.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Labāk to nedarīt.... Es neesmu ķīmiķis, bet esmu pārliecināts, ka tā nav laba ideja!!!!.
 
Top