Dzīvsudraba(II) nitrāta sintēze ar sekojošu Al/Hg iegūšanu. Video rokasgrāmata.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Tas ir nepareizi, jo tur ir koncentrēta slāpekļskābe. Arī NO2 tiek iegūts kā brūna gāze.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Jā, Pennywise formula ir pareizāka, ražojot NO2.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Jā, jums ir taisnība. Esmu labojies, cepuri nost.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Vai es varu aprēķināt koncentrāciju pēc tās blīvuma? Nitrīta šķīduma svaru, devidētu pēc tilpuma, jo ūdens ir 1 g/ml, un precīzi zināt, cik daudz sāls man ir, nevis paļauties uz terotisko raugu?

No viena mola Hg rodas viens mols sāls. No viena termometra (2gr) iegūst apmēram 3,24 gramus sāls. Es nezinu, cik daudz teorētiski nepieciešams, lai amalgamētu 12 gramus Al, nevarēju atrast vienādojumu internetā, bet šķiet, ka tas ir ļoti maz. Ja kaut kas no tā ir taisnība, jūs varat iegūt 10 partijas no 1 termometara.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Kāpēc muļķoties ar termometriem? :). Tas tikko ienāca: 200 + dzīvsudraba slēdži no Ebay, kopējās izmaksas aptuveni 12 eiro. Pēc maniem aprēķiniem satur aptuveni 80 gramus dzīvsudraba. Būs mazliet sāpīgi to no turienes dabūt ārā, bet es esmu aizņemta bitīte :). Es vienkārši sasmalcināšu tās plastmasas traukā un dzīvsudrabu izfiltrēšu caur filtrpapīru ar nelielu caurumu.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Esmu apskatījis šos Merkura slēdžus Alibaba vietnē, un tie neizskatās nekādi lieli. Vai tiešām vienā var būt aptuveni 3 grami dzīvsudraba?
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Kā pagatavot dzīvsudraba nitrātu pulvera veidā? es mēģināju to sasaldēt, bet dzīvsudraba sāls neizgulsnējas
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ļaujiet šķidrumam iztvaikot.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Zemā temperatūrā, lai izvairītos no kaitīgiem izgarojumiem.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Sveiki, es izmēģināju šo soli, bet, kad es pievienoju slāpekļskābi dzīvsudrabam, nekas nenotika. manas slāpekļskābes koncentrācija nav pārāk augsta, tāpēc es pievienoju lielāku daudzumu. es atstāju to uz diezgan ilgu laiku, bet nekas nenotika, tāpēc es gribēju pajautāt, vai jums, puiši, varbūt ir kāda ideja, kāpēc tā varētu būt. liels paldies.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Sveiki, ja jūsu slāpekļskābe nav pietiekami spēcīga, lai izšķīdinātu Hg, izņemiet Hg un koncentrējiet to, iztvaicējot.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Iespējams, ir daži Hg(NO3)2, kas ir izšķīduši ūdenī. Es domāju, ka jums ir vājš HNO3 aq šķīdums. Šim nolūkam jāizmanto koncentrēta skābe.
No slāpekļskābes aq šķīduma nevar iztvaicēt ūdeni, ir jāveic tikai destilācija. Turklāt esiet uzmanīgi, jo NO2 šīs procedūras laikā var eksplodēt, izvairieties no atklātas uguns.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Paldies par informāciju, nebiju par to zinājis!
Vai ir iespējams no skābes iegūt ūdeni ar MgSO 4 mans vispārējais .... ???
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
kāda koncentrācija būtu minimālā un vai ir kāds veids, kā iegūt lielāku koncentrāciju bez destilēšanas? man nav tik daudz stikla trauku un es tiešām nevēlos izliet verdošu slāpekļskābi, tāpēc es gribētu izvairīties no šīs metodes. ja tas nedarbojas, vai var izmantot sālsskābi, lai veidotu dzīvsudraba hlorīdu? kāds būtu vienādojums un kāda hcl koncentrācija būtu nepieciešama? paldies ļoti liels paldies.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Nē, jūs nevarat lietot sālsskābi. Tā nešķīdina metālus. Lai iegūtu dzīvsudraba hlorīdu, vispirms ir jāizgatavo dzīvsudraba nitrāts, pēc tam, karsējot, tas jāpārvērš dzīvsudraba oksīdā. Dzīvsudraba oksīds ir pietiekami reaktīvs, un to var sajaukt ar HCl, lai iegūtu dzīvsudraba hlorīdu.

Un, dēls, ja jūs gatavojaties nodarboties ar ķīmiju, jums būs nepieciešama vismaz destilācijas iekārta. Tā ir pamatlietas. Minimums. Tas nav tik dārgi, vienkārši pasūtiet to no ebay.

Tagad slāpekļskābei ir 83 C viršanas temperatūra, ūdenim, kā jūs zināt, ir 100 C. Tātad, ja jūs vārīsiet, jūs izvārīsiet slāpekļskābi, nevis ūdeni. Vienkārši iegādājieties destilācijas iekārtu. Mērķis ir panākt vismaz 63-65 % koncentrāciju. Ar kādu koncentrāciju jūs sākat?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nē, tikai destilācija. Šo procedūru var noskatīties vietnē YouTube.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Vai ir kāds veids, kā reakcija var noritēt ar l ow koncentrāciju? Augstai temperatūrai vajadzētu paātrināt reakciju, vai ar to būtu pietiekami? Vai kāds katalizators? Liels paldies
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Bet vai jūs palaidāt garām manu jautājumu? Tas ir ļoti svarīgs.
Kādas koncentrācijas slāpekļskābe jums ir?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Im tiešām žēl, mana slāpekļskābe hast 0,5mol/l es domāju, ka tas ir 0,3%, Augstākas procentuālās vērtības ir grūti iegūt h ere die sprāgstvielu noteikumiem, paldies jums tik daudz par jūsu palīdzību, jūsu labākais
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tas nekad neizdosies.
Jūs varat paši pagatavot slāpekļskābi, ja tiešām nevarat atrast pārdevēju. Un es zinu, ka Eiropā tas ir ļoti grūti. Pārbaudiet Youtube, tur jūs atradīsiet daudz video par to, kā pagatavot slāpekļskābi. Bet jums būs vajadzīga koncentrēta sērskābe.
Vai arī apskatiet "Sarakstu" lapu šeit, BB. Es domāju, ka tur atradīsiet slāpekļskābi.
 
Top