Dzīvsudraba(II) nitrāta sintēze ar sekojošu Al/Hg iegūšanu. Video rokasgrāmata.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kāpēc muļķoties ar termometriem? :). Tas tikko ienāca: 200 + dzīvsudraba slēdži no Ebay, kopējās izmaksas aptuveni 12 eiro. Pēc maniem aprēķiniem satur aptuveni 80 gramus dzīvsudraba. Būs mazliet sāpīgi to no turienes dabūt ārā, bet es esmu aizņemta bitīte :). Es vienkārši sasmalcināšu tās plastmasas traukā un dzīvsudrabu izfiltrēšu caur filtrpapīru ar nelielu caurumu.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Esmu apskatījis šos Merkura slēdžus Alibaba vietnē, un tie neizskatās nekādi lieli. Vai tiešām vienā var būt aptuveni 3 grami dzīvsudraba?
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Vai 36% koncentrācija ir pietiekama?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
nē, jums ir nepieciešams 60 %, ko varat iegādāties internetā
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Es to darīju ar 38%, un, lai visu izšķīdinātu, bija nepieciešamas gandrīz 3 stundas, tāpēc tas ir patiešām lēni, bet man IT nostrādāja.
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Es izmantoju 36% slāpekļskābi. Dzīvsudrabs no tās pazuda apmēram 5-7 dienu laikā. Apakšā palika nedaudz balta pulvera. Vai tas nozīmē, ka dzīvsudraba nitrāts ir gatavs?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Iespējams, jā, vai esat filtrējis un pārbaudījis reakcijas iznākumu? Rezultātu varat pārbaudīt, nosakot kušanas temperatūru (skatīt Analītisko vielu sadaļu). Hg(NO3)2 ir 79 *C m.p.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Vai es varētu izmantot vairāk atšķaidītu slāpekļskābi? Tur, kur es dzīvoju, slāpekļskābi nevar nopirkt bez licences, un manā skolā ir slāpekļskābe, bet tā ir 0,1M vai, manuprāt, 0,01M (es sen neesmu pārbaudījusi, tāpēc varu kļūdīties, bet, manuprāt, tā ir kaut kas līdzīgs), tāpēc es varētu lietot nelielu daudzumu. Tas pats attiecas uz sērskābi - manā skolā ir sērskābe, kas arī ir 0,1 M vai 0,01 M, tāpēc es varētu paņemt nedaudz, bet vai tā joprojām derēs, lai neitralizētu galīgo šķīdumu ar amfetamīnu?
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
slāpekļskābe (dūmojoša) 150gr nātrija bisulfāts 43gr nitrāta sāls, kālija, nātrija. viegla destilācijas sagatavošana ar pareiziem piesardzības pasākumiem attiecībā uz gāzi. sajauc sāļus verdošā kolbā un karsē, līdz sāļi sašķidrinās un sāk izdalīt šo nepatīkamo brūno gāzi. auksts ūdens caur kondensatoru un beigās apmēram 15 līdz 20 ml slāpekļskābes savākšanas kolbā.
Neizmantojiet savu labāko vārošo kolbu, jo sāļu atlikumi aukstumā kļūst cieti, un, tā kā man neizdevās uzmeklēt, kā vislabāk tos noņemt, es galu galā kolbu saplēsu.
Es salauzu arī otru kolbu, un es zvēru, ka gandrīz nepieskāruies tai... :oops::eek:
Neskaitot to, ka tas ir vienkāršs veids, kā pagatavot dūmojošu slāpekļskābi.
 
Top