Fenilacetona (P2P) sintēze no benzaldehīda ar butanonu

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kāpēc jūs vēlaties aizstāt hloroformu? To ir viegli sintezēt pašam ar acetonu un balinātāju. Pārbaudiet youtube.
Bet, ja jums tiešām kāda iemesla dēļ tas ir nepieciešams, dihlormetāns un hloroforms parasti ir savstarpēji aizstājami.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Pirmo reizi izmēģināju DCM, un tas pilnībā neizdevās.
Produktu ekstrahēju ar etilacetātu (vairāk) un ksilola (mazāk) maisījumu.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Kā panākt, lai MPB sacietē? Saldētavā es redzu kristālus, bet ārpus saldētavas tas sašķidrinās.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Aldola kondensācija.

Norādījumi par to ir iekļauti sadaļā Organiskās reakcijas



Šķiet, ka šis uzraksts vairāk atbilst tam, ko es redzu. Vai kāds patiešām ir mēģinājis ekstrahēt ar šķīdinātāju no organiskā slāņa. Hloroforma izmantošana nedarbosies, jo tas ir sajaucams ar organisko slāni. Ja vien es kaut ko nepalaidu garām, šis apraksts ir jāpārbauda un jāmaina.

Vai kāds jau ir mēģinājis šo sintētisko vielu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
LABI. Vienkārši karsē benzhīdu un MEK ar sālsskābi apmēram 3-5 stundas. Temperatūra: 90-110 C.
Tikai paldies man. :)
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Tas veic MEK un benzaldehīda aldolkondensāciju. Produkts ir: Mehtilfenilbutenons.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Šķiet, ka esat ļoti pārliecināts par savu procedūru. Vai varam secināt, ka esat to izmēģinājis un jums tas ir izdevies?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
LABI. Esmu iztērējis simtiem eiro, lai tas darbotos, un tagad jūs jautājat, vai tas darbosies?!
Es tagad esmu patiešām dusmīgs! Es nepublicēšu... karote barot manu info ikviens šeit no šī brīža.
Dievs velns! Es iesaku jums arī izlasīt ķīmiju, pirms sākat apšaubīt manas metodes. Ja ķīmija jūs neinteresē, bet vēlaties informāciju par visu šo sintēzi, kuru es ar grūtībām izmēģināju 16 reizes, aizmirstiet. Es vispār negrasos atbildēt uz neviena jautājumiem, jo pats savas zināšanas ieguvu no zinātniskiem rakstiem, bet pielietoju praksē ar savām zināšanām ķīmijā. Jā. Aldola kondensācija sintēzes vietā darbojas ar labāku iznākumu nekā gazifikācijā. Es nevienam neatbildēšu par citiem jautājumiem saistībā ar attiecīgo sintēzi. Paldies un uz redzēšanos!
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Es nesaprotu, kāpēc jums tas šķiet tik aizskaroši. Es tikai centos sazināties, izmantojot oficiālu valodu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Atvainojos par savu neapmierinātību. Es tolaik biju ļoti noguris. Aldola darbojas.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Un, izmantojot "Twodogs" un "Bio" procedūru, acetoksifenilpropēns aso darbojās kā pa diedziņu.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Tas ir labi. Galu galā mēs visi esam cilvēki. Vai varat dalīties ar jūsu izmantoto reaģentu daudzumiem?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Vislabākais, ko es saņēmu, bija minimālais reaģentu izmantošanas apjoms. Tātad, ielieciet 10 g benzaldehīda + 25 g MEK + 30 g sālsskābes. Es dabūju 28 gramus kristālu, kas bija mitri, un, kad es dabūju sausus, kā es tos VARU dabūt, es dabūju 13 gramus metilfenilbutenona.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Nākamnedēļ es saņemšu jaunus stikla traukus, lai varētu sākt eksperimentēt nākamajā līmenī.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
MPB kušanas temperatūra man ir nepareizi, tā ir: 37-38°C
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Labi, 3. solis - es pievienoju NaOH šķīdumu, kas uzsildīts līdz 50c un ievietots mag Stir pēc 6 stundām manā rbf bija bieza gandrīz cieta krēmveida putra. Es pievienoju DCM, un parādījās divi slāņi. Sākumā es biju ļoti laimīgs!!! Tā kā krēmīgais biezais slānis atradās apakšā, un es domāju, ka dzidrākais slānis ir DCM ekstrahētās labumiņas. Nē nē nē nē..... Pienainais biezais slānis bija DCM. Es droši zinu, ka tad, kad noņemšu DCM, man nebūs dzeltena dzidra eļļa jeb p2p.


@HEISENBERG

Vai jūsu komanda ir pārskatījusi šo procesu pirms publicēšanas. Šķiet, ka eksperti ir klusējuši par šo procedūru. Būtu jauki saņemt atbalstu par jūsu komandas publicēto metodi.

Labi, tāpēc es mēģināšu destilēt krēmīgo putru un redzēšu, kas no tā iznāk.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Vienkārši izmantojiet savu metodi, tas ir: Uzkarsē MEK un benzu ar sālsskābi: 90-110 C, 3-5 stundas.
Tad ielejiet 10 % KOH šķīdumu, un uzreiz parādās kristāli. Atbrīvojieties no ūdens. Ielieciet tos saldētavā. Atbrīvoties no eļļas. Tīri, balti kristāli. ...laipni lūgti!
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Vai pirms 10 % KoH šķīduma pievienošanas atdzesējat BENZ un MEK maisījumu. Izmantojot šo procedūru, nebūs nepieciešama vakuumdestilācija pareizi.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Tas ir atdzesēts līdz istabas temperatūrai. Pēc tam savāc brūno organisko slāni. Ielej tajā 20 ml 10 % KOH šķīduma. Ja pH ir pārāk skābs vai pārāk bāzisks, panāciet pH: 7. Atbrīvojieties no ūdens, kad pH ir 7. Kolbu ielieciet saldētavā vismaz uz 4 stundām. Izmetiet augšējo eļļaino sūdu, kad tas ir sasaldēts. Šķīdumu nav nepieciešams destilēt vai pat žāvēt, jo kristāli kolbā parādās uzreiz, tie tikai jāsasaldē, lai iegūtu eļļaino slāni, kas ir tikai blakusprodukti.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Es aizmirsu pieminēt, ka pirms KOH šķīduma ievadīšanas organisko slāni jānomazgā ar tādu pašu daudzumu skābes, kādu izmantojāt.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Man jau ir MPB šķīdums, un es gribētu iegūt kristālus bez destilācijas. Adola kondensācija tika veikta, izmantojot skābo gāzi. Kā jūs domājat, vai, ja Benz + MEK šķīdumā ar gāzēšanu ievada skābi un karsē līdz 90-110 °C 3-5 stundas un pirms 10 % KoH pievienošanas izskalo ar hcl, pastāv iespēja, ka kristāli nogulsnējas uzreiz? Vai ir svarīgi sasaldēt šķīdumu, lai iegūtu kristālus, un kādi ir jūsu reaģentu mērījumi.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
152
Reaction score
67
Points
28
Ak, mans dievs. NENOMANĪT mazgāt ar skābi, OK. Tikpat daudz ūdens, cik jūs izmantojāt skābi.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Vai otrajā posmā es varu izmantot 15 litru kolbu ? un ekstrakcijas procesu veikt 50 litru plastmasas mucā?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Sveiki visi !

Es divreiz esmu mēģinājis šo sintēzi, un šeit ir mans secinājums par šo.

Pirmkārt, es nebūt neesmu izglītots ķīmiķis, tāpēc tas, ko es saku, jāuztver ar zināmu rezervi. Lūdzu, labojiet, ko es saku.

Reakcijas un mehānismi ir manu pētījumu un izpratnes par sintēzi rezultāts, tāpēc tos var arī kritizēt.

Es tikai redzēju, ka daudzi cilvēki jau ir apsprieduši šo tematu, tāpēc ceru, ka mans ieraksts nebūs lieks. Arī saite mana ieraksta beigās jau ir publicēta šajā tēmā. Atvainojiet, ja no mana ieraksta neko neuzzināsiet.


1. solis: šķērsota aldol kondensācija :
Parasti šajā reakcijā mēs izmantojam nelielu MEK pārpalikumu, jo ketoni var paškondensēties, bet šī reakcija ir termodinamiski izniekojama, un literatūrā, ko man izdevās atrast, tā tiks veikta maksimāli līdz 5%. Tomēr saskaņā ar šo darbu benzaldehīds var reaģēt ar galaproduktu, kas ievērojami samazinātu iznākumu, tāpēc izmanto MEK pārpalikumu, lai pārliecinātos, ka benzaldehīds reaģē ar pareizo molekulu. (Turklāt saskaņā ar to pašu dokumentu destilācija starp šķērsoto aldolkondensāciju un Beijera-Villigera oksidāciju nav lietderīga, jo blakusprodukti nereaģē Beijera-Villigera oksidācijas laikā un tos var likvidēt nākamajā destilācijā). Es domāju, vai nebūtu labāk pievienot benzaldehīdu pilienu pa pilienam, kas nodrošinātu, ka MEK ir pārpalikums, un tādējādi novērstu benzaldehīda reakciju ar jaunizveidoto produktu. Un, tā kā ketonu aldola paškondensācija nav ļoti labvēlīga, šāds paņēmiens varētu būt izdevīgāks attiecībā uz iznākumu. Bet, kā jau teicu, tas, ko es saku, ir jāpārbauda.

Kā katalizatoru aldola reakcijās parasti var izmantot vai nu skābi, vai bāzi. Tomēr es pieņemu, ka šajā gadījumā mēs izmantojam skābi, lai izvairītos no Kannicaro reakcijas, jo benzaldehīds ir neenolizējams. Izmantojot skābes katalizatoru, enolāta vietā veidojas enols.

Kā skābes katalizatoru pirmo reizi, kad veicu šo reakciju, es mēģināju spēcīgi pievienot koncentrētu H2SO4, bet otrajā reizē es pievienoju tikai dažus pilienus. Atšķirība, ko pamanīju starp abām reizēm, bija tāda, ka, pievienojot pārāk daudz H2SO4, produkts polimerizējās, padarot destilāciju gandrīz neiespējamu, jo tas uztrūka.

Šķērsojot aldolkondensāciju, rodas 3-metil-4-fenil-3-buten-2-ons.

Bejera-Villigera oksidēšanai es gribēju izmēģināt perborātu vai nātrija perkarbonātu. Vienīgā problēma, ko saskatīju, izmantojot nātrija perkarbonātu, bija tā, ka tas reaģētu ar GAA un pakāpeniski to neitralizētu. Un patiešām tā ir diezgan slikta ideja, izmēģinot to nelielā mērogā. Perkarbonātam ir problēmas ar šķīdināšanu, un tam vajadzīga vide, kas satur nedaudz vairāk ūdens. Kad tas ir izdarīts, ir jāuzmanās, lai neizdalītos pārāk daudz CO2. Perektīnskābe veidojas in situ un reaģē ar 3-metil-4-fenil-3-butēn-2-onu. Lai mans perkarbonāts šķīdinātos, es pievienoju nedaudz H2O2. Bet es teiktu, ja jums nav 50% H2O2, netērējiet laiku šai sintēzei. Un tāds ir mans secinājums. Lai gan šī sintēze var šķist pievilcīga, tā ir garlaicīga un darbietilpīga, īpaši ar visām tām vakuumdestilācijām (esmu mēģinājis bez tām, tas darbojas, bet noved pie darba ar augstu temperatūru, un man pat ir izdevies šādā veidā iznīcināt produktu!) Tāpēc es ieteiktu ikvienam izmantot citu sintēzes metodi. Man beigās izdevās iegūt, manuprāt, vēlamo produktu, bet, manuprāt, nepietiekami, lai attaisnotu visu procedūru. Tiem, kas vēlas uzzināt vairāk, iesaku izlasīt rakstu, sameklēt "Two dogs aldol", uzzināt par aldola reakcijas mehānismiem, Bejera-Villigera oksidāciju un esteru hidrolīzi.



 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
MEK pārpalikums darbojas arī kā šķīdinātājs reakcijā (izņemot to, ko jūs rakstījāt). Produkta izdalīšanās bez destilācijas ir iespējama pēc atšķaidīšanas ar ūdeni (lieko MEK un citus piemaisījumus) un nogulsnes ekstrahēšanas eļļas veidā. Eļļa labi kristalizējas starpproduktā pēc pārkristalizēšanas ar etanolu. Šajā posmā mēs iegūstam pirmās pakāpes produktu bez sarežģītām manipulācijām (nav nepieciešams ekstrahēt hloroformu, un kopumā tehnika šajā tēmā ir nedaudz jākoriģē). Mēs nevaram izmantot hidroksīdu, tā rezultātā veidosies vēl viens blakusprodukts.
 
View previous replies…

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Laipni lūdzam dalīties ar procedūru MPB eļļas iegūšanai no neapstrādāta maisījuma, ja nevēlaties veikt vakuumdestilāciju.
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
William D. Can you pls pls izskaidrot MPB kristāla iegūšanas procedūru, neveicot vakuumdestilāciju. Esmu ievērojis ieteiktos soļus, bet šķiet, ka nevaru to izdarīt pareizi. Esmu mazgājis, neitralizējis, izšķīdinājis etanolā un sasaldējis, bet kaut kādu iemeslu dēļ es nezinu, kāpēc mans kristāls istabas temperatūrā sašķidrinās. Ko es daru nepareizi šajā procedūrā. Vai es varu turpināt Bejera Villigera reakciju, neizdalot kristālu? Būsim pateicīgi par jūsu pieredzējušo ieguldījumu.
 
Top