Synteza wideo 1-fenylo-2-nitropropenu (P2NP) z benzaldehydu i nitroetanu. Reakcja Henry'ego.

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Czy mogę wiedzieć, czy nitrometan jest równy nitroetanowi?

I czy możliwe jest użycie tego elementu (jak na załączonym zrzucie ekranu) jako n-butyloaminy? Jeśli tak, jak sugerujesz postępować?
 

Attachments

  • 0h1LVI52xe.jpg
    0h1LVI52xe.jpg
    365.5 KB · Views: 1,483
Last edited:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Problemy z nitroetanem w Europie rozpoczęły się w 2007 roku, a następnie stopniowo wszystkie kraje wprowadzały ograniczenia dotyczące tego cennego odczynnika. Obecnie istnieją dwa sposoby: poszukiwanie dostawców w krajach o słabym prawodawstwie i rozwiniętym przemyśle chemicznym, na przykład w Bangladeszu, lub samodzielna synteza, której metodologię zaproponowaliśmy.
 

Alojz

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 11, 2023
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Czym można zastąpić lub zsyntetyzować nitroetan?
 

mactipo01

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 10, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
cześć!!!
co to jest ipa?
i ile metanfetaminy mogę uzyskać w tym procesie?
ty beforhand :)
 

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 20, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Alkohol izopropylowy znany również jako 2-propanol
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
u może zastąpić cykloheksyloaminę
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Heksametylenotetramina może być używana do Piperonal do MDP2NP?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Cześć
Nie jestem pewien, czy to właściwy dział, ale czy ktoś wie, czy ten przepis zadziała?

Przygotowanie fenylnitropropanolu:
W odpowiedniej zlewce lub kolbie stożkowej umieść 51 ml benzaldehydu, a następnie 33 ml nitroetanu,
natychmiast dodać 30 ml 30% roztworu węglanu potasu, szybko wymieszać całą mieszaninę w temperaturze pokojowej przez 2 godziny.
mieszaninę w temperaturze pokojowej przez 2 godziny.
Do utrzymania mieszaniny reakcyjnej w temperaturze otoczenia (temperatura pokojowa lub niższa) może być potrzebna zimna łaźnia wodna lub łaźnia lodowa.
(temperatura pokojowa) lub niższej. Nie dopuścić do wzrostu temperatury mieszaniny reakcyjnej powyżej 25 stopni Celsjusza.
Po mieszaniu przez 2 godziny dodać do mieszaniny reakcyjnej 200 ml eteru dietylowego, a wkrótce potem dodać
90 ml 10% roztworu wodorosiarczynu sodu i umiarkowanie mieszać całą mieszaninę reakcyjną przez 30 minut.
Następnie umieścić całą mieszaninę reakcyjną w lejku separacyjnym i usunąć dolną warstwę wodną.
wodną, pozostawić warstwę eterową w lejku seperacyjnym i przemyć warstwę eterową 3 x 75 ml porcjami zimnej wody, za każdym razem usuwając dolną warstwę wodną.
zimnej wody, za każdym razem usuwając dolną warstwę wodną.
Umieścić warstwę eteru w odpowiedniej zlewce lub kolbie stożkowej i dodać 15 g bezwodnego siarczanu magnezu i wymieszać całość.
siarczanu magnezu i mieszać całą mieszaninę przez 10 minut w celu wchłonięcia wody z eteru. Następnie odfiltrować
siarczan magnezu.
Umieścić przefiltrowaną mieszaninę eteru w aparacie do destylacji i usunąć eter, gdy nie będzie już więcej eteru.
eteru lub zostanie zebrany, pozostawić pozostałość do ostygnięcia do temperatury pokojowej, a następnie zebrać tę pozostałość, ponieważ
składa się z pożądanego fenylnitropropanolu.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Nitroalken można zredukować za pomocą Fe i HCl. >Tutaj<
Dl24ZzwxB3
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Zamiast tego chlorek cyny(II) jest łatwiejszy i wykonalny zarówno w laboratorium, jak i na dużą skalę.
 

strong

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Zmieszałem kwas siarkowy i etanol, następnie nie użyłem węglanu wapnia, tylko dodałem węglan sodu i wytworzyłem etylosiarczan sodu, a następnie wytworzyłem nitroetan przez podgrzanie etylosiarczanu sodu i azotynu sodu.

Czy ta metoda zadziała do wytworzenia P2NP i P2P?
 
Top