Synteza 1-fenylo-2-propanonu (P2P) z malonianu dietylo(fenyloacetylo)metylu

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Proces ten zakończył się sukcesem!
Właśnie próbujemy naprawić mały problem z wytrącaniem się soli w fazie alkalizacji.
Jestem bardzo wdzięczny G.Pattonowi za pomoc, jeszcze raz wielkie dzięki.
 

hello999

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Wykonaj oficjalną procedurę CAS 20320-59-6 Po 4 godzinach reakcji w temperaturze 80 ° C, zatrzymaj ogrzewanie, a następnie dostosuj pH alkaliów za pomocą wodorotlenku sodu, aż do 7, nie może wzrosnąć, pojawia się rozwarstwienie, warstwa oleju jest na górze, a następnie dodaje się ekstrakcję eterem i rozpoczyna się rozwarstwienie, a warstwa eteru jest ekstrahowana i rozpoczyna się górna warstwa, i destylacja pod ciśnieniem atmosferycznym przy 220° wciąż idzie w górę, a temperatura utrzymuje ją na poziomie 110°, i dużo cieczy jest destylowane, i myślę, że to eter, a potem zaczyna się pojawiać, i to zjawisko w kolbie Myślałem, że będzie to destylacja 216° do produkcji P2P, ale nie ma problemu Jak mogę temu zaradzić?
OMFev1UKyi
67sndKGcSX
KeJz5TXa7Z
S2AbnWfuwd
ZTvwW8VFmN
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Szczegółowy film przedstawiający ten proces wydaje się prosty.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Witam, czy udało się rozwiązać problem, że nie można uzyskać 12 na PH? Również napotkałem ten sam problem. Proszę o pomoc. Dziękuję.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Przeprowadzono metodę 20320 -> PAA i fenyloacetonu,


1. Roztwór wodny zasady o stężeniu 50% jest przygotowywany z wyprzedzeniem, aby miał czas na ostygnięcie. Wodorotlenek sodu 115 g (NaOH) rozpuszcza się w wodzie 115 g i schładza do temperatury pokojowej.
2. Schłodzony wodny roztwór NaOH wlewa się do lejka wkraplającego, a lejek ten umieszcza się w reaktorze.
3. Malonian dietylo(fenyloacetylo)800 g wlewa się do reaktora. Reakcję prowadzi się w temperaturze pokojowej, ale podczas hydrolizy można zastosować wymuszone chłodzenie.
4. Włącza się mieszadło i rozpoczyna powolne dodawanie roztworu NaOH aq. Temperatura reakcji musi być kontrolowana (mieszanina jest samonagrzewająca się). W miarę dodawania roztworu, kolor mieszaniny reakcyjnej (RM) zmienia się i gęstnieje, aż stanie się całkowicie gęsta i grudkowata. Grudki są rozbijane na jednorodną masę.

Po dodaniu NaOH mieszanina staje się coraz jaśniejsza i gęstnieje w ciągu kilku minut. Następnie w pewnym momencie mieszanina zmienia kolor z 20320-59-6.

Taki był kolor mieszaniny po kilku minutach od dodania NaOH



W miarę upływu czasu mieszanina zaczęła powracać do pierwotnego koloru:




Potem już tylko pozostawał w tym stanie:






Czy ktoś wie, co mogę zrobić, aby to naprawić, jakieś metody prób i błędów / rozwiązywania problemów?
Co powinienem zbadać, jakiego rodzaju jest to reakcja, abym mógł głębiej zagłębić się w optymalne warunki reakcji?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Sir: Czy udało Ci się uzyskać czysty aceton fenylowy? Czy są jakieś dodatkowe kroki? Czy zmieniono proporcje dodawanych rozpuszczalników?
 

Junjun888

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Wykonanie Synteza kwasu fenylooctowego i fenyloacetonu (P2P) z soli sodowej kwasu fenyloacetylomalonowego 10. Gdy mieszanina jest jeszcze gorąca, odcedzić i odrzucić warstwę wody na dnie. Warstwy można oddzielić za pomocą lejka rozdzielającego. Zebrać górną warstwę. Dlaczego mój produkt nie znajduje się na górze, lecz na dole?
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Chciałbym zapytać, czy jest to odpowiednie dla nowicjuszy? To, co nazywam nowicjuszem, to ktoś, kto w ogóle tego nie rozumie. Spojrzałem i data publikacji jest niedawna. Innymi słowy, czy jest to najnowsza metoda?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Właściwie nie, prawdopodobnie powinieneś nauczyć się podstaw chemii, zanim podejmiesz próbę jakiejkolwiek syntezy. Może się udać bez tej wiedzy, ale w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, można nieźle narozrabiać
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Bardzo prosta synteza, jeśli jakość surowców jest w porządku. Możesz napisać do ekspertów w DM, pomożemy w tym.
 
View previous replies…

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Dziękujemy. Skoro już o tym mowa. Mam dokładnie jedno pytanie. Szukałem potrzebnych składników. Ale ceny bardzo się różnią. Moje pytanie brzmi: w normalnych okolicznościach, jakiej klasy surowców potrzebujemy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Większość odczynników powinna być klasy odczynnikowej. Im czystszy odczynnik, tym mniej produktów ubocznych i zanieczyszczeń w produkcie końcowym.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Sir: Ile godzin trwa ten proces reakcji? W jakim zakresie należy kontrolować temperaturę? Jaka jest docelowa wartość pH dla dodawania wodorotlenku sodu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witam, o jaką reakcję dokładnie chodzi? Czy mam zgadywać?
 
View previous replies…

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
1. Roztwór wodny zasady o stężeniu 50% jest przygotowywany z wyprzedzeniem, aby miał czas ostygnąć. Wodorotlenek sodu 115 g (NaOH) rozpuszcza się w wodzie 115 g i schładza do temperatury pokojowej.
2. Schłodzony wodny roztwór NaOH wlewa się do lejka wkraplającego, a lejek ten umieszcza się w reaktorze.
3. Malonian dietylo(fenyloacetylo)800 g wlewa się do reaktora. Reakcję prowadzi się w temperaturze pokojowej, ale podczas hydrolizy można zastosować wymuszone chłodzenie.
4. Włącza się mieszadło i rozpoczyna powolne dodawanie roztworu NaOH aq. Temperatura reakcji musi być kontrolowana (mieszanina jest samonagrzewająca się). W miarę dodawania roztworu, kolor mieszaniny reakcyjnej (RM) zmienia się i gęstnieje, aż stanie się całkowicie gęsta i grudkowata. Grudki są rozbijane na jednorodną masę.
5. RM przenosi się z reaktora do lejka systemu filtracji próżniowej i filtruje. Otrzymuje się sól sodową kwasu fenyloacetylo-malonowego.

Przepraszam.
dziękuję za odpowiedź.
Moje pytanie brzmi
1: Ile godzin to najrozsądniejszy czas na dodanie roztworu wodorotlenku sodu?
2: W jakim zakresie należy kontrolować temperaturę podczas dodawania roztworu wodorotlenku sodu?
3: Jaka jest przybliżona dawka kwasu solnego 800g20320-59-6 w celu dostosowania pH do wartości poniżej 3?

Jeszcze raz przepraszam. Ponieważ eksperyment się nie powiódł, poczułem się skomplikowany i wysłałem kilka wiadomości spamowych. Nie zrobię tego ponownie. Życzę szczęśliwego nastroju!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Zależy od wielkości reakcji. Główną ideą jest to, że należy go dodawać tak szybko, jak można kontrolować temperaturę.
50-60*C to maksimum
Około 105 g potrzeba, aby uzyskać neutralne pH i nieco więcej, aby uzyskać pH 3. Podczas reakcji można bawić się papierkiem wskaźnikowym pH.

Sprawdź odczynniki przed syntezą. Twój cas 20320-59-6 może nie być tak dobry.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Jeszcze raz dziękuję.
Zamówię nową kopię materiałów i ponownie przeprowadzę eksperyment.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witam, zgadza się. Myślisz, że próbował wprowadzić Cię w błąd? =)
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Nie, sir.

Po prostu ci ufam.

Myślę, że masz dużą wiedzę! Więc ufam ci bardziej!

Popełniłem błędy w moich poprzednich eksperymentach. Za każdym razem czas mieszania był zbyt krótki. Kontynuowałem dodawanie roztworu wodorotlenku sodu, gdy zobaczyłem, że mieszanina nie stanie się stała, co spowodowało dodanie nadmiaru roztworu i otrzymanie niewłaściwej substancji.

Teraz jestem taki smutny! ! !
 
Top