Synteza 4-MMC (mefedronu) w DCM

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Próbowałem tej syntezy i uzyskałem wydajność od 30% do 45%. Udostępniam na wypadek, gdyby mogło to być pomocne dla innych. I odwrotnie, inni ludzie mogą znać zmiany w tej syntezie w celu uzyskania wyższych wydajności.

Ulepszenia są zawsze mile widziane

Potrzebne:
100 g 2-bromo-4-metylopropiofenonu
500 ml DCM
200 ml 40% wodnego roztworu metyloaminy
60 ml HCI 30÷ roztwór wodny
550 ml Aceton
2 L Woda demineralizowana
Paski do pomiaru PH
1 L IPA

Sprzęt:
Kolba okrągłodenna 2 L
Płyta grzewcza
Kubki miarowe 1 L
Naczynie do krystalizacji
Pompa próżniowa
Kolba Buchnera

1. Dodać 100 g 2-bromo-4-metylopropiofenonu do 500 ml DCM i pozostawić do rozpuszczenia.
2. Dodać 200 ml metyloaminy w 4 porcjach
3. Po 30 minutach umieścić na płycie grzejnej i mieszać.
4. Temperatura 32-36 C przez 4 godziny lub 40 C przez 2 godziny.
5. Przepłukać miarkę wodą demi, aż zniknie zapach metyloaminy. Po dodaniu wymieszać lub wstrząsnąć.
6. Dodaj lodowato zimny roztwór acetonu/HCI 550ml/60ml lub dodaj lodowato zimny aceton, a następnie dodaj HCI.
7. Zmierz pH, powinno wynosić 6.
7. Umieść wolną bazę 4-MMC w zamrażarce na 12 godzin
8. Przepłukać lodowatym acetonem przez filtr Buchnera.
9. Jeśli uzyskałeś suchą 4-MMC, przygotuj roztwór 50/50 wody demi i IPA. Dodać 1g na 2-3 ml rozpuszczalnika. Gotować do uzyskania 4-MMC (nie dłużej niż potrzeba, ok. 1-3 min.). Wlać do naczynia krystalizacyjnego. Gdy krystalizacja zatrzyma się w temperaturze pokojowej, włóż naczynie do lodówki. Następnie włóż do zamrażarki, a otrzymasz ładnie wyglądające kryształy.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@HerrHaber to jest metoda, której używałem do tej pory.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Mokry kryształ
 

Attachments

  • 9HNRIJXl5E.jpg
    9HNRIJXl5E.jpg
    1.2 MB · Views: 468

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
Masz tam niezły kryształ, który już wyczuwam na ekranie 😄 4mmc przynajmniej dla mnie nigdy nie był naprawdę popularny tutaj w USA, ale kupiłem kilka kilogramów, zanim został zbanowany, niestety odszedł, ale bardzo za nim tęskniłem. Ale 4mmc absolutnie następny na mojej liście już wkrótce. Jak skończę a-pvp Synth. Więc kupujesz bromoketon pomijając bromonatio. Wszystko razem? Znalazłem kilka pozornie dobrych źródeł metylopropiofenonu, ale nigdy nie mogłem znaleźć 2 gatunków bromu, które byłyby niesamowite!
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Dzięki. To na pewno ma zapach. Nie byłem jednak usatysfakcjonowany, więc powtórzyłem procedurę płukania i krystalizacji.

Tak, staram się unikać pracy z bromem. I tak, mój dostawca zapewnia wysokiej jakości bromoketon i wie, jak go wysłać.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
4 punkt. w temperaturze 35 stopni reakcja zachodzi w ciągu dwóch godzin, w temperaturze 40 stopni będzie więcej zanieczyszczeń. Jaka jest wydajność proszku? Kryształ jest brudny.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Mylisz się. Jego 4 h na 35 c
Czytaj zamiast patrzeć tylko na mój kryształ. Twoje odpowiedzi są w moich postach lol.
 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Przepraszam, nie zauważyłem wydania substancji. Teraz widzę, że to frustrujące 35-45.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
W innych syntezach również stosuje się NMP. Czy faktycznie nie jest to konieczne? Czy nieużywanie go zmniejszy wydajność?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nie jestem tego pewien. Ta synteza działa, ale mogą istnieć lepsze sposoby. Spróbuj, a się przekonasz. U mnie to zadziałało.
 

Sailor

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Hej, spóźniona odpowiedź, ale odpowiadając na twoje pytanie:
Nie, dodawanie benzenu nie jest konieczne, ponieważ DCM jest rozpuszczalnikiem zamiast benzenu. Benzen jest bardziej rakotwórczy niż DCM.

Nie próbowałem NMP i nie jestem ekspertem, może ktoś inny może odpowiedzieć na to pytanie.
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Dlaczego hcl 30% a nie 35-38%?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ponieważ działa tak samo i jest tańsze/łatwiejsze do znalezienia, prawdopodobnie
 
View previous replies…

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
tak jest dużo kraj jest trudny do znalezienia 35-38% kwasu
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Można również znaleźć chlorki sililu do produkcji bezwodnego hcl lub kupić w eterze lub metanolu.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Szukałem tego, ale nie mogłem znaleźć przydatnych informacji. Czy mógłbyś to rozwinąć?
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Czy do tej syntezy nie jest potrzebna chłodnica zwrotna? Dcm podgrzana do 40 stopni (temperatura wrzenia) może czasem doprowadzić do eksplozji podgrzewana przez taki czas w takiej temperaturze w zamkniętej kolbie?
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Lepszą praktyką jest użycie skraplacza z balonem lub rękawicą zakrywającą wylot, nie jest konieczne szczelne zamykanie.
Robię tę syntezę w DCM i używam 0 ciepła, po prostu dobrze mieszam i zostawiam na noc.
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ale jeśli wykonam tę syntezę z ogrzewaniem do 40 stopni w zamkniętej kolbie, możliwy jest wybuch?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
raczej prawdopodobne niż możliwe powiedziałbym, że jeśli cała masa znajduje się w temperaturze 40C w zamkniętym szklanym układzie
autor chyba po prostu ustawił ją na 40C bez mierzenia temperatury masy, a może ja go nie doceniam?
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Być może to ja, ale nigdzie nie przeczytałem, że użyto zamkniętej kolby. A niby dlaczego? Zamknięta kolba, jeśli ciśnienie stanie się zbyt wysokie, korek odskoczy, nic więcej, nic mniej
 

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
W przypadku całkowitego uszczelnienia, zalecałbym lekkie uchylenie, aby zapobiec wzrostowi ciśnienia, a także w celu powstrzymania wszelkich oparów / zapachów, oczywiście zalecana jest pewnego rodzaju ekstrakcja. Podczas przeprowadzania syntezy 4MMC przy użyciu DCM wygodnie jest używać temperatury od 38°C do 40°C. Można też stosować temperaturę 0°C przez 18 do 24 godzin, najlepiej 24 godziny.
 
Top