Synteza 5-MeO-tryptaminy z melatoniny

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ktoś powinien zrobić ten dodatkowy krok i dodać dimetylację przed lub zamiast zakwaszenia dla

5-meo-dmt....(?)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
W pierwszym etapie hydrolizę grupy acetylowej (N-deprotection) można przeprowadzić zarówno kwasem, jak i zasadą (co bym wybrał), ale prawdopodobnie nie to miałeś na myśli przez zakwaszenie i daje to pierwszorzędową aminę (R-NH2) meksaminę, którą można dalej dialkilować (dimetyl jest po prostu popularnym wyborem wśród wielu) i przez preparatywny zdrowy rozsądek łatwą metodę izolacji i oczyszczania N,N-dialkilo-5-MeO-tryptaminy polega na utworzeniu soli chlorowodorkowej z HCl, dzięki czemu uzyskuje się stabilną białą (w przypadku chlorowodorku meksaminy) substancję stałą zamiast brązowawej substancji stałej, którą lepiej przechowywać w zamrażarce.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Miałem na myśli 5-meo-dmt i to była moja naturalna myśl, ponieważ w tej formie nadaje się do palenia i jest to forma naturalna, występująca w roślinach i wydzielinie ropuch rzecznych Colorado. vit jest również łatwo przygotowywany poprzez dimetylację, jeśli monamina zajmuje końcową pozycję grupy etanowej. Ma wiele wykazanych korzystnych efektów, których nie wykazano w odmianie dialkilowej i dawce 30 mg dla przełomowego doświadczenia
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Wszystkie te materiały są legalnie dostępne do kupienia. Czytałem komentarze i widziałem, że nie jest aktywny i jest prekursorem dla innych chemikaliów 5meo. Czy łatwo będzie zrobić 5 meo mipt, to jedyna chemia, którą interesują tryptaminy. dipt też by zadziałał.
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Cóż, melatonina jest dostępna w ilościach hurtowych za stosunkowo niską cenę, a melamina jest łatwa do uzyskania z niej z przyzwoitą wydajnością, 5-MeO-trypamina jest również sprzedawana przez niektórych tutaj na tym forum (sprawdź oferty). Z komercyjnej meksaminy (5-MeO-trypamina) jest lepsza, ponieważ można oczekiwać, że będzie miała większą czystość. Reakcja alkilowania jest konwencjonalnie wykonywana przy użyciu formaldehydu i STAB (triacetoksy borohydryd Na), wydajność jest lepsza, jeśli użyjesz związku addycyjnego wodorosiarczynu formaldehydu, ale prosty również się nada, podobnie jak NaBH4 zamiast STAB. 1,2-dichloroetan wydaje się być rozpuszczalnikiem z wyboru z tego czy innego powodu. Dzięki!
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Symetryczne produkty są łatwiejsze do przygotowania, takie jak DMT, DET, DPT i DIPT, które mają ciekawy wpływ na diizopropylo-tryptoaminę (bez 5MeO), efekty są w 100% słyszalne. 5-MeO-MIPT jest fajny, ale trudniejszy do zrobienia również z meksaminy.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Właściwie jestem nowy w tym wszystkim i przeczytałem obszernie o chemikaliach, które mogę przygotować legalną drogą. 5-meo-tryptamina jest jedynym prekursorem, który mogę wytworzyć, ponieważ wszystkie wymagane do tego odczynniki i chemikalia są legalne w moim kraju i dość tanie, z wyjątkiem melatoniny. Reszta chemikaliów wymaga co najmniej 1 nielegalnego prekursora. Więc na razie wybieram 5-meo. Mam pytanie - zrobiłem podstawową ekstrakcję DMT z MHRB, wiem, że jest to bardzo łatwe w porównaniu do syntezy chemikaliów omawianych tutaj, ale jestem dobrym wykonawcą instrukcji. Czy uważasz, że jako kompletny nowicjusz mogę postępować zgodnie z instrukcjami i zsyntetyzować 5 meo mipt lub przynajmniej którykolwiek z chemikaliów innych niż mipt? To wynika wyłącznie z mojej ciekawości i nie mam zamiaru zwiększać skali i sprzedawać. I naprawdę nie chcę kupować szarych legalnych chemikaliów z zewnątrz. chociaż nie mamy żadnej ustawy analogowej, nadal nie chcę ryzykować zamawiania prekursora tryptaminy. za 100 $ mogę zdobyć wszystkie chemikalia wymienione w tym poście. i kolejne 100 $ na szkło, jestem gotowy. co sugerujesz?
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Czy to znaczy, że mogę przygotować DMT, DET, DPT z prekursorem tryptaminy i jest łatwiejsze niż 5-meo-mipt z prekursora tryptaminy? Przepraszam za głupie pytanie, jestem tu nowy i staram się nauczyć jak najwięcej ze wszystkimi terminologiami chemicznymi.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Z melatoniny można uzyskać 5MeODMT, 5MeODET i tak dalej. W przypadku prostych związków, takich jak DMT, DET i inne, zaczynamy od tryptaminy.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Czy łatwo byłoby zrobić mipt z tryptaminy? Jeśli będę postępować zgodnie z instrukcjami? A może jest to bardziej skomplikowane niż podane instrukcje?
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Dobre pytanie, alkilowanie azotu zachodzi poprzez tymczasowe utworzenie iminy (podwójne wiązanie węgla z azotem), która jest redukowana przez STAB, który jest najbardziej selektywny do redukcji iminy. Jeśli chcesz, aby oba podstawniki azotu były identyczne, znacznie prościej jest dodać stechiometryczną ilość, powiedzmy, formaldehydu do metylu. W przypadku mipt należy potraktować tryptaminę (z lub bez MeO na 5), jak sądzę, najpierw acetonem, następnie zredukować do RHN-iPr iminę, a następnie potraktować formaldehydem i zredukować. Halogenki alkilowe są znane z tworzenia halogenowych czwartorzędowych soli amoniowych, więc MeI jest wykluczone. Innym środkiem jest siarczan dimetylu, ale jest on bardzo niebezpieczny. Imina acetonowa, następnie redukcja, a następnie traktowanie Me2SO4.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Może być również prawdopodobne, że hydroliza melatoniny będzie prostsza i bardziej wydajna niż dekarboksylacja tryptofanu. Istnieje również różnica w cenie... jeśli chodzi o tryptofan, powinieneś wiedzieć, że LD (racemiczny) jest tak samo dobry jak optycznie czysty L-Trp, na wypadek gdyby był tańszy. Widziałem melatoninę w bardzo przystępnej cenie do kilogramowych ilości, jeśli kupisz ćwierć kilograma lub więcej ... 15-25g też byłbym wdzięczny. Mam około 5g i powinienem go zhydrolizować, odniosłem sukces z metanolowym KOH.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Naprawdę doceniam szczegółową odpowiedź. Sprawdziłem wątek, w którym użytkownik z powodzeniem wykonał mipt. Co sądzisz o syntezowaniu tryptaminy przez nowicjusza, a następnie wytwarzaniu z niej mipt?
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
W moim kraju kilogram melatoniny kosztuje 200$, ale za 20$ mogę dostać 100G melatoniny. reszta chemikaliów kosztuje poniżej 10$.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Nie mam zamiaru skalować i sprzedawać tego. Jest to oparte wyłącznie na mojej ciekawości, aby spróbować wytworzyć tę substancję i tylko do osobistej konsumpcji. więc nawet jeśli mam 2G każdej substancji chemicznej, jestem bardziej niż szczęśliwy!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Cieszę się, że nie myślisz o korzyściach finansowych, kiedy zajmujesz się chemią. Uczucie, które masz, gdy bierzesz coś, co sam zrobiłeś lub dostałeś od kogoś, kogo uważałeś za przygotowawczą mroczną sztukę. W tej chwili delektuję się D-ampem od kolegi, który został inżynierem chemii dzięki mojej sugestii. Twoja cena za melatoninę jest bardzo dobra, chciałbym móc ją dostać za tak niską cenę, ale z drugiej strony mam tylko niewielką część mojego dawnego laboratorium i niektóre kluczowe elementy, których brakuje, muszą zostać zakupione. Pracowałem z tryptaminą zarówno w moim domowym laboratorium, jak i w środowisku akademickim i polecam wykonanie co najmniej dwóch symetrycznych produktów: dimehyjlu i diizopropylu, wtedy możesz poznać swój sposób na zrobienie mipt. Ponieważ melatonina jest tak przystępna cenowo, nie widzę sensu w ćwiczeniu z niepodstawioną tryptaminą. Bądź ostrożny ze spożywaniem lub przypadkową interakcją z 5MeO, są one silne i wolą być chętnie przyjmowane w odpowiednim momencie. Robiłem hydrolizę melatoniny i jakiś przypadek doprowadził mnie do odkrycia fajnego sposobu na jej dobre oczyszczenie, ale ten notatnik przepadł.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć tę podróż. Chemikalia są tutaj tanie, ale nie mam doświadczenia w ich kupowaniu, więc muszę dużo poszukać przed zakupem. Zdecydowanie wypróbuję najpierw łatwiejsze substancje, o których wspomniałeś. Tak, te 5 meo są aktywne w mg. na pewno będę ostrożny. dziękuję za pomoc. :D
 

Brinda

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 6, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Świetna synteza :)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Jestem w zasadzie w takiej samej sytuacji jak OP, tylko że próbowałem katalizy ketonowej tryptofanu do tryptaminy przy użyciu cykloheksanonu.
Próbowałem tego trzy razy zgodnie z literaturą rodową i dwa razy tryptofan nawet się nie rozpuścił, wszystko stało się ciemnobrązowe (rozpuszczalnik), a miazga (która, jak zakładam, była nieprzekonwertowanym tryptofanem) była żółta.
Przy drugiej próbie pomyślałem, że pieprzyć to i dodałem dużo więcej cykloheksanonu, który rozpuścił tryptofan.
Następnie zmieszałem go z DCM lub chlorkiem metylenu i teraz muszę kupić sodę oczyszczoną lub wodorowęglan sodu, aby go przemyć.
Następnie będę obserwował, co się stanie - być może będę musiał umieścić go w zamrażarce, aby rozbić tryptaminę - jeśli rzeczywiście tam jest!
Jeśli chodzi o żółtą maź, zrobiłem to samo. Ekstrahuję go DCM, a następnie umyję - rzeczą, która mnie zniechęca, jest to, że nigdy nie przestał być proszkiem na dnie kolby. Uwolnił ładunek bąbelków, ale i tak robi to podczas refluksu🤣
Powiedziałbym - również jako kompletny początkujący, jest to dość trudna reakcja.
iv próbował również metody konwersji mięty pieprzowej lub mięty bez powodzenia.
Szczerze mówiąc, myślę teraz o wykorzystaniu cykloheksanonu do innej reakcji z pewną substancją ekstrahowaną i wytwarzaną z pieprzu. Byłem zaskoczony, jak łatwo to wygląda.
Chciałbym, żeby ktoś po prostu poprawnie rozpisywał syntezy (chyba, że to tylko ja).
Muszę trochę bardziej przestudiować TLC - mam płytki krzemionkowe i małe szklane probówki do tego.
Myślę, że YouTube jest potrzebny do oczyszczenia ekstraktu z czarnego pieprzu, który mam, do piperyny, a następnie do piperydyny.
Stamtąd WIEM, że cykloheksanon może być niezwykle przydatny do produkcji PCC.
Ponownie, nie zamierzam zwiększać skali ani sprzedawać - te czasy już dawno minęły. Zrobiłem swój odcinek na sprzedaż i teraz pozostaję dla siebie.
Uważam, że nawet jeśli uda mi się przekształcić gram tryptofanu w tryptaminę - dla mnie jest to tego warte.
Zasadniczo dałem sobie rok na produkcję DMT, DET, DPT zamiast po prostu ekstrahować korę korzenia, jeśli uda mi się to rozgryźć, mógłbym wyprodukować wystarczającą ilość DMT dla siebie na całe życie...🤷‍♂️🤔👍
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Być może nie zauważyłeś, że cykloheksanon jest karbonylem i w warunkach bezwodnych jest gotowy do reakcji z aminą, tworząc cykloheksyloiminę, może to być po prostu mniej przydatne w tym konkretnym przypadku. Czytałem tihkal przez lata, zanim zorientowałem się, że chlorek oksalilu może reagować z dwoma molowymi równoważnikami indolu i trwale zepsuć tę partię. Wiedziałem, że tryptaminy wymagają większego doświadczenia i starannego opracowania szczegółów, takich jak temperatura laboratoryjna, wilgotność otoczenia i gaz obojętny. To prawda, że LAH jest przestarzały i należy zaopatrzyć się w coś takiego jak Red-Al do bezpiecznej redukcji indolo-3-yloglioksylamidów do tryptamin bez ryzyka pożaru.
 
Top