Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
znowu nie wiem jaka jest wydajność, myślę, że używam kwasu fosforowego, aby uzyskać sól, ale w 9 ml, które widzisz w komputerze, jest trochę wody, która była w chłodnicy i adapterach.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
wciąż kapie, postanowiłem wydestylować 130 ml 15% kwasu siarkowego, ale chyba potrzebuję trochę snu
 

Attachments

  • oqgBkwUOne.jpg
    oqgBkwUOne.jpg
    2.3 MB · Views: 259
  • BvQGyN3zDX.jpg
    BvQGyN3zDX.jpg
    2 MB · Views: 261
  • tvc2MxH36U.jpg
    tvc2MxH36U.jpg
    2 MB · Views: 257
  • zJ427vdDIl.jpg
    zJ427vdDIl.jpg
    2.3 MB · Views: 258

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Nie mogę destylować kwasu siarkowego. Mogę go podgrzać, aż zacznie dymić i osiągnąć ~95%. Czy to powinno być w porządku do tworzenia soli wolnej zasady? Dodatkowa woda rozpuści utworzoną sól, więc trochę stracę. Coś jeszcze?
 
Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Wystarczy zawsze dobrze zamknąć kwas siarkowy, ponieważ ma on właściwość pochłaniania wody z powietrza.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Jeśli otrzymam monohydrat azotanu rtęci II, jak najlepiej oddzielić H2O, ponieważ temperatura wrzenia rtęci jest niższa od temperatury wrzenia H20? LUB czy to po prostu w ogóle nie zadziała?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Użyj monohydratu
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Ta reakcja działa dla mnie całkiem dobrze, udało mi się wykonać kilka prób po 20 gramów w grubej 7-litrowej beczce HDPE z wydajnością sięgającą około 60% po wysuszeniu w niskiej temperaturze w osuszaczu. w niektórych partiach nastąpiło lekkie zakwaszenie, ale ogólnie jest to bardzo ładna biała substancja, która po prawidłowym wysuszeniu tworzy ziarna, które zamieniają się w proszek pod lekkim i średnim ciśnieniem.
Mam jednak dwa pytania.

Mój azotan rtęci zmienia kolor na żółty w kontakcie z wodą, rtęć jest czysto biała przed dodaniem jej do mieszanki aluminium/woda, ale jak tylko zostanie dodana do wody, zmienia kolor na żółty, a po umieszczeniu w wodzie/aluminium zmienia kolor na prawie czerwono-pomarańczowy. te grudki wydają się słabo rozpuszczać w wodzie, ponieważ muszę spłukać co najmniej 3-4 razy, aby pozbyć się każdej małej śladowej ilości. moja rtęć metaliczna pochodzi z przełączników uchylnych, co sprawia, że myślę, że może być zanieczyszczona śladowymi ilościami innych metali?

Moim drugim zmartwieniem jest to, że mój p2np nie rozpuszcza się w mojej mieszaninie IPA / kwasu octowego, biorąc pod uwagę 10 g P2NP w 100 ml izopropylu i 50 ml lodowatego kwasu octowego. Mój kwas octowy wynosi tylko 80%. Potrzebuję około 120-130 ml IPA i prawdopodobnie 70 ml kwasu octowego, aby rozpuścić ep2np, w przeciwnym razie mam żółte kryształy wirujące w moim roztworze.
Czy może to być konsekwencją 80% kwasu octowego?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Podgrzej nieco roztwór do temperatury 50°C, ale nie do zbyt wysokiej, ponieważ wtedy żółty zmieni kolor na czerwony.
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Spróbuję, dziękuję, przy okazji, czy możliwe jest zastąpienie IPA na przykład bioetanolem? byłoby znacznie łatwiejsze do pozyskania niż IPA w większych ilościach.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
IPA jest legalne w Polsce dla konsumentów i kosztuje około 20$ za 5L 99% >.

Pozdrawiam
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Tak, jest to legalne, ale bioetanol jest tańszy, mniej podejrzany i może być łatwo pozyskiwany w dużych ilościach offline, co moim zdaniem czyni go lepszym, jeśli jest możliwe jego użycie.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Wiem lub lepiej czytałem, że ktoś użył metanolu do syntezy, więc powinno być również możliwe użycie etanolu. Musisz oddzielić wszystkie rozpuszczalniki przed dodaniem kwasu, aby uzyskać prawie wolną od wody, więc nieważne, spróbuj i zgłoś się.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Kiedy zwiększam p2np, ile innych odczynników mogę dodać?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Zależy od tego, ile P2nP chcesz zwiększyć.

Taką samą ilość procentową P2nP należy dodać również do innych składników.

Na przykład przepis jest na 10 g P2nP, jeśli chcesz ugotować partię spójną z 20 g P2nP, co stanowi 100% wzrost, dodaj również 100% do innych składników. To proste.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Chemicy używają współczynników molowych. Jest to najlepszy sposób na dokładną konwersję.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Próbowałem, ale nie mogę znaleźć stosunku molowego na stronie takiej jak wikipedia lub coś podobnego do pytania, jaki jest stosunek molowy dla żelaza p2p i fecl.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Dokładnie tak jak na filmie, z wyjątkiem dodania 62,5 ml 80% kwasu octowego. Na początku obawiałem się o stężenie kwasu ze względu na wiek i jakość P2NP (około 10 miesięcy w słoiku, trochę zaolejone). Trzy razy zawiodłem się na przepisie Al/Hg ze strony "scribd", więc byłem beznadziejny. Ale reakcja była tak energiczna, że musiałem przepłukać skraplacz dodatkowymi 20 ml IPA. Wysuszyłem 99% aceton na sicie molekularnym w temperaturze 300°C, ale po dodaniu 96% kwasu siarkowego zamienił się w brązową, gęstą maź. Musiałem więc zakwasić go w sposób fosforowy. Produkt końcowy jest bardzo mocny, wydajność to 7,2g na sucho z 10,3g P2NP. W przyszłym tygodniu zabiorę próbkę do mojego miejsca pracy i zrobię wysokiej jakości zdjęcie GC-MS/MS.
Jestem również ciekawy, czy mogę zastąpić GAA innym kwasem, np. mrówkowym? Zapach rozlanego 80% octu jest okropny
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Gratulacje! Byłoby miło. Podziel się z nami swoim wynikiem.
Wyobrażam sobie i dobrze cię rozumiem. Możesz wypróbować ten przepis bez kwasu octowego.
Czy dodałeś kwas bezpośrednio? Musisz użyć roztworu kwasu siarkowego (~10%) w acetonie.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Dodałem 2 ml 96% kwasu do 10 ml acetonu, mówisz, że muszę użyć rozcieńczonego kwasu siarkowego do zmieszania z acetonem? Myślałem, że środek neutralizujący powinien być jak najbardziej bezwodny. Następnym razem wypróbuję ten przepis w skali 1g z molowym odpowiednikiem 85% kwasu mrówkowego.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
To jest w porządku. Nie, chodziło mi o to, że trzeba przygotować 10% roztwór z 96% kwasu z acetonem, przepraszam za niejasne wyjaśnienie.
 
Top