Synteza amfetaminy poprzez redukcję oksymów P2P

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakcje przebiegają zgodnie ze schematem 1
YL3kTSKUpE

Odczynniki i materiały.

  • 8,1 g aluminium
  • 0,05 g chlorku rtęci(II)
  • 5 g P2P
  • 2 g hydroksyloaminy lub mieszanina (50-60 ml IPA (lub etanolu) + 2,5 g NaOH + 4,55 g chlorowodorku hydroksyloaminy)
  • 50 ml etanolu
  • 2-litrowa kolba
  • 2 litry lodowatej wody (500 g lodu)
  • 100 ml DCM
  • 10 ml acetonu
  • 1 ml 89% kwasu siarkowego
  • Papierek wskaźnikowy pH
  • Zlewki różnej wielkości
  • Grzałka

Procedura syntezy

Materiały wyjściowe do syntezy. Rys. 1
9k2hBs0wuj

W dwóch oddzielnych zlewkach miesza się chlorowodorek hydroksyloaminy i wodorotlenek sodu z etanolem lub IPA. Rys. 2
CJiYIB4Vng

Następnie zawartość zlewek jest łączona. Rys. 3
LMIAhvj8zP

Do powstałej mieszaniny dodaje się P2P. Kolor zmienia się z bladożółtego na pomarańczowy. Dodatkowo do roztworu dodaje się 50 ml etanolu lub IPA. Rys. 4
IbgHh0vJaR

Następnie amalgamat aluminium jest przygotowywany przy użyciu standardowej metody. Rys. 5
Yh8b4WRrJT

Do otrzymanego amalgamatu aluminium dodaje się przygotowany roztwór oksymu P2P i podłącza chłodnicę zwrotną. Rys. 6
XZOKd8lUM7
Reakcja przebiega powoli bez znaczącego wytwarzania ciepła, a dodatkowe chłodzenie nie jest wymagane. Możliwe, że przy większych obciążeniach efekt egzotermiczny byłby bardziej wyraźny. Rys. 7
ZurTahj9En

Reakcja jest w pełni zakończona w ciągu 1-1,5 godziny. Rys. 8
FtJDSAvTdN

Masa reakcyjna jest filtrowana przez filtr papierowy. Rys. 9
U8q0YWFkND

Ze względu na drobną dyspersję powstałego osadu filtracja jest dość trudna. W tym przypadku możliwe jest przeprowadzenie ekstrakcji DСM z mieszaniny reakcyjnej bezpośrednio za pomocą osadu, a następnie przefiltrowanie ekstraktu organicznego. Rys. 10
Ns3gIVGnfB

Przefiltrowany DСM jest suszony bezwodnym siarczanem sodu. Rys. 11
PsQKARji45

DCM jest destylowany w temperaturze 90°C. Rys. 12
MLwlF2NohB

Po destylacji w pozostałości pozostaje żółty olej. Rys. 13
Gx0VcUM5j9

Uzyskany olej przenosi się do zlewki, a wszelkie pozostałości w kolbie przepłukuje się acetonem. Odczyn pH oleju amfetaminowego jest zasadowy. Rys. 14
7WjxOL6MCH

Do otrzymanego roztworu amfetaminy dodaje się kwas siarkowy, aż pH osiągnie 5-6, co powoduje wytrącenie siarczanu amfetaminy. Rys. 15
M1Qbl6tnu2

Otrzymany roztwór odparowuje się do połowy jego objętości, a następnie dodaje się 5 ml bezwodnego zimnego acetonu. Osad jest odfiltrowywany i suszony. Rys. 16
TwgCE3mUfD

Wydajność siarczanu amfetaminy wynosi 2,5 g, co odpowiada 36%.
 
Last edited by a moderator:

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Cześć, świetny tekst!
Tak wiele szacunku dla was, którzy to podnoszą / poświęcają czas, aby się z nami podzielić!
Ale jedna rzecz mnie nurtuje.
To forum nauczyło mnie, że amfetamina powinna być biała, inne kolory są (wadliwe) związane z syntezą, prekursorem / resztkami trucizny ...
Wiem, że powszechna jest niewielka zmiana koloru w produkcie końcowym, ale twój produkt końcowy ma tylko pełny żółty / pomarańczowy kolor?
O co w tym chodzi?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Cześć, alterego!
Tak, to fakt, że czysta amfetamina ma biały kolor.
Żółty kolor amfetaminy wynika w szczególności z jej utleniania.
Na przykład podczas odparowywania rozpuszczalnika podczas jego wrzenia i podczas przechowywania z ekspozycją na powietrze.
Dodatkowo żółty kolor można przypisać zanieczyszczeniom w postaci soli żelaza i siarczanu sodu.
W przyszłych badaniach będziemy dalej badać tę kwestię i publikować nowe dane badawcze.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie twoje doskonałe posty.

Czy ekstrakcja a/b oczyści amfetaminę do białego koloru?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Zrobiłem syntezę amfetaminy w "czystym białym kolorze" i rzeczywiście uzyskałem biały osad na końcu.

Ale czy masz na myśli, że biały kolor nie jest możliwy w przypadku syntezy P2P z powodu utleniania?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
można rekrystalizować w celu utrwalenia koloru (wrzący izopropanol i odrobina wody), lub a/b, lub przemyć bezpośrednio po przefiltrowaniu większości cieczy zimnym acetonem po reakcji
Ostrzegam, że w przypadku a/b czerwone zanieczyszczenia mogą pozostać w warstwie organicznej.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Biały proszek uzyskuje się poprzez płukanie bezwodnym zimnym acetonem lub rekrystalizację.
Jednak podczas dłuższego przechowywania ponownie zmienia kolor na żółty.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
czy długotrwałe przechowywanie ma jakikolwiek wpływ na czystość?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Będzie on przechowywany przez długi czas, jeśli będzie suchy, czysty, przechowywany w chłodnym miejscu, z dala od światła i powietrza. Niemniej jednak był artykuł, w którym badano przechowywane leki ze starej apteki, które znajdowały się w ciemnym, chłodnym miejscu przez ponad 30 lat, a jednym z leków była amfetamina. W ciągu tak długiego czasu zawartość amfetaminy zmniejszyła się o połowę.
Aminy pierwszorzędowe są po prostu bardzo reaktywne, nawet jako sole. Baza amfetaminy psuje się w ciągu kilku godzin pod wpływem światła słonecznego i temperatury 25°C + w obecności tlenu (np. w butelce z powietrzem nad cieczą). Najlepiej natychmiast przygotować sól lub przechowywać ją w głębokiej zamrażarce.
 

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Czy wideo, o którym wspominasz, to redukcja za pomocą borohydryku sodu? Mam ogromny problem z tą syntezą.... możesz pomóc? Udało mi się raz, reszta to porażki. Zrobiłem to wystarczająco dużo razy, aby móc odpowiedzieć szczegółowo, co robię, więc prawdopodobnie mógłbyś pomóc dość szybko... dzięki
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Witam! Mam 20 litrów p2p, ale nie mogę znaleźć najlepszego przepisu do eksperymentowania. Czy ten przepis jest najlepszy?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Cześć!

Co planujesz uzyskać z p2p? Amfetaminę czy metamfetaminę?
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Co polecasz? Nie wiem, czy lepsza jest metamfetamina czy amfetamina.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Dzięki za radę.... Ale doradzasz tę metodę. Nie mogę tego zrobić, ponieważ nie mogę dostać N-metyloformamidu w moim miejscu.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Czy masz któryś z głównych odczynników do konwersji p2p do amf lub met: NH3; HgCl2 lub inna sól Hg; formamid lub mrówczan amonu; NaBH4 najlepszy wariant, jeśli go masz; chlorowodorek metyloaminy?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
NH3, HgCI2, NaBH4 i chlorowodorek metyloaminy to wszystko, co mogę dostać.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Niesamowite. czekam na ten film. myślisz, że będzie jeden na temat syntezy PMK?
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Kiedy będzie metoda wideo, czy możesz dać mi znać, proszę?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Tak, potrafię
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
W kolejnym kroku zalecam przeprowadzenie próbnej syntezy metabolitu w celu przeprowadzenia eksperymentu.
Ile g P2P chcesz poddać próbnej syntezie?
P2P powinien być czysty (zostanie zastosowana destylacja z parą wodną).
Potrzebne będą środki suszące, takie jak SiO2 (żel krzemionkowy) i bezwodny Na2SO4 (siarczan sodu). Czy masz te związki?
Główną reakcję należy przeprowadzić w kolbie trójszyjnej z mieszadłem i termometrem w pojemniku z lodem.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Pierwszy etap: Suszenie odczynników, przygotowanie iminy i redukcja.
Proporcje dla 10 g czystego P2P (po destylacji dodać SiO2):
1,1 g proszku NaBH4
20 ml 40% metyloaminy w metanolu (metanol nasycony metyloaminą) lub 23-25 ml 30% metyloaminy w IPA
20-50 g lub więcej SiO2
20-30 g lub więcej Na2SO4 bezwodnego
65-80 ml absolutnego MeOH lub IPA (alkohol izopropylowy)
kąpiel lodowa
zapas lodu na kilka dni
termometr najlepiej z zakresem od -20 do +50C
Przygotowanie odczynników i kolb do rozpoczęcia testu. Potrzebna jest oddzielna kolba z korkiem zarodkowym do suszenia mieszaniny p2p z absolutnym MeOH lub IPA.
Rozumiesz to?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Tak, zrozumiałem
 
Top