Od L-metamfetaminy do D-metamfetaminy

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Witam wszystkich,

Może to pytanie noob, ale czy istnieje droga lub ścieżka konwersji izomeru metylowego L do izomeru D?
Chodzi mi o to, że po oddzieleniu mieszaniny racemicznej kwasem winowym, jakie są opcje ze stereoizomerem L?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Co to znaczy "opcje"?
Możesz wykonać tę samą procedurę z meth, jak opisano tutaj dla amph.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Tak, wiem jak rozdzielić racemat na D i L.

Chodziło mi o to, że po rozdzieleniu racematu możliwe jest przekształcenie L w izomer D?

Tylko izomer D jest sprzedawany jako meta, więc co wielcy producenci robią z izomerem L? To właśnie miałem na myśli mówiąc o "opcjach"
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
nie
Sprzedają go również jako izomer D lub sprzedają jako racemat.
 
Last edited by a moderator:

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Wiem, że teoretycznie możliwa jest inwersja optyczna.
Zanurzę się w tej sprawie i będę informował wszystkich na bieżąco
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Mam tylko pytanie: co by się stało, gdybyś przekształcił L-metamfetaminę w amfetaminę? Otrzymałbyś L-amfetaminę, prawda? Co nie jest całkowicie bezużyteczne.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
po rozdzieleniu d i l..
proces nazywa się racemitatuon..

który następnie przekształca metamfetaminę l z powrotem w mieszaninę racemiczną... l/d ponownie....
Następnie rozpuszczasz i powtarzasz proces...


RRR racemitization resolution and i thinm last ris recycle
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
S Patent 2797243

Ulepszony sposób przekształcania l-amfetaminy w d-l-amfetaminę



Niniejszy wynalazek dotyczy ulepszonej metody uzyskiwania większych wydajności pożądanego optycznie czynnego izomeru z mieszanin racemicznych, a w szczególności metody, w której optycznie czynne izomery są przekształcane w odpowiadające im optycznie nieczynne mieszaniny racemiczne.

Przykład 1:

Mieszaninę 50g l-amfetaminy i 5g niklu Raney'a załadowano do autoklawu Magne-Dash i bombę sprężono wodorem do ciśnienia początkowego 100lbs. Mieszaninę mieszano i ogrzewano w temperaturze 95-100*C przez 5 godzin, po czym reakcję schłodzono, a nikiel usunięto przez filtrację. Poddana obróbce baza wykazała rotację -3,1*. Stanowiłoby to około 65% racemizacji początkowo obecnej l-bazy.

Przykład 2:

Mieszanina 135 g l-amfetaminy, 50 g niklu Raneya i 1,7 g amoniaku w 10 cm3 metanolu została umieszczona w bombie Magne-Dash i sprężona wodorem do 100 funtów. Następnie mieszaninę podgrzano do 150*C i utrzymywano w tej temperaturze mieszając przez 19 godzin. Reakcja została następnie schłodzona, gazy odpowietrzone, a mieszanina reakcyjna przefiltrowana w celu usunięcia katalizatora niklowego. Podwielokrotność 50 g poddano destylacji, uzyskując 37,4 g (75%) amfetaminy; BP: 83-87 * C / 15 mmHg i 4,8 g pozostałości składającej się z diaminy. Rotacja zasadniczo d-l-amfetaminy wynosiła -0,3*.

Przykład 3:

Mieszanina 135 g l-amfetaminy, 50 g niklu Raneya i 0,5 g amoniaku gazowego w 10 cm3 metanolu została załadowana do autoklawu Magne-Dash i sprężona do ciśnienia początkowego 100 funtów wodoru. Reakcję ogrzewano w temperaturze 150*C z mieszaniem przez 13,5 godziny. Gazy zostały odprowadzone ze schłodzonego naczynia reakcyjnego, a mieszanina przefiltrowana w celu usunięcia katalizatora. Próbkę o masie 50 g oddestylowano pod zmniejszonym ciśnieniem, uzyskując 37,4 g amfetaminy; BP: 83-86 * C / 15 mmHg i pozostałość diaminy o masie 10,4 g. Wydajność amfetaminy wyniosła 74,5%, a rotacja zasadniczo d-l-amfetaminy wyniosła -0,2*.

Przykład 7:

35,5g l-amfetaminy załadowano do bomby Magne-Dash zawierającej zużyty katalizator niklowy Raney. Mieszaninę schłodzono w lodzie i potraktowano zimnym roztworem 2,2 g gazowego amoniaku i 10 cm3 metanolu. Mieszaninę tę następnie wytrząsano w atmosferze wodoru (ciśnienie początkowe 100 funtów) w temperaturze 150-155*C przez 10 godzin. Podczas tego okresu grzewczego wytworzono ciśnienie 250 funtów. Bombę schłodzono, katalizator niklowy pozostawiono do osadzenia, a bazę wylano przez dekantację. Rozpuszczalnik metanol usunięto przez destylację in vacuo, a pozostały olej poddano frakcjonowaniu. BP: 82-86*C/15mmHg., Wydajność wyniosła 30g (85%) bez przedgonu i tylko niewielka ilość pozostałości. Rotacja wynosiła -2,4*.

Inne przykłady były dostępne, ale z niższą wydajnością i mniejszą racemizacją.
 

Amphibian

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2022
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
z Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA):

HEF13fANcT
Źródło: https://www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/methamphetamine/main-production-methods-europe_en
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Odpowiedziałem na własne pytanie i wygląda na to, że RRR lub podobne procedury będą konieczne.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Chociaż to by zadziałało... niektóre z tych chemikaliów są trudne do zdobycia lub mogą być niebezpieczne, tak jak moja nazwa użytkownika, zamiast tego powinieneś użyć naproksenu i skorzystać z naproksenu z NASID Naproxen. Poniżej zamieściłem pełny przewodnik
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Hej @azides Dziękuję za odpowiedź i informacje. Właśnie przeszedłem przez to wszystko i wciąż próbuję przetrawić zawartość. Nie jestem chemikiem, więc po prostu staram się to ogarnąć. Zasadniczo chodzi mi o to, że jeśli weźmiemy levo-meth i dodamy naproksen i ciepło, możemy przekształcić go w racemiczny? Czy może źle rozumiem?
Muszę zapytać - jeśli to takie proste, dlaczego nikt o tym nie mówi ani tego nie robi? Czy masz jakieś wyniki lub informacje na temat tej procedury?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Zdecydowanie spróbuję. Zastanawiam się, czy ktoś wyodrębnił inhalatory do nosa zawierające "Levomefamfetamin 50mg" - jaki jest najlepszy proces do tego i czy krystalizuje się jak lód? Albo jak może wyglądać wyizolowany produkt?
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Nigdy nie powiedziałem, że tak jest, powiedziałem, że jest najbardziej dostępny i lepszy niż zwykły kwas winowy. ;)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Zrozumiałem, że było to lepsze dla rozdzielczości i że tylko ogrzewanie L-met uzyskanego z tej rozdzielczości staje się racemiczne Przepraszam, jeśli się myliłem.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Jestem bardzo blisko osiągnięcia tego celu!!!!;-)
 

riahisunak

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 19, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Zamierzasz opublikować brata?
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
W ten sposób... lub mój łatwiejszy, który zamieściłem poniżej rekwizytów, jeśli przeszedłeś przez cały ten kłopot XD
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Co to, kurwa, za gówno? To jest BBgate / nowy ul. AIBN, methyl thioglycolate, dimyristyl peroxydicarbonate thioglycolic acid? Czy ktoś może dostać je łatwo lub tanio? Czy jest to bezpieczne dla przeciętnego chemika?

Cholera, samo googlowanie DIMYRISTYL PEROXYDICARBONATE rozkłada się gwałtownie lub wybuchowo w temperaturach 0-10 ° C z powodu samoprzyspieszającego rozkładu egzotermicznego; Kilka eksplozji nie brzmi zbyt hmmm niebezpiecznie dla przeciętnego chemika, który czytałby tę tablicę. Do diabła, to trochę przypomina nazwę użytkownika tego faceta. Podczas gdy chemicy zajmujący się metamfetaminą używali AIBN do racemizacji metamfetaminy na masową skalę z kwasem winowym.

Tajni chemicy używali również NAPROXEN wieki temu do przekształcania L w racemat za pomocą ciepła ... tak tak NASID. W rzeczywistości ma to 2-krotną przewagę oprócz tego, że jest bezpieczne, więc tak naprawdę 3, 4, jeśli liczyć, jest dostępne jak diabli. Trasa nazywa się pope-peachy i udokumentuję wszystko dla ciebie, to naprawdę jest tak proste, jak się wydaje ;)

Sztuczka polega na znalezieniu najtańszego optycznie aktywnego kwasu, który będzie wiązał się z jednym izomerem, ale nie z drugim i który zmieni rozpuszczalność wystarczająco, aby jeden z produktów (czy to nieprzereagowana wolna zasada, czy przereagowany amid, sulfonian lub cokolwiek innego) można przemyć do innego rozpuszczalnika (takiego, który jest niemieszalny z pierwszym rozpuszczalnikiem), dzięki czemu jeden izomer rozpuszcza się w pierwszym rozpuszczalniku, a drugi izomer rozpuszcza się w drugim rozpuszczalniku.

Następnie fajny zwrot, którego używają twórcy metamfetaminy - użycie AIBN (który wszyscy już znacie), który będzie reagował z aminą drugorzędową (poprzez iminę), tak że 50% mniej aktywnego / nieaktywnego izomeru zostanie przekształcone w aktywny izomer).
Poniżej znajdują się przykłady klasy racemizacji określonej w powyższym artykule. AIBN (azabisisobutyrlonitryl) jest katalizatorem reakcji rodnikowej
https://www.academia.edu/81633940/T...Racemization_of_Nonactivated_Aliphatic_Amines


Jednak te badania nad naproksenem opierały się na... niczym nowym, tylko starymi rzeczami, ale umieścił 2 i 2 i bingo było jego imię idealnego papieża-Peachy. Ta rozdzielczość może mieć praktyczne zastosowanie, ponieważ wydajność rozdzielczości jest w tym samym zakresie, co w przypadku kwasu winowego, ale tylko 0,25 molowego równoważnika środka rozdzielającego jest wymagane do rozdzielczości 1 molowej zasady. Chirality 11:373-375, 1999. © 1999 Wiley-Liss, Inc.


W każdym razie PROFF działa na metodzie ohh IDK może to
Badanie mechanizmu rozdzielczości optycznej N-metyloamfetaminy poprzez tworzenie soli diastereoizomerycznej metodą Pope-Peachey, jak omówiono później w retorcie.

https://sci-hub.wf/10.1016/s0957-4166(00)86170-4

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0957416600861704

Jednak ... zamiast AIBN używamy naproksenu, aby przekształcić l w racemiczny za pomocą ciepła ... Prawdopodobnie na podstawie tej retorty również znalazłem .... Ten sam Pope-Peachy wspomniany wcześniej.

Jak powiedziałem wcześniej... jeśli sztuczka polega na znalezieniu najtańszego optycznie czynnego kwasu, który będzie wiązał się z jednym izomerem, ale nie z drugim, i który zmieni rozpuszczalność w wystarczającym stopniu, aby jeden z produktów (czy to nieprzereagowana wolna zasada, czy przereagowany amid, sulfonian lub cokolwiek innego) można było przemyć do innego rozpuszczalnika (takiego, który jest niemieszalny z pierwszym rozpuszczalnikiem), tak aby jeden izomer rozpuścił się w pierwszym rozpuszczalniku, a drugi izomer rozpuścił się w drugim rozpuszczalniku.

http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html

Schemat https://dump.li/image/ac34d7b4b88983a0.jpeg

Retorta

Rozdzielanie enancjomerów poprzez tworzenie soli diastereomerycznych: Naproksen

W moich slajdach biochemicznych z CHE322 przeciwbólowy naproksen jest rozpuszczany w sposób bardzo podobny do tego omówionego w CHE321. Naproksen jest chiralnym kwasem karboksylowym i to enancjomer (d)-(S)- jest sprzedawany jako aktywny lek.
Racemiczny naproksen jest rozpuszczany poprzez modyfikację techniki tworzenia soli, której nauczyliśmy się na zajęciach. Istnieją dwa zwroty w protokole, które sprawiają, że proces ten jest jeszcze bardziej przydatny do komercyjnej produkcji enancjomerycznie czystego naproksenu. Po pierwsze, w wariancie znanym jako metoda Pope-Peachy, używana jest tylko połowa odpowiednika chiralnej aminy. W jej miejsce stosuje się połowę tańszej, optycznie nieaktywnej zasady aminowej. To nie tylko sprawia, że proces jest tańszy, ale skutkuje bardziej dramatyczną różnicą w rozpuszczalności. Sprzężona zasada pożądanego (d)-(+)-enancjomeru krystalizuje ze sprzężonym kwasem chiralnej aminy z wysoką selektywnością. Pozostawia to w roztworze bardziej rozpuszczalny produkt soli (l)-(-)-naproksenu i achiralnej aminy.
Drugi zwrot polega na tym, że poprzez proste podgrzanie "ługu macierzystego" (roztworu, który pozostaje po filtracji), niepożądany enancjomer naproksenu można przekształcić z powrotem w racemat. W CHE322 dowiesz się, że protony obok karbonylu są umiarkowanie kwaśne; oznacza to, że jeśli masz stereocentrum metyny obok karbonylu, zawsze musisz uważać, że jego konfiguracja może zostać "zakodowana" przez deprotonację/reprotonację. W tym przypadku jednak chcemy, aby konfiguracja wyrównała się z powrotem do mieszaniny racemicznej, a achiralna zasada, która została użyta, wraz z ciepłem, wystarczy, aby wykonać to zadanie.
Proces ten umożliwia syntezę naproksenu prostszą i tańszą drogą jako racematu zamiast pojedynczego enancjomeru. W procesie tym można nie tylko rozdzielić dwa enancjomery, ale "niepożądany" enancjomer jest przekształcany w pożądany, a nie odrzucany - w efekcie podwajając wydajność produktu.
Odniesienie: Harrington, P.J.; Lodewijk, E. "Twenty Years of Naproxen Technology". Organic Process Research and Development, 1997, 1, 72-76.
Lub to Nieenzymatyczna dynamiczna kinetyczna rozdzielczość racemicznych kwasów α-aryloalkanowych: zaawansowana asymetryczna synteza chiralnych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ)
Opracowano skuteczny protokół wytwarzania chiralnych estrów 2-aryloalkanowych z wysoką wydajnością (do 99%) z racemicznych kwasów karboksylowych, wykorzystując racemizację mieszanych bezwodników wytworzonych ze składników kwasowych z bezwodnikiem piwalanowym w obecności katalizatora przeniesienia acylowego. Niniejszy DKR obejmuje enancjodyskryminującą estryfikację racemicznych kwasów 2-aryloalkanowych i szybką racemizację chiralnych kwasów 2-aryloalkanowych w odpowiednich warunkach reakcji z użyciem bezwodnika kwasu piwalowego, diizopropyloetyloaminy, i benzotetramizolu (BTM) w polarnym rozpuszczalniku, a metoda ta została z powodzeniem zastosowana do przygotowania farmakodynamicznie aktywnych (S)-enancjomerów niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takich jak ibuprofen i naproksen.

https://pubs.rsc.org/en/content/articlelanding/2012/cy/c2cy20329d

https://doi.org/10.1039/C2CY20329D


Ktoś powiedział mi, że używają naproksenu, ale nie mogłem nic znaleźć... więc trochę poszperałem.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Sposób testowania nie jest związany z produktami i procesami, sposób AIBN jest bardzo trudny do skalowania, dopóki wiem, że możliwa jest tylko mała skala, a zapach jest jednym z najgorszych, jakie istnieją.
W rzeczywistości jest to prostsze niż to wszystko i tak każdy może robić co chce bez problemu.
Jeśli chodzi o opublikowanie tego, czy nie, najpierw muszę to osiągnąć całkowicie, a kiedy to możliwe, będzie oferowane jako dodatkowa informacja dla klientów usług doradczych.
 
Top