Izomery i kwas winowy

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Nigdy nie rozszczepiałem izomerów. Czy ktoś, kto przeprowadzał ten proces, może mi to wyjaśnić?
Istnieje kwas winowy L+ {który jest izomerem dekstro, co jest łatwe do kupienia )
I kwas D-winowy (który jest Levo, co jest trudne do kupienia poza Chinami).
Jestem trochę zdezorientowany, czytając wątki i artykuły o tym, jak to zrobić. Powiedzmy, że używam kwasu winowego L+, który jest izomerem dekstro, i mam 1 mol wolnej zasady met/ampt. Czy używam tego do krystalizacji pełnego mola freebase, aby następnie wyprodukować
D-winian metyloamptu i L-winian metyloamptu, co z kolei da tym dwóm izomerom różne rozpuszczalności?
Czy też selektywność kwasu winowego L+ wykrystalizuje izomer D mojej wolnej zasady, co będzie oznaczać, że potrzebuję 0,5 mola kwasu winowego L+ na 1 mol wolnej zasady.
Czytałem wiele sprzecznych informacji, jest to bardzo mylące, jeśli chodzi o kwas winowy. Jeśli ktoś ma doświadczenie, będzie bardzo wdzięczny.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Tutaj, zrobiłem to jakiś czas temu, pierwszy wiersz opisuje "moją" procedurę, nie wchodziłem w szczegóły dotyczące trasy kwasu D-winowego, ponieważ nie mam doświadczenia z pierwszej ręki, ale używanie L-winowego w nadmiarze, jak opisano, daje, myślę, że przynajmniej, dość optycznie czysty produkt, nie mam jeszcze sposobu, aby to udowodnić, ale teoria się sprawdza, a także farmakologia jest zauważalnie lepsza, niższe tętno, brak skurczu, zmniejszony bruksizm.Również fakt, że kwas L-winowy(robią rozróżnienie) jest regularnie oblegany, jeśli nadążasz za literaturą. To przypadek "zaufaj mi, bracie", ale jak powiedziałem, teoria jest solidna.

W najbliższych dniach włożę trochę pracy, pracując "nad rekordem" z moimi wynikami i proporcjami, i być może otworzę wątek, aby pokazać moje odkrycia, lub opublikuję tutaj idk

Przepraszam również za grafikę, nie jestem najlepszym grafikiem.


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Na końcu tematu znajduje się wersja ilustrowana. Nie wiem, dlaczego ludzie tam nie zaglądają i nie czytają (fot. 17-20).
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Czy do filtracji można użyć zwykłego filtra papierowego, czy zamiast niego należy użyć filtra ze szkła borokrzemianowego? Ponieważ amfetamina jest słabą zasadą o pH około 11.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Należy również wspomnieć, że produkt winianowy nie jest tak wrażliwy na niskie pH, więc nadmiar naprawdę boli, roztwór staje się czerwony, co wskazuje, że część odpadowa jest spolszczona, a nadmiar kwasu unosi się na dnie znacznie szybciej niż flokulant, ale twoje ciało stałe utrzymuje się całkowicie i wychodzi ładnie i biało po przefiltrowaniu, nie pójdzie POOF jak inni przestępcy *ahem*.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
EDIT: D meth/ampht L tartate
L meth/ampht L tartate
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Dziękuję, więc selektywność kwasu winowego L + krystalizuje wolną zasadę D, to prawda, prawda?
czy nie można umieścić produktu pod polarymetrem, aby sprawdzić rotację, to potwierdzi, że produkt jest przeciwnie czysty. Myślę, że potrzebujesz średniej rotacji +12,5 dla izomeru D metamfetaminy, będę musiał to jednak dwukrotnie sprawdzić.
byłoby dobrze, gdybyś opublikował tutaj swoje wyniki.
jak myślisz, jakich rozpuszczalników najlepiej użyć?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Idealnie alkohol + wolna zasada, ale zintegrowane z całym procesem bardziej sensowne jest nie destylowanie z parą wodną, ale używanie ekstraktów w takiej postaci, w jakiej są, ponieważ zostaną one poddane co najmniej 1 oczyszczeniu kwasowo-zasadowemu pod koniec tego procesu, czasami 2.
Jeśli chodzi o polimetr, nie mam do niego dostępu, mógłbym przygotować racemiczny roztwór soli, aby porównać jego współczynniki załamania światła, ale nie jestem pewien, czy jest to strasznie rozstrzygające.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Powinniśmy wcześniej przeprowadzić destylację z parą wodną wolnej bazy racemicznej. Prawdopodobnie znacznie ułatwi to zadanie. A co z układem dwufazowym składającym się z kwasu winowego w wodzie i wolnej zasady w niepolarnym i wymieszać je razem. Wtedy winian izomeru D powinien migrować do warstwy wody, a wolna zasada L powinna pozostać tam, gdzie jest.
Wypróbuję obie metody i dam znać

Przetestuję to na moim polarymetrze po wypróbowaniu tych metod.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Destylacja to dla mnie wrzód na tyłku, ale śmiało, proponowany przez Ciebie system nie brzmi źle, jedyną rzeczą, co do której mógłbym zaprotestować, byłaby rozpuszczalność kwasu winowego w wodzie, ale nie jestem pewien, jak lub czy może to wpłynąć na proces, jestem ciekawy Twoich ustaleń, informuj nas na bieżąco.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
alkohol, a nie aceton, ponieważ kwas winowy jest lepiej rozpuszczalny w alkoholach, a nie w acetonie, może lepiej działać w acetonie, nie próbowałem.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Schematy są bardzo pomocne, fajnie. Kiedy spróbuję, opublikuję tutaj moje wyniki
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myślę, że coś jest nie tak z wykresem.
Jeśli użyjesz kwasu L+-winowego (tańszego i łatwiejszego do znalezienia), enancjomer D (amph, Meth) będzie w roztworze, a nie w ciele stałym, jak się wydaje.
Jeśli użyjesz kwasu D-winowego (droższego i trudniejszego do znalezienia), enancjomer D (amph, Meth) będzie w ciele stałym.
Dzięki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Jego schemat jest poprawny. Sól jest wytrącana do stanu stałego. Nie ma różnicy, sól kwasu l-winowego d-amfetaminy lub sól d-winowa l-amfetaminy. Możesz zmienić kwas i uzyskać inny izomer w stanie stałym, stosując następujące procedury.

P.S. to samo dla metamfetaminy.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ok, ale nawet gdyby było tak jak mówisz, a nie sądzę, że tak jest, to i tak byłoby to wygodne, tak długo jak JEDEN z nich się wytrąca, masz możliwość rozdzielenia bez względu na to, w którą stronę się to odbywa
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
"Nie ma różnicy, sól kwasu l-winowego d-amfetaminy lub sól d-winowa l-amfetaminy".
Wiem, że chodzi o to, że w przypadku L+tartaric(d-tartaric/dextrotartaric/D isomer) będziesz miał D-amph lub D-meth w części roztworu, a nie w części stałej.
Dzięki.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Witam, czy metamfetamina syntetyzowana metodą efedryny i pseudoefedryny daje izomer d-metamfetaminy o czystości 99%? Jeśli nie, to ile?
 

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Nie jestem Pattonem, ale: z użytej efedryny pochodzi tylko D-met, ponieważ rośliny naturalnie produkują tylko L-efedrynę (która po reakcji zamienia się w przeciwny enancjomer - w tym przypadku D-met). Gdyby użyto chemicznie zsyntetyzowanej efedryny, otrzymalibyśmy racemiczną metamfetaminę, ponieważ synteza efedryny nie jest stereospecyficzna.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Tak g.patton, w inny sposób oba izomery są rozdzielane, jeden w rozpuszczalniku, a drugi jako sól
 
Top