Izomery i kwas winowy

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myślę, że coś jest nie tak z wykresem.
Jeśli użyjesz kwasu L+-winowego (tańszego i łatwiejszego do znalezienia), enancjomer D (amph, Meth) będzie w roztworze, a nie w ciele stałym, jak się wydaje.
Jeśli użyjesz kwasu D-winowego (droższego i trudniejszego do znalezienia), enancjomer D (amph, Meth) będzie w ciele stałym.
Dzięki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Jego schemat jest poprawny. Sól jest wytrącana do stanu stałego. Nie ma różnicy, sól kwasu l-winowego d-amfetaminy lub sól d-winowa l-amfetaminy. Możesz zmienić kwas i uzyskać inny izomer w stanie stałym, stosując następujące procedury.

P.S. to samo dla metamfetaminy.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
G.Patton ma rację. Zasadniczo używa tej samej metody na końcu swojej procedury, która jest używana w tym temacie, wytrąca D-amfetaminę z nadmiarem kwasu d-winowego (aka kwas L-(+)-winowy lub naturalna forma) na końcu. W ten sposób powstaje D-amfetamina-d-winian, czyli sól D-amfetaminy-L-(+)-winianu. Stosuje się tę samą zasadę, z tym że najpierw pozbywa się większości izomeru L-amfetaminy za pomocą półmolarnego kwasu winowego, co prowadzi do powstania winianu amfetaminy. Tak się składa, że winian L-amfetaminy-d jest znacznie słabiej rozpuszczalny w alkoholach niż winian D-amfetaminy-d (lub L-(+)-).

Myślę, że L-amfetamina-d-winian nie jest nawet stabilną cząsteczką i zostaje utleniona przez nadmiar kwasu winowego, dlatego roztwór staje się czerwony. Tak więc procedura Pattona jest bardziej elegancka (ale bardziej pracochłonna) i jest w stanie oddzielić L-amfetaminę, która w tej metodzie po prostu ulega zniszczeniu.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Witam, czy metamfetamina syntetyzowana metodą efedryny i pseudoefedryny daje izomer d-metamfetaminy o czystości 99%? Jeśli nie, to ile?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Wiem, że nie wyrzucacie swojej L-metamfetaminy, kiedy możecie dokonać inwersji i zrobić z niej D-metamfetaminę. Widziałem to na kilka sposobów.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Cześć, tak, można to zrobić za pomocą tioli. Związki te mają bardzo nieprzyjemny zapach.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Czy ktoś z Was wykonywał takie tłumaczenie?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Nie, czytałem o tym w ten sposób.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, mam wyniki moich testów próbujących podążać za metodą wideo, ale podobne odczynniki, które mam pod ręką i których zwykle używam.
Podzieliłem 70 gr racemicznej wolnej zasady (nie destylowanej z parą wodną i bez mycia kwasowo-zasadowego, tylko ekstrahowanej i suszonej po redukcji P2P NaBH4) na 2 równe części po 35 gr każda. Z pierwszymi 35 gramami wykonałem proces wideo, ale z innymi odczynnikami, a z drugimi 35 gramami wykonałem metodę, której używam do wykonania, która jest podobna do procesu wideo:

- Metoda 1 (metoda wideo)


- 35gr czystej freebase
- 42gr L-winianu
- 205ml metanolu
Ilości są takie same jak w filmie, ale metanol zdecydowałem się użyć 12% mniej, ponieważ etanol w filmie jest 88% roztworem.
Dodałem kwas do kolby, później metanol i na końcu wolną zasadę.
Kiedy zacząłem mieszać, natychmiast stało się to, co zwykle zdarzało mi się w pozostałych procesach, które wypróbowałem w tym celu, stałe sole wytrąciły się szybko, tworząc masę.
Refluksuję ją przez godzinę, podczas ogrzewania masa staje się gęstą cieczą.
Po godzinie refluksowania utrzymuję ją w temperaturze RT przez około 4-5 godzin, aż w mieszaninie nie pojawią się żadne nowe ciała stałe.
Przefiltrowałem ją i trzymałem w różnych naczyniach część stałą i ciekłą.
-Część płynna
Schłodziłem część ciekłą w zamrażarce roztworem NaOH, aby uniknąć nadmiernego ciepła na etapie alkalizacji.
Powoli dodałem roztwór NaOH do mieszaniny do ph13 i dodałem go do lejka rozdzielającego w ciągu 30 minut.
Wyjmuję wodną dolną warstwę i zachowuję ją, cienką olejową górną warstwę przechowuję w garnku.
Ekstrahuję DCM warstwę wodną i dodaję te ekstrakcje DCM do warstwy olejowej.
Osuszyłem bezwodnym siarczanem sodu i przefiltrowałem.
Odparowałem DCM i otrzymałem 10gr wolnej zasady D-metylowej (nie wygląda tak czysto, jak powinno)
- Część
stała
Dodałem mniej więcej tyle samo ml ciepłej wody co gr masy ciała stałego, rozpuściłem je mieszając i pozostawiłem do ostygnięcia.
Powoli dodałem zimny roztwór NaOH do ph13 i dodałem go do lejka rozdzielającego w ciągu 30 minut.
Kolejne kroki są dokładnie takie same jak w przypadku części ciekłej.
Po odparowaniu DCM otrzymałem 15gr L-metylowej freebazy dość "brudnej"

- Metoda 2 (ta, którą zwykle robię i podobna do metody wideo)



- 35gr czystej freebazy
- 41,2gr L-winianu
- 412ml metanolu
Metanol i winian są mieszane do całkowitego rozpuszczenia, freebase jest dodawany podczas mieszania i kontynuuje energiczne mieszanie przez 2-3 minuty.
Pozostawić w temperaturze pokojowej przez 24 godziny, aż utworzy się cała stała masa (jeśli po kilku godzinach nie utworzy się żadna stała masa, należy ją ponownie wymieszać).
Jest przefiltrowany i teraz są dokładnie te same kroki, co w przypadku innej metody.

- W części ciekłej, gdy miałem już wszystkie ekstrakcje DCM, zdecydowałem się na mycie kwasowo-zasadowe, nawet kolor DCM wygląda na czystszy niż drugi, aby uniknąć "zabrudzenia", jak w przypadku pierwszej metody i uzyskałem 10gr D-met absolutnie czystego i czystego (link do zdjęcia na dole)
- W części stałej uzyskano 13gr wystarczająco czystej wolnej zasady L-met bez mycia kwasowo-zasadowego.
- Kwestię czyszczenia można również rozwiązać na etapie krystalizacji na wiele sposobów.

Oczywiście bardzo trudno jest sprawdzić, ile D lub L jest w rzeczywistości w materiale tylko dzięki analizie chiralnej, która nie jest łatwo dostępna.
Wiem również, że porównywanie dwóch metod przy użyciu różnych odczynników nie jest najbardziej poprawne, ale w rzeczywistości pełnią one praktycznie tę samą funkcję w procesie.

Krótko mówiąc, podobne metody i wydajności, główne różnice polegają na tym, że w drugiej można uniknąć refluksu (więc może być łatwiej), a końcowe wolne bazy wyglądają na czystsze niż w przypadku innych metod.

Kiedy znów będę miał wolny czas, tak jak w ten weekend (niestety nie zwykle :-( pozostanie tylko przetestować w małej skali "meksykańską" metodę separacji izomerów met jest zupełnie inna i zrobiłem to tylko w dużej skali, chociaż ostatecznie zdecydowałem się użyć metody wyjaśnionej również w dużej skali.
To byłyby 3 metody, które zrobiłem i mogę o nich mówić z doświadczeniem.

O tym, kiedy i jak wykonać przemywanie kwasowo-zasadowe zamiast destylacji z parą wodną ... itd. wymaga kompletnego i długiego postu, tak samo jak w przypadku krystalizacji.

Myślę o opublikowaniu wszystkich możliwych i bardziej opłacalnych opcji na drodze od BMK (5449) do D-Meth HCL, ale byłaby to długa praca i nie wiem, kiedy znów będę miał wystarczająco dużo czasu hahah przynajmniej jest to planowane.

Dzięki.
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dziękuję za opisanie metody, czy separację izomeryczną wykonują tylko raz, czy ją powtarzają?
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Fb jest mieszalny z metanolem, woda jest mieszalna z metanolem, dcm jest mieszalny z metanolem.
Jak więc możliwa jest ekstrakcja?
Chyba że używasz dużo wody
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nie za bardzo rozumiem twoje pytanie.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
W części, która mówi "część płynna", dodajesz naoh do metanolu, w którym znajduje się sól, tak, aby uwolnić FB. W jaki sposób wyodrębniasz FB?
Jak powstaje warstwa wodna, skoro woda miesza się z metanolem? I jak powstaje górna warstwa oleju, skoro FB jest rozpuszczalny w metanolu?
Pytam tylko, ponieważ jestem zdezorientowany.
Dzięki
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, teraz jest bardziej jasne, nie jestem chemikiem, więc być może nie jestem właściwą osobą do udzielenia odpowiedzi na temat literatury chemicznej, którą stosujesz, ale mogę wyjaśnić, jak to zrobiłem w tym przypadku i jak robię to we wszystkich podobnych procesach.
Z tego co wiem (oczywiście mogę się mylić, ale działało to w ten sposób w 100% przypadków, które robiłem) w mieszaninach kwasów (PH2) wolne zasady(TYLKO WOLNE ZASADY, NIE P2P NA PRZYKŁAD) pozostają poza wodą lub częścią wodną i w takim przypadku nie zostaną rozpuszczone przez żaden rozpuszczalnik, z tego powodu rozpuszczalniki są używane do mycia wolnej zasady w mieszaninach kwasów, a te rozpuszczalniki są odrzucane zamiast tego, aby zachować je tak, jak powinno się to zrobić z rozpuszczalnikiem organicznym.
W mieszaninach alkalicznych (PH12-13) wolne zasady są "uwalniane", co oznacza, że znajdują się w wodzie lub po stronie wodnej, ponieważ wolna zasada i woda mają różne gęstości, powstają dwie warstwy, ale część wolnej zasady może pozostać w wodzie, dlatego warstwa wodna jest ekstrahowana rozpuszczalnikiem organicznym, który w mieszaninach alkalicznych rozpuszcza organiczną (wolną zasadę).

Nie wiem, czy ta informacja (która może zostać poprawiona przez kogoś, jeśli nie jest dokładna) odpowiada na twoje pytanie w sposób, którego potrzebujesz, ale mam nadzieję, że przynajmniej ci pomoże.
Może doktor chemii lub chemik z dyplomem mógłby ci bardziej pomóc.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Tak naprawdę to zwykła chemia, nie potrzeba lekarza, aby na to odpowiedzieć. Może to temperatura, może nie działałoby to tak dobrze na większą skalę. Może być dużo fb nadal w metanolu
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myślę, że nie, ale sprawdzę to, następnym razem po ekstrakcji odparuję cały metanol i ponownie wyekstrahuję mieszaninę, aby sprawdzić, czy jakikolwiek FB pozostał ok?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Zrobiłem prosty test, wyekstrahowałem roztwór wody z metanolem, później odparowałem metanol i ponownie wyekstrahowałem.
W drugiej ekstrakcji jest praktycznie niewykrywalna ilość FB, nie jestem pewien, czy pozostała w metanolu, czy w wodzie.
W każdym razie są 2 opcje, aby to naprawić:
- Po alkalizacji roztworu można oddzielić warstwę oleju, odparować metanol z mieszaniny i ekstrahować mieszaninę DCM lub bezpośrednio alkalizować roztworem metanolu NaOH i odparować cały metanol.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tak wygląda separacja izomerów po 1 godzinie przy użyciu metody 2 ;-)
 

Attachments

  • kbUxZ5t8fO.jpg
    kbUxZ5t8fO.jpg
    4.4 MB · Views: 263

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witaj btcboss2022 Przetestowałem ich metodę, niestety nie zadziałała u mnie. Z wytrącaniem wszystko wyszło cudownie. Niestety przy oddzielaniu wolnej zasady od metanolu zrobiłem coś źle, czy mógłbyś jeszcze raz wytłumaczyć oddzielanie fazy ciekłej w jakim stopniu ją oddzielasz?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
To nie moja metoda hahah ale ok zrozumiałem, co dokładnie zrobiłeś i co się stało?
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Jaka jest trzecia metoda? Zakładam, że jest ona bardziej odpowiednia do produkcji na dużą skalę?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
1 mol kwasu winowego w 200 ml H2O rozpuścić i dodać 1 mol wolnej zasady mieszając.
Pozostawić na 24 godziny RT.
Filtr....
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Zastosowałem metodę 2, dlaczego nie pojawia się ciało stałe?
 

Attachments

  • WQx6YGqaoz.jpeg
    WQx6YGqaoz.jpeg
    5.7 MB · Views: 344

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Całą noc przeczesywałem uczone i patenty, a oto moje odkrycia

Kwas L(+) winowy (2R,3R) jest naturalnie występującym izomerem, a ponieważ jego chiralność wynosi R,R, ugina światło i jest optycznie aktywny. D(-)(2S,3S) jest również optycznie czynny. Te 2 związki są enancjomerami. Mają tę samą temperaturę wrzenia, zamarzania, temperaturę, masę molową itp.
Diastereomerem obu jest kwas mezo-winowy. (2R,3S lub 2S,3R) 2 mezo są enancjomerami.
To, co sprawia, że związek jest optycznie aktywny, to zginanie światła. Co sprawia, że zgina światło? Posiadanie nierównej płaszczyzny podstawników węglowych. Na przykład kwas L(+)winowy jest aktywny. Ugina światło w prawo i w prawo (mówię w prawo, ale używam prawa jako odniesienia). To samo dotyczy kwasu D(-) winowego, który ugina światło "lewo-lewo". Kwas mezo-winowy jest chiralny, ale nie jest aktywny optycznie. Ponieważ (na przykład) 2R,3s zakrzywia światło w prawo i ponownie w lewo, uzyskując zysk netto 0°.
Powodem, dla którego mówimy o związkach optycznie czynnych jest to, że związki czynne mają wyższą temperaturę topnienia i wyższą temperaturę wrzenia. Innym sposobem jest to, że krzepną (krystalizują) w wyższej temperaturze. Tak, optycznie aktywny związek krystalizuje wcześniej niż związek nieaktywny. Teraz dochodzimy do sedna sprawy.
Jeśli użyjesz D(ss) kwasu winowego, D-(S) metamfetamina jest optycznie aktywna (S,S,S), a L(R) metamfetamina nie jest, (R,R,S)
Odwrotna sytuacja jest również prawdziwa. Jeśli używasz naturalnego izomeru kwasu winowego, lewamfetamina krystalizuje jako pierwsza, więc jeśli używasz naturalnego kwasu winowego, kryształy są śmieciami. Przeróbka. Alkohol macierzysty zawiera dekstro-metamfetaminę.
Jeśli używasz racemicznego kwasu D,L-winowego do racemicznej metamfetaminy, krystalizujesz racemiczny winian metamfetaminy. Strata czasu.
Podsumowanie wynalazku; użyj jednego izomeru kwasu winowego i jeśli chcesz uzyskać kryształy D, użyj kwasu winowego D. W przeciwnym razie użyj L i odfiltruj kryształy.
Przynieś swoje referencje, gdy przyjdziesz debatować nad tymi faktami.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
To znaczy, że proces wideo jest błędny? Nigdy nie używałem racemicznego kwasu winowego, więc nie mogę o tym mówić, ale w przypadku Dextro separacja izomerów kwasu winowego jest wykonywana, nie wiem dokładnie w jakim %, ale działa.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Będę musiał
obejrzeć film jeszcze raz. Jeśli jest sprzeczny z moją wypowiedzią, to musi być niepoprawny. Tak, jak powiedziałem, izomer D kwasu winowego wytrąci najpierw D-met. Procent zależy od % nadmiaru enancjomerycznego uzyskanego w reakcji redukcji. 50% to model teoretyczny, ale uważam, że 40-60% to rozsądne oczekiwanie. Istnieje prawo, które odnosi się do wydajności, którego nazwy zapomniałem, ale dotyczy równowagi i zasadniczo mówi, że trzeba zneutralizować rm i ponownie go sprzęgnąć 3-6 razy, aby osiągnąć maksymalny rozdział. Jest to to samo prawo, które każe ekstrahować rozpuszczalnik kilka razy i łączyć je ze sobą.
 
Top