Izomery i kwas winowy

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ok, mam wyniki moich testów próbujących podążać za metodą wideo, ale podobne odczynniki, które mam pod ręką i których zwykle używam.
Podzieliłem 70 gr racemicznej wolnej zasady (nie destylowanej z parą wodną i bez mycia kwasowo-zasadowego, tylko ekstrahowanej i suszonej po redukcji P2P NaBH4) na 2 równe części po 35 gr każda. Z pierwszymi 35 gramami wykonałem proces wideo, ale z innymi odczynnikami, a z drugimi 35 gramami wykonałem metodę, której używam do wykonania, która jest podobna do procesu wideo:

- Metoda 1 (metoda wideo)


- 35gr czystej freebase
- 42gr L-winianu
- 205ml metanolu
Ilości są takie same jak w filmie, ale metanol zdecydowałem się użyć 12% mniej, ponieważ etanol w filmie jest 88% roztworem.
Dodałem kwas do kolby, później metanol i na końcu wolną zasadę.
Kiedy zacząłem mieszać, natychmiast stało się to, co zwykle zdarzało mi się w pozostałych procesach, które wypróbowałem w tym celu, stałe sole wytrąciły się szybko, tworząc masę.
Refluksuję ją przez godzinę, podczas ogrzewania masa staje się gęstą cieczą.
Po godzinie refluksowania utrzymuję ją w temperaturze RT przez około 4-5 godzin, aż w mieszaninie nie pojawią się żadne nowe ciała stałe.
Przefiltrowałem ją i trzymałem w różnych naczyniach część stałą i ciekłą.
-Część płynna
Schłodziłem część ciekłą w zamrażarce roztworem NaOH, aby uniknąć nadmiernego ciepła na etapie alkalizacji.
Powoli dodałem roztwór NaOH do mieszaniny do ph13 i dodałem go do lejka rozdzielającego w ciągu 30 minut.
Wyjmuję wodną dolną warstwę i zachowuję ją, cienką olejową górną warstwę przechowuję w garnku.
Ekstrahuję DCM warstwę wodną i dodaję te ekstrakcje DCM do warstwy olejowej.
Osuszyłem bezwodnym siarczanem sodu i przefiltrowałem.
Odparowałem DCM i otrzymałem 10gr wolnej zasady D-metylowej (nie wygląda tak czysto, jak powinno)
- Część
stała
Dodałem mniej więcej tyle samo ml ciepłej wody co gr masy ciała stałego, rozpuściłem je mieszając i pozostawiłem do ostygnięcia.
Powoli dodałem zimny roztwór NaOH do ph13 i dodałem go do lejka rozdzielającego w ciągu 30 minut.
Kolejne kroki są dokładnie takie same jak w przypadku części ciekłej.
Po odparowaniu DCM otrzymałem 15gr L-metylowej freebazy dość "brudnej"

- Metoda 2 (ta, którą zwykle robię i podobna do metody wideo)



- 35gr czystej freebazy
- 41,2gr L-winianu
- 412ml metanolu
Metanol i winian są mieszane do całkowitego rozpuszczenia, freebase jest dodawany podczas mieszania i kontynuuje energiczne mieszanie przez 2-3 minuty.
Pozostawić w temperaturze pokojowej przez 24 godziny, aż utworzy się cała stała masa (jeśli po kilku godzinach nie utworzy się żadna stała masa, należy ją ponownie wymieszać).
Jest przefiltrowany i teraz są dokładnie te same kroki, co w przypadku innej metody.

- W części ciekłej, gdy miałem już wszystkie ekstrakcje DCM, zdecydowałem się na mycie kwasowo-zasadowe, nawet kolor DCM wygląda na czystszy niż drugi, aby uniknąć "zabrudzenia", jak w przypadku pierwszej metody i uzyskałem 10gr D-met absolutnie czystego i czystego (link do zdjęcia na dole)
- W części stałej uzyskano 13gr wystarczająco czystej wolnej zasady L-met bez mycia kwasowo-zasadowego.
- Kwestię czyszczenia można również rozwiązać na etapie krystalizacji na wiele sposobów.

Oczywiście bardzo trudno jest sprawdzić, ile D lub L jest w rzeczywistości w materiale tylko dzięki analizie chiralnej, która nie jest łatwo dostępna.
Wiem również, że porównywanie dwóch metod przy użyciu różnych odczynników nie jest najbardziej poprawne, ale w rzeczywistości pełnią one praktycznie tę samą funkcję w procesie.

Krótko mówiąc, podobne metody i wydajności, główne różnice polegają na tym, że w drugiej można uniknąć refluksu (więc może być łatwiej), a końcowe wolne bazy wyglądają na czystsze niż w przypadku innych metod.

Kiedy znów będę miał wolny czas, tak jak w ten weekend (niestety nie zwykle :-( pozostanie tylko przetestować w małej skali "meksykańską" metodę separacji izomerów met jest zupełnie inna i zrobiłem to tylko w dużej skali, chociaż ostatecznie zdecydowałem się użyć metody wyjaśnionej również w dużej skali.
To byłyby 3 metody, które zrobiłem i mogę o nich mówić z doświadczeniem.

O tym, kiedy i jak wykonać przemywanie kwasowo-zasadowe zamiast destylacji z parą wodną ... itd. wymaga kompletnego i długiego postu, tak samo jak w przypadku krystalizacji.

Myślę o opublikowaniu wszystkich możliwych i bardziej opłacalnych opcji na drodze od BMK (5449) do D-Meth HCL, ale byłaby to długa praca i nie wiem, kiedy znów będę miał wystarczająco dużo czasu hahah przynajmniej jest to planowane.

Dzięki.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tak wygląda separacja izomerów po 1 godzinie przy użyciu metody 2 ;-)
 

Attachments

  • kbUxZ5t8fO.jpg
    kbUxZ5t8fO.jpg
    4.4 MB · Views: 263

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Witaj btcboss2022 Przetestowałem ich metodę, niestety nie zadziałała u mnie. Z wytrącaniem wszystko wyszło cudownie. Niestety przy oddzielaniu wolnej zasady od metanolu zrobiłem coś źle, czy mógłbyś jeszcze raz wytłumaczyć oddzielanie fazy ciekłej w jakim stopniu ją oddzielasz?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
To nie moja metoda hahah ale ok zrozumiałem, co dokładnie zrobiłeś i co się stało?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ustawiłem mieszaninę metanolu i wolnej zasady na ph 13 i próbowałem ekstrahować ją toluenem, ale wszystko się wymieszało. Z tego powodu nie mogłem tego rozdzielić. Jak to zrobić lub gdzie jest mój błąd? Regularnie robiłem to z h2o, całkiem podobnie do tej metody. Jedyną irytującą rzeczą jest to, że muszę odłączyć 2x, aby uzyskać wysoki izomer d, a tym samym uzyskać wysokie straty.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Jak ustawić do ph13?
Jeśli użyty wodny roztwór wodorotlenku sodu jest niemożliwy do zmieszania z toluenem, musisz mieć 2 warstwy.
Jeśli użyto jakiegokolwiek alkalicznego roztworu metanolu, wystarczy odparować metanol, a nie ekstrahować. Możliwe, że doszło do wytrącenia ciała stałego, w tym ostatnim przypadku należy przefiltrować, rozpuścić ciało stałe w wodzie i wyekstrahować rozpuszczalnikiem.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Jeśli wszystko wymieszałeś w jednej warstwie, domyślam się, że użyłeś alkalicznego roztworu metanolu, aby ustawić go na ph13.
W takim przypadku musisz to naprawić, dodając wodę, aż pojawią się 2 warstwy.
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Tak właśnie to zrobiłem, dziękuję bardzo
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Gdy pojawią się 2 warstwy, należy pobrać warstwę toluenu i odparować, ale w takim przypadku należy odparować metanol z drugiej warstwy, a następnie ponownie wyekstrahować, być może w metanolu pozostała wolna baza.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dzięki: zrobię to i dam aktualizację, gdy mój polarymetr dotrze do dokładnej wartości ee
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nie mówię po niemiecku, przepraszam
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Zrobię to w ten sposób i dam aktualizację, gdy dotrze mój polarymetr, o dokładnej wartości ee.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Bracie, użyj heksanu.

Warstwy heksanu z metanolem i wodą.
Warstwy toluenu z wodą, ale NIE z metanolem

https://www.sigmaaldrich.com/MK/en/technical-documents/technical-article/analytical-chemistry/purification/solvent-miscibility-table
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Czy ktoś mógłby opisać podstawowe zasady działania kwasu winowego dla początkujących? A może jest jakiś popularny artykuł na ten temat?

Czytałem jakąś "ulotkę" o kwasie winowym i odniosłem wrażenie, że reaguje on oddzielnie tylko z jednym izomerem (LorD), pozostawiając inny nienaruszony. Czy jest to błędne?

Oczywiście mogę powtarzać kroki opisane w "instrukcji" bez zrozumienia, ale mój stan umysłu zawsze wymaga pełnego zrozumienia tematu.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Bardzo proste.

Do roztworu zawierającego wybraną mieszaninę racemiczną dodaje się kwas L-winowy, aż przestanie tworzyć się osad. Osad jest izomerem lewoskrętnym.

Jeśli tego właśnie chcesz, filtrujesz go, a placek filtracyjny jest twoim produktem (sól winianowa).

Jeśli chcesz uzyskać izomer dextro, pozostaje on rozpuszczony w przesączu zamiast w placku filtracyjnym. Następnie przekształca się go w pożądaną sól, na przykład chlorowodorek, pompując gazowy HCl przez roztwór. Zwykle istnieje wiele stabilnych soli, które można następnie wytrącić z filtratu. Zależy od tego, którą chcesz uzyskać.

Warto jednak zauważyć, że można również kupić kwas D-winowy, ale jest on droższy i generalnie nie warto go kupować.

Ogólna idea polega na tym, że ponieważ kwas jest (L-) lub (D-), zawsze będzie reagował tylko z określonym izomerem dwóch enancjomerów.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Dzięki. Dokładnie to chciałem wiedzieć.

Pytałem, bo przeczytałem kilka metod tutaj, na BB, i wszystkie odnoszą się do proporcji 1:1.1-1.2 FB do kwasu. A to dla mnie dość dziwne, bo technicznie wystarczy 1:0,5. Domyślam się, że dodatkowy kwas jest dodawany w celu zmniejszenia rozpuszczalności metanolu lub wody.

Jeśli mam rację, to prawdopodobnie możemy zrobić coś innego:

1. Szukamy izomeru R metylu. Więc zakwaszamy FB z D-winowym w proporcjach 1:0.5, następnie dodajemy eter naftowy i oddzielamy FB z izomerem R bez czekania na wytrącenie soli, jak klasyczne abe.


2. Szukamy izomeru S MDMA. Zakwaszamy więc FB L-winianem w proporcjach 1:0,5, następnie dodajemy eter naftowy i oddzielamy FB z izomerem S....


3. Szukamy izomerów S:R MDMA w proporcjach 2:1. Więc zakwaszamy FB L-winianem w proporcjach 1:0,25, następnie dodajemy eter naftowy i oddzielamy FB z wymaganą mieszaniną 2:1...

Czy myślę we właściwym kierunku?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Należy pamiętać, że termin "mieszanina racemiczna" jest szeroki.

Nie zawsze z reguły uzyskuje się mieszaninę izomerów w stosunku 1:1, gdy stosuje się coś takiego jak P2P, a już na pewno nie efedrynę, w przypadku której stosunek jest bardziej zbliżony do (0,7-8) : (0,2-3), gdzie większa część składa się z izomeru dekstro. Nawet jeśli używasz P2P, możesz uzyskać mieszaninę z większą ilością izomeru dextro niż levo, ale nadal określasz ją jako racemiczną.

Tak więc założenie, że dodanie połowy masy wolnej zasady kwasu jest idealne, nie jest całkowicie dokładne. Dlatego należy obserwować proces wytrącania, aby określić ilość, którą należy dodać, zamiast dodawać ją na ślepo.

Nawet wtedy naprawdę nie można przesadzić, jeśli doda się więcej niż idealnie. pH roztworu nie zmienia się zbytnio, dopóki sól wytrąca się w wyniku reakcji kwasowo-zasadowej, w której wolna zasada jest zasadą neutralizującą kwas. Istnieje pewne pole manewru, w którym można dodać więcej niż idealnie, ale nie za dużo. Jeśli dodajesz go w małych porcjach i monitorujesz osad, dodanie jednej dodatkowej łyżki, która przekracza idealną ilość, nie stanowi problemu. Dodanie ilości mniejszej niż idealna jest jednak problemem, ponieważ pod warunkiem, że sprzedajesz produkt jako dekstrometamfetaminę, jest on dosłownie zanieczyszczony substancją, która miała zostać specjalnie usunięta.

Mam nadzieję, że to pomoże. Muszę zaznaczyć, że kiedy sam szukałem informacji na ten temat, byłem w podobnej sytuacji jak ty. Naprawdę cholernie zdezorientowany przez dziwnie zmieniające się informacje, które były szalenie niedokładne w odniesieniu do tego procesu. To naprawdę jest tak proste, jak opisałem w ostatnim komentarzu. Nie ma w tym żadnego sekretu.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
A co, jeśli spróbuję podejść do tematu z innej strony?

Na przykład szukam izomeru S MDMA. Stosuję klasyczne ABE z eterem do ługu macierzystego. Mam więc FB w eterze.
Następnie L-winian jest również rozpuszczalny w eterze, ale sól nie jest rozpuszczalna. Więc po prostu przygotowuję kolejny roztwór L-winowego w eterze i zaczynam go powoli kapać, aby uniknąć nadmiaru ciepła, może nawet używając łaźni lodowej.
Domyślam się, że sól zaczyna się wytrącać natychmiast, gdy FB reaguje z L-winowym (ponieważ sól nie jest rozpuszczalna w eterze). Kontynuuję wkraplanie eteru z L-winowym, aż do wytrącenia. Następnie oddzielam eter od nieprzereagowanego FB, odparowuję eter i zakwaszam go HCl.
Czułym punktem są resztki nieprzereagowanego L-winowego, które mogą pozostać w eterze. Czy i jak należy je usunąć?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Masz rację, widzę, że procedura, którą proponujesz, działa. Możesz użyć bezwodnego metanolu lub etanolu do rozpuszczenia kwasu, ponieważ myślę, że jest w nich bardziej rozpuszczalny niż eter dietylowy.
Lub po prostu dodaj ciało stałe i zamieszaj, nawet jeśli tartric nie jest rozpuszczalny w eterze, wytrąci produkt, który pojawi się jako flokulant w roztworze, podczas gdy nieprzereagowany kwas opadnie na dno, jest to dość oczywiste.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nie, nie, nie! To powszechne nieporozumienie, długo dyskutowaliśmy o tym z @btcboss2022.
W przypadku metamfetaminy - tak, dobry towar to R i będzie w postaci stałej. Ale w przypadku MDMA jest odwrotnie: R jest bezużyteczne, S jest pożądane.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Właściwie to myślałem o eterze naftowym. Jak sprawdziłem właściwości w różnych źródłach, L-winian jest rozpuszczalny w eterze naftowym, ale nie znalazłem żadnych szczegółów dotyczących procentu.
Jak pamiętam, eter naftowy jest łatwo wybuchowy. Jak duże jest wydzielanie ciepła podczas zakwaszania FB przez L-winian?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
W takim przypadku można by go wyekstrahować za pomocą heksanu lub toluenu. Ale nie można
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Czy w ogóle próbowałeś wykonać to samodzielnie? Wiesz, że nie ma możliwości, aby winian D-metamfetaminy wytrącił się po dodaniu kwasu L-winowego, prawda? Kwas, który jest izomerem L, reaguje tylko z tym samym izomerem przeciwnej zasady. Oznacza to, że jest dokładnie tak, jak powiedziałem. Pożądana D-metamfetamina (lepszy izomer z dwóch, które chcesz zachować) pozostaje rozpuszczona w wolnej zasadzie, która jest ciekłym filtratem, który można następnie bezpośrednio pompować suchym gazem HCl, aby uzyskać słodką sól chlorowodorku D-metamfetaminy. Zaufaj mi. Tak to działa... Podziękuj mi później, gdy wypróbujesz wynik.

To naprawdę wydaje się dezorientować ludzi.
 
Top