Synteza mefedronu (4-MMC) w rozpuszczalniku NMP. Duża skala.

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3

Z czym będzie więcej zabawy? Z suszeniem? Może kupić suszarki spożywcze, żeby to przyspieszyć?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Wiesz, tutaj są metody z tą ekstrakcją NMP z bezenem, może działa dobrze, ale z tą prostą metodą, co robisz, a 90% ludzi ma problem. Spróbuj odparować, ale mój przyjaciel mówi, że jest czarna guma. Później włożyli aceton i wpuścili do zamrażarki.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Wypróbuję ten przepis tym razem dla 3cmc, ale Dmso zamienię na sulfolan
Czy mogę zastąpić coś dichlorometanem w tym przepisie?
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Przepraszamy. Nmp zmienić na Dmf, mam lepszą cenę. I benzen do toulen.Is zmiana na wydajność?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Przyjaciel mówi, że to samo może jest lepsze, ponieważ jest trochę więcej pracy z 2 bromo 3 chloro, ale wiesz, że ta prosta metoda jest dla ludzi, którzy nie mają problemu z zakupem prekursorów. Kupić NMP i benzen nie jest łatwe, jak sądzę.
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
benzen jest rakotwórczy nagranie wideo z produkcji 4mmc przy użyciu nmp benzen jest zabawny i nieefektywny 40% produktu końcowego bardzo mało na 100g bk4 musisz użyć kolby 2l używam szklanej butelki 2l i daje 300g i 350g końcowego produktu krystalicznego. Jeśli używasz benzenu toulen dcm ksylen nmp musisz użyć innych temperatur gotowania i czas jest inny. Nie używam kolby, ale zwykłej butelki po winie, wiadra, separatora stożkowego do wina, szmatki do filtracji i wirówki do suszenia ubrań.
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Cristal
 

Attachments

  • HSrmCKbyvD.jpg
    HSrmCKbyvD.jpg
    72.4 KB · Views: 259

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Piękny kryształ. Jak to zrobiłeś?
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Witam wszystkich. Cała synteza idzie dobrze do momentu zakwaszenia. Początkowo wszystko idzie poprawnie, wytrąca się "mąka", ale po dodaniu HCL 36-38% cała mieszanina początkowo staje się czerwona, aż zmienia kolor na mocno niebieski.

Tak zabrudzonego prochu nie da się przemyć nawet ogromną ilością acetonu, minimalnie schodzi niebieski kolor, ale produkt końcowy nadal jest mocno niebieski, a wydajność drastycznie niska.

Czy przy zakwaszaniu pomoże rozcieńczenie HCL z acetonem np. w stosunku 1:5? Oczywiście całość mrożona przy użyciu suchego lodu.

Drugie pytanie, czy dodając metyloaminę powinienem dodawać ją małymi porcjami, aby temperatura nie przekroczyła 60 stopni, czy mogę wlać całość na raz i nie patrzeć na temperaturę? Dodanie całej metyloaminy na raz nie zmniejszy drastycznie wydajności?

Pozdrawiam

AiESqwdO18
4PFHVlRqv2

OK4fzZWgyU

N8WFpraRDw
 
Last edited:

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Robisz wszystko jak w przepisie z tego postu? Ile metyloaminy dodajesz do roztworu?
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
40g 2-bromo-4-metylopropiofenonu

160ml NNP

65ml metyloaminy 40% w wodzie

120ml benzenu

240 ml acetonu

12ml HCL
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Jaką wydajnością dysponujesz?
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Używając syntezy z tego tematu, otrzymuję niebieski proszek, którego nie można oczyścić acetonem.... Wrzuciłem zdjęcia z innej syntezy, którą opanowałem do perfekcji, a przynajmniej tak mi się wydaje. :)
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
W punkcie 8 dodaję 20 l lodowatego acetonu do reaktora i dopiero oddzielnie powoli dodaję HCL 36-38%, aż pH spadnie do 5? Czy mieszam HCL z 20L acetonu i dopiero dodaję mieszaninę do reaktora?

Nie mogę zrozumieć, dlaczego podczas zakwaszania całość ładnie się wytrąca, aż w pewnym momencie zaczyna zmieniać kolor na niebieski....

Obstawiam, że jest to spowodowane dodaniem zbyt stężonego HCL 36-38%, przez co spalam produkt i stąd ten niebieski bałagan.
 

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Obniżasz pH do 5. To zbyt niski poziom! Procedura mówi tylko o obniżeniu do 5,5 - 6. Następnym razem podnieś pH do właściwego zakresu i sprawdź, czy pojawi się niebieski kolor!
 

Venom2021

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Na przykład
 

Attachments

  • SCZdI8mVvx.jpeg
    SCZdI8mVvx.jpeg
    96.3 KB · Views: 287
  • MgzU8mV4kP.jpeg
    MgzU8mV4kP.jpeg
    101 KB · Views: 246
  • g5uLQhkJm8.jpeg
    g5uLQhkJm8.jpeg
    107.4 KB · Views: 262
  • CbF15g9usB.jpeg
    CbF15g9usB.jpeg
    109.8 KB · Views: 243
  • 4DFlxqYrEg.jpeg
    4DFlxqYrEg.jpeg
    111.8 KB · Views: 295
  • VhYFrSlpKm.jpeg
    VhYFrSlpKm.jpeg
    142.4 KB · Views: 274

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Ostateczny niebieski kolor tak, ale ciecz nie była cała czerwona, jak na załączonych zdjęciach. Normalnie żółty olej, wytrącił się biały proch, z czasem żółty olej zaczął zmieniać kolor na niebieski, plamiąc proch, którego nie można było już wyczyścić acetonem. Ostatecznie, po odsączeniu, niebieski proch wyglądał tak jak na ostatnim zdjęciu
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Ten personel sprytne oczy przed umieścić HCL?
 

rafael1985

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 27, 2022
Messages
39
Reaction score
12
Points
8
Mój znajomy ma ten sam problem, może nie wszystkie ketony reagują
 

KWasd

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 9, 2022
Messages
18
Reaction score
10
Points
3
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, nie sprawdzałem tego. W najbliższych dniach spróbuję podejść do tej syntezy jeszcze raz to sprawdzę i dam znać.

Moim zdaniem to wina zakwaszania stężonym nierozcieńczonym HCL przez co produkt się spala i powstają zanieczyszczenia. Teraz będę chciał dodać lodowaty aceton w kroku 8 i zakwaszać kolejno mieszaniną 1:5 HCL:Aceton. Wydaje mi się, że to rozwiąże problem.

Faza organiczna przybiera ładny pomarańczowo-bursztynowy kolor, więc sądzę, że przebiega co najmniej poprawnie.
 
Top