Synteza azotanu rtęci(II) z późniejszą produkcją Al/Hg. Instrukcja wideo.

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Jest błędne, ponieważ istnieje stężony kwas azotowy. Ponadto NO2 jest brązowym gazem.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tak, formuła Pennywise'a jest bardziej poprawna, produkując NO2.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Tak, masz rację. Zostałem poprawiony, czapki z głów.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Czy mogę obliczyć stężenie na podstawie jego gęstości? Masa roztworu azotynów podzielona przez objętość, ponieważ woda wynosi 1 g/ml i dokładnie wiem, ile mam soli, zamiast polegać na wyniku teroetycznym?

Jeden mol Hg wytwarza jeden mol soli. Z jednego termometru (2 g) powstaje około 3,24 g soli. Nie wiem ile teoretycznie potrzeba do amalgamacji 12gr Al, nie mogłem znaleźć równania w sieci, ale wydaje się, że bardzo mało. Jeśli cokolwiek z tego jest prawdą, z 1 termometru można uzyskać około 10 partii.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Po co wygłupiać się z termometrami? :). Tylko to: 200 + przełączniki rtęciowe z Ebay, całkowity koszt około 12 euro. Z moich obliczeń wynika, że zawierają około 80 gramów rtęci. Wydobycie jej będzie trochę upierdliwe, ale jestem pracowitą pszczołą :). Po prostu zgniotę je w plastikowym pojemniku i odfiltruję rtęć przez bibułę filtracyjną z małym otworem.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Przyglądałem się tym przełącznikom Mercury na Alibaba i nie wyglądają na duże. Czy w jednym naprawdę może być około 3 gramów rtęci?
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
Jak zrobić azotan rtęci w postaci proszku? Próbowałem go zamrozić, ale sól rtęci się nie wytrąca.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pozwól cieczy odparować.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
W niskiej temperaturze, aby uniknąć szkodliwych oparów.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Cześć, wypróbowałem ten krok, ale kiedy dodałem kwas azotowy do rtęci, nic się nie stało. stężenie mojego kwasu azotowego nie jest zbyt wysokie, więc dodałem większą ilość. zostawiłem to na dość długi czas, ale nic się nie stało, więc chciałem zapytać, czy może macie pomysł, dlaczego tak się dzieje. wielkie dzięki
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Witaj, jeśli kwas azotowy nie jest wystarczająco mocny, aby rozpuścić Hg, usuń Hg i skoncentruj go przez odparowanie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie jest tam trochę Hg(NO3)2, który rozpuszcza się w wodzie. Myślę, że masz słaby roztwór HNO3 aq. Do tego celu trzeba użyć stężonego kwasu.
Nie można odparować wody z roztworu kwasu azotowego aq, trzeba przeprowadzić tylko destylację. Należy również zachować ostrożność, ponieważ NO2 może eksplodować podczas tej procedury, należy unikać otwartego ognia.
 

Loooow

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2022
Messages
34
Reaction score
9
Points
8
Dzięki za informację, nie wiedziałem o tym!
Czy można wyekstrahować wodę z kwasu za pomocą MgSO 4? .... ???
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Jakie stężenie byłoby minimalne i czy jest jakiś sposób na uzyskanie wyższego stężenia bez destylacji? Nie mam zbyt wielu szklanych naczyń i naprawdę nie chcę rozlać wrzącego kwasu azotowego, więc chciałbym uniknąć tej metody. jeśli to nie zadziała, czy można użyć kwasu solnego do utworzenia chlorku rtęci? jakie byłoby równanie na to i jakie stężenie hcl byłoby potrzebne? wielkie dzięki
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Nie, nie można używać kwasu solnego. Nie rozpuszcza on metali. Aby wyprodukować chlorek rtęci, należy najpierw wytworzyć azotan rtęci, a następnie przekształcić go w tlenek rtęci poprzez ogrzewanie. Tlenek rtęci jest wystarczająco reaktywny i można go zmieszać z HCl w celu wytworzenia chlorku rtęci.

Synu, jeśli zamierzasz zajmować się chemią, będziesz potrzebować przynajmniej zestawu do destylacji. To podstawa. Minimum. Nie takie drogie, wystarczy zamówić na ebayu.

Kwas azotowy ma temperaturę wrzenia 83 C, woda, jak wiadomo, ma temperaturę wrzenia 100 C. Więc jeśli będziesz gotować, wygotujesz kwas azotowy, a nie wodę. Wystarczy zaopatrzyć się w zestaw do destylacji. Należy dążyć do uzyskania stężenia co najmniej 63-65%. Od jakiego stężenia zaczynasz?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nie, tylko destylacja. Tę procedurę można obejrzeć w serwisie YouTube.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Czy istnieje sposób na przyspieszenie reakcji przy niskim stężeniu? Wysoka temperatura powinna przyspieszyć reakcję, czy to wystarczy? Albo jakiś rodzaj katalizatora? Dziękuję bardzo
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ale czy przeoczyłeś moje pytanie? Jest ono kluczowe.
Jakie masz stężenie kwasu azotowego?
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Bardzo mi przykro, że mój kwas azotowy ma 0,5 mola / l, myślę, że to 0,3%, wyższe wartości procentowe są trudne do uzyskania tutaj ze względu na przepisy dotyczące materiałów wybuchowych, dziękuję bardzo za pomoc, jesteś najlepszy
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
To nigdy nie zadziała.
Możesz sam zrobić kwas azotowy, jeśli naprawdę nie możesz znaleźć dostawcy. Wiem, że w Europie jest to naprawdę trudne. Sprawdź Youtube, znajdziesz tam wiele filmów o tym, jak zrobić kwas azotowy. Będziesz jednak potrzebował stężonego kwasu siarkowego.
Lub sprawdź stronę "Listy" tutaj na BB. Myślę, że znajdziesz tam kwas azotowy.
 
Top