Synteza azotanu rtęci(II) z późniejszą produkcją Al/Hg. Instrukcja wideo.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Po co wygłupiać się z termometrami? :). Tylko to: 200 + przełączniki rtęciowe z Ebay, całkowity koszt około 12 euro. Z moich obliczeń wynika, że zawierają około 80 gramów rtęci. Wydobycie jej będzie trochę upierdliwe, ale jestem pracowitą pszczołą :). Po prostu zgniotę je w plastikowym pojemniku i odfiltruję rtęć przez bibułę filtracyjną z małym otworem.
 

Attachments

  • RBtomFewLx.jpg
    RBtomFewLx.jpg
    3.7 MB · Views: 486

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 17, 2022
Messages
39
Reaction score
45
Points
18
Przyglądałem się tym przełącznikom Mercury na Alibaba i nie wyglądają na duże. Czy w jednym naprawdę może być około 3 gramów rtęci?
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Czy stężenie 36% jest wystarczające?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
nie, potrzebujesz 60%, które możesz kupić w Internecie
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Zrobiłem to z 38% i rozpuszczenie wszystkiego zajęło prawie 3 godziny, więc jest to naprawdę powolne, ale IT zadziałało dla mnie
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Użyłem 36% kwasu azotowego. Rtęć zniknęła z niego w ciągu około 5-7 dni. Na dnie pozostał biały proszek. Czy to oznacza, że azotan rtęci jest gotowy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie tak, czy przefiltrowałeś i sprawdziłeś wydajność reakcji? Wynik można sprawdzić, oznaczając temperaturę topnienia (patrz sekcja Analityka). Hg(NO3)2 ma temperaturę topnienia 79 *C.
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Czy mogę użyć bardziej rozcieńczonego kwasu azotowego? Tam, gdzie mieszkam, nie można kupić kwasu azotowego bez licencji, a moja szkoła ma kwas azotowy, ale jest to 0,1M lub 0,01M, jak sądzę (nie sprawdzałem od jakiegoś czasu, więc mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jest to coś podobnego), więc mógłbym wziąć niewielką ilość. To samo dotyczy kwasu siarkowego - moja szkoła ma kwas siarkowy o stężeniu 0,1 M lub 0,01 M, więc mógłbym wziąć odrobinę, ale czy nadal nadawałby się do neutralizacji końcowego roztworu z amfetaminą?
 

dazrich

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
kwas azotowy (dymiący) 150 g wodorosiarczanu sodu 43 g soli azotanowej, potasowej, sodowej. łatwa instalacja destylacyjna z odpowiednimi środkami ostrożności dotyczącymi gazu. wymieszaj sole w kolbie do gotowania i podgrzewaj, aż sole upłynnią się i zaczną wydzielać nieprzyjemny brązowy gaz. zimna woda przez skraplacz i około 15 do 20 ml kwasu azotowego w kolbie zbiorczej na końcu.
Nie używaj najlepiej gotującej się kolby, ponieważ resztki soli stają się stałe, gdy są zimne, a ponieważ nie mogłem znaleźć w Google najlepszego sposobu na ich usunięcie, skończyło się na rozbiciu kolby.
Rozbiłem też drugą kolbę, a przysięgam, że prawie jej nie dotykałem... :oops::eek:
Poza tym jest to prosty sposób na wytwarzanie dymiącego kwasu azotowego.
 
Top