Synteza metamfetaminy z P2P poprzez redukcję NaBH4. Średnia skala.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Witam,

Po wielu testach z użyciem metyloaminy HCL opartej na tej metodzie podzielę się najlepszym sposobem, jaki znalazłem, aby uzyskać wolną bazę metamfetaminy na dużą skalę:

  • 966 gr P2P
  • 14 litrów metanolu
  • 1183 gr metyloaminy HCL
  • 638 gr NaOH
  • 452 gr Bezwodny siarczan sodu
  • 105 gr NaBH4
  • 35 l wody destylowanej
  • 7 litrów DCM

- Napełnić reaktor 14 litrami metanolu.
- Mieszając rozpuścić metyloaminę HCL
- Ustaw temperaturę reaktora na 0C (nie temperaturę mieszaniny) i dodaj NaOH, temperatura wzrośnie.
- Gdy temperatura powróci do 20 ° C, dodaj P2P, temperatura wzrośnie, mieszaj przez 45 minut - 1 godzinę.
- Dodaj 252gr bezwodnego siarczanu sodu.
- Gdy temperatura mieszaniny osiągnie 8C, zacznij dodawać porcjami NaBH4, nie przekraczając 20C.
- Po dodaniu całego NaBH4 pozostaw mieszanie w temperaturze poniżej 20C przez około 2 godziny, aż mieszanina przestanie bulgotać.
- Dodać wodę i kontynuować mieszanie przez 5 minut
- Dodać DCM i mieszać przez 10 minut.
- Przestać mieszać i oddzielić warstwy
- Zachowaj dolną warstwę i odrzuć górną (nie opłaca się ekstrahować tej fazy wodnej).
- Dodaj 200 g bezwodnego siarczanu sodu do zachowanej warstwy i wymieszaj.
- Przefiltrować przez lejek Buchnera
- Odparować DCM
- Uzyskano czystą i śmierdzącą bazę wolną od metamfetaminy

;-)
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Po pierwsze, gratulujemy udanego wodnego aminowania redukcyjnego przy użyciu NaBH4. Podana wydajność na poziomie 88% jest godna uwagi, ponieważ zbliża się do wydajności bezwodnej ścieżki. Tutaj wydajność jest możliwa, gdy masa powstałej wolnej zasady przekracza masę wejściową P2P. (> 90,1% mol/mol).
Pozwolę sobie zadać kilka pytań:
I) Czy ogromna ilość rozpuszczalnika, którego używasz (14 l metanolu) jest wynikiem twoich eksperymentów, jeśli tak, to w jakim stopniu wydajność ucierpiała przy użyciu mniejszej ilości rozpuszczalnika?
II) Po ekstrakcji zasady i oddzieleniu warstwy organicznej dodajesz 200 g Na2SO4, aby wyeliminować wodę. 200g wydaje mi się przesadą. Oddzielanie warstw w rozdzielaczu jest dość wydajne, więc po co tak duża ilość środka suszącego?
Dziękuję!
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Ja też tego nie twierdziłem. Jakie jest źródło wody, dokładnie chodzi o wodne tworzenie zasady metyloaminowej i odpowiednio tworzenie iminy. To wszystko. Dla tak zwanej "aresztowanej" wody nigdy nie będziesz potrzebował tak dużej ilości. Wreszcie, próba wyekstrahowania produktu/bazy z emulsji i tak nie jest dobrym pomysłem.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
"I wreszcie, próba wyodrębnienia produktu/bazy z emulsji i tak nie jest dobrym pomysłem".
Co chcesz przez to powiedzieć? Dlaczego nie?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Prawdopodobnie wprowadziłem w błąd. Miałem na myśli, że utkniesz, gdy pojawi się emulsja. Zwykle miałem takie problemy podczas ekstrakcji związku z roztworu wodnego za pomocą DCM/octanu etylu, a związek ma podobną lub mniejszą gęstość niż woda. W każdym razie, wracając do mojego początkowego pytania:
Zrobiłem małą partię testową, aby przygotować P2P z BMK Glycididate (sól sodowa). Połączone ekstrakty organiczne miały objętość ok. 300 ml. Do wyeliminowania wody potrzebne było 5,8 g MgSO4. W porównaniu do Twojej objętości jest to 135 g.
W każdym razie nie ekstrahujesz nawet fazy wodnej (domyślam się, że dlatego 7l dla oczekiwanej 950g wolnej bazy), a mimo to używasz tak dużo środka suszącego. Oczywiście to twój sposób, ale nie rozumiem tego. Każdy gram środka suszącego w niewielkim stopniu wpływa na wydajność.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nie wyodrębniam fazy wodnej? Oczywiście, że tak, ale jednocześnie z warstwą organiczną, a jeśli chodzi o środek suszący, to używam niezbędnej ilości do wysuszenia pozostałej wody.
Nie zgadzam się z tym, że środki suszące szkodzą wydajności, niektóre oleje mogą pozostać w środku suszącym (zobaczysz to w kolorze proszku do suszenia), gdy tak się stanie, możesz umyć środek rozpuszczalnikiem i odparować ten rozpuszczalnik.
Niektórzy uważają, że szkodzi to wydajności, ponieważ mają więcej produktu przed jego użyciem, ta nadprodukcja to tylko woda.
Dzięki.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
chciałem wyjaśnić z poprzednią wiadomością, ta metoda działa z MDP2P -> MDMA po prostu zastępując P2P z MDP2P?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
1340 g wolnej od mety bazy z 1932 g p2p to 62,4%. Tak czy inaczej, gratulacje!
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Z chemicznego punktu widzenia metamfetamina to metamfetamina. Bez względu na to, jaką metodą jest otrzymywana, borohydryd czy uwodornienie itp.
Ale szczerze mówiąc, metamfetamina NaBH4 jest bardzo gorsza pod względem czasu działania i jakości.
Być może minimalne zanieczyszczenia, które pozostają w innych metodach produkcji i nadają produktowi specyficzny efekt.
W przypadku borowodorku czas działania to nawet 16-18 godzin i duże dawki produktu racemicznego.
Myślę, że zgodziliby się ze mną ludzie, którzy syntetyzowali metamfetaminę borohydrydową.
Przykładowo metamfetamina otrzymana metodą leukartową i podzielona na izomery działa prawie 2 dni.
Metamfetamina otrzymana metodą borohydryku sodu i rozdzielona na izomery działa tylko 16 godzin i to przy większych dawkach.
Brak zanieczyszczeń w bazie gwarantuje destylacja frakcyjna i podział na izomery.
Oczywiście brzmi to bardzo dziwnie, bo z chemicznego punktu widzenia metamfetamina to metamfetamina, ale jak pokazuje praktyka, tak nie jest.
Na przykładzie Viagry mogę powiedzieć, że fizer jest unikalny w produkcji sildenefilu i jeśli porównasz go z generykami, które mają podobną ilość składnika aktywnego, poczujesz różnicę.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Dlaczego metamfetamina NaBH4 jest gorsza i czy istnieje sposób, aby była równie wysokiej jakości jak inne metody syntezy?
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
10% metyloamina w metanolu (w/w) - 1000 ml ze 100 g MeNH2 (~3 mole

Aby zrobić to z metyloaminy hcl, zostałem poinstruowany o tej procedurze? Czy to jest poprawne? Dzięki!

dodać odpowiednik NaOH i hcl metyloaminy
Ekstrahować za pomocą dcm
Usunąć dcm
Rozpuścić w h20 według proporcji
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy istnieje tańsza alternatywa dla Rotavap, której mogę użyć?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Więc gdybym robił większą serię, powiedzmy 25 kg P2P, to wytworzyłbym 2 mol wody na 138 g P2P? Czyli musiałbym wchłonąć 6521 ml wody z 25 kg? Wydaje się, że to dużo wody, czy ktoś może to potwierdzić?
 

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
To jest dosłownie tak interesujące.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Wciąż się temu przyglądam, ale potrzebuję porady.

Czy mam rację sądząc, że nie będzie można przeprowadzić tej syntezy, jeśli nie mam wyciągu? (ze względu na wystawienie metyloaminy na działanie powietrza w mojej łazience, gdzie mam na sobie respirator i otwarte okno i to wszystko).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Można je wykonywać w dobrze wentylowanym miejscu pracy.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czego można użyć zamiast dichlorometanu?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Toluene będzie ok, ale będzie wtedy na górnej warstwie
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Czy sądzisz, że w przypadku stosowania toluenu konieczne będzie dostosowanie ilości?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Ilość jako objętość potrzebna do wyekstrahowania wszystkiego? Użyłbym po prostu tej samej ilości co DCM i po prostu kontynuował ekstrakcję, aż toluen nie będzie miał koloru, dlatego wyekstrahowałeś cały olej
 
Top