Synteza metylofenidatu (Ritalin)

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Czy otrzymałbyś inne estry kwasu ritalinowego, gdybyś wykonał ostatni krok w innych rozpuszczalnikach (IPA = izopropylofenidat, EtOH = etylofenidat itp.)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cześć, tak, będziesz.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
NaOH w IPA całkowicie zepsuje ritalin*HCl. Możesz uzyskać wolną zasadę ritalinu za pomocą wodnego NaOH, a następnie przeprowadzić estryfikację.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Czy proces polegałby więc na umieszczeniu ritalinu hcl w roztworze NaOH, uzyskaniu wolnej zasady ritalinu, a następnie umieszczeniu jej w ipa w celu uzyskania izopropylofenidatu? Domyślam się, że hcl należy dodać po estryfikacji, aby nie zastąpić OH z grupy karboksylowej Cl, ale nie jestem tego w 100% pewien.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam, przepraszam za długą odpowiedź. Nie widziałem twojego pytania.
Nie, eterefication nie działa tak, jak opisujesz. Musisz uzyskać sól sodową kwasu ritalinowego, a następnie uzyskać ester z IPA w stanie kwaśnym.
To nie zadziała tak, jak powiedziałeś =) Jaki jest powód tych manipulacji? Właściwie nie jestem pewien, czy reakcja zakończy się sukcesem. Co więcej, stracisz część swojego ritalinu.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nigdy nie zajmowałem się eterefikacjami, ale skoro wykonanie pełnej syntezy i tak wydaje się być jedyną realną opcją, to chyba nawet nie muszę tego robić. Zamiast tego poszukałem nieco więcej sposobów na uzyskanie fenyloglioksylanu metylu. Myślałem, że uzyskanie go z chlorku benzoilu może być dobrą opcją, ale znalazłem tylko syntezy wykorzystujące cyjanki. Odczynniki Gringarda zamiast cyjanków sprawiłyby, że byłoby to znacznie bezpieczniejsze, ale z jakiegoś powodu nigdzie nie mogłem znaleźć syntezy tej reakcji?

ZLXaYEy1j0

Wydaje mi się, że można by po prostu zastąpić chlorek benzylu chlorkiem benzoilu i przeprowadzić taką samą reakcję, jak w przypadku PAA, ale nie jestem pewien, czy coś by w tym nie przeszkadzało.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Halo, tu jest tlen. Nie można przeprowadzić takiej syntezy.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Kurwa, teraz przynajmniej wiem, że to przeszkadza. chlorek benzoilu i CuCN to jedyny sposób na chlorek benzoilu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dla czego? To nie jest PAA (kwas fenylooctowy).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Jeśli w powyższej reakcji użyjesz chlorku benzylu, otrzymasz PAA. Myślałem, że użycie chlorku benzoilu zamiast chlorku benzylu da kwas fenyloglioksylowy, ale ponieważ tlen przeszkadza w reakcji, jedynym znanym mi sposobem byłoby użycie zamiast niego cyjanków:

0ax1NDIqsJ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Gdy synteza wymaga użycia cyjanków, udaję się do lokalnego sklepu z artykułami chemicznymi i kupuję Na DCCA lub TCCA. Przeprowadzą one tę samą reakcję, co bardziej trujące formy cyjanku. Wiele razy robiłem kwas fenylooctowy z DLPA i tak dalej.
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Nie, to trochę nie na temat, ale mam znajomego, który zażywa te tabletki w dawce 10 mg.
Zapytał mnie, czy jest jakiś sposób na wyekstrahowanie ritalinu z tabsów i zrobienie z niego formy nadającej się do palenia, jak metaamfetamina.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cześć, ekstrakcja kwasowo-zasadowa
 
View previous replies…

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Dziękuję panu, ponieważ próbowałem najpierw normalnych ekstrakcji etanolem, nie ma znaczenia, czy filtrujesz i tak dalej, kończąc na blokerach i innych śmieciach. Przyjeżdżając z nim, kupiłem zbieg okoliczności, zobaczyłem twój wątek i pomyślałem, że zapytam i dziękuję bracie, to jedyny sposób, w jaki można wyekstrahować ritalin czysto i poprawnie Szukałem na Reddicie i tak dalej, nie widziałem nikogo innego tak czystego jak ten.
 

Attachments

  • j1gZSEdOpJ.jpg
    j1gZSEdOpJ.jpg
    927.1 KB · Views: 262

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Najpierw ekstrahowałem alkoholem blokery błędów itp. i tak w kółko
Następnie wykonałem ekstrakcję ab, aby uzyskać to
 

toffifee

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam wszystkich, czy możecie mi pomóc znaleźć rynek, na którym można kupić 1-fenylo-2-(piperydyn-1-ylo)etanono-1,2-dion lub fenyloglioksylan metylu? Jaka jest najlepsza strona internetowa do zamawiania odczynników i sprzętu laboratoryjnego? Kraje WNP
 

blackshwan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witaj @G.Patton.


O tym kroku (refluksowanie).
[Mieszaninę reakcyjną delikatnie refluksowano przez 3-12 godzin za pomocą chłodnicy zwrotnej (jak określono przez monitorowanie za pomocą TLC). ]


Jaka jest temperatura źródła ciepła? Dzięki.


https://bbgate.com/attachments/lwndic7fo8-png.2904/

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam. Do temperatury, która wystarczyłaby do zagotowania mieszaniny 1-fenylo-2-(piperydyn-1-ylo)etano-1,2-dionu (1) w dimetoksyetanie dodano p-toluenosulfonhydrazyd (2) (równoważnik 1.1) w normalnych warunkach (22*C, 760 mm Hg).
 

dupskoslonia

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Cześć chłopaki. Mam kwas ritalinowy. Czego potrzebuję do produkcji metylofenidatu i etylofenidatu? Jestem kompletnym nowicjuszem, czy mógłbyś wyjaśnić mi krok po kroku? Będę naprawdę wdzięczny
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Musisz przekonać grupę karbonylową do utworzenia estru odpowiednio z metanolem i etanolem. Jest to dość proste za pomocą standardowych środków chemicznych i spróbuj poszukać raczej łagodnych metod, takich jak enzymy (lipazy) lub łatwe w użyciu ClSiMe3 w metanolu z substratem.
 

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
12
Points
3
Czy istnieje jakiś protokół, przewodnik dla początkujących lub przepis na przekształcenie kwasu ritalinowego w metylofenidat?

Według mojego rozumienia nie jest to rakieta, ale jestem nieco zdezorientowany, jak uzyskać metylofenidat z kwasu ritalinowego.
 
View previous replies…

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Cześć, dziękuję za twój sposób syntezy. Podążam twoją drogą i pojawiła się pewna różnica. kiedy upewnię się, że cały kwas zniknie i zakończę pierwszy krok, znalazłem tak dużo separacji soli. Czy to siarczan metylofenidatu? pH wynosi około 1 do 2.
 

Attachments

  • 1UutT2HidC.jpg
    1UutT2HidC.jpg
    1.5 MB · Views: 53
Top