Synteza P2P z eterów glicynianowych BMK

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
SWIM rozpoczął się od[cas 5449-12-7] po 4 godzinach ogrzewania uzyskał warstwę wodną na górze i oleisty spód... co się stało? za dużo kwasu?
 

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
kolejne próby z cas 5449-12-7 i krokiem 1 opisanej metody dały prawidłowe i stabilne wyniki!
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Jak zawsze dziękujemy
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
może to działa z benzylocyjanidem?
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Cześć, czy mógłbyś odpowiedzieć na kilka wątpliwości?

3.- Jakie jest pH na tym etapie po przemywaniu DCM? Przemywanie solanką jest obowiązkowe? Jeśli tak, jakie jest stężenie roztworu NaCl?
4.- Czy jest to prosta destylacja w punkcie przykręcania DCM (około 40ºC)?

P2P Oczyszczanie jest opłacalne pod względem wydajności, aby osiągnąć amfetaminę? Jeśli tak, to czy wiesz, o ile wzrasta?

1.- Jaki jest sens mieszania z wodą (65 ml) i ponownej destylacji w celu oddzielenia od wody? czy możemy mieć jakieś niepożądane składniki?
Jakie jest ciśnienie i temperatura na tym etapie destylacji próżniowej?
Czy możliwa jest prosta destylacja bez próżni? Około temperatury wrzenia wody (100ºC)


 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
>3
25% NaCl aq jest w porządku i tak. Jest to konieczne.
>4
Tak, masz rację. Można użyć rotovap.
>P2P Oczyszczanie jest opłacalne pod względem wydajności, aby osiągnąć amfetaminę? Jeśli tak, to czy wiesz, o ile to zwiększa?
Tak, jest to konieczne. Nie mogę powiedzieć na pewno. Różnica może się znacznie różnić.
>1.- Jaki jest sens mieszania z wodą (65 ml) i ponownej destylacji w celu oddzielenia od wody?
przeczytaj o destylacji z parą wodną w sekcji FAQ w laboratorium
>Jakie jest ciśnienie i temperatura na tym etapie destylacji próżniowej?
Czy możliwa jest prosta destylacja bez próżni? Około temperatury wrzenia wody (100ºC)

Zależy od próżni, nie potrafię odpowiedzieć. Myślę, że jest to niemożliwe, zepsujesz p2p przy wysokiej temperaturze (prawdopodobnie).
 
View previous replies…

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź!
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Cześć!
Zrobiłem ten proces i po tym kroku:
"2. Następnie 200 ml HCl (35%) lub 240 ml H2SO4 (45%) dodaje się małymi porcjami do Rm i ogrzewa do 80-90 °C i miesza przez 3 h. Rm należy schłodzić do temperatury pokojowej, osad przefiltrować".
To właśnie otrzymałem (patrz zdjęcie poniżej). Czy jest to oczekiwany aspekt reakcji? I moje pytanie brzmi: czy ta górna warstwa jest już P2P? Czy powinienem odłożyć tę warstwę (i zachować ją) i dodać DCM do reszty (dolnej warstwy), aby wyekstrahować stamtąd pozostałe P2P?

Z góry wielkie dzięki!
UbTCKBS2kG
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witam, tak, to jest olej P2P. Należy oddzielić warstwy, a następnie wyekstrahować wodę (dolną) warstwę za pomocą DCM. Następnie należy połączyć olej p2p z ekstraktami DCM i postępować zgodnie z instrukcjami (przemyć solanką itd.).
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Czy przemywanie ekstraktu (oleju P2P) solanką odbywa się w taki sam sposób jak przemywanie DCM? Chodzi mi o to, czy dodając solankę do p2p otrzymam dwie warstwy? Którą w takim razie muszę zachować?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Tak, wlej roztwór solanki do lejka rozdzielającego z DCM i P2P, potrząśnij nim kilka minut i zdekantuj. Potrzebna jest warstwa organiczna. Sprawdź pH solanki po płukaniu. Musi wynosić około 7 pH.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Cześć, postępowałem zgodnie z procedurą krok po kroku, jak wspomniano w instrukcji i nie zadziałało. Wykonałem kilka ekstrakcji "wody" (dolna warstwa) za pomocą DCM i kiedy je połączyłem (wylewając na warstwę P2P), zaszła jakaś reakcja, ponieważ pojawiło się dużo ciał stałych. W każdym razie kontynuowałem procedurę, na wszelki wypadek; więc dodałem solankę (NaCl + woda) i było jeszcze gorzej...
W ostatniej wiadomości powiedziałeś, że powinienem dodać DMC i solankę w tym samym czasie, więc dzisiaj spróbuję zastosować tę metodę.

Powiedziałeś, że muszę sprawdzić pH solanki; do czego odnosi się "solanka"? czy jest to warstwa z NaCl (pozostała warstwa po oddzieleniu warstwy oleistej za pomocą P2P)? dodanie NaCl ma tylko podnieść pH? dlaczego w tym celu stosuje się NaCl zamiast NaOH?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Cześć.
Nie mam pojęcia, co to jest, czy sprawdziłeś swój prekursor? Czego używasz do tej syntezy?

Napisałem, że trzeba je dodać w jednym rozdzielaczu, nie ma różnicy w kolejności dodawania.

Do przemywania ekstraktu można użyć wody destylowanej. Solanka (roztwór NaCl aq) służy do wypłukania śladów kwasu z ekstraktu P2P. Jest to łatwe, tanie i bezpieczne. Ponadto wygodniej jest oddzielić warstwy solanką. Ekstrakt organiczny należy przemyć solanką do neutralnego pH 7.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
świetnie, dzięki! Wykonam ekstrakcję łącząc DCM i solankę. Tylko jedno pytanie, muszę wykonać 3 ekstrakcje z 100 ml DCM + solanki; ale ile solanki na każdą ekstrakcję? to nie ma znaczenia?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Musisz przeprowadzić ekstrakcję za pomocą DCM, a następnie przemyć ekstrakt DCM solanką. To ważne. Przeczytaj uważnie instrukcję i postaraj się zrozumieć sens każdego kroku. W przeciwnym razie będziesz ekstrahować wodę solanką.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Nie mam pojęcia, co to jest, czy sprawdziłeś swój prekursor? Czego używasz do tej syntezy?

Użyłem: cas 5449-12-7. Zdjąłem warstwę P2P, a resztę ekstrahowałem DCM. Każdą ekstrakcję (oleistą warstwę uzyskaną po dodaniu DCM) połączyłem z P2P. Wtedy też pojawił się osad.

Dzisiaj nie będę łączył P2P z ekstrakcjami, tak na wszelki wypadek... Wykonam ekstrakcje z DCM i każdy ekstrakt przepłuczę solanką, tak jak radziłeś. Zobaczymy, co się stanie.

dzięki
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
>>> oleista warstwa uzyskana po dodaniu DCM
nie oleista, otrzymasz DCM z rozpuszczonym P2P.
 

Costa

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 10, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
Cześć, jak już wspomniałem, powtórzyłem proces zgodnie z instrukcjami zawartymi w dokumencie (i twoimi komentarzami) krok po kroku. Na tym etapie otrzymałem dokładnie ten sam produkt:
XOHPT8scrS
Wziąłem oleistą warstwę (górna warstwa, która ma P2P) i po ostygnięciu po 10 minutach ma ten aspekt:
O7tLKrsQyx
.

Następnie dodałem DCM do drugiej warstwy ("wody"), aby dokonać pierwszej ekstrakcji, jednak był to aspekt mieszaniny:
PV5lgJKtyq
JUW4gEy0SF
PeB5U3yRDa
Jak widać, na dnie był jakiś biały osad, nie było dwóch warstw, tylko biała substancja stała i reszta.
Co zrobiłem źle? Dokument nie jest zbyt jasny...
Z góry dzięki i przepraszam za tyle pytań, ale ten proces przyprawia mnie o ból głowy...
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
To dość dziwne. Sprawdź cas 5449-12-7 mp. Możesz również wziąć stały pomarańczowy "olej p2p" ze zlewki (weź kilka gramów) i rozpuścić w wodzie w temperaturze pokojowej lub przy lekkim podgrzaniu (około 30 stopni C). Myślę, że to ciało stałe jest solą rozpuszczalną w wodzie. Jeśli na wierzchu pojawi się oleista warstwa, mam rację.
 
Top