Synteza P2P z kwasu glicydowego BMK (sól sodowa) - wersja zmodyfikowana

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Witam, czy masz na myśli adapter Claisena?

Jakiego stężenia kwasu użyłeś? Dlaczego dodałeś tak dużo kwasu? 100-150 ml to 3,5-5,2-krotny nadmiar.

Dlaczego nie dodałeś kwasu do wodnego roztworu glicynianu i odwrotnie? Domyślam się, że zajmuje to dużo czasu.
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Tak, adapter Claisena.

Użyłem 100 ml na 50 gr partię, nadmiar kwasu ma zapobiec tworzeniu się warstw w kolbie i sprawić, że reakcja będzie przebiegać natychmiast, co minimalizuje powstawanie produktów ubocznych. Ilość kwasu można jeszcze zoptymalizować, aby była ekonomiczna. Gdy miałem mniej kwasu, mogłem zobaczyć brązową warstwę glicynianu w kolbie. Zapomniałem wspomnieć, że pH p2p w kolbie odbiorczej wynosiło 5,5-6.

Proces trwa około 1 godziny.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
nie zmienia ścieżki reakcji, ale szybkość reakcji
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Jestem już zhydrolizowany olej bmk, a jego unosi się na powierzchni, podążam za G.Patton, metoda ekstrakcji, 100gr glycidade 20gram naoh z 300mil wody, po refluksie 1h i schłodzeniu do temperatury pokojowej, dodano hcl około 28% 200ml, a następnie ponownie refluksowano, przez 3 godziny, z mieszaniem, po zakończeniu wszystkiego, dostaję brązowy olej i białą sól na dnie,Próbuję destylować bez ekstrakcji, ponieważ nie lubię bawić się ekstrakcją, to działało przez chwilę, nie mogę destylować wszystkich rzeczy z kolby reakcyjnej, ponieważ zaczyna eksplodować, z dużymi bąbelkami i gazami, mój termometr pękł, a rzeczy prawie nie eksplodowały w twarz.
 
View previous replies…

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Jest to bich do pracy, wydajność jest gówno również dla mnie.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
używaj kamieni do gotowania (kawałków porowatej ceramiki), a twoja mieszanina będzie gotować się znacznie bardziej równomiernie, jeśli nie będzie gęsta
destylacja z parą wodną nie uchroni Cię przed ekstrakcją ketonu rozpuszczalnikiem...
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Jestem również ekstrahowany eterem naftowym, ale wyniki nie są warte wypróbowania wzmocnienia, najlepszy wynik, a następnie destyluję do eteru.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Niektórzy ludzie uzyskują 65%, to prawda lub nie, nie mogę powiedzieć.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Wypróbuj technikę z tego tematu, będzie wspaniale, jeśli opublikujesz swój wynik
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Na każde 20 mil do destylacji potrzeba dużo wody, potem dodałem, że zaczyna bulgotać jak Chernobil, myślę, że destylator ze stali nierdzewnej, z pełną mocą nagrzewnicy gazowej i wodą rzeczną do chłodzenia, jest najlepszym wyborem do destylacji na dużą skalę.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
20 ml p2p = 240 ml wody
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Możesz użyć generatora pary lub przegrzanej pary działa jeszcze lepiej. w każdym razie musisz obserwować destylat w lodówce, zobaczysz, kiedy mętna woda się skończy i pojawi się czysta woda, co oznacza, że keton się skończył.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Możesz poczekać i obserwować przez 24 godziny, a potem chmury się skończą, ale musisz wziąć trochę dobrego narkotyku, zanim zaczniesz, każdy ma inny wybór, co lubi robić:)ale mój wybór oblicza wodę, której potrzebujesz. i gaz, którego potrzebujesz, i zostaw, aż przestanie sikać., aż wszystko destyluje. i tak zostaniesz z solą.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Reakcja w jednym naczyniu może być wykonana, nie ma potrzeby kupowania reaktorów lub wielu rzeczy, szkła lub mikserów, potrzebujesz tylko destylatora ze stali nierdzewnej i dłuższego czasu refluksu.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Metoda przedstawiona w tym zagrożeniu (kciuki w górę dla @Heisenblack i @w2x3f5) została przetestowana na średnią skalę z 500 g proszku BMK (sól sodowa) CAS 5449-12-7).
Jedyną różnicą w stosunku do opisanej metody było zastosowanie szklanego reaktora z płaszczem.

Do reaktora dodano 1000 ml 85% kwasu fosforowego (o czystości p.a.), podgrzano i mieszano. W międzyczasie 500 g proszku BMK rozpuszczono w 6 litrach wrzącej/bardzo gorącej H2Od.

Gdy kwas fosforowy osiągnął temperaturę 110 C, roztwór proszku BMK dodawano powoli przez lejek wkraplający pod stałym ciśnieniem. Temperaturę utrzymywano w wąskim zakresie od 108 C do 112 C, regulując prędkość wkraplania roztworu proszku BMK. Proces dodawania trwał około 5 godzin.

Po zebraniu około 3200 ml destylatu produkt ekstrahowano 2x500 ml DCM. Połączone ekstrakty wysuszono nad siarczanem sodu, a rozpuszczalnik usunięto za pomocą rotowapu.

Jak na razie wszystko w porządku. Ale wydajność 168 ml była dość rozczarowująca. Co poszło nie tak? W tej chwili nie mam pojęcia, co to jest ani co zmienić w procedurze.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ok, sprawdzam
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Napisz bardziej szczegółowo, co zaobserwowałeś podczas hydrolizy, czy były warstwy, czy wytrąciły się fosforany sodu i inne.
Kwasy były mało używane to pierwsza rzecz jaką widzę.
Zebrana woda to za mało, według moich obliczeń 3200 ml wody wychwyci tylko część ketonu. Czy ostatnie krople wody w lodówkach były czyste?
Czy temperatura 110 stopni w płaszczu reaktora to temperatura kwasu?
Czy do tworzenia bąbelków używano kamieni?
Czy nie było przerażające natychmiastowe rozpoczęcie nowej techniki dla 500 gramów bez wcześniejszej weryfikacji?
Teoretycznie z 500 gramów glicynianu sodu powinno powstać 335 ml P2P, ty masz 168 ml, czyli tylko 50 procent wydajności.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Czy na wlocie do reaktora nie było żadnych kulis? (według typu dephlegmatora)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
co do braku kwasu, popełniłem błąd w odpowiedzi, jeszcze się nie obudziłem)
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Hej, bracie.
Czas reakcji w ten sposób jest zbyt krótki. Czy otrzymany produkt jest p2p? Co z korzyściami z konwersji na metyl?
Planuję rozpocząć ten eksperyment, ale nie do końca to rozumiem!
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Jak to możliwe, że próbujesz wyekstrahować eterem naftowym cały olej z roztworu i myślisz, że zebrałeś cały olej, a na dnie pozostały mętne białe roztwory z solą, ale nadal myślisz, że to gówniana wydajność i marzysz o tym, aby uzyskać więcej oleju, i próbujesz destylować i zbierasz więcej oleju z tego samego roztworu!!!! Czy to normalne? I używam dużo eteru, zrobiłem 3 razy ekstrakcji z tego samego roztworu, za każdym razem świeżego eteru, 5449-12-7 destylacji dla mnie, zawsze uzyskać więcej wydajności,,
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Widzę, że po zakończeniu wszystkich reakcji, jeśli pozostawisz na dłuższy czas, ciężki olej w roztworze soli bmk spada, a lekki, bardziej przezroczysty olej pozostaje na wierzchu.
 
Top