Synteza P2P z kwasu glicydowego BMK (sól sodowa) - wersja zmodyfikowana

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Witam, czy masz na myśli adapter Claisena?

Jakiego stężenia kwasu użyłeś? Dlaczego dodałeś tak dużo kwasu? 100-150 ml to 3,5-5,2-krotny nadmiar.

Dlaczego nie dodałeś kwasu do wodnego roztworu glicynianu i odwrotnie? Domyślam się, że zajmuje to dużo czasu.
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Tak, adapter Claisena.

Użyłem 100 ml na 50 gr partię, nadmiar kwasu ma zapobiec tworzeniu się warstw w kolbie i sprawić, że reakcja będzie przebiegać natychmiast, co minimalizuje powstawanie produktów ubocznych. Ilość kwasu można jeszcze zoptymalizować, aby była ekonomiczna. Gdy miałem mniej kwasu, mogłem zobaczyć brązową warstwę glicynianu w kolbie. Zapomniałem wspomnieć, że pH p2p w kolbie odbiorczej wynosiło 5,5-6.

Proces trwa około 1 godziny.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pytam, bo trudno sobie wyobrazić na dużą skalę kapanie roztworu reakcyjnego do kwasu. Zajęłoby to dużo czasu. Myślę, że trzeba użyć kilku lejków kroplowych lub czegoś innego.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Jeśli skala jest duża, to nie ma problemu z kapaniem za pomocą pompy perystaltycznej (lub innej odpowiedniej pompy), wszystko zależy od mocy grzewczej i pojemności cieplnej kwasu.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@w2x3f5 fyi operator wspomnianej syntezy ma duże doświadczenie w syntezie organicznej. Poniżej odpowiedzi na pytania:

  • Nie, podczas hydrolizy nie wytrąciły się żadne osady.
  • Ilość kwasu, przyjęto niższą wartość z opisanej metody.
  • Stosunek 1:10, gdzie 1 to oczekiwany produkt, a 10 to ilość destylatu (wody i produktu) jest dość powszechną zasadą.
  • 110 C w reaktorze oczywiście
  • Nie, nie można używać wrzących kamieni w szklanym reaktorze. Mieszadło to 4-łopatkowe mieszadło PTFE, które energicznie miesza masę reakcyjną, więc nie powinno być potrzeby stosowania kamieni warzelnych. Ale może ta metoda wymaga spokojnego wrzenia z bąbelkami, jak redukcja Leuckarta-Wallacha.
  • Straszne zaczynać od 500 g. Nie, po pierwsze nie można prowadzić bardzo małych serii w szklanym reaktorze ze względu na szczelinę mieszadła do szkła na dnie, a po drugie nie są używane żadne odczynniki, które budzą obawy.
  • Tak, wydajność jest kiepska, ale uczciwa. Oczekiwano co najmniej 300 ml.
Dziękuję za wysiłek.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Musisz dowiedzieć się, jakie były różnice w eksperymentach, w dodatku robiłeś to w reaktorze, a początkowo eksperyment był przeprowadzany w kolbie. O ile rzuca mi się w oczy mechaniczne mieszanie, o tyle w początkowym doświadczeniu nie było mieszania i użyto odpowiednio porowatych kamieni (swoją drogą podczas hydrolizy wolnego glicynianu w czystym kwasie fosforowym pęcherzyki dwutlenku węgla tworzą się tylko na powierzchni kamieni, podkreślam synteza była bez wody, tylko ta woda, która była obecna w kwasie fosforowym).
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Witam,

Przetestowałem tę metodę w małej skali 50gr BMK CAS 5449, 100ml kwasu fosforowego 85% i 600ml wody i oto mój wynik:

Metoda działa poprawnie, nie znam jeszcze dokładnej wydajności, ale widząc tylko warstwę oleju, mogę powiedzieć, że będzie to dobra wydajność.

P2P jest całkowicie czysty jak po destylacji z parą wodną (w rzeczywistości jest to, co robisz praktycznie).

Mówiąc o czasie, może to zająć mniej więcej tyle samo czasu, co standardowa hydroliza (zrobiłem to kroplami) z tą zaletą, że otrzymujesz czysty produkt bezpośrednio.

Aby zaoszczędzić trochę czasu, radzę zacząć dodawać większą porcję roztworu bmk i poczekać, aż się nagrzeje, zamiast zaczynać tylko od kropli, ponieważ kondensacja nie rozpocznie się, dopóki nie odparuje znaczna masa wody, szkło się nagrzeje.... wiesz, więc rozpoczęcie od kropli zajmie więcej czasu niż dodanie większej części, gdy rozpocznie się kondensacja, możesz ponownie zacząć dodawać roztwór w kroplach (całkowicie opcjonalnie).

Widziałem przesłane zdjęcia tego procesu:

http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/1uj6edpzrl-jpg.12849/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/attachments/bshoqvbxqv-jpg.12850/

Myślę, że coś w nich nie pasuje (nie są krytykami tylko ciekawostką):

- P2P ma większą gęstość niż woda, więc powinien być dolną warstwą, a nie górną, powody mogą być następujące:
1. W momencie robienia zdjęć mieszanka ma wysoką temperaturę.
2. Mieszanina jest kwaśna (lub alkaliczna, ale w takim przypadku z użytymi odczynnikami jest to całkowicie niemożliwe), a ten przypadek byłby dziwny, ponieważ w 110 ° C powinieneś odparowywać tylko wodę z P2P, mieszanina nie byłaby kwaśna

- Kolor warstwy oleju jest bardziej brązowy niż żółty, jest bardziej podobny do koloru po normalnej hydrolizie.

Przesłałem zdjęcie części mojej końcowej mieszaniny tej metody, aby lepiej zobaczyć, o co mi chodzi.
R58BnUxJHT


Jestem zadowolony z rezultatu, więc jak najszybciej wypróbuję go na dużą skalę.
Dzięki.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
poczekaj na wydajność
prawdopodobnie różna czystość glicynianu
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
30 ml P2P bez ekstrakcji i suszenia.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Użyłeś około 0,25 mola glicynianu i otrzymałeś około 0,23 mola p2n, co daje wydajność 92,5-93 procent teorii. Moje gratulacje i podziękowania za przetestowanie mojej wersji hydrolizy i potwierdzenie dobrej wydajności substancji.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Czy możliwe byłoby po prostu dodanie proszku bmk i wody na początku syntezy i po prostu powolne zwiększanie ciepła, aż zacznie wrzeć, zamiast dodawania go kropla po kropli?
Ponadto, jeśli to by zadziałało, czy duży destylator ze stali nierdzewnej sprawdzi się w tej metodzie?
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
A może użyć 100-litrowego szklanego naczynia reakcyjnego z pompą periliastyczną, dzięki czemu 400-kilogramowe partie mogą być przetwarzane dość łatwo.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Kiedy pisałem tę syntezę, moją główną ideą było szybkie oddestylowanie powstałego fenyloacetonu z masy reakcyjnej, aby ograniczyć powstawanie zanieczyszczeń i zwiększyć wydajność substancji
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
FYI
Otrzymałem próbkę proszku BMK CAS 5413-05-8 i postanowiłem przetestować go również tą metodą z ciekawości, bez zastanowienia i jakiegokolwiek czynnika chemicznego (normalnie hydrolizuję go za pomocą HCL).
Pierwszym "problemem" jest to, że po rozpuszczeniu proszku we wrzącej wodzie proszek jest automatycznie przekształcany w olej o podobnym kolorze i gęstości jak P2P.
Więc jeśli dodasz mieszaninę za pomocą lejka dodawczego lub podobnego, pierwszą rzeczą, która zostanie dodana, będzie ten olej, a nie woda, ponieważ ten olej znajduje się w górnej warstwie.
Kiedy zakończyłem cały proces, podobnie jak w drugim przypadku, otrzymałem olej, który logicznie rzecz biorąc był P2P, ale nie pachnie jak P2P, więc jestem praktycznie pewien, że jest to cały nieprzereagowany olej 5413 + być może trochę P2P (ale jeśli jest, to w bardzo niskim procencie).
Krótko mówiąc, ta metoda, przynajmniej w tych warunkach, nie działa dla CAS 5413-05-8, wyodrębnię ją całą i zhydrolizuję za pomocą HCL i poinformuję o różnicy.
Zhydrolizuję go za pomocą HCL, ponieważ 5413 ma taki sam wygląd, a przede wszystkim identyczny zapach jak stary 16648 (MAPA).
Jeśli w końcu nie będzie działać prawidłowo, użyję refluksu alkalicznego, a później refluksu kwasowego, ale myślę, że będzie działać idealnie z hydrolizą HCL.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
acetooctany są hydrolizowane na zimno w kwasie siarkowym, jeśli się nie mylę, mogę znaleźć metodę, jeśli potrzebujesz.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nie martw się, mam wszystkie potrzebne informacje, po prostu wypróbowuję twoją metodę z innymi przypadkami bmk, i tak dzięki
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Dla jasności, chcesz powiedzieć, że ta metoda działa dla 5449, ale nie dla 5413 lub że nie działa dla żadnego z nich?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Wypróbuję szybszą metodę, przeprowadzę proces w rotavapie w próżni i będę was informował na bieżąco.
Chodzi o szybszą destylację przy mniejszym grzaniu, mieszalnik wody i tak można dodawać porcjami wrzucając rurkę próżniową ;-)
Ustawię go na 57-58C z 20 kPa próżni.
Ale na pewno powinno być szybciej na dużą skalę.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Mam wrażenie, że rozpuszczalność ketonu w parze wodnej spadnie
Opcjonalnie można dostarczyć parę z generatora i dodatkowo ją podgrzać (para przegrzana), ta wersja na pewno będzie działać dużo lepiej
 
Top