Kituri de sinteză 5cl china

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
5c材料

①. Ingredient principal, 1kg
②. dmf, 2,5-3 litri (68-12-2)
③. Carbonat de potasiu, 700g (584-08-7)
④. 5-Bromo-1-pentenă , 514 g (1119-51-3)

Pas:
Se adaugă ①②③ în balonul de reacție, se amestecă, se încălzește la 60-70 grade,
Se adaugă încet ④, se reacționează timp de 2-3 ore, se răcește la temperatura camerei

Cum se obține produsul finit:
1. Adăugați soluția de reacție în apă cu gheață în timp ce agitați și adăugați-o încet. Pulberea obținută este produsul finit.

2. Soluția de reacție a fost extrasă de două ori cu diclormetan și apă, concentrată până la uscare, adăugată 1,5 kg de etanol, pusă la frigider timp de 1-2 zile și s-a obținut o pulbere cristalină, care este produsul finit.

Primul tip de produs finit nu este la fel de bun ca al doilea tip.

echipament:
①. Reactor de 50 litri,
②. evaporator rotativ de 20 litri,
③. congelator,
④. filtru de aspirație (centrifugă),
⑤. Butoaie de extracție și cristalizare 60 litri, 4 bucăți,
 

dirtred

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 14, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
evaporatoarele sau distilatoarele rotative sunt greu de utilizat
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Ați avut noroc cu aceasta? Ați găsit un furnizor?
 

Taimo

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 13, 2022
Messages
7
Reaction score
9
Points
3
Am încărcat documentul original de la furnizorul chinez
 

Attachments

  • NvBYngr6Fw.jpeg
    NvBYngr6Fw.jpeg
    331.7 KB · Views: 569

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Sunt perfect de acord cu ceea ce spuneți. Cred că am precursorul despre care vorbiți și mi se pare că este același cu 5cl. Aveți dreptate că reacționând cu 5-bromo-1-penten se obține 5cl, imposibil de cristalizat, și am raportat că am reacționat același precursor cu 1-bromo-5-fluoropentan și am obținut un produs mai puternic, și presupun că este 1971007-89-2, izomerul S- (sau posibil amestec racemic, cas 1715016-75-3?). După unele teste, am reușit să observ un randament crescut al ambelor atunci când DMF uscat și proaspăt distilat, carbonat proaspăt uscat și transportat sub flux de argon. Nu pot determina cu exactitate cât de mult, dar aparatul tradițional de analiză a noidelor va tipări rezultate cu date incontestabile, cum ar fi "DUUUUUUUDE I CANT MOVE" urmat de un flux tipic de descărcare a memoriei care indică cel puțin o creștere a randamentului de 21,75 %*.
Un alt comentariu și întrebare, se pare că există un MDMB-5br-inaca care circulă ca precursor, poate pentru a eluda reglementările. Aspectul acestuia pare să fie diferit, un galben puternic. Cineva a auzit sau știe despre el? Aveți vreo sugestie privind un test sau o metodă practică de determinare a acestei prezențe a Br? Prin practic mă refer la faptul că nu am FTIR, HPLC-MS, RMN sau altele similare în garaj, lângă strung, unde ar trebui să fie mașina.

* acest document este destinat exclusiv divertismentului, nicio informație nu trebuie luată în serios, cu excepția cazului în care sunteți un idiot**.
** dacă sunteți un idiot, nu luați în serios acest document
 

BackstagePanther

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 3, 2022
Messages
10
Reaction score
8
Points
3
Bună ziua prietene și vă mulțumesc pentru răspuns și timp. Am acest precursor. 5BR-INACA (ADB-INACA) și aștept Alkyhalogenul pentru a începe să experimentez. (Atât de greu de găsit). Cu siguranță voi ține acest fir la curent cu orice experimente și rezultate cu acest precursor. Atașez nomenclatura acestuia. Dar... Sunt puțin sceptic cu privire la acest atom de brom din poziția 5 a inelului. Încălzirea amestecului la 70° - 75° C cu siguranță NU va rupe această legătură carbon - brom. Așadar, am o mică idee: în timp ce 5-bromo-1-fluoropentenul, pentanul sau bromobutanul vor reface hidrogenul legat de azotul de pe inel, produsul final va păstra acest atom de brom acolo. Indiferent de nume, care ar putea fi ceva de genul 5BR-ADB-5FLUORO... (ceva), acest atom de brom de acolo ar putea reduce potența. Vom vedea, presupun. De asemenea, am acest precursor 5br inaca (sau adb-incaca) din 2 loturi diferite și am acces la RMN. Deci, atât precursorii, cât și cristalul sau substanța solidă rezultată (dacă reușesc, desigur) vor fi explicate în detaliu fie aici, fie într-un videoclip.
 

Attachments

  • 5WIFec1EC6.png
    5WIFec1EC6.png
    13.3 KB · Views: 342

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Tocmai am dat peste un furnizor care dorea să-mi vândă precusorul principal de 5cl și restul substanțelor chimice, dar sunt puțin sceptic. Riscul de escrocherie este prea mare...!
 

sirmtr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 12, 2022
Messages
23
Reaction score
10
Points
8
da, rețeta este adevărată, dar ce produs final rezultă din reacție? Știe cineva dacă a fost analizat în laborator?
 

sirmtr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 12, 2022
Messages
23
Reaction score
10
Points
8
ce substanță rezultă din reacția de mai sus?
 

sirmtr

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 12, 2022
Messages
23
Reaction score
10
Points
8
Știe cineva ce substanță rezultă din rețeta de mai sus și din sinteza lor? analizată în laborator?


Știe cineva formula chimică a produsului final sau denumirea acestuia?
 

sgbaker

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Am încercat această sinteză recent, deși produsul a fost activ, am observat că au rămas multe materii prime, după amestecarea timp de 5 ore. Au fost nereacționate? Nu știu.
Dacă au fost, se pare că ar afecta potența produsului.

Vreun sfat, băieți?
 

Mr.Ben

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 21, 2022
Messages
14
Reaction score
11
Points
3
Deals
2
5cl Precursor, nu?
 

ging6910

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 30, 2022
Messages
13
Reaction score
4
Points
3
Am cumpărat un kit și am un produs uleios care nu are doze solide, cineva știe cum să ajungă la produsul finit
 

Albert A

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2022
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua tuturor,
Este interesant de știut dacă cineva a reușit în sinteza simplă listată mai sus pentru a obține de la MDMB-INACA
Produsul final MDMB-4en-PINACA ?
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
161
Reaction score
156
Points
43
Da
 

Albert A

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2022
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
este suficientă încălzirea precursorului în DMF cu 5-bromo-1-pentenă și carbonat de potasiu 3 ore la 60-70 grade, așa cum este scris la începutul firului sau sunt necesare etape suplimentare în sinteză?
 

Iris HeScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 7, 2023
Messages
28
Reaction score
18
Points
8
Deals
8
vânzare la cald despre un întreg set de ele, bun venit la anchetă!
 
Top