Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Atunci când se adaugă acidul la și, ar fi, de asemenea, IT posibil să se dilueze acidul cu mai mult ipa? Și ce pH ar trebui să urmăresc atunci când folosesc acid fosforic și doresc sare monobazică? Mulțumesc mult
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Trebuie să adăugați o cantitate echimolară de acid ortofosforic la baza liberă de amfetamină obținută pentru a obține fosfat de monoamfetamină.
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
da, înțeleg asta, dar cum știu cât freebase am, randamentul poate fi foarte diferit
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Știți că o puteți măsura cu un cilindru sau cu un cântar?
 

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 31, 2022
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Voi încerca prima mea sinteză la sfârșitul acestei luni. Sunt absolventă de studii superioare și am acces la un echipament de laborator în care pot face practic orice fără să am nevoie de aprobarea cuiva. Va trebui doar să mă asigur că dezinfectez totul în mod corespunzător după aceea, dar nu este o problemă. Sunt încântat să împărtășesc progresul meu aici cu voi toți.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Ne-ar plăcea să vedem raportul dvs. de sinteză, mult noroc.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Vă mulțumim
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Acest lucru depinde doar de sursa dvs. de NaBH4, eu testez în curând un nou furnizor care îl va oferi la 128 €/Kg, ceea ce îl face competitiv pentru ruta Al/Hg.

La scară industrială, precursorii și substanțele chimice ar putea fi comandate de peste mări (India, China, Pakistan), unde s-ar ieftini atât de mult cu Al/Hg și ruta CuCL2/NaBH4 încât ambele rute ar putea fi reduse la sub 300€/Litru Freebase (din calculele mele)
 

GhostOfHiroshima

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 29, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Bună ziua, sunt nou în acest domeniu și cineva a menționat că acidul sulfuric poate fi înlocuit cu acidul fosforic. acum am câteva întrebări: ce concentrație este necesară? ceea ce am găsit este acid cu 37 % (dar cred că acest lucru este valabil doar pentru dentiști) și concentrații de la 75 la 85 %. este acest lucru în regulă pentru utilizare și procedura este exact aceeași ca cea prezentată în videoclip? în plus, am avut aceleași probleme cu celelalte ingrediente: acid acetic glacial, IPA și acetonă, ce concentrație este necesară? părerea mea ar fi fost, cu cât mai pură, cu atât mai bine, dar din moment ce sunt absolut nou în acest domeniu, m-am gândit că a cere nu este o greșeală. și, în cele din urmă, nitratul de mercur, este foarte greu de obținut. nu am putut găsi nici măcar termometre vechi, cel puțin de unde vin eu. cunoaște cineva furnizori în europa?


Mulțumesc anticipat
 

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 9, 2022
Messages
38
Reaction score
11
Points
8
Procedura pentru acidul fosforic este similară, dar nu puteți utiliza pH-ul pentru aceasta, trebuie să determinați molii de bază liberă pe care îi aveți și să puneți aceeași cantitate de moli de acid fosforic. O concetrație mai mare este bună, deoarece fosfatul de amfetamină este solubil în apă și, dacă scurgeți solvenții, o parte din produs se va pierde, dar nu este prea mult dacă aveți 85% acid fosforic și puteți evapora solventul pentru a obține randamente mai mari
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Bună ziua, aș spune că nu faceți nimic greșit dacă alegeți ingrediente mai concentrate, în special pentru acidul sulfuric.
Presupunerea mea ar fi că ingredientele impure au influențe negative asupra randamentelor și calității produsului final.

În ceea ce privește IPA, acidul acetic glacial și acetona, este mai bine să alegeți concentrația cea mai mare pe care o puteți găsi.

În ceea ce privește nitratul de mercur (II) - cu siguranță nu este ușor de găsit în prezent, dar v-aș putea recomanda un furnizor din Rusia care îl comercializează.
Totuși, am constatat că clorura de mercur (II) este mult mai ușor de procurat, pe care o puteți obține de la următoarele magazine/vânzători

@Constantylious777 destul de costisitor la 2.350EUR/Kg
Website: Organic Chemistry Poland 168EUR/Kg

Sper că v-am putut ajuta
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Bine ați venit :)
 

contol

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Fără un condensator de reflux, ne vom confrunta cu evaporarea alcoolului. Dacă precipitatul se transformă în piatră, adăugați din nou alcool pur la reacție. Barilul complet sigilat nu este potrivit, deoarece ne vom ocupa de creșterea puternică a presiunii
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Trebuie să utilizați condensatorul de reflux, astfel cum este descris în explicația HIGGS BOSSON din acest videoclip
 

meribel

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 24, 2022
Messages
18
Reaction score
14
Points
3
Bună ziua, băieți,

Cum să fac o extracție acido-bazică pentru freebase ? Pot folosi toluen și o pâlnie separatoare ?

Nu am putut face rost de acid sulfuric, din păcate, așa că voi folosi acid fosforic.
Ar trebui să adaug doar acid fosforic sau să-l amestec cu acetonă ca în cazul acidului sulfuric?
Pentru 10ml de amfetamină freebase de exemplu cât acid trebuie să adaug? Am încercat să înțeleg g/mol dar nu pot..

Mulțumesc pentru răspunsuri !!!

Meribel.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pagina 81, fără dillution, 85% adăugat ca în cantități echimolare la freebase.

https://ia600202.us.archive.org/34/items/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed.pdf
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Nu puteți efectua extracția A/B pentru baza liberă. Este posibil să se facă numai cu săruri de amfetamină. Puteți citi manualul de pe pagina principală a secțiunii Amfetamine Purificarea amfetaminei prin extracție acido-bazică

Da, trebuie să preparați o soluție ca acid sulfuric cu acetonă.

Pentru a afla de cât acid aveți nevoie, vom lua 10 ml de bază liberă amf ca în exemplu. 10 ml de bază amf / 0,936 g/ml = 10,6838 g. Trebuie să numărați cantitatea de moli: 10,6838 g / 135,21 g/mole = 0,079 moli de amfetamină. Pentru a produce fosfat de monoamfetamină trebuie să luați aceeași cantitate de acid ca și amfetamina.
Prin urmare: 0,079 moli * 97,994 g/mole = 7,743 g de H3PO4 pur. În cazul în care aveți o soluție acidă de 70%, trebuie să luați (7,743g * 100) / 70 = 11,06 ml de H3PO4 70%.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Există (p.82) scris clar că soluția de amfetamină a fost făcută cu acetonă:
 
Top