Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Instrucțiunile video sunt foarte convenabile pentru cei care abia fac primii pași. Pentru chimiștii mai experimentați, instrucțiunile simple sunt suficiente. Puteți descărca acest videoclip.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
cu ani în urmă, videoclipuri ca acesta m-ar fi ajutat atât de mult să nu fiu nevoit să caut și să combin toate cunoștințele mele ca profan undeva printre jumătăți de adevăruri. Plus traducerea adesea incorectă ... nu totul a fost mai bun atunci ;)
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Puteți utiliza acid acetic diluat. Acidul în exces nu interferează cu reducerea, dar va trebui să fie stins cu cantitatea corespunzătoare de alcali, ceea ce va duce la un consum crescut de reactivi și de timp, deoarece se va elibera mai multă căldură atunci când acidul interacționează cu alcali. În tehnica descrisă, se realizează simultan amalgamarea cu o sare de mercur și o reacție de reducere. În tehnica mea, folia este mai întâi tratată cu o soluție apoasă de sare de mercur, care este apoi drenată, ceea ce face produsul mai curat.
 

ENZO

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 18, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Este posibil să se precipite cu 36% hcl (dacă este posibil, îmi imaginez că se va precipita sub formă de clorhidrat). Nu pot obține cu ușurință sulfuric
 

ju3

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 8, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Putem schimba alcool izopropilic cu metanol sau etanol?
 

flyhigh2

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 8, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
1
Deleted

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Refluxați amestecul de reacție timp de 2 ore după terminarea reacției cu hg
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Izopropilul poate fi sărat în propriul strat din amestecul de reacție bazificat. În caz contrar, utilizați DCM, eter de petrol sau naftă.
Dacă nu puteți obține H2SO4 concentrat, utilizați acid fosforic. Puteți utiliza HCl, dar aceasta este ultima soluție.
 

voiden

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 12, 2023
Messages
1
Reaction score
3
Points
1
Am reușit să-mi fac propria amfetamină pentru prima dată.
La naiba îmi place mirosul și gustul substanței pure ! .

Mulțumesc "fostului" meu dealer care m-a împins în această direcție.
Eram foarte supărat și sătul de viteza lui de calitate inconsistentă.

Acum am marfa bună și nu voi mai fi niciodată dependent de dealerii lacomi.

Iată câteva poze
 

Attachments

  • 6YbMBv4ZnH.PNG
    6YbMBv4ZnH.PNG
    1.6 MB · Views: 208
  • c2iH4A8sV5.PNG
    c2iH4A8sV5.PNG
    490.1 KB · Views: 207
  • 8exYhcSHtu.PNG
    8exYhcSHtu.PNG
    684.9 KB · Views: 189
  • cZPGDaW8vC.PNG
    cZPGDaW8vC.PNG
    1 MB · Views: 206
  • Os0r1VNTS7.PNG
    Os0r1VNTS7.PNG
    520.2 KB · Views: 203

Toribius

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Distilarea cu abur a uleiului A se poate face ca în videoclipul p2p privind distilarea cu abur?
Această distilare cu abur are loc după distilarea în vid a solvenților, nu?
 

drjesus1

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Am auzit că se poate folosi acid acetic în loc de sulfuric, este adevărat?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Nu pentru acidificare. Încercați să căutați un curățător de canalizare cu el, sau să concentrați acid de baterie, sau pur și simplu cumpărați-l online
 

drjesus1

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Acidificarea și ajustarea ph-ului nu sunt același lucru? Asta am vrut să spun că ar putea fi înlocuit cu orice acid pentru reglarea ph-ului.
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3
Acidificarea și ajustarea pH-ului nu sunt același lucru, deoarece ajustarea pH-ului poate însemna și basificare.

Deoarece sărurile diferite au proprietăți fizice, chimice și farmaceutice diferite, este mai bine să alegeți o sare adecvată.
Acetatul de amfetamină nu are nicio semnificație practică (cu excepția, de exemplu, a reducerii prin Al/Hg).

Dar sunteți binevenit să o încercați și să raportați.
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Am căutat o vreme despre diferența dintre sărurile de amfetamină din punct de vedere al proprietăților farmaceutice, dar nu am găsit nicio informație utilă.

Dacă aveți informații sau referințe, vă rog să mi le trimiteți
Vă mulțumesc anticipat
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Vreau să vă întreb despre asta!
În ceea ce privește fezabilitatea și corectitudinea acestei abordări.

Am încercat procesul din videoclip și iată cum am procedat. Nu știu de ce rezultatul final nu este același cu cantitatea din video.

Mai întâi se folosește IPA 100ml+H2O 50ml+P2NP 10g. După încălzire și dizolvare, se lasă să se răcească până apar cristale.

Pregătiți 12g fulgi de aluminiu + 2g HgCL2 (deoarece nu pot obține nitratul de mercur și pot folosi doar clorura de mercur pentru a face amalgam de aluminiu), puneți-le într-un balon și reacționați timp de aproximativ 30 până la 40 de minute și conectați tubul condensatorului

P2NP răcit și cristalizat se adaugă ușor la 50 ml de acid acetic glacial și se încălzește pentru dizolvare.

Îndepărtați apa gri murdară de pe fulgii de aluminiu și spălați-i de două ori cu apă pură

Apoi adăugați soluția P2NP în flaconul de aluminiu (în acest moment va exista o cantitate mare de reacție și temperatura va crește rapid. Utilizați o baie rece pentru a răci temperatura și agitați balonul în mod regulat în timpul procesului). Procesul de reacție durează aproximativ 30~40 de minute.

Se extrage soluția din balon și va exista un lichid gri și o cantitate mică de fulgi de aluminiu

Se prepară anterior 50 g soluție NaOH+70 ml H2O, se adaugă soluția de hidroxid de sodiu la lichidul gri pentru a aduce pH-ul lichidului la 11

Reacția durează aproximativ 30 de minute
Va apărea un lichid galben. Se scoate acest lichid (substanța gri nu se extrage) și se pune la frigider timp de 1 oră.

După răcire, adăugați acest lichid galben deschis la IPA 1:1 și amestecați
Se adaugă acid sulfuric concentrat și se picură o cantitate mică. În acest moment, vor apărea obiecte albe, făcând lichidul să pară alb lăptos cu sediment.
Aduceți pH-ul la 5,5

După refrigerarea lichidului timp de 24 de ore, filtrați și uscați produsul alb (produsul din acest moment este corect? Și P2P final necesar)

Pentru această parte, produsul meu final este de numai aproximativ 1 ~ 2g, ceea ce nu pare corect.
Am încercat din greu să găsesc răspunsul, dar încă nu am obținut ideea corectă. Ați putea, vă rog, să-mi dați niște indicații corecte?

Ce factori afectează randamentul (produsul final din videoclip pare să fie mult mai mare decât numărul experimentelor mele)

Salut persoanele care au reușit cu această metodă și randamentul este de aproximativ 70~80% pentru a mă ghida.
vă rog


Folia de aluminiu și fulgii de aluminiu sunt transformați în amalgam de aluminiu și apoi se adaugă soluție de hidroxid de sodiu. De ce fulgul de aluminiu este un lichid ușor gălbui, dar folia de aluminiu este un lichid alb?
Folia de aluminiu pe care o folosesc este folia de aluminiu de uz casnic folosită în bucătărie. Este bine să o folosesc?
 

TheCook

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2024
Messages
17
Reaction score
18
Points
3

Cum ați îndepărtat stratul superior? Dacă îl turnați sau îl ridicați cu o seringă, veți pierde o mulțime de produs.
Este mai bine să utilizați o pâlnie de separare (cel puțin 500 ml, de preferință 1000 ml). Ar trebui să fie suficient de mare pentru a conține întregul amestec de reacție și să aibă încă 1/4 spațiu în partea de sus. Apoi adăugați 25 ml de eter dietilic (sau mai bine MTBE, deoarece acesta nu formează peroxizi) și închideți cu un dop. După ce v-ați asigurat că pâlnia de separare este absolut etanșă, întoarceți-o cu capul în jos până când nu mai există lichid deasupra robinetului și deschideți-o scurt pentru a elibera presiunea. Închideți-o din nou, agitați-o din nou scurt și deschideți-o din nou. Continuați să faceți acest lucru până când nu mai iese presiune.
Apoi se agită energic timp de 3 minute, se fixează într-un suport și se așteaptă până când fazele s-au separat. Scurgeți faza inferioară cu hidroxidul de aluminiu (nu uitați să scoateți mai întâi dopul de la pâlnia de separare!) Dacă înclinați ușor pâlnia de separare în timpul scurgerii, aluminiul nu se va lipi de sticlă. Apoi turnați faza superioară (din partea superioară a pâlniei de separare!) într-un pahar de laborator. Se repetă procedeul de 3 ori prin turnarea suspensiei de aluminiu înapoi în pâlnia de separare cu 25 ml de eter proaspăt.
În final, se combină fazele eterice și se spală în pâlnia de separare de 3 ori cu NaOH 0,01N.
După aceea, se usucă eterul peste noapte pe sulfat de magneziu anhidru și se procedează la precipitarea sării de amfetamină dorite.
 

bobbrown1488

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
aceasta este folia groasă ? am citit pe aici că folia ar trebui să aibă 3 sau 4 straturi groase , aveți vreun sfat aici ?
vă mulțumesc
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Nu luați folii groase, acestea vor reacționa mult timp. În plus, nu o pliați în straturi.
 
Top