Sinteza amfetaminei prin reducerea oximei P2P

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Bună ziua, mare scrie sus!
Deci respect manny pentru u baieti aducând acest lucru / ia timp pentru a împărtăși cu noi!
Dar 1 lucru mă luptă.
Acest forum m-a învățat că amfetamina ar trebui să fie albă, alte culori sunt (defectuoase) legate de sinteză, precursor / resturi de otravă...
Știu că este obișnuit să aibă o ușoară schimbare de culoare în produsul final, dar produsul dvs. final este doar plin de culoare galben / portocaliu?
Care este problema cu asta?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Bună, alterego!
Yep, că faptul Amfetamine pur au o culoare albă.
Culoarea galbenă a Amfetaminei se datorează în special oxidării sale.
De exemplu, în timpul evaporării solventului la fierbere și în timpul depozitării cu expunere la aer.
În plus, culoarea galbenă poate fi atribuită impurităților de săruri de fier și sulfat de sodiu.
În cercetările viitoare, vom studia acest aspect în continuare și vom publica noi date de cercetare.
 
View previous replies…

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Videoclipul pe care îl menționați este reducerea cu borohidridă de sodiu? Am o mare problemă cu această sinteză.... mă puteți ajuta? Am reușit o singură dată și toate celelalte au fost eșecuri. Am făcut-o de suficiente ori încât să pot răspunde cu siguranță în detaliu la ceea ce fac, așa că probabil mă puteți ajuta destul de repede... mulțumesc
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
2070 g Methylamine.HCl
1280 g NaOH
5000 ml alcool metilic

Se pune alcool etilic într-o carafă de 10 litri cu capac care se închide bine, se pune Methylamine.HCl în carafă, se agită și se așteaptă puțin până se dizolvă cea mai mare parte, apoi se pune carafă într-o găleată mare cu apă rece și se adaugă NaOH în porții. Se agită și se așteaptă până când presiunea din ulcior dispare din nou, apoi se adaugă următoarea porție. După ce s-a adăugat totul și presiunea a dispărut, se filtrează printr-un filtru mare de cafea pentru a îndepărta sarea. Sarea din filtru se clătește cu încă puțin metanol. Cu cât este mai rece, cu atât este mai puțin urât mirositor, dar va fi urât.
Se obține astfel o soluție de aproximativ 20% metilamină în metanol (în greutate, întotdeauna în greutate).
Această soluție conține în plus și apă, aproximativ 580 ml mai exact; dacă doriți să scăpați de apă, trebuie să uscați amestecul cu un amestec de KOH și CaO (calcar viu) - 2 kg din acesta ar trebui să fie suficiente.
Ca alternativă, se poate utiliza metoxid de sodiu în loc de NaOH, care va produce metilamină anhidră direct în metanol.
Cu această metodă se pot obține până la 30%, dar nu este recomandată. 20% este suficient.
 
Top