Carfentanil, fentalogi și nitazine în aprovizionarea catolicilor europeni

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Bună ziua, dragi membri,

Îmi desfășor mica mea observație, din pură curiozitate, cu privire la catinonele amestecate cu carfentanil, fentalogi și nitazine în oferta europeană de catinone.

În ultimele aproximativ 12 luni, din ce în ce mai mult, catinonele (în principal 3-CMC și în mai mică măsură 4-MMC) ajung pe piața locală cu urme considerabil de mari de opioide sintetice puternice de tipul celor menționate. Am cunoștință de trei cazuri în care trei tineri au murit după ce au inhalat 3-CMC care era amestecat cu carfentanil (utilizatorii erau tineri, foarte naivi din punct de vedere chimic) și de numeroase supradoze care au fost, slavă Domnului, cu răspunsul rapid al serviciilor de urgență, reversate cu nalaxonă. Cazurile au fost atât de grave încât toate aceste persoane care, prin harul lui Dumnezeu, au supraviețuit, au trebuit să fie spitalizate câteva zile chiar și după administrarea a mai mult de două doze de nalaxonă. Aș dori să adaug că utilizatorii intenționali obișnuiți de opiacee care iau supradoze aici foarte des, sunt resuscitați cu succes după una sau două doze de nalaxonă (fiecare doză constă în 1mg/1ml nalaxonă). Prin urmare, presupun că volumul acestor opioide adăugate este îngrozitor. Acestea nu sunt povești de speriat, ci ceva la care am asistat personal (toate cazurile pe care le-am menționat le cunosc la prima mână) și am avut ocazia să vorbesc cu un profesionist medical care lucrează în domeniul reducerii riscurilor și care este în contact zilnic cu utilizatori cu risc ridicat.
Aș dori să aflu părerea altor persoane care au auzit de astfel de cazuri în țara lor, care au experimentat acest lucru la prima mână sau care au cunoștință de modul în care acest lucru se realizează (lacing). Catinonele care sunt amestecate nu diferă în niciun fel prin aspect, miros, gust sau alt aspect obiectiv, ceea ce înseamnă că sunt sub formă de cristal. Aș ajunge la concluzia că traficanții locali de droguri fac acest lucru ei înșiși dacă produsul este sub formă de cristale zdrobite, pulbere fină. Recristalizarea produsului nu este ceva de care traficanții locali de droguri sunt capabili. Și nu am niciun motiv să cred că producătorii chinezi sau indieni ar face acest lucru în laboratoarele lor - dar mă pot înșela; până acum, nimic din lipsa depravată de orice etică umană venită din partea acestor oameni nu m-ar surprinde.

Poate cineva, cu cunoștințe sau mai multă înțelegere în această privință, să mă lămurească în legătură cu acest subiect? Credeți că lipirea catinonelor sub formă de cristale poate fi realizată eficient prin pulverizarea unei soluții direct pe cristale? Sau este mai probabil ca dantelarea să fie efectuată în timpul și la instalațiile de producție?
De asemenea, orice experiență de primă mână cu cathinones laced va fi interesantă și perspicace de citit.

Vă mulțumesc.
 

Morda

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2024
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Se pare cablat că furnizorii încearcă să ucidă clienții. (literalmente neștiința prezenței unei astfel de substanțe este destul de mult sentința moartă pentru orice utilizator (a cărui gândire este mcat pur sau orice alt stimulent). Cu excepția cazului în care încearcă să te facă dependent de opiacee și să te facă să alergi ca un cr3ck hd.
nu există altă explicație.

este contraproductiv să ai opiacee într-un astfel de produs.


Sinteza fentanilului și a altor produse opiacee pare foarte populară în aceste zile, nu aș fi surprins dacă pur și simplu nu curăță prea mult, înainte de a găti altceva.
Rămâneți în siguranță, testați-vă marfa (există teste OP. disponibile)
 
Top