Sinteza completă a MDMA din ulei de Sassafras cu Al/Hg

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Pentru efectuarea oxidării, care acid este mai bun pentru a obține un randament mai mare, formic sau acetic?
 

Hungtuan

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Acidul formic este mai bun...!
 

Camilo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
16
Reaction score
2
Points
3
Poate funcționa acest lucru pentru sinteza MDA din M.D.fenilacetonă?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
View previous replies…

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Huh, această informație este o noutate pentru mine. Apoi, din nou, unchiul Fester pare să se adâncească în niveluri chinacat de fanfiction uneori, așa că cine știe. Ai un DL pentru acea carte, poate?

Am fost foarte interesat de diferențele MDMA/MDA în ultima vreme.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Dacă vă uitați la momentul în care MDA a devenit ilegală și la faptul că MDMA nu a fost populară decât la aproximativ un deceniu după aceea, atunci pare destul de evident.
 

agapitolopez

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 8, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua, este posibil să se obțină safrol Pentru Piper auritium și ,un alt solvent Pentru a înlocui nitroetanul
 

DarkMarlboro

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 12, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Da, este posibil să obțineți o formă foarte pură de safrol din piper a. Oil, dar trebuie să purificați și să destilați, cu 28% acid acetic și alcool de cereale, ideea este de a separa eugenolul din ulei și ceilalți compuși, utilizați nitrometan în loc de nitrometan, puteți găsi această substanță chimică 50/50 metanol nitrometan în formula 1 gaz can
 

tinaprochem

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 3, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ghid video profesional și detaliat(y)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună, acesta nu este videoclipul nostru. Este de la studioul Hamilton's Pharmacopeia. Acest videoclip a fost șters de pe YT ca al nostru.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Prietenul meu, când intenționați să faceți un videoclip al sintezei chimice a MDP2P din glicidat de etil PMK și al sintezei chimice a MDMA din MDP2P? mulți utilizatori ai acestui forum au nevoie de aceste sinteze, sunt dispus să cooperez economic.
vă mulțumesc!
 

Maya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 18, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Bună, dacă aș avea mpk sau 2-prepanon,
Din orice pași pot începe.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Bună ziua, vă mulțumesc că m-ați îndreptat către subiectul potrivit, Patton. Deci, dacă am MeNH2 dizolvat în MeOH în conformitate cu generatorul dvs., apoi doar amestecați uleiul MDP2P în acest MeOH și adăugați acest amestec la amalgamul AlHg? Este necesar să nu existe deloc apă în această reacție (complet uscată)? Îmi place destul de mult prepararea amalgamului în sinteza P2NP la amfetamină, deoarece clătește orice exces de HgCl2 cu apă, poate fi chiar spălat de câteva ori (așa cum se recomandă în videoclip), dar în această generare de amalgam este imposibil să scapi de toată apa. Ar fi aceasta o problemă în acest traseu? (Deci, cantitatea mică de apă ar fi problematică în aminarea reductivă a MDP2P?)
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Bună, deci credeți că este o îmbunătățire rezonabilă a procesului (pregătirea amalgamului mai întâi în apă, apoi spălarea acestuia cel puțin o dată și abia apoi adăugarea amestecului metanol-MeNH2-MDP2P la amalgamul ușor umed) sau este total inutil. Nu-mi place ideea ca o cantitate mare de sare de mercur să plutească în timp ce produsul meu este creat, chiar dacă știu că aceasta va fi eliminată ulterior și că șansele ca produsul final să fie contaminat cu HgCl2 sunt minime. Acest lucru ar adăuga un nivel suplimentar de securitate, sau doar o muncă suplimentară?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cred că nu este necesar. De fapt, această procedură nu este prea dificilă și nu necesită prea multe eforturi.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
De unde cumpărați ulei de sassafras?
 

erstwhile

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
25
Reaction score
11
Points
3
Dacă nu faceți deja parte dintr-o rețea, este în general recomandat să o distilați singur, deoarece scoarța este ceva mai puțin supravegheată.
 

Glocker

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 15, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Eu locuiesc în Argentina este ușor să obțineți ulei de Sassafras.
 

BevItUp

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 6, 2023
Messages
73
Reaction score
59
Points
18
Acum câteva săptămâni urmăream un buletin de știri despre vandalismul din parcuri. După câteva secunde mi-am dat seama că întregul parc din spatele tipului era populat de copaci tineri Sassafras. Toți aveau aproximativ un metru înălțime și păreau să fi fost plantați în același timp. Mi s-a părut amuzant, pentru că ori i-a plantat orașul, ori cineva folosește parcul ca fermă de MDMA. 😏

De fapt, în sud-estul SUA crește peste tot. Este folosit într-o grămadă de remedii naturale, și este aroma pentru berea de rădăcină. Nativii americani îl foloseau și ca medicament.
 
Top