Exemplu de separare a izomerilor pentru Meth

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
btcboss2022 Reciclați din nou L-metilul pentru a obține un randament mai mare, ca în această diagramă? :

ULfYPV72vc
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Există vreo descriere detaliată a acestui proces? Este la fel pentru MDMA?
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Această diagramă a fost singura informație pe care am găsit-o despre acest proces. Ea provine dintr-un raport european de aplicare a legii care explică diferitele metode întâlnite în principal în UE. Nu a intrat prea mult în detalii.

De ce ar fi nevoie să separați izomerii MDMA?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Îmi place să rezolv întrebări dificile. Și se pare că izomerii MDMA sunt diferiți de metamfetamină.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Scuzați-mă, metamfetamina lichidă, nu faceți distilarea și nu o împărțiți direct? Va afecta aceasta puritatea randamentului? De exemplu, 10 grame după aceeași distilare de 15 g sau 15 grame fără distilare, care dintre ele va avea o greutate netă puțin mai mare? Puteți răspunde la această întrebare?
Scuzați-mă, metamfetamina lichidă, nu faceți distilarea și o împărțiți direct? Va afecta puritatea producției? De exemplu, 10 grame după aceeași distilare de 15 g sau 15 grame fără distilare, care va avea o greutate netă puțin mai mare? Puteți răspunde la această întrebare?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nu, nu o distilez, fac o spălare acidă-bazică folosind 2 solvenți diferiți în etapa acidă.
Este posibil ca acest lucru să afecteze randamentul, dar, din experiența mea, este o cantitate foarte mică, iar produsul final are aceeași puritate și același nivel de curățare.
Personal, efortul de distilare cu abur nu este o sarcină profitabilă.
Mulțumesc.
P6lJVDhgCY
AXqfR5K9mM
 
View previous replies…

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Permiteți-mi să vă pun ultima întrebare. Ce fel de decapare folosiți? Înainte de divizare? Vă referiți la adăugarea de acid tartric la divizare după decapare la ph2? Acid și acid reacționează cristalizarea?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Amestecați toate datele 🤦‍♂️
Eu folosesc apă, dar puteți folosi metanol
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Maestrul mai este acolo? Am finalizat scindarea izomerului L în apă în felul tău. În pudră, mai trebuie să adăugați apă pentru a continua divizarea? Se pare că divizarea este incompletă. Cum procedați în acest caz? Ce ar trebui să fac dacă continui să scind?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Trebuie să o predai din nou la FB și mai târziu tu decizi.
Dacă aveți nevoie de o îndrumare completă, am acest serviciu oferit în forum.
Mulțumesc.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@btcboss2022 o întrebare, atunci când vă cristalizați d-meth în acetonă, nu ați observat că pulberea obținută este mult mai fină decât cele din racemic?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nu-mi amintesc ultima dată când am cristalizat un racemic, îmi pare rău, eventual am făcut-o o dată cu mult timp în urmă Am cristalizat întotdeauna și D-meth și L-meth uneori.
 

situ1984

Don't buy from me
Member
Joined
May 14, 2023
Messages
17
Reaction score
0
Points
1
Ce acid L-tartric (acid d-tartric, acid d-tartric) se utilizează? Sau se utilizează D? Sau ambele?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
De ce mulți oameni întreabă lucruri care sunt detaliate în post?Este mai ușor să le întrebați decât să le citiți?
Dacă vă interesează, nu vă fie lene să citiți cu atenție toate postările.
Nu este nimic personal este o reflecție generală scuze și mulțumesc.
 

btc150000

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua domnule, soluția finală filtrată trebuie să fie ajustată la PH-13 prin adăugarea de soluție de hidroxid de sodiu pentru a obține baza liberă de metil?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Da ph12-13
 
View previous replies…

btc150000

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Vă mulțumim foarte mult pentru răspuns. După obținerea bazei fără metil, este necesară o uscare suplimentară înainte de cristalizare?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Da, în principal pentru a cunoaște cantitatea exactă de FB pentru a calcula ratele de cristalizare.
 

btc150000

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 21, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Scuze domnule, ultima întrebare, ce folosiți pentru a usca baza liberă de metil aici, acid tartric/700g. Bază/1000g. Apă/1400ml. Câtă substanță uscată trebuie să adaug?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Stimate dle.
Utilizați acid L tartric pentru a separa baza liberă conform metodei dvs.
Am obținut o substanță asemănătoare gumei de mestecat în timp ce amestecam și, odată ce am încetat să mai amestec, totul s-a transformat într-un solid alb foarte dur. O bucată întreagă.
Este corect acest lucru?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Da
 
View previous replies…

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Îmi pare rău, domnule.
Sunt un începător. V-am urmat exemplul pe forum și am sintetizat.
De la 5449~p2p folosesc metoda acidului fosforic pe care ați împărtășit-o. A funcționat de prima dată. Am obținut un p2p portocaliu care arată bine.
De la p2p ~ methamphetamine free base am folosit metoda de sinteză cu borohidridă de sodiu pe care ați împărtășit-o. A eșuat de 2 ori înainte. Mai târziu am obținut un ulei galben deschis. Nu știu dacă era methamphetamine freebase.
Am urmat exact metoda pe care ați împărtășit-o.
Ieri am folosit acest ulei. Urmați separarea acidului L tartric pe care ați împărtășit-o.

Acum au trecut mai mult de zece ore. Este foarte greu. Ca înghețata în congelator. Nu este prezent niciun lichid.

Sunt foarte confuză și îngrijorată acum.

Va deveni lichid după 24 de ore?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Randamentul bazei libere din p2p~ a fost foarte scăzut, 60 de grame de ulei au fost obținute din 100 de grame de p2p. Nu știu dacă este din cauză că p2p este impur sau de ce.
Nu am cunoștințe elementare de chimie. Au trecut mai mult de 2 luni de când am învățat sinteza.
Până acum nu am găsit nimic.
Sunt atât de confuz
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nu se va transforma în lichid lichidul este amestecat cu solidul dur trebuie să îl zdrobiți pentru a filtra în vid și a obține lichidul.
Despre randamentul freebase din p2p este ok dacă nu se utilizează p2p distilat cu abur.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Stimate dle.

Am folosit acid L tartric pentru a separa baza liberă. Vacuumul dă lichid. PH-13 alcalin. Se obține baza liberă.

Se agită baza liberă. Se alătură HCI. Valoarea PH -2. Am vrut să ajustez pH-ul la -3. Dar pH-ul a scăzut brusc. Am grijă să adaug foarte puțin HCI. Valoarea pH-ului a fost întotdeauna în jur de 7 la început. Apoi scade brusc la -2.

Se încălzește la 130°. Se toarnă într-un recipient cu 10 volume de alcool izopropilic răcit. În recipient a apărut imediat o mulțime de pulbere. Nu ar trebui să obținem cristale?

Ce am făcut greșit?

Domnule, vă rog să mă ajutați.
 
Top