De la L-meth la D-meth

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Deși ar funcționa... unele dintre aceste substanțe chimice sunt greu de obținut sau ar putea fi periculoase, cum ar fi numele meu de utilizator, în schimb ar trebui să utilizați naproxen și să utilizați pope-peachy cu NASID Naproxen. Am postat ghidul complet mai jos
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Naproxenul nu pare să fie cel mai bun agent de rezolvare:
https://www.designer-drug.com/pte/12.162.180.114/dcd/pdf/meth.chiral-sep.distn.pdf
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Nu am spus niciodată că este, am spus că este cel mai accesibil și mai bun decât acidul tartric simplu ;)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Am înțeles că a fost mai bine pentru rezoluție și că numai încălzirea L-metilului obținut în urma acestei rezoluții devine racemic Îmi pare rău dacă am greșit.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Bine, o să vă trimit un PM și vom merge mai departe, bine? Am tot ce-mi trebuie pentru a face asta și nimic mai bun de făcut, așa că hai să vedem dacă pot deveni și eu un credincios.
 
View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
După ce am vorbit cu soldadoDeDrogas nu este o albină nouă. Dar probabil o larvă de învățare. Fără supărare am început cu toții de în mare de la greve TS2 cărți. (Acest lucru este pentru toți ceilalți) ca el alreadly primit discuția indepth.

Oricum, atunci când vine vorba de această reacție, aceasta poate fi evaluată semi ușor de înțeles de la EASY pentru cineva ca mine, care este ușor intermediar la greu pentru un nou comerciant

Acest lucru toate steemed de la un post.2 săptămâni în urmă



Notdrugs

Cu puțin timp în urmă am auzit că unele laboratoare foloseau Naproxen (ca AINS) ca acid enantiopur. Dar nu am fost în măsură să găsească nici o informație la ALL pe această metodă, așa că într-adevăr nu pot spune cu certitudine

Eu caut...


u/Notdrugs

Probabil bazat pe această replică? Așa cum am spus mai devreme... Șmecheria este să găsești cel mai ieftin acid optic activ care se va lega de un izomer, dar nu de celălalt și care va schimba solubilitatea suficient de mult astfel încât unul dintre produse (fie că este vorba de baza liberă nereacționată sau de amida, sulfonatul sau orice altceva reacționat) să poată fi spălat într-un alt solvent (unul care este nemiscibil cu primul solvent) astfel încât să te trezești cu un izomer dizolvat în primul solvent, celălalt izomer dizolvat în al doilea solvent. Pe baza a ceea ce se spune aici, ce părere aveți.

http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html

Apoi răspunsul not drugs...


Notdrugs
- acum 13 zile - Editat acum 13 zile

Asta este foarte interesant! Pot vedea cum aceste avertismente fac producția comercială mult mai ușoară. Nu este prea des să primim "detalii de producție în vrac" delimitate în instrucțiunile de bază, așa că vă mulțumesc pentru asta.

Mai târziu, săptămâna aceasta
chiar dacă este în soluție, d-tartratul monosodic formează apoi în mod preferențial o sare solubilă în apă cu d-metamfetamina, în timp ce l-metamfetamina (care rămâne încă în forma sa liberă) poate fi extrasă cu un solvent nepolar...

Cred că aveți probleme de înțelegere... este într-adevăr viabil

https://www.reddit.com/r/TheeHive/s/J1b0573Y7V

https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/18ycbjh1Azol
- 6 zile în urmă

Naproxenul ar fi un reactiv interesant pentru rezoluția aminei chirale

PsychedStrawberry
- 6 zile în urmă

Cum așa?



SunderedValley
- 6 zile în urmă

A fost făcut înainte IIRC.
Am citit-o cu viteză destul de greu, dar consensul părea să fie "funcționează foarte bine, uneori poate fi făcut chiar mai ieftin folosind alte metode". Ar trebui să fie fie pe aici, sub drugnerds sau Vespiary.


1Azole
- 6 zile în urmă

Accesibil, enantiomeric pur, funcționalitate utilă a acidului carboxilic, sistem pi mare, aril metoxi, toate acestea îl fac să pară un candidat util, cu ultimii doi descriptori fiind motive pentru care ar putea fi deosebit de interesant

Atunci de ce postul meu este mai bun

Nu, nu voi da detalii, cum ar fi temp și timp, totul este în ORIGINAL pope peachy.

Nu, dacă puteți obține DCM benzen etc etc nu am de gând să vă spun un solvent adecvat pentru a utiliza ca totul este USE THE FUCKING SEARCH ENGINE Google, aici hive, etc... va avea toate răspunsurile.

Și nu, nu vă voi calcula molii. Și dacă încă 1 persoană care mă întreabă timp specific etc....

Ele vor fi ignorate totul este bine documentat
 
Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
După ce am vorbit cu soldadoDeDrogas nu este o albină nouă. Dar probabil o larvă de învățare. Fără supărare am început cu toții de în mare de la greve TS2 cărți. (Acest lucru este pentru toți ceilalți) ca el alreadly primit discuția indepth.



Oricum, atunci când vine vorba de această reacție, aceasta poate fi evaluată semi ușor de înțeles de la EASY pentru cineva ca mine, care este ușor intermediar la greu pentru un nou comerciant



Acest lucru toate steemed de la un post.2 săptămâni în urmă







Notdrugs



Cu puțin timp în urmă am auzit că unele laboratoare au folosit Naproxen (ca AINS) ca acid enantiopur. Dar nu am fost în stare să găsesc nici o informație la ALL pe această metodă, așa că într-adevăr nu pot spune cu certitudine



Eu caut...





u/Notdrugs



Probabil bazat pe această replică? Așa cum am spus mai devreme... Șmecheria este să găsești cel mai ieftin acid optic activ care se va lega de un izomer, dar nu de celălalt și care va schimba solubilitatea suficient de mult astfel încât unul dintre produse (fie că este vorba de baza liberă nereacționată sau de amida, sulfonatul sau orice altceva reacționat) să poată fi spălat într-un alt solvent (unul care este nemiscibil cu primul solvent) astfel încât să te trezești cu un izomer dizolvat în primul solvent, celălalt izomer dizolvat în al doilea solvent. Pe baza a ceea ce se spune aici, ce părere aveți.



http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html



Apoi răspunsul not drugs...





Notdrugs

- acum 13 zile - Editat acum 13 zile



Asta este foarte interesant! Pot vedea cum aceste avertismente fac producția comercială mult mai ușoară. Nu este prea des să primim "detalii de producție în vrac" delimitate în instrucțiunile de bază, așa că vă mulțumesc pentru asta.



Mai târziu, săptămâna aceasta

chiar dacă este în soluție, d-tartratul monosodic formează apoi în mod preferențial o sare solubilă în apă cu d-metamfetamina, în timp ce l-metamfetamina (care rămâne încă în forma sa liberă) poate fi extrasă cu un solvent nepolar...



Cred că aveți probleme de înțelegere... este într-adevăr viabil



https://www.reddit.com/r/TheeHive/s/J1b0573Y7V



https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/18ycbjh
1Azole

- 6 zile în urmă



Naproxenul ar fi un reactiv interesant pentru rezoluția aminei chirale



PsychedStrawberry

- 6 zile în urmă



Cum așa?







SunderedValley

- 6 zile în urmă



A fost făcut înainte IIRC.

Am citit-o cu viteză destul de greu, dar consensul părea să fie "funcționează foarte bine, uneori poate fi făcut chiar mai ieftin folosind alte metode". Ar trebui să fie fie pe aici, sub drugnerds sau Vespiary.





1Azole

- 6 zile în urmă



Accesibil, enantiomeric pur, funcționalitate utilă a acidului carboxilic, sistem pi mare, aril metoxi, toate acestea îl fac să pară un candidat util, cu ultimii doi descriptori fiind motive pentru care ar putea fi deosebit de interesant



Atunci de ce postul meu este mai bun



Nu, nu voi da detalii, cum ar fi temp și timp, totul este în ORIGINAL pope peachy.



Nu, dacă puteți obține DCM benzen etc etc nu am de gând să vă spun un solvent adecvat pentru a utiliza ca totul este USE THE FUCKING SEARCH ENGINE Google, aici hive, etc... va avea toate răspunsurile.



Și nu, nu vă voi calcula molii. Și dacă încă 1 persoană care mă întreabă timp specific etc....



Acestea vor fi ignorate totul este bine documentat



Din nou pentru toată lumea 1 mai mult timp



Notdrugs



Cu puțin timp în urmă am auzit că unele laboratoare foloseau Naproxen (ca AINS) ca acid enantiopur. Dar nu am fost în stare să găsesc absolut nicio informație despre această metodă, așa că nu pot spune cu certitudine



Eu caut...





u/Notdrugs



Notdrugs



- acum 13 zile - Editat acum 13 zile







Asta este foarte interesant! Pot vedea cum aceste avertismente fac producția comercială mult mai ușoară. Nu este prea des să primim "detalii de producție în vrac" delimitate în instrucțiunile de bază, așa că vă mulțumesc pentru asta.



din nou, teoria L VICKS la D meth . Este POSIBIL, da. Poate cineva care nu a dezvoltat o cale mdma nu bine documentată să o facă, da. Poate cineva care întreabă dacă poate folosi 40% etanol , DSMO vs DCM etc etc nu sunt pregătiți



Se poate obține MDA/MDMA din cafea/acid cafeic sau similar... da. Randamentul de 12% în raport cu costul pare viabil atunci când acatatul de piperonal sau alți analogi sunt la prețuri de nimic și se poate obține piperonal în 1-2 etape și de acolo safrol sau izosafrol ... doar pentru că se poate nu înseamnă că obținerea a 10g de inhalatoare Vicks va fi "rentabilă"

S-ar putea să trebuiască să săpați pentru cei care citesc, dar oricine are o înțelegere a ts2 pentru a-și face PROPRII precursori sau pre-precursori, acest lucru are sens. Dacă ați urmat-o ca o hartă și o busolă și nu ca o rețetă

În timp ce toată lumea dorește ca A+B + lichid + căldură să producă substanța chimică X și aceasta să funcționeze în 0-80-95% din cazuri.

Există un moment în care încerci să faci tort, dar faci pâine.

Cum ar fi adăugarea unui număr prea mare de carboni etc. etc. Recristalizările și separările polimorfismului sau ale entităților separate sunt o artă în sine.

Din păcate, lucrurile mele sunt NOVEL MDMA și MDP2P de producție și mai puțin chiral resulation, dar eu pot citi Papa peachy suficient pentru a sta cu 99% de susținere și dacă cineva vrea să poke găuri așa să fie. Și voi vorbi, dar vă rog să nu întrebați ce întrebări solvabile sau calcule de mols totul este postat mai devreme și este def viabil
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Din nou, totul este postat totul este mai viabil decât AIBN-ul postat anterior într-un cadru mai mic.

Dar amintiți-vă Că este foarte interesant! Înțeleg cum aceste avertismente fac producția comercială mult mai ușoară. Nu este prea des să primim "detalii de producție în vrac" delimitate în instrucțiunile de bază, așa că vă mulțumesc pentru asta.

Aveți nevoie de scară în vrac. Nu 1,5 g de vicks L. Folosind murdar sau doar naproxen zdrobit. Cumpărați doar nenorocita de sare
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@azides Din nou, engleza nu este în mod clar prima dvs. limbă sau aveți probleme cu înțelegerea, înțelegerea sau comunicarea în ansamblu, poate că sunteți doar foarte înalt. Oricare ar fi motivul, nu sunt în măsură să mă fac clar pentru tine și tu doar repeta spiel dvs., de mai multe ori în PM, și acum înapoi pe firul principal din nou. Înțeleg tot ceea ce spui și nu prea învăț nimic sau nu sunt impresionat, așa că nu mai înțeleg care este punctul tău de vedere. Petreci tot acest timp vorbind despre asta și postând referințe, pe care nu le cer. Cu toate acestea, nu vă stă în putință să-mi spuneți pur și simplu dacă o hidrocarbură poate fi înlocuită sau nu sau să vă uitați la "lucrarea propusă" de mine și să-mi spuneți dacă pot sau nu să merg mai departe sau dacă există o eroare. Nimeni nu v-a cerut să lucrați sau să gândiți.

În cele din urmă, am fost de acord să fac un "test simplu" pe această metodă, după toate provocările dvs. neîncetate, pentru a pune capăt acestei probleme sau, cu alte cuvinte, pentru a vă închide gura. Ciudat este acum cât de complicată, copleșitoare și solicitantă a devenit această procedură atunci când am intervenit. Ce schimbare radicală de ton. Toată chestia asta devine cu adevărat redundantă acum. Acest subiect a fost despre transformarea L în D, iar eu am întrebat despre inhalatoare. M-ai ales pe mine și nu m-ai lăsat în pace în legătură cu asta de aproape o săptămână, nu știu ce te așteptai.... pentru că am plătit deja totul înainte. De la cine credeai că va veni o astfel de întrebare?

Am crezut că am spus clar înainte care este poziția mea actuală, așa că din nou: Da. Nu este un secret. Hei toată lumea, eu nu sunt un chimist. Sunt falit ca dracu. Nu am precursori, reactivi, echipament, sticlă. Nu am nimic. Lucrez strict OTC în acest moment, cu experiență și cunoștințe foarte limitate, ceea ce înțeleg că este hilar de amuzant pentru unii dintre voi. M-am jucat cu loturi la scară mică, cu metode vechi, improvizând acolo unde este nevoie, adică peste tot, cu unicul scop de a dobândi experiență practică și cunoștințe, plus că poate fi distractiv și nu am nimic mai bun de făcut. Când mă voi dezvolta un pic, voi putea încerca și alte experimente, dar trebuie să încep de undeva, nu-i așa? Fac asta pentru "micuțul" ca mine. Încerc să învăț tot ce pot și să transmit mai departe dacă asta înseamnă ceva. Nu mă deranjează să fiu un porc ginuea dacă nu este prea scump sau periculos.

V-am întrebat despre înlocuirea DCM cu toluen sau naftă pentru a elibera baza sau dacă metoda propusă de mine de curățare a pastilelor sau a bumbacului este adecvată. Dacă era posibil să merg mai departe cu ceea ce aveam la îndemână sau dacă trebuia să procur ingrediente diferite. În loc să spuneți pur și simplu da sau nu și poate de ce, ca să pot învăța ceva. Ați continuat oarecum incoerent despre acest lucru pentru mult, mult mai mult decât este necesar despre cum "Acest lucru nu este pentru mine și eu nu sunt cel care ar trebui să facă acest lucru." ... așa să fie. Lasă-l în pace atunci, așa cum ți-am cerut. Puteți avea dreptate cât doriți. Lasă-mă în pace.

Deci, în cele din urmă, vă mulțumesc pentru timpul, efortul și răbdarea dumneavoastră. Ți-am spus în ultimul meu PM că nu mai vreau să vorbesc sau să aud despre asta, nu-mi pasă într-un fel sau altul. Am pești mai mari de prăjit. Tu ai toată înțelegerea, cunoștințele, experiența, echipamentul și "100 de precursori de metamfetamină" etc., așa că fă-o naibii atunci. Asigură-te că postezi propriul tău articol (pune și un vorbitor de limba engleză să-l citească mai întâi) și nu mai copia de 10 ori rahatul altora, despre brevete care nu au nicio implicație în ceea ce încerci să propui, în afară de faptul că tu sau un alt utilizator al forumului clarificați "Numai în reacție, în loc de asta, folosiți aia." De parcă repetând același lucru mot-a-mot de nenumărate ori o să te ajute să înțelegi în sfârșit. MĂ ÎNȚELEGEȚI?

(PENTRU A REZUMA - SINCER, MULȚUMESC PENTRU TOATE INFORMAȚIILE! VĂ APRECIEZ TIMPUL ȘI EFORTUL, DAR NU-MI MAI PASĂ. NU-MI PASĂ DE POVESTEA TA CU AIRBAG-UL SAU CUM ȚI-AI PRIMIT NUMELE ȘI CE ÎNSEAMNĂ EL. NU-MI MAI IROSIȚI TIMPUL, VĂ ROG ȘI VĂ MULȚUMESC).
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Bro și vă spun...

Încercarea de a face acest MICROSCALE cu OTC SHIT impur..

NU VA FUNCȚIONA FRATE.

Da, știu că ești falit. Da, ți-am spus AȘTEAPTĂ PÂNĂ OBȚII BANI SĂ FACI CEVA DREPT. Ți-am spus că vei avea nevoie de o placă de încălzire / agitare (altfel randamentul tău va fi 25% vs 55/60%

În al doilea rând, GIGO, gunoiul intră, gunoiul iese

VREȚI SĂ ÎNCERCAȚI SĂ CLARIFICAȚI naproxenul din pastile... Vreți să faceți orice fără să vă pese de PURITATE. Acest lucru este foarte rău MENTALITY. chimie înțelept

ȘI VOR DOAR SĂ VADĂ DACĂ FUNCȚIONEAZĂ..

ACUM ASCULTAȚI PENTRU ULTIMA OARĂ

chimia nu este la fel de ușoară ca A + B + CĂLDURĂ =MDMA sau D meth.

În plus, tu spui că nu-mi pasă de puritate, vreau doar să încerc.

Bro.FFS ai nevoie de un stoc de hrană curată

Înțelegi că dacă LMETH-ul tău este contaminat cu CAMFOR, MENTHOL ȘI TOT CEVA. ai o tonă de "radicali liberi" o grămadă de OLFENI, etc. Ei concurează în reacție. Este vorba de ioni pozitivi și negativi care fac echilibrul

Adică camforul și MENTHOLUL și orice alte prostii pe care nu le-ați eliminat din LMETH vor EFECTUA REACȚIA...

Nu este nimic altceva decât hidrogen oxigen și NITROGEN care încearcă să ajungă la echilibru pentru a se echilibra. Ioni pozitivi și negativi pentru a se echilibra.

NU SPUN CĂ NU TREBUIE SĂ SE FACĂ LA SCARĂ MICĂ. NU SPUN CĂ ACEST LUCRU NU VA FUNCȚIONA.

VREAU SĂ SPUN CĂ ÎNCERCAȚI ACEST LUCRU FĂRĂ PLACĂ CALDĂ/STIKER, FĂRĂ POLIMETRU. Fără reactivi puri, fără GCMS. Da, puteți face acest lucru OTC, dar orice impurități în L METH pe care nu le-ați curățat vor afecta reacția.

Chiar și obținerea a 1-2 grame de L METH de la VICKS IMPURE este foarte costisitoare.

Da, știu că ești falit, mi-ai spus asta în PM.

FĂ ASTA CÂND AI BANI FFS ȘI O ÎNȚELEGERE MAI BUNĂ, ASTA E TOT. DAR DACĂ FOLOSEȘTI FUCKING FEEDSTOCK IMPURE de L meth nu-mi pasă "cum se dovedește"

Nu te plânge că ai făcut un dimmer sau ceva care este ACTIV dar nu a fost D METH

Asta e. Fă micro doar pentru numele lui Dumnezeu NU-mi spune că nu-mi pasă de puritate și totuși având OLFENS ETC ETC poate provoca reacții adverse.

Dacă vrei să faci asta MICROSCALE. cumpără CHIMICE pure când ai bani. CUMPĂRĂ METH-ul care este pur vs eu voi L meth Cu camfor și un olfen și nu-mi pasă.

Asta e o mentalitate greșită, frate.

FĂ ROST DE BANI, FĂ-O CUM TREBUIE, SAU NU O FACE DELOC.

în timp ce poți extrage L meth din VICKS OFF BRAND. cantitatea de care ai avea nevoie. Pentru a obține un gram sau pentru a o face suficient de curată... cumpărați doar droguri de stradă și separați-le. Va fi mai ieftin.

Acum, pentru 100 TIME, dacă doriți să simțiți diferența, ați fi putut face 100 de analogi diferiți din cauza impurităților din naproxenul pe care nu l-ați eliminat, din solvenții dvs., L meth n camfor, toate vor provoca reacții adverse, reacție neducată nerăbdătoare.

Deci, da, sunt clar

Obțineți bani, obțineți reactivi puri și stocuri de hrană, apoi întoarceți-vă. altfel veți avea o mulțime de reacții adverse
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Tipul ăsta a venit cu propria sa "cale MDMA" teoretică, sunt atât de impresionat. Poate cineva să-i dea premiul BBGATE MVP "COOK OF THE YEAR" sau ceva de genul ăsta ca să-l facă să tacă?
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Bro 100 de membri își fac propriile rute mdma. Nu vorbim despre asta pentru că toată lumea vrea scurtături.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Nu încerc să fiu nepoliticos sau furios și nici acestea nu sunt îndreptate spre nimeni, ci mai mult în general în răspunsurile pe care le-am primit și vreau să se oprească de la alte persoane, cu excepția cazului în care există substanță ADEVĂRATĂ. . Acestea sunt fie în raport și oamenii sunt leneși lectură și acestea sunt oameni care fac de producție, așa că hai să oprim că leneș looky producție loos

Pe de altă parte, eu nu am de gând să handhold în general nimeni dacă oamenii nu-l lua, ei nu-l lua. Dacă doresc să înlocuiască DCM cu benzen sau orice altceva doresc oamenii să folosească, să nu vină la mine după ce au calcat molii și au creat o "reacție eșuată", deoarece fiecare solvent are propriul său bp, deci nu sunt sigur de ce ar avea nevoie cineva în ceea ce privește temperatura. Din ceea ce pot spune reacția este încălzită exothermic parțial cel puțin la început.. Nu vă pot spune cum vor reacționa alți solvenți. Legislația țării dvs. etc. etc.

În cele din urmă, dar nu în ultimul rând, trebuie să înțelegeți. NU TREBUIE să aveți încredere în nimeni sau în niciun cuvânt online...

Da, asta înseamnă brevete la biroul mondial.

1) Lucrurile dau greș în traduceri
2) companiile mint pentru a deține un brevet, chiar dacă este o prostie pentru a menține un alt aspect al procesului
3) brevetul este real. Dar modificat astfel încât alții să nu-l poată fura. Sediul central are "calea reală" Google, iar birourile au una diferită, care este de rahat. Ei schimbă ceea ce au editat în anul 2099, dacă sunt chemați în judecată, susțin că sunt secrete comerciale. Vorbește cu noi în instanță și vom spune o a treia parte ambele angajat de partea ta și partea noastră și vom vedea ce spun ei, dar trebuie să ne ia la tribunal NDA știi...
4. Există oameni nenorociți care îți spun să faci asta, dar tu faci thermite sau o bombă cu țeavă cu îngrășământ pentru că sunt răi. Înțelegerea este importantă pentru a numi fapt, cap sau poate lasă-mă să cerceteze mai mult
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Sfinte Sisoe ștergeți această abominație
 
Top