Cum se prepară cocaină crack Сocaina

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Și, de asemenea, să presupunem că folosesc cocaină de nivel social care este pură în proporție de aproximativ 80%, nu va putea funcționa complet sau va putea totuși să facă unul dintre clienții mei să se simtă bine
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
De obicei, cocaina se "gătește" ( se evaporă/reacționează) până la 70 % sau cam așa ceva. Depinde cu ce este tăiată. Dacă este tăiată cu ceva alcalin, aveți nevoie de mai mult de 30% bicarbonat de sodiu. Prima dată când preparați o pungă nouă, după ce scoateți piatra din rm (apă), aruncați un vârf mare de cuțit de bicarbonat de sodiu în ea și aruncați-o. 30% bicarbonat de sodiu este un raport bun pentru 75% HCl de cocaină. Cocaina de calitate superioară va produce o pietricică suplimentară la a doua preparare.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Aceasta este chimie, nu ora de matematică de la grădiniță, nu se adaugă pur și simplu materia. Aceasta este o reacție de neutralizare între un acid Lewis și o bază. Acidul eliberează un H+ și un Cl-, NaHC2 reacționează cu acesta producând CO2 și NaCl. În condiții perfecte, produsul pierde 10% din greutatea sa deoarece fiecare moleculă pierde un HCl. Greutatea molară;
C.hcl=336g
C. Bază=306g
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Stăteam aici chiar acum, pregăteam niște Crack și mi-am spus: "Ar trebui să execut ecuația pe asta". Așa că am făcut-o.
Cocaina hcl mol wt. 363g
Bicarbonat de sodiu mol wt 80.x g( am uitat numărul exact)
30% în greutate nahco2 la cocaină în greutate molară = 140%
30% în greutate NaHCo2 la 70% cocaină hcl = 200% ( de fapt 198,x% din punct de vedere tehnic)
Doar fyi
ZWd0joARtr
 

sami7264

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 20, 2024
Messages
7
Reaction score
5
Points
3
Heroina poate fi transformată în crack cu această metodă?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Heroina nu poate fi transformată în crack prin nicio metodă. Ar fi nevoie de o magie puternică pentru a transforma un rahat de câine într-o friptură 🥩. Cu această metodă se poate obține heroină freebase, la fel cum se obține cocaina freebase pe care o numim crack. Poate că heroina freebase are nevoie și de un nume atrăgător. Dar crevice? Puteți face crevice cu această metodă
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Cred că nu trebuie să menționez că eram drogat când am făcut aceste calcule. Am falsificat cifrele. 30% bicarbonat de sodiu reprezintă doar 120% din cantitatea stoechiometrică, nu 200
 

alpha69

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 19, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Este necesară cocaină pură 100% sau ??
 
Top