Sinteza JWH-018. La scară mică.

northenos

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2022
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Oricine poate explica pasul 7 și 8 în detaliu, vă rugăm să :(
Cum ar fi o filtrare utilizare filtrare vacum sau nu, și spălare doar spălare de obicei sau utilizarea tehnicii chimice de spălare. Iar pasul 8 nu îl înțeleg, deoarece cred că pașii 7 și 8 sunt irelevanți. Al2O3 s-a uscat brusc în pasul 8, apărând EtOH. Deci Al2O3 nu a fost folosit?
Îmi pare rău pentru că sunt începător, vă rog să mă învățați!
Mulțumesc
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Nu cunosc în mod special această rețetă, dar după părerea mea...
7 - trebuie să vă filtrați amestecul pentru a recupera Al2O3. spălați-l cu apă de 2 ori și lăsați-l să se usuce; pentru a-l păstra pentru altă dată.
8 - adăugați apă la lichidul dumneavoastră (pe care l-ați filtrat) și se va crea solid (JWH-018)
 

northenos

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2022
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
7. Deci, am filtrat amestecul poate sigur Al2O3, astfel încât să pot reutiliza asta pentru următoarea sinteză.
8. Și lichidul din Al2O3 filtrat de mine se numește faza EtOH? Așa?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Deci, cred că amestecul tău fără Al2O3 se numește faza EtOH (pentru că l-ai pus înainte...)
 

northenos

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 11, 2022
Messages
19
Reaction score
1
Points
3
Da, am înțeles asta. Mulțumesc că v-ați împărtășit opinia, domnule.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Etanolul este utilizat pentru a separa produsul de care avem nevoie de lucrurile insolubile și inutile, acesta este scopul
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

dacă schimbăm doza din rețetă, cum ar fi x2 sau x5, a fost bine sau trebuie să schimbăm puterea cuptorului cu microunde? sau nu putem...
 

CCnotsogreasy

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 2, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
pot folosi alte indoli? cum ar fi cele comune, cum ar fi indol-3 carbinol sau indol 3 acid acetic, îmi pare rău dacă este o întrebare deosebit de idioată, dar sunt un fel de nou în acest domeniu. aș aprecia, de asemenea, dacă ați putea să vă faceți timp să-mi elucidați sinteza
 

kaybettikmibaşkan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 14, 2022
Messages
1
Reaction score
2
Points
3
ı nu au filtru de vid, mașină de amestecat.

întrebarea 1..
-Indolul (0,117 g) a fost amestecat cu Al2O3 neutru (1 g) și măcinat împreună până când s-a format o pulbere omogenă.
(se adaugă apă sau acetonă amestecată. sau fără apă sau fără acetonă amestecată. se amestecă manual dreapta fără nici o apă..)

întrebarea 2-
Amestecul final într-un flacon sigilat de 5 ml pentru microunde a fost supus iradierii într-un reactor cu microunde la 100 *C (400 W) timp de 8 minute.
(ce nume are 5 ml )
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Pulberile trebuie să fie zdrobite într-un diametru pentru a fi distribuite uniform.
Fiolele sunt utilizate pentru un reactor cu microunde. Pentru un cuptor cu microunde de uz casnic, se utilizează un pahar de laborator și o iradiere scurtă, dar frecventă.
 
Last edited by a moderator:

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Poate cineva să-mi explice cum să împart timpul de iradiere atunci când folosesc un cuptor cu microunde de uz casnic
 

bunny

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 22, 2022
Messages
5
Reaction score
6
Points
3
băieți există eny boudy încercați această metod . este de succes . Vreau să implementez nu vreau să pierd timp și bani ............. !
 

hofmaN.

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
3
Cineva îmi poate da toate numerele CAS pentru aceste substanțe chimice
 

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3

M8Fu4nG.png


aici este fișa cu CAS. Pentru unele lucruri va trebui să ocoliți legea (?) de exemplu, etanolul pur este ilegal în Europa pentru uz casnic, dar folosiți vodcă ieftină și distilați-o :)
pentru unii reactivi va trebui să dovediți că dețineți un fel de companie.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Fără distilarea vodcii, se poate înlocui cu alt alcool (alcool izopropilic pentru exp).
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
vă mulțumesc pentru abundența de informații
Aduc câteva întrebări,
1 - dacă cineva produce naftoil indol prin orice altă cale, se pare că poate începe și la pasul 4 ( ceea ce înseamnă că Al2O3 nu interferează cu a doua procedură, deoarece se pare că nu există nici o lucrare între ele)
2 - Care este randamentul așteptat în comparație cu metodele tradiționale de încălzire, în special pentru JWH-018, vreau să spun, poate fi realizat într-o procedură similară cu adb-b, (cu condiția să se aibă naftoil indol și, desigur, 1-bromopentan) (și carbonat dat)?
3 - Reacția are loc fără probleme dacă 1-bromo-5-fluoro-pentan în oricare dintre metodele de reacție ( MW sau încălzire)

sănătate
 

jHRfi8rLii

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1

ați primit răspunsul la întrebarea dvs.? sunt și eu interesat
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
nu îmi pare rău :(
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună, cred că da. Trebuie să o creșteți nu atât de mult. Mai bine să începeți de la o putere mică, cum ar fi 400-500 W.
 

abbadon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 4, 2022
Messages
50
Reaction score
11
Points
8
dragi experți,
am fost o perioadă neactivă, deoarece în situația și locația mea ceva s-a schimbat.
Acum mă aflu în America Latină (el salvador). Și nu am crezut niciodată că este în orice țară atât de dificil să primești colete livrate din străinătate. Vreau să știu, dacă cineva de aici dintre experții și ajutoarele de cumpărare poate are experiență cum funcționează aici și sper că poate cineva mă poate ajuta cum să obțin în siguranță integritățile pentru o sinteză cannabinoidă la scară mică, prietenoasă cu începătorii.
Salutări
 
Top