Sinteza JWH-018. La scară mică.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Clorură de 1-naftoil substituită - cloruri de -1-naftoil 4-metoxi sau 4-etil. 1-Adamantanecarbonil clorură, 2-Iodobenzoil clorură, 2,2,3,3-Tetrametilciclopropanecarbonil clorură, etc
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Da, desigur, este mai bine să cumpărați clorură decât să o produceți, nu este cea mai plăcută procedură.
 

Khaled

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Înlocuitorul clorurii de naftoil este clorura de benzoil 99%.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Cuptor MW, pahare, cântare, măcinatoare, filtre etc.
PS: Cine sintetizează ADBB-noide cu reactivul principal (cu carbonat de potasiu), poate încerca această sinteză începând cu pasul 4
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Pulberile trebuie să fie zdrobite într-un diametru pentru a fi distribuite uniform.
Fiolele sunt utilizate pentru un reactor cu microunde. Pentru un cuptor cu microunde de uz casnic, se utilizează un pahar de laborator și o iradiere scurtă, dar frecventă.
 
Last edited by a moderator:

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Poate cineva să-mi explice cum să împart timpul de iradiere atunci când folosesc un cuptor cu microunde de uz casnic
 

SD850IS

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 30, 2021
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Întrebare... Care sunt diferențele dintre JWH-018 și UR-144
inclusiv, dar fără a se limita la rezistență. Care apreciat!!! Eu sunt "chumping at the bit"
în așteptarea răspunsului/clarificărilor dvs.

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună ziua, este mai bine să deschideți secțiunea Farmacologie. Subiectele despre JWH-018 și UR-144 sunt descrise complet. Le puteți compara.
 

D4ftmonk

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
În articol se afirmă că JWH poate fi utilizat în stare lichidă, ceea ce înseamnă că pentru producția la scară mică nu poate fi utilizat pentru a fi amestecat în tutun?
 

阿卡Mario

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 16, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Aveți nevoie de încălzire atunci când reflow?
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
Am toți precursorii pentru a testa această sinteză la microunde, deoarece chimia pare foarte promițătoare și educativă, dar nu am oxid de aluminiu.

Am vrut să sintetizez oxidul de aluminiu (Al2O3), dar am doar NaOH și H2SO4, dar nu și HCL, și sunt convins că voi avea nevoie de HCL pentru o cale de sinteză mai curată.

Există/există alți reactivi pe care îi pot înlocui cu oxidul de aluminiu (Al2O3)?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Bună Trioxidul de aluminiu (Al2O3), cunoscut și sub denumirea de alumină, este foarte ușor de procurat de la magazinul de materiale stomatologice; tehnicienii dentari utilizează diferite granulații ale acestuia pentru o procedură denumită în mod normal șlefuire, în cadrul căreia acest material este pulverizat cu presiune pe materiale dure (metalice, ceramice sau polimerice), în principal dinți sau piese protetice, pentru a le lustrui suprafața. Este o substanță chimică destul de ieftină, dar așteptați-vă să o găsiți în ambalaje mari de 3-5 l și, de asemenea, produsele stomatologice sunt mai scumpe decât substanțele chimice obișnuite. Faceți o vizită la laboratorul unui tehnician dentar și cereți o cană plină pe gratis, poate veți întâlni o persoană suficient de amabilă încât să o dea, oferiți-i și niște bani dacă vi se pare potrivit. Indicație: puteți folosi alumina și pentru cromatografia pe coloană; aceasta este principala sa utilizare în laboratoarele de chimie organică și, de asemenea, pentru a adsorbi catalizatori scumpi pentru ca aceștia să fie filtrați și apoi reutilizați.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Am uitat să menționez că alumina este foarte des utilizată în chimia cu microunde (în special atunci când se lucrează cu un dispozitiv de uz casnic, deoarece reactoarele MW profesionale sunt extrem de costisitoare, chiar și în comparație cu cele mai sofisticate reactoare discontinue), deoarece au un efect de ecranare (sper că am dreptate) sau, oricum, este adesea menționată ca o "baie", astfel încât reactorul rămâne într-un pahar umplut cu o anumită cantitate de Al2O3. Sper că vă ajută.
 

MrSung

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 23, 2022
Messages
61
Reaction score
18
Points
8
@H, mi-ai dat un motiv să vizitez cel puțin mâine un magazin stomatologic. Apreciez informațiile, foarte utile. Thumbs up mate!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Mă bucur că v-am oferit un indiciu de încredere (am realizat cu succes cromatografie pe coloană cu alumină, care mi-a fost oferită de dentistul meu, care este și tehnician calificat și realizează el însuși protezele pentru pacienții săi). Magazinele care furnizează aceste produse adesea chimice și chiar mai des amestecuri, de asemenea instrumente și echipamente, nu au politica obișnuită de aprovizionare chimică și multe lucruri utile de interes pentru chimiști pot fi găsite acolo, dar unele sunt scumpe dacă să spunem că sunt destinate a fi utilizate direct în gura pacienților, dar consumabilele pentru tehnicieni sunt mult mai accesibile. Va trebui să decideți granulația aluminei (ochiuri), care este un lucru pe care îl puteți rezolva.
 

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Am toate ingredientele, încerc să împart cele 8 și 4 minute de iradiere pe 2 câte 2 minute și să las produsul să se răcească între ele, dar nu funcționează. Ar putea cineva să mă ajute cu asta, vă rog.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Puteți încerca să îl împărțiți la 10-25 sec. Nu le răciți prea mult.
 
View previous replies…

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Am încercat să-l Split la 10 secunde mai întâi nu funcționează apoi am încercat să Split 20 de 20 sec. și după acest thé efectul este prea slab nimic în comparație cu jwh 018 chiar și cu thc.!!!?
 

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Observați că clorura de 1 naftoil s-a transformat în solid din cauza scăderii temperaturii.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Sunteți sigur de reactivii dumneavoastră? Le-ați verificat mp?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună, nu am făcut-o. Am întrebat despre această sinteză pentru tine de la William. Ty pentru feedback-ul dvs.
 

Bigwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Îi scriu lui William în pm. Sper că el îmi va răspunde. Dar sunt sigură că e ceva în neregulă.
 

mkcvnvn

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Mulțumiri
 
Top