Sinteza metamfetaminei din P2P prin reducerea NaBH4. La scară medie.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bună ziua,

După multe teste folosind Methylamine HCL pe baza acestei metode, voi împărtăși cel mai bun mod pe care l-am găsit pentru a obține Methamphetamine freebase la scară largă:

  • 966 gr P2P
  • 14 litri Metanol
  • 1183 gr Methylamine HCL
  • 638 gr NaOH
  • 452 gr Sulfat de sodiu anhidru
  • 105 gr NaBH4
  • 35 L apă distilată
  • 7 litri DCM

- Se umple reactorul cu 14 L de metanol
- Sub agitare se dizolvă metilamina HCL
- Se pune temperatura reactorului la 0C (nu temperatura amestecului) și se adaugă NaOH, temperatura va crește
- După ce temperatura revine la 20C, se adaugă P2P, temperatura va crește și se amestecă timp de 45min-1 oră
- Se adaugă 252 g de sulfat de sodiu anhidru.
- Când temperatura amestecului ajunge la 8C, începeți să adăugați NaBH4 porționat, fără a depăși 20C
- După ce s-a adăugat tot NaBH4, se lasă să se amestece sub 20C timp de aproximativ 2 ore, până când amestecul nu mai bolborosește
- Se adaugă apa și se continuă amestecarea timp de 5 minute.
- Se adaugă DCM și se amestecă timp de 10 min.
- Se oprește amestecarea și se lasă straturile să se separe
- Păstrați stratul inferior și aruncați-l pe cel superior (nu este profitabilă extragerea acestei faze apoase)
- Se adaugă 200 g de sulfat de sodiu anhidru la stratul păstrat și se amestecă
- Se filtrează în pâlnia Buchner
- Evaporați DCM
- Se obține Methamphetamine freebase curat și mirositor

;-)
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Bună ziua, domnule, după evaporarea dcm obține culoarea lichidului ca galben deschis. Este o bază fără meth?
 

Attachments

  • r2tHQFGXSx.jpg
    r2tHQFGXSx.jpg
    3.9 MB · Views: 259

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Dacă ați urmat corect toți pașii, da, dar există metode mai precise pentru a verifica acest lucru.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Folosesc gaz HCI, dar nu ies cristalele. Trec la utilizarea de HCL picătură cu picătură, de asemenea, nu au ieșit cristale. Care este problema?
 
View previous replies…

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Domnule, aș dori să vă întreb. Când folosesc gaz HCI, este necesar să folosesc baie de gheață?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nu am nevoie de ea. Oricum nu folosesc gaz HCL.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Dar eu folosesc HCL în picătură, de asemenea, nu pot obține cristale. Este o problemă de PH? Sau pasul meu de lucru are probleme?
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Același lucru care mi s-a întâmplat și mie. Cred că este cauzată de supraîncălzirea uleiului
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
După încălzire trebuie păstrat în congelator?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
În regulă, vă mulțumesc
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Da Methylamine HCL+NaOH=Methylamine freebase în cazul meu Methylamine HCL este mai ieftin și obțin o cantitate mai mare de freebase cu o investiție mai mică.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Bună
Sunt un pic confuz. Deci, dacă cumpăr metilamină HCL și o adaug în metanol cu hudroxid de sodiu, va deveni o soluție?
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
NaOH transformă HCL în bază liberă, la fel ca în orice alt proces de bazificare sau care dorește să transforme HCL, sulfat... în bază liberă. Nu este nimic nou.
Mulțumesc.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Am încercat să pun noah la metilamină în metanol. în timp ce se amestecă încet astfel încât să nu se supraîncălzească, dar totuși pot vedea o mulțime de cristale și nu devine o soluție lichidă
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Not the stirring slowly put i put noh slowly the stirring look strong enough
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
se dizolvă complet metilamina hlc în metanol, apoi se adaugă hidroxid de sodiu. sarea se va zdrobi și metilamina gazoasă se va dizolva în metanol. Puteți filtra sarea sau continua reacția (la alegerea dvs.)
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Așadar, șmecheria este să aflăm câtă metilamină a devenit soluție
Să spunem: nevoie de 80 gramme de metilamină în mehtanol la o soluție de 30% (80 g de metilamină+186.667g metanol =266.667g soluție), dar ca toate metilimina dosnt deveni soluție, deoarece apears solide atunci cât de mult metilamină pentru a pune mai mult să-l păstrați la 30 la sută soluție
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Solidul care apare este NaCl nu metilmin hlc după adăugarea NaOH. Apa (H2O) și sarea (NaCl) sunt produse ca subproduse în acest proces, astfel încât uscarea soluției este esențială înainte de a continua cu sinteza
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Așadar, calculul meu este corect, dar înainte de a-l utiliza trebuie să îl usuc cu sulfat?
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Da, utilizați MgSO4, gel de siliciu, cernere moleculare 3A sau sulfat de sodiu pentru a usca
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
IVe a făcut asta, dar ceva ciudat se întâmplă după mult solid rămâne după reacție și foarte gros i e încerca să facă în jur de 33% soluție de metilamie în metanol
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
există o modalitate viabilă de a face acest synth fără un rotovap?
 

sameoldstory

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 24, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Câteva întrebări privind ruta BTCBOSS pentru mdma - care, dacă funcționează, pare destul de promițătoare, dar necesită un rezervor de reacție mare pentru loturi de 1 kg!

1. Este un fermentator HDPE suficient de bun ca recipient pentru această cale - cu un robinet la îndemână în partea de jos?

2. Ar funcționa o ecluză în partea superioară a acestui fermentator pentru orice gaz de metilamină care s-ar putea scurge?

3. Această reacție trebuie să fie sigilată? - Bănuiesc că da, de aceea ultima întrebare despre sas sau ar avea sens să aibă un mic furtun de cauciuc care să iasă din partea de sus a reacției și apoi să meargă afară?

4. Ar fi posibil să extrag uleiul după ce cantitatea mare de apă a fost adăugată după reacție și apoi să fac un acid / bază cu acest ulei și apoi spălarea și recristalizarea? - Cred că da, din experiențele anterioare, dar nu m-ar deranja părerile altora,

mulțumesc anticipat pentru orice ajutor
 
Top