Sinteza metamfetaminei din P2P prin amalgam de aluminiu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Alo, da
Trebuie să obțineți o bază fără metilamină. Sarea clorhidrică nu va funcționa.
 

bndr

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Baza liberă de metilamină este un gaz, în această procedură se utilizează metilamină HCL, iar hidroxidul de sodiu este o bază liberă pe măsură ce este adăugat la reacție. Deci da, se poate utiliza metilamină HCL. Este tot ce am folosit vreodată....
 

WilliamK

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Nu utilizăm metilamină pură, ci o soluție de 25% care este dizolvată în apă.
În această formă, este în mod evident un lichid
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
7. Baza liberă de metamfetamină este dizolvată în x3 volume de acetonă uscată.


Poate acetona înlocuită cu etanol sau metanol sau dcm?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
acetona este puternic recomandată pentru scopuri de precipitare
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
3. Amestecul de reacție se toarnă într-un pahar cu apă cu gheață (1:1 v/v) printr-un filtru cu sită (pentru a scăpa de Al/Hg solid), balonul trebuie să fie spălat de reziduurile amestecului de reacție într-un pahar. Amestecul de reacție din paharul de laborator se alcalinizează cu soluție de hidroxid de potasiu aq (120 g KOH în 250 ml H2O).
4. Apoi, soluția se extrage cu eter dietilic (sau eter de petrol) 750 ml.

3) Hidroxidul de potasiu poate fi înlocuit cu NaOH?
4) eterul poate fi înlocuit cu dcm? Sau?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Alo! Da și da. Se poate.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Pentru siguranță, ceva de care este cea mai mare nevoie!
Clorura de mercur cât de sigur este acest lucru pentru a utiliza în această sinteză, de asemenea, de lucru withe cantități mari
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Veți muri din cauza ei. Am avut o intoxicație cu mercur destul de puternică, într-un mod atât de rău încât mi-a schimbat vederea și când m-am odihnit 2 zile, a revenit la nivelul de bază, dar de îndată ce am lucrat din nou cu mercur destul de repede (ore), vederea mea a fost din nou distrusă.

De asemenea, memoria mea a suferit daune permanente din această cauză.


Problema este că oamenii care stabilesc reacții cu acest produs nu știu probabil cum să scape de mercurul din produsul final.

Vă sfătuiesc cu tărie să nu folosiți această sintază dacă învățați acest lucru. și să faceți doar distilarea în vid a produsului final. Mai întâi cunoașteți alte metode.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Este util să spălați extractul cu apă distilată pentru a scăpa de anz posibila sare de Hg în acest moment, înainte de uscare sau este inutil din cauza distilării din etapa următoare?
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Este această sinteză posibilă alb murdar bmk sau trebuie să fie vid distilat bmk
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Poate fi murdar BMK după topire, asigurați-vă doar că este neutralizat din acid cu o leșie puternică. Nu trebuie să utilizați BMK fără apă în această sinteză.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Un alt lucru pe care toată lumea l-a ratat nu veți obține cioburi, trebuie să faceți o rezoluție la baza liberă distilată în vid, tritatul cu acid hcl și să faceți acetona în congelator pentru a obține cioburi, altfel veți obține o pulbere dacă nu faceți acest lucru
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
De asemenea, odată ce ați adăugat naoh freebase ar trebui să vină la partea de sus a amestecului de reacție de ce ai nevoie pentru a extrage doar pune-l într-o pâlnie de separare și se scurge apa mai târziu kerp stratul superior de ulei
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Puteți să dizolvați metilamina în metanol și apoi să adăugați naoh pentru a obține metilamina freebase
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
De asemenea, la alcalinizare, pot să pun amestecul rx din paharul de laborator într-un balon rb și să usuc Naoh, apoi să îl distilez cu abur extern și să separ apa caustică și meth freebase într-o pâlnie sep, fb ar trebui să fie curat de la distilarea cu abur extern, apoi să fac o rezoluție pentru a obține dmeth
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
500 Gms Aluminiu neacoperit Pulbere metalică 100% Grad 420A Pulbere fină LIVRARE GRATUITĂ
Este uncoated.and că este ceea ce Mercur face benzi de acoperire off
Pot folosi asta în loc de folie și clorură de mercur
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

Îmi pare rău să vă spun, dar nu cred că acest lucru ar funcționa din mai multe motive. Hg nu facilitează reducerea prin îndepărtarea oxidului de aluminiu (deși distruge stratul de acoperire în acest proces, odată ce a intrat în contact cu aluminiul, chiar și la cel mai mic punct). Reducerea are loc deoarece Hg este mai electropozitiv, ceea ce înseamnă că, odată intrat în contact cu Al, Hg aspiră electronii din aluminiu, ducând la oxidarea Al în Al(OH)3 (nămolul pe care îl vedeți în reacție). Acesta creează o punte pentru transferul de electroni de la aluminiu la produsul dumneavoastră, care este redus (primește electroni).

Dacă nu ar exista Hg, aluminiul s-ar autodistruge într-un mod foarte furtunos, generând cantități uriașe de H2 într-o clipită. Apropo, acest lucru s-ar întâmpla oricând dacă nu ar exista un strat protector de Al2O3, deoarece Al este foarte reactiv și stratul de oxid este singurul motiv pentru care Al poate exista în aer.

Pulberea de Al ar avea, de asemenea, un strat protector (oxid de aluminiu - Al2O3), chiar și pe părțile mici de Al. Problema cu pulberea de Al este că reacția ar avea loc foarte repede și nu ați putea să o controlați. Chiar și atunci când folia dvs. este prea subțire, devine destul de problematic, dacă nu chiar imposibil, să împiedicați consumarea aluminiului înainte ca produsul dvs. să fie redus. Imaginați-vă acest lucru în cazul formei sub formă de pudră, care s-ar autodistruge aproape instantaneu.
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
HCl nu va înlocui azotul în nitratul de Hg deoarece azotul este mai puternic decât HCl. Dacă am înțeles bine :). Trebuie fie să reacționați mercurul metalic cu acid azotic pentru a obține un nitrat și să-l utilizați ca atare, fie să obțineți un nitrat, apoi să-l bazificați cu NaOH pentru a obține un oxid de mercur (precipitat), apoi să reacționați oxidul cu HCl. O altă opțiune pe care am folosit-o este să prepar acetat de Hg (Hg+acid acetic+H2O2) -> precipitat alb, apoi să adaug HCl până la dispariția precipitatului și să folosesc această supă pentru amalgamare.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Mercur + acid nitric diluat format din HCl și o sare de nitrat (veți avea acid nitric din cauza disocierii și echilibrului și alte prostii de acest gen) -> nitrat de mercur(I). Reacția nitratului de mercur(I) cu HCl este una dintre modalitățile comune de obținere a HgCl2.

În cele din urmă, dovada este întotdeauna în budincă: Doar încercați. Funcționează.

În urmă cu 20 de ani, când Polverone a adus în discuție acest lucru pe sciencemadness.org, au existat unele nedumeriri, dar cum el chiar a încercat înainte de a posta, și nimeni nu s-a îndoit de acest lucru, ei bine, el este cunoscut și respectat și este proprietarul forumului ;)....
.... de-a lungul timpului, o mulțime de oameni au folosit metoda, de asemenea, o recomand adesea, deoarece a fost postată acum peste 20 de ani și nimeni nu a venit să-mi rupă capul în tot acest timp....

toate bune, nu vă faceți griji
/ORG
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Acest rezumat este un dezastru total. Urmându-l așa cum este, veți obține 10% yeld. Sau poate mai puțin.

1. Amalgamul de aluminiu trebuie pregătit în prealabil, este un pas important
2. Adăugați p2p, metilamina la amalgam împreună cu izopropanol
3. Mențineți temperatura de reacție <30 de grade
4. Cu 40g de p2p și 40g de aluminiu FOIL veți obține 100% runaway :).
5. Adăugați NaOH/KOH înainte de filtrarea nămolului de Al/Hg, face procesul de filtrare mai ușor și ucide Al rămas
6. Și așa mai departe...
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Am făcut înainte pe butoaie de 200L, butoaie de 100L sunt de asemenea bune, și am făcut o reacție la oală.

350-400 grame de mercur pe 10L b (400 grame este într-adevăr mult agresiv), 15L metilamină 40% și apoi cam 30L metanol.
Folia nu sunt sigur, în cele din urmă am făcut cam 2/3 dintr-o găleată plină cu folie zgâriată/deteriorată (fără bile), deci a fost greutatea asta.

În cele din urmă a fost prea multă folie.
Randamentul; 12L la PH 12.

Înapoi atunci cu metilamina, toată lumea știe că există alternative mai bune pentru asta atunci când se lucrează cu, de exemplu, cu Al/Hg
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
greu de crezut :). la 40g de încărcare este foarte exotermic, deci trebuie să răcești RM, altfel toată metilamina scapă. Habar nu am ce se întâmplă când aveți kilograme de folie de aluminiu. Este un pic mai puțin exotermic dacă folosiți bile de aluminiu
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Temperatura de reflux este atunci când fierbe, iar acest lucru depinde de punctul de fierbere al amestecului, ceea ce înseamnă că, în cazul unei cantități mari de metilamină, temperatura va fi de 45-50 °C, deoarece atunci clocotește azeotropul apă/alcool/metilamină. Nu se poate obține o temperatură mai mare fără un recipient sub presiune. Problema este scăparea metilaminei, am spus deja cum se poate rezolva această problemă prin captarea și reutilizarea MeNH2 care fierbe. La temperaturi mai scăzute, veți avea în continuare pierderi de MeNH2, dar, de asemenea, reacția va dura o veșnicie și o zi sau două sau cinci.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Deci, ce recomandați raporturile și așa mai departe pentru a face sinteza în 8h se spune 2on aici cu raporturile furnizate aici este mai degrabă reflux pentru 8h pentru a face treaba corect
 
Top